Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Z naší korespondence

RCT LogoSměnárny beztrestně „vypraly“ 100 miliard korun za pomoci banky - Za elektrárnu Adularya zaplatila ČR 14 miliard, žádný proud roky nevyrábí – Úspěšně se „integrujeme“ do EU – Níže hodnocení pana Miroslava Kelnara, který strávil v Turecku 18 let jako zástupce Škodaexportu a vládní agentury CzechTrade.

Dne 27. 3.2023 byla ve večerních hodinách odvysílána v pořadu „Reportéři ČT“ historie neslavného případu - výstavby elektrárny Adularyi v Turecku. Tento pokus o vyvezení české elektrárny nakonec skončil fiaskem s odhadovanou ztrátou 14 miliard korun. Zmíněný případ Adularya se táhnul již od roku 2010, kdy Česká státní banka upsala tureckému investorovi – firmě Adularya částku téměř 12 miliard korun. Problém nastal, když se první blok této elektrárny v závěru roku 2015 dokončil a po spuštění tohoto prvního bloku do provozu se ukázalo, že tento je neprovozovatelný. Pomoci mohla jen rozsáhlá rekonstrukce kotlů dodaných rakouskou firmou Andritz, které se ukázaly být špatně navrženy. 

Po tomto zjištění pak nastalo dlouhé přešlapování na místě, kdy české vlády, ani ta Sobotkova, ani ta Babišova, nevěděly, co s tímto problémem - špatně navržených kotlů mají dělat. Toto období trvalo prakticky až do února 2022, kdy se pohledávka za dluhem České exportní banky vůči tureckému investorovi - firmě Adularya prodala za 2 miliardy korun zahraniční firmě. 

Nepochopitelnou věcí je to, že přestože se vědělo, že kotle od rakouské firmy Andritz jsou špatně vyprojektovány, tak nikdo nikdy po rakouské firmě nic nechtěl

Madarsky parlamentMnozí Maďaři jsou stále více znepokojeni zahraniční politikou naší současné vlády. To nás, členy bývalých vlád, bývalé poslance, aktéry vědeckého a uměleckého života, podněcuje k tomu, abychom se na vás, jako na naše krajany, kteří nesou velkou odpovědnost za budoucnost Maďarska, obrátili otevřeným dopisem.

Vyzýváme maďarský parlament, aby neprodleně ratifikoval rozšíření naší obranné aliance NATO o Švédsko a Finsko. Neexistuje žádná omluva ani důvod pro odklad, tyto dvě země by posílily obrannou alianci, jejímž jsme členem, a posílily by její evropský charakter. Celý dopis>

Cap JosefCap Josef Vera CaslavskaVážení přátelé Josefa Čápa,

dnes by slavil pan Josef Čáp svůj svátek, ale minulý rok v listopadu nadešla jeho další etapa plynutí vesmírem. Otisk jeho duše zůstává v srdcích náš všech. Josef nás obohatil svou přítomností, svým životním elánem, životní silou i láskou k lidem. Velmi mu záleželo na našem zdraví a na tom, aby se nám všem dařilo co nejlépe. Pomáhal jsem mu v závěru s organizací přednášek a dozvěděl jsem se o jeho přechodu do jiné dimenze až mnohem později a hledal jsem čas a příležitost jak dát vědět i ostatním, kteří navštěvovali jeho přednášky o zdraví.

Když jsem zjistil, že dnes by slavil svůj svátek, přišlo mi to jako signál, že dnes by bylo dobré si na něj v tom nejlepším vzpomenout. 

Buran PavelVážení přátelé, 

byl jsem brutálně unesen falešnými policisty a drsně vydírán bývalým obchodním partnerem. Pod výhružkou smrti a smrti mých blízkých jsem byl donucen podepsat dokumenty, které mi přikazují zaplatit násilníkům stovky milionů korun. Dvakrát mi dal Krajský soud Brno, pobočka ve Zlíně, za pravdu a nad pachateli vynesl přísné tresty. Po odvoláních však nakonec Vrchní soud v Olomouci tento případ nepochopitelně otočil a potvrdil osvobození obžalovaných s tím, že se skutek nestal. To vše vzdor důkazům policie i zlínského krajského soudu.

Jsem ústřední postavou tohoto těžko uvěřitelného případu, ale nevzdávám se. Věřím, že nejvyšší státní zástupce využije svého práva a v případu podá dovolání. Je to totiž jediný způsob, kterým lze dostat kauzu zpět k soudnímu projednání a k nestrannému verdiktu.

Věřím ve spravedlnost. V to, že moji únosci i strůjci celého přepadení a vydírání budou potrestaní. Nemohu se smířit s tím, že soud skandálně otočil a rozhodl, že se nic nestalo, a to vše za tichého mlčení vrchního státního zástupce, jež mě mohl a měl hájit jako poškozeného. Vše se stalo a ten hrozný zážitek bych nikomu nepřál.

