Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

so zář 19 @12:00 - 02:00PM
Pojďme si užít, že jsme v NATO
čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Postřehy a komentáře

B 52 Nad památníkem Díky, Ameriko! proletí americký bombardér

* * *

V sobotu poletí nad Českem formace amerického a českého letectva složená z největšího bombardéru na světě B-52, letky amerických stíhaček F-16, letky českých Gripenů a amerického tankovacího letadla KC-135.

1.Tato událost je určena pro lidi na trase letu (viz. mapka)

2.Nemusíme se nikde scházet, stačí zvednout zrak k obloze. Událost tedy není online, je reálná, ale nemá jedno místo.

Čas události je orientační. Ví se, že letouny budou ve 13 hodin nad pražským Hlavním nádražím a ve 13:10 nad Plzní. Z toho si dle mapky můžete přibližně vypočítat čas průletu nad vámi. Doufám, že zde napíšete, co jste viděli, případně se vám podaří celou formaci natočit nebo vyfotit. Na americké kolony jsme už zvyklí, ale tohle je velmi spektakulární a netypická událost, poj´dme si ji užít.

Pojďme si užít, že jsme v NATO.

Vzestup a pad clovekaBude-li to takto pokračovat, zničíme ekonomiku a ti co přežijí budou lézt po stromech! 

Chceme vyhrát válku s co nejmenšími ztrátami a pácháme ty největší.

J.Š.

* * *

Seminář o pandemii, plánovaný senátorem prof. Janem Žaloudíkem na den  6. 10.  2020, byl zrušen. Nový termín je  určen na 7. 12. 2020. 

* * *

Vyzýváme premiera a Vládu ČR, aby neprodleně začala prezentovat informace související s Covidem, v patřičném kontextu a žádáme, aby případné zásahy do  práv jednotlivců, byly důvodné, prokazatelně účinné, neohrožovaly zdraví a nezpůsobovaly utrpení.  

Ověřené údaje - zdroje: ČSÚ, ÚZIS, SZÚ, WHO přepočteno na průměr za den, data zejména - 2018-19

Česká republika: chřipka + pneumónie - úmrtí, denně - 20, (s Covid 0 - 5), zhoubný nádor počet úmrtí, denně – 78, úmrtí na cukrovku, denně – 12, úmrtí v důsledku Alzheimer + demence - denně - 10

* * *

Senátor Žaloudík: Jasná slova zdravého rozumu!

Poslední slovo režiséra Jiřího Vanýska – ASI URČITĚ

* * *

Zirovnicky AlbertPojďme zahájit skutečnou diskuzi, nikoliv o ZMĚNĚ právního systému, ale diskuzi o NÁPRAVĚ KŘIVD POSLEDNÍCH 30 LET České republiky.IUSTITIA II

Východiska a faktory k DŮKAZU o systémovém problému České republiky, která, není-li "právní stát", pak není ani stát "demokratický", neboť právní stát je "bratr" demokracie, jsou důkazy objektivního charakteru a usvědčují mnoho konkrétních osob … Jak se tedy mohlo stát, že do české LZPS byla promítnuta presumpce neviny z původního totalitního trestního řádu z roku 1961, na místo toho, aby byla přijata formulace z Úmluvy? Odpověď je nasnadě. Promítnutí presumpce neviny z mezinárodní Úmluvy by znamenalo nutnost kompletní změny trestního řádu, který je na šílenosti vydávané za presumpci neviny založen, jako celek. … Samotný Ústavní soud oblbuje celý národ. … Všichni, kdo kdy prošli trestním systémem, ať již byli odsouzeni, či zproštěni, byli souzeni v systému trestního řízení, který "je od okamžiku existence samostatné České republiky v rozporu s Úmluvou, tedy mezinárodním právem, a to, ať již něco opravdu udělali, nebo se stali 'oběťmi' objektivně existující justiční zvůle". …

Mezinárodní oddělení ÚV KS Číny se snaží pomocí svých přátel v České republice izolovat druhého nejvyššího ústavního činitele.

Vystrčilova cesta na Tchaj-wan rozbouřila již tak neklidné vody česko-čínských vztahů. Jako každá bouře současně pročistila vzduch a zřetelně vyjevila některé mechanismy čínského vlivu u nás (včetně jejich limitů).

Velké a malé země

Předseda česko-moravských komunistů Vojtěch Filip (známý též pod krycím jménem Falmer) avizoval v ČT, že bude o cestě hovořit s čínskými soudruhy. Současně prohlásil, že Česká republika si jako malá země s deseti miliony obyvatel nemůže „podobné avanturismy“ dovolit. To je zajímavá variace na Brežněvovu doktrínu omezené suverenity, formativní politickou zkušenost českých komunistů Filipovy generace.

„OSVOBODIT KÁMEN NEZNAMENÁ NIC, NENÍ-LI TÍŽE, NEBOŤ KÁMEN STEJNĚ NIKAM NEPŮJDE,

I KDYŽ BUDE SVOBODNÝ.“

Antoine de Saint Exupéry

* * *

Pitha kazani 2010Echo 4. dubna - nezávislé noviny okresu Beroun 11/2007 – Ani dnes bych nehovořil jinak, jen bych doplnil o další zkušenosti a doplňuji dvěma letáčky, kterých jsem v roce 2010 rozdal tisíce,Borovsky Exupery Spidlik abychom nezapomínali

