Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 03.08.2021 10:19
  Hezký den, Chtěli jsme vás informovat, že náš tým zkontroloval ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 18:38
  Vážení, jen občas plaše připomínám, že celý viroregulační ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 09:30
  Dobrý den. Předně Vám děkuji za zveřejnění mého příběhu. A ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 08:27
  Dobrý den pane Mrzílku, dovoluji si opravit malou chybičku v ...

  Read more...

   
 • 01.08.2021 10:53
  Bývalý primátor Jekatěrinburgu Jevgenij Rojzman o lidech kolem ...

  Read more...

   
 • 31.07.2021 17:37
  S návrhy na rehabilitaci vyslovil souhlas i státní zástupce JUDr.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Lorenc ViktorChaloupková Jana IIIŘediteli GI MZV ČR jsem napsal 28.3.2021. Odpověď  PČR Brno jsem obdržel 2.8.2021. Jedná se viditelně o „horký brambor“, kde se nikdo „nechce spálit“ a nikoho popudit. Český Kocourkov s prvky potěmkinovské demokracie. Neschopnost, resp. všehoschopnost na MZV vyplouvá stále více na povrch. Asi to nakonec budou muset řešit městští strážníci v Žebráku, jako nejvíce místně příslušní policisté….  Nepochybně by to zvládli. Fakta jsou nezpochybnitelná a všem odpovědným známá, stejně  jako pachatelé a spolupachatelé. Černín by se měl nazývat Bělín, protože z černé a černoty dělá zcela nevinnou bílou…

Ministr zahraničí Kulhánek udělal další ostudu České republice, tentokrát v Egyptě…

Ve věci skandálu na ambasádě ČR v Rabatu, už přes rok médii utajovaného před veřejností, jsem oslovil ministra zahraničí ČR Jakuba Kulhánka

Narodila jsem se v Praze v druhé polovině padesátých let minulého století. Rodiče to neměli v životě lehké, obzvláště v letech po mém narození, kdy se v Československu