ZOI jsem podal 29.1.2023, odpověď ÚOOÚ přišla 23.3.2023 – bez omluvy a vysvětlení (zákonná lhůta na odpověď je 15 dnů, s možností oznámení o prodloužení lhůty o 10 dnů). Cituji z odpovědi ÚOOÚ:  

… Je tedy povinností Vězeňské služby České republiky a Městského soudu v Praze, které v tomto Vašem podání zmiňujete, znát, které informace, včetně těch, jež obsahují osobní údaje, je možno zpřístupnit osobám, které se na ně táží, či je zveřejnit, a které nikoliv. V případě nejasností v této věci, pokud zmiňujete Vězeňskou službu České republiky, soudy, zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů, máte možnost obrátit se v předmětné věci na Ministerstvo spravedlnosti, které dle ustanovení § 11 zákona č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky, ve znění pozdějších předpisů, má v těchto věcech svěřenu působnost. Ohledně zveřejnění osobních údajů týkajících se veřejně známých osob sdělovacími prostředky uvádím, že ustanovení § 17 odst. 1 zákona o zpracování osobních údajů stanoví, že osobní údaje lze zpracovávat také tehdy, slouží-li to přiměřeným způsobem pro novinářské účely. Ve sdělovacích prostředcích tedy mohou být zveřejňovány informace obsahující osobní údaje týkající se veřejně známých osob v přiměřeném rozsahu. V případě uplatnění práva na výmaz těchto zveřejněných osobních údajů se jejich výmaz dle ustanovení článku 17 odst. 3 obecného nařízení o ochraně osobních údajů neprovede, pokud je toto jejich zpracování, v daném případě zveřejnění sdělovacími prostředky, nezbytné pro výkon práva na svobodu projevu a informace. Odpovědnost za zveřejnění osobních údajů sdělovacími prostředky má správce, tedy subjekt, který určil, že ve sdělovacích prostředcích předmětné osobní údaje, v daném případě osobní údaje týkající se veřejně známých osob, budou zveřejněny, resp. rozhodl o jejich zveřejnění v nich. …

Pfizer Covid 191.3.2023 uběhly 3 roky od prvních restrikcí kvůli Covidu. Dnes je již téměř jisté, že virus byl uměle vytvořen (proč ?) a došlo k jeho úniku za laboratoře.Ceska cesta z covidu

V době Covidu došlo k totálnímu potlačení zvyklostí, včetně práva na soukromí.  Nastalo obrovské selhání politiky i celé společnosti a odhození demokracie, to vedlo k rozsáhlým manipulacím, udavačství a cenzuře. Brutálně byla potlačena práva, lékařská etika a celá medicína, zdiskreditována věda, v neposlední řadě pak i lidská důstojnost a zdravý rozum.  Přitom přetrvává i nadále nulový zájem o kritické zhodnocení období s Covidem.

HS ČR byla špatně připravená i organizovaná, přijímaná omezující opatření byla nefunkční a nesmyslná

FDA WHO CDC Pharma IndustryKapacita nemocnic byla omezená, to vedlo k odkládání péče se všemi důsledky, podobně ve sféře ambulantní péče byla špatná dostupnost, vše doprovázel špatný sběr dat i jejich zpracování, data byla mnohdy zatajována, což kritizoval i ÚS.

Docházelo ke vzniku různých konspiračních teorií, bez jakékoliv kognitivní reflexe, tedy přehodnocení svých názorů ze strany konspirátorů. To se týká i největších propagátorů vládních kroků, často jde přitom o lidi z akademického prostředí.

PCR metoda byla přeceněna, byla zcela popřena dřívější pravidla pro diagnostiku nemocí, v podstatě vznikla „pandemie pozitivních PCR testů‘‘. Pozitivní test, často zcela bez příznaků nemoci, byl považován za nemoc se všemi z toho plynoucími důsledky a omezeními. Dnes je již zcela jasné, že obrovské náklady na testy (PCR i antigenní) byly zbytečně vyhozené peníze.  Aktuálně je Covidu méně, protože se řádově méně testuje. Stát teprve po roce začal zkoumat kvalitu testovacích laboratoří (u PCR testů), 20% z nich neprošlo, ale testovaly dál.

Byl ignorován platný pandemický plán, zavládl chaos, vláda spolupracovala s jednostranně zaměřenými odborníky (např.chyběli virologové), z nichž mnozí nikdy přímo s pacienty nepracovali. Jiné názory vedly k dehonestaci jejich zastánců. Postiženým se dosud nikdo za tyto praktiky neomluvil. Přitom šlo o cílenou likvidaci vědecké opozice v rámci lékařského stavu.

