Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Podolsky most znasilneneRudá armáda byla za komunismu glorifikována. Spáchala však také velké množství zločinů. Jeden z těch nejděsivějších se odehrál u Podolského mostu. Oběťmi byly německé ženy, které rudoarmějci hodiny brutálně znásilňovali.

Rudoarmějci rozpoutali peklo na zemi

Když Rudá armáda dorazila, začalo teprve to pravé peklo. I dosud přítomní američtí vojáci byli zdrcení mírou násilí vůči německým civilistům, ženám a dívkám, kteří se nijak neprovinili, snad jen tím, že byli Němci. Špinaví a zanedbaní rudoarmějci s východním vzezřením začali okamžitě oddělovat ženy od mužů. Zatímco bezbranné německé muže soustředili stranou, strhli ženy a dívky k zemi, servali jim šaty z těla a znásilnili je před očima všech ostatních. Muži byli zcela bezmocní. I když je tato scéna doslova drásala, nemohli dělat vůbec nic. Američané na svých vozidlech jen nevěřícně kroutili hlavami. Nemohli uvěřit svým očím.

Mezi utečenci byl čirou náhodou i slavný letec Luftwaffe Erich Hartmann. V tu dobu mohl být už dávno na západě v britském zajetí. Odmítl však splnit rozkaz k leteckému přesunu z východní zóny. Nedokázal v nejtěžších chvílích opustit své spolubojovníky, jejich rodiny i velké množství dalších uprchlíků a nechat je napospas Sovětům. Proto se s nimi vydal na dlouhou a strastiplnou cestu do neznáma. Právě jemu také vděčíme za to, že se hrůzné události u Podolského mostu neztratily v propadlišti dějin.

Sověti neušetřili ani děti

Mladá Němka, asi třicetiletá matka dvanáctileté dcerky, klekla před jedním ruským poddůstojníkem a prosila, aby si vojáci vzali ji a dcerku ušetřili. Její prosbu nevyslyšeli. Po tvářích jí stékaly slzy, ale stále prosila. Němečtí muži, ohrožovaní zbraněmi, museli jen mlčky přihlížet. Jeden z vojáků kopl ženu vší silou do žaludku. „Ty zatracená fašistická svině!,“ řval. Mladá žena, lapající po dechu, upadla na zem. Voják ji pak jediným úderem pažbou do hlavy zabil.

Dvanáctiletou dcerku zavražděné vrah odvlekl za tank. K němu se připojili další rudoarmějci. O půl hodiny později se zneužité dítě, plačící a naříkající, vypotácelo zpoza tanku. Neudržela se na nohou a zhroutila se jako zničená dětská panenka. Bezmocní Němci naléhali na strážné, aby směli děvčátku pomoci. S napřaženými zbraněmi drželi muže v šachu a k dítěti pustili pouze jednoho německého zdravotníka, aby mu pomohl. Pomoc však byla marná, dítě za hodinu zemřelo. Hartmann sice za celou válku viděl už mnoho, ale teď se musel přemáhat, aby nezvracel.

Celé rodiny raději páchaly sebevraždy

Otřesné zneužívání žen pokračovalo celou noc, kdy se z improvizovaného zajateckého tábora ozývalo naříkání, křik mísící se s pláčem a nahodilé výstřely. Když se Hartmann druhý den ráno probudil, viděl vedle sebe mrtvého vojáka i s jeho rodinou. Ten nejdříve podřezal manželku a dceru, aby už nemusely snášet další muka a poté i proťal žíly i sám sobě. Jiní muži své ženy a děti uškrtili a pak se sami oběsili na bocích aut. Smrt si zvolili jako vysvobození.

Násilí učinil přítrž až sovětský generál

Nekonečný kolotoč zrůdností skončil až příští den. Tak náhle, jako začal. Objevil se totiž sovětský generál. Když zjistil, co se stalo, rozhodl se viníky potrestat. Jedna z týraných žen pak dostala za úkol z nastoupených vojáků vybrat ty, kteří ji znásilnili. Poznala z nich tři vojáky. Nekonal se žádný soud, žádný výslech. Svázali jim ruce telefonním drátem a okamžitě je veřejně pověsili před očima všech přihlížejících. Podobné události jako tato u Podolského mostu však nebyly u Rudé armády ojedinělou záležitostí. 

Počet zabitých německých civilistů v důsledku sovětských válečných zločinů ve východní Evropě je odhadován na 270 000 

Západní odhady celkového počtu obětí znásilnění jsou až dva miliony žen. Docházelo k masovému znásilňování Sověty ve všech větších městech dobytých Rudou armádou. Ženy byly masově znásilňovány gangy několika desítek vojáků při osvobozování Polska. V některých případech byly oběti, které se celý den neskrývaly ve sklepích, znásilněny až 15krát. Sovětští vojáci po dobytí Berlína v roce 1945 znásilňovali i dívky ve věku osmi let.

Celý článek: https://medium.seznam.cz/clanek/jakub-kapanik-podolsky-most-byl-svedkem-desivych-valecnych-zlocinu-rudoarmejcu-58342

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)