Jan Šinágl po 68. roce emigroval do Švýcarska, kde se zúčastnil spolkového a sokolského života a jak mi líčili přímí účastníci, byl velmi obětavým aktivistou. V tom pokračuje i poté, co se vrátil domů, kde mu bylo odepřeno navrácení občanství a následovaly další konfrontace. Ty obvykle postihují lidi, kteří se nespokojí s formální a necitelnou prací úřadů. Ty platíme ze svých daní a mají pracovat pro nás. Často tomu je ale zcela jinak. A to Jan Šinágl, kterého známe z Mezinárodního českého klubu jako dobrého kamaráda, vzdělaného a věřícího člověka, a dokonce jako výborného zpěváka českých lidových písní, nemíní nechat jen tak. Své aktivity zaměřil na poukazování nešvarů a nespravedlností v naší společnosti. Někomu (hlavně těm, kterých se to týká) leze notně na nervy. Jiní mu pomáhají. Veřejnost Honzu zaznamenala především kvůli televiznímu přenosu na 1. máje 2005, kdy na něj syn zločinného trýznitele vězňů v padesátých letech (umřel než bylo možno jej odsoudit, k čemuž dopomohla velmi podivná justice v uhersko-hradištském kraji, která případě protahovala na mnoho let) M. Grebeníček, který je v čele zločinné organizace KSČM, poštval své policejní nohsledy a ti ho zatkli. On podal trestní oznámení, u jednoho soudu vyhrál, u druhého nikoli a třetí si to přehazuje jako horký brambor...prostě česká soudobá klasika.

A zde je rozhovor, který poskytl nezávislým novinám okresu Beroun, kde žije a který přebíráme zkrácený... 

-ES-

Dne 9.září se dožila světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená 95 let v neobyčejné duševní a duchovní svěžesti. Na ČT Art byl promítnut v den jejích narozenin od 20:15 hod. Úžasný dokument režisérky OlgyCervena Sona stari Cervena Sona mladiSommerové ČERVENÁ. Je svědectvím života, doby, krutosti nacismu a komunismu. Její maminku komunisté otrávili, aby jí nemuseli vracet majetek poté, co se vrátila z nacistického koncentračního tábora. Její tatínek založil známou Červenou sedmu, její dědeček vynalezl saxofon, spolupracovala s Herbertem von Karajanem… Neuvěřitelný příběh života, který osloví každého, kdo se nenechal zdeformovat a otupit „moderní“ dobou.

Stále je plná života, který ji naplnil velkou moudrostí: „Ve svém rodném městě jsem byla největší cizinkou“ -„Myslím si, že je to největší spravedlnost na světě, stárnout a zemřít, ač smutná“ – „Nechci umřít, nespěchá to“ – „Každý rok v lidském životě je Boží dar“ – „Propadat své vlastní dokonalosti to je opravdu hloupé, to nesmíte. Aspoň já jsem vždycky o sobě pochybovala a ty pochyby mne vynesly ještě výš. Nejdůležitější je to co dáváte vy a ne to co přijímáte. Co já dám obecenstvu a co já dám té roli, jak se na ni připravím, ta pokora a ta disciplína v tom hraje velkou roli, v životě, slávě.“

Reprízu můžete shlédnout dnes od 0:20 hod na ČT Art, což je další ostuda veřejnoprávní ČT (aby vidělo co nejméně diváků!) i to, že na opakování (v rozporu se zvyklostmi), nebyl na programu 9.září žádný odkaz?! Doufejme, že dokument bude trvale dostupný v iVysílání ČT a nestihne ho osud mnoha dalších dokumentů a pořadů ČT, které byly natočeny za peníze daňových poplatníků. Mají být trvale dostupné v iVysílání.

Soužití starší a mladší generace je stále složitější. Jak se s tím vyrovnat? Odpoví psychoterapeutka Magdalena Frouzová. Doporučuji poslech toho pořadu na ČRo Plus. Když jsou děti doma, jsou více „doma“ na internetu, než doma. Rodina je základ státu, který současný styl života přímo ohrožuje a likviduje.

J.Š. 13.9.2020

SDL CZ vyhnani 1945Přes sto lidí absolvovalo dnes třicetikilometrovou Pouť smíření z Brna do Pohořelic, která je připomínkou obětí poválečného odsunu německy hovořícího obyvatelstva z Brna. Pochod se konalAfkari Navid opačným směrem než tehdejší odsun, při kterém zemřelo nejméně 1700 lidí - Dnes byl popraven Navíd Afkari... 

Rány války poznamenaly miliony lidí. Jsou stále otevřené a špatně se hojí. Platí na ně pouze dvě věci, a to čas a odpočinek. Musíme si uvědomit, že dějiny jsou plné krutosti, nespravedlnosti a křivd. Odpuštění je něco, co si můžeme vzájemně navrhnout hned teď.

Slovensko je, bohužel, stále, aspoň pokud se práva týče, velice zaostalou východoevropskou zemí, které je lépe se zdaleka vyhnout. Ovšem to, jak je schopen praktikující právník ignorovat flagrantní násilí na dítěti a podporovat policii v tom, jak se všemožně snaží zamést trestní oznámení pod koberec, to námi tedy vážně otřáslo.

Měl-li kdo z vážených čtenářů vysoké mínění o slovenském právu a právnících a skutečný tristní stav těchto nenaznal ani z čerstvého rozsudku v případu Kočner, budiž mu stručně připomenuta kausa nezletilé, nyní jedenáctileté Dorotky, která utekla od matky, jež ji spolu s druhem denně bila, ze Slovenska do Prahy k otci. Ještě v den útěku, tedy 26. dubna 2020, za ni podal otec trestní oznámení slovenské policii, sboru slynoucímu naprostou neschopností, zato však příkladnou zkorumpovaností. Co se v řečené, právní stát nepřipomínající ani náznakem, zaostalé zemi dělo dál, předčilo ovšem i naše nejhorší očekávání.