Kolben Edison TeslaTak zní nadpis článku v deníku BLESK. Dovoluji si připojit chybějící údaje k úžasnému vynálezci, podnikateli a člověku Emilu Kolbenovi:

„V článku chybí několik podstatných Kolbenových světových úspěchů, jeho pobyt ve Švýcarsku v Örlikonu u Curichu, jeho úspěšné budování pohonu tramvají stejnosměrným proudem v USA, Švýcarsku a u nás, jeho práce na Frankfurtském experimentu, centrální první největší elektrárně v Rakousku-Uhersku v Praze v Holešovicích 1900 na střídavý třífázový proud a zlatá medaile z pařížské výstavy 1900 za stejný generátor, jaký použil v Holešovicích. Po roku 1900 dodává nejlepší vybavení elektráren do Anglie, Španělska, Francie, Holandska, Rakouska, Tasmánie, atd. Mám v němčině od Jindřicha Kolbena krásnou knihu KOLBEN o 400 stranách, kterou má jen málo lidí  (není určena pro veřejnost) a další vzácné dokumenty.“

Petr Čech, majitel Čechova Mlýna na Berounce a člen spolku Kolbenova vila.

***

Prof. Dr. Martin Kolben, přednosta Frauenklinik v Mnichově, pravnuk Emila Kolbena, navštíví Prahu 8.4.2023. JŠ

Muzeum PlesnaNedaleko německo-českých hranic na české straně leží městečko Fleißen, které se česky jmenuje Plesná. Skutečnost, že město Bad Brambach ve Vogtlandu leží jen asi dva kilometry západně od Fleißenu, už jen na základě geografických údajů ukazuje, že spojení mezi Německem a Českou republikou je v tomto místě obzvlášť těsné a výrazné.

Většina obyvatel Fleißenu, města, v němž až do roku 1945 žili Němci, byla po druhé světové válce odsunuta a do té doby silný textilní průmysl byl v krátké době zničen.

Událsoti CT graf duchody 2 2023

Aktualizováno 23.3.2023: Česká politická lobotomie. Místo penzijní reformy žvásty a stamiliardy v trapu„Závěrem nejprve konstatuji, že ODA je na toto jednání připravena tak, jak přislíbila. Náš garant, místopředseda Karel Ledvinka, předal Vámi určeným garantům přípravy konference – tedy místopředsedovi ODS Ivanu Pilipovi a předsedovi KDU-ČSL Josefu Luxovi – slíbené podklady. Stejné pak učinil garant KDU-ČSL. Že ODS nepředložila žádné doklady, je porušením dohody, ale lze to také považovat za její věc, pokud chce materiály presentovat až na koaliční konferenci. My netrváme, stejně jako KDU-ČSL, na tom, že náš materiál musí být bezprostředně přijat ve znění, jak jsme jej připravili. Jsme ochotni jednat. Ale zcela odmítám stanovisko předsedy ODS nejednat vůbec. Upozorňuji na to, že v případě, že se neuskuteční dohodnutá konference, poslanci ODA nepodpoří státní rozpočet na rok 1997. Takže – vyberte si!“

Měsíc mi trvalo, než jsem obdržel odpovědi od MPSV na všechny mé otázky. Na dvě poslední včera. Podle posledního rozhodnutí vlády bude každý důchod navýšen o 400 korun. K tomu naroste procentní výměra o 2,3 % podle výše důchodu. Kdo z příjemců nejnižšího a nejvyššího důchodu ocení oněch 400 Kč a 2,3 %, nemusím snad ani méně inteligentním lidem připomínat.

Limonadovy Joe Hlinomaz MensikP O Z V Á N K A

Na 15.3.2023 do ČT na ukončení filmu  L I M O N Á D O V Ý  J O E  2 - setkání Pavla s Babišem. Ve filmu Limonádový Joe byli dvě skupiny, které spolu bojovaly celý film. Ti co chlastají a ti co nechlastají. Ve filmu Limonádový Joe 2 byli také dvě skupiny v boji o prezidenta. Pavel a jeho skupina se skupinou Babiše. V prvním filmu tvrdil muziku božský Kája Gott pro Joa. V druhém filmu tvrdil muziku božský předseda vlády Fiala pro Pavla. Dokonce tak moc, že raději včas neseznámil ostatní, že sebere každému důchodci 1000 Kč. Teď má z toho bobky.

A co Pavel?

1. Pomůže Fialovi za to, že mu svým činem pomohl do křesla prezidenta a podepíše ochuzení každého důchodce o 1000 Kč?

2. Nepomůže a tím celý národ sjednotí!