Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2019 13:03
  Orwel je velká pravda. Velmi dobře to bylo slyšet za ...

  Read more...

   
 • 20.05.2019 21:49
  Dříve se psalo: OBYČEJNÝ NACISMUS. Míněny koncentráky ...

  Read more...

   
 • 16.05.2019 15:56
  Opravdu je to tak jak jste to napsal. A naše "demokracie"?

  Read more...

   
 • 16.05.2019 11:41
  Dobrý den, posledních pár článků na Vašich stránkách zase tak ...

  Read more...

   
 • 13.05.2019 09:55
  Pane Stupko, bohužel jsme zemí, kde kádrování, negaci a ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 20:52
  Pane Šinágle, je mně to již trapné, opakovat to neustále ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Postřehy a komentáře

Příliš jsme si sice od předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivany Janů neslibovali, její druhé rozhodnutío rozkladu je přesto po argumentační stránce zklamáním: jinak to arci dopadnout nemohlo. Za 10 dnů se tak Právnické výpočty, bezplatně provozovaný systém, který nemá, co do komplexnosti a kvality funkcí v této zemi obdobu ani mezi komerčními, placenými službami, stanou nezákonnými.

Budeme se ovšem bránit, a v prvním kole zřejmě zaměříme na to, co přesně nám bylo zakázáno: tedy zveřejňovat předmětné osobní údaje na webových stránkách https://legal.pecina.cz – a ovšem nikde jinde.

Pokračování příště.

Udivuje mne, že kohokoli udivuje výsledek kausy tunel do DPP (Rittig a spol.). Kdo sledoval případ aspoň okrajově, musel přesně tento výsledek čekat. Ale nezoufejte, trestní orgánové, Rittig nevyšel, ale možná úspěšně odsoudíte toho nešťastníka, který schvaloval teroristický útok na Novém Zélandu!

Česká justice je z nemalé části zájmové, zločinné spolčení, které se jen navenek tváří demokraticky. Mimochodem pan Tomáš Pecina byl dotázán ČRo na jeho názor na českou justici jako jeden z jejích největších znalců (vyhrál nejvíce ústavních stížností). Jeho názor byl odvysílán, ale že největší problém je nevypořádání se s komunistickými soudci, členy KSČ, už nikoliv. Samozřejmě, že si lze objednat trestní řízení, stejně jako jeho zrušení. Je to jen otázka peněz, ale dokažte to, že. Jen málo soudců odolá, hlavně těch neschopných a hloupých. Ti schopní, ale bezcharakterní to neřeší a jen berou… Jsou nekontrolovatelnými pány nad našimi životy. Ve vyspělých společnostech by se soudci nikdy nestali. Nepřekvapuje, jak rychle kauza DPP z médií zmizela, místo aby se stala veřejným tématem!

 „Kdo mluví pravdu, musí mít koně připraveného u vrat, jednu nohu v třmeni a šavli v ruce.“  (arménské přísloví)       

Moudrý a uvážlivý politik (pokud by vůbec nějaký byl) musí být vůči sobě přísný a sebekritický a musí naprosto přesně znát své schopnosti i jejich meze. Nikdy proto nesmí přijmout úkol, na který jeho vědomosti, intelektuální schopnosti a zkušenosti nestačí. Proto musí být schopen přijmout i nepříjemnou pravdu o sobě samém (pokud je to skutečně pravda) a nad touto kritikou se nesmí veřejně pohoršovat, protože tím by ještě „přilil oleje do ohně“.)

Protože naprostá většina politiků se nemůže opřít o své vlastní rozsáhlé vědomosti, praktické zkušenosti a nezpochybnitelnou mravní kvalitu, cíleně se obklopují se pochlebovači a kývaly, kteří stojí při jejich projevech za nimi nebo vedle nich, všem jejich slovům souhlasně přikyvují, neustále je chválí a obdivují, obhajují jejich rozmanité prostořekosti a „ukecnutí“ a všude vynášejí jejich přednosti, čímž v nich upevňují zrádné pocity sebejistoty, geniality a výjimečnosti.

Když jeden z nejbohatších Čechů u soudu dosvědčí, že dal milence a blízké spolupracovnici premiéra šperky v hodnotě 508 000 Kč, ale neočekával za to žádné protislužby, mělo by to vyvolat poplach v médiích i u státních zástupců napříč republikou. Miliardářem, o kterém je řeč, je ale Daniel Křetínský, jeden z největších vlastníků médií v zemi.

V době, kdy obdarovával Nagyovou, byl navíc Křetínský skrze EPH partnerem Petra Kellnera, který dokáže ovládat i média, která nevlastní. Kdyby se novináři odvážili podívat se na situaci blíže, zjistili by, že Křetínský s Kellnerem se v roce 2012 pokusili koupit 49% podíl (a kontrolu řízení) slovenské společnosti SPP Infrastructure, která je výhradním dovozcem ruského zemního plynu. Slovenská vláda odkládala rozhodnutí o prodeji až do okamžiku těsně po návštěvě tehdejšího premiéra Roberta Fica v Praze 29. října 2012. Fico během návštěvy o transakci mluvil s premiérem Petrem Nečasem, tedy se šéfem a milencem Nagyové. Dohoda pak proplula slovenským kabinetem...a v řádu dní dostala Jana náhrdelník Cartier za 350 000 Kč. Jak Křetínský vysvětlil u soudu, má ve zvyku obdarovávat své blízké okolí.

Letošní prvomájová demonstrace v Brně nebyla to pravé: jak by také mohla, když hlavní atrakci, team policejních provokaterů v čele s Janem Vyvialem, tam po velkém úspěchu minulého vystoupení raději nepustili. A tak se letos musíme spokojit se strohým, suchým správním právem a s řešením otázky heckler's veto, tedy možnosti efektivně omezit svobodu projevu protestem, ve vztahu ke shromažďovacímu právu. Poškozený svolavatel, Národní a sociální fronta předsedy Erika Lamprechta, podává proti nekorektnímu postupu Úřadu městské části Brno-střed správní žalobu.

https://paragraphos.pecina.cz/

Capek citatProtekce už prostoupila všemi vrstvami společnosti.Jsme už  dále než za totality!

Dlouholetá a úspěšná ředitelka Památníku Karla Čapka paní Kristina Váňová musela předčasné odejít, aby uvolnila místo absolventce plzeňských práv z roku 2012 (!) Alici Seidlové. Místo jí po skončení mateřské zajistil její tchán Zdeněk Seidl jako radní Středočeského kraje. Ani prý nevěděl o čem hlasoval? Svoji neschopnost presentuje veřejně, ale hlupák nemůže jednat jinak. Nová paní ředitelka zná Karla Čapka „pouze ze školy“! Věřme, že jako absolventka „renomované“ právnické fakulty v Plzni zvládne náročnou práci  manažerky muzea s asi  pěti zaměstnanci…

Vondra a UzunogluVlevo fotografie MUDr. Yekty Uzunogla z VN v Praze na podporu politických vězňů... J.Š.

* * *  

… Podle Vojtěcha Šimíčka a Kateřiny Šimáčkové nic nelegálního, podnikatel si přece může vybrat, kteří zákazníci vyhovují jeho světovému názoru, a jen těm své zboží a služby prodávat. Jeden aktivista neprodá Bartošovi knihu, další ho nepustí do své kavárny, třetí jej nedoveze svým autobusem do jiného města, a máme tady přesně ten hnusný stav, který zde už jednou byl a který symptomatisovaly cedulky Židům a psům vstup zakázán! Opravdu jste si tohle představovali, ústavní soudcové?

https://paragraphos.pecina.cz/all/nase-pripady/adam-b-bartos/diskriminace-v-jerusalemske-ulici  

Minulý týden jsem ve Švýcarsku strávil několik dní. Podělím se s vámi o několik zkušeností. Posuďte sami, zda si ze Švýcarska  můžeme vzít příklad.

Můj švýcarský pas a identifikační průkaz (občanka), pozbyly platnost. Navštívil jsem patřičný pasový úřad kantonu Luzern. Po vysvětlení postupu jsem zavolal do ambasády CH ve Vídni (převzalo agendu ambasády CH v Praze), po telefonu sdělil potřebné údaje a obratem byl odeslán e-mail do pasového úřadu v Luzernu. Následovalo fotografování, sejmutí otisku prstů, elektronický podpis a zaplacení poplatků (158,-Sfr, se slevou 57,- Sfr, za současné objednání obou). Žádost byla odeslána do státní tiskárny pasů v Bernu. Událo se během jednoho dne. Zaručené dodání jsou dva týdny, max. 10 pracovních dnů. Každý průkaz je zaslán jednotlivě a doporučeně.        

Mezi hosty mj.: Klaus, Okamura, Grebeníček, Remek, Konečná, Nečas, Nováková, Mládek, Kavan, Vitásková, Vondráčková…

Je smutno při čtení tohoto článku… Padlo 150.000 sovětských vojáků, zaslouží si naší úctu. Kolik padlo amerických, rumunských a dalších vojáků, kteří osvobodili stovky našich měst, obcí a vesniček? Ti si naši úctu nezaslouží jen proto, že jich za naši svobodu padlo v boji méně?

Jen pomalu se média po letech upozorňování - i díky tomuto webu - učí, že II. světová válka neskončila v Evropě, ale až v Jihovýchodní Asii 2.září 1945 na 10.000 km dlouhé válečné frontě! Některá média jsou nepoučitelná.

Abraham Lincoln: "Nic není spořádané, co se neřídí spravedlivostí."

Vojtěch Cepl st. „Aby nám vládly zákony, ne lidé.“

* * *

Dnes jsem při nákupu hovořil s další prodavačkou naštvanou, že musí do práce v době, kdy jiní se zúčastňují oslav či jako rodina jsou pohromadě. Není zdaleka sama!

Snaha občanů zákonodárců o dokonalý zákon vede k tomu, že díky výjimkám apod. jsou zákony ještě více nedokonalé. Dokonalý zákon neexistuje, stručnější má k dokonalosti mnohem blíže, pokud je jeho dodržování zaručeno a porušení efektivně trestáno. Zákon má také výchovnou úlohu, která nemá jít na úkor zisků majitelů obchodů. To by měli zákonodárci upřednostňovat, pokud jsou moudří. Jinak budeme brzy slavit svátky jen v obchodech a v médiích. Postupně tak ztratí zcela svůj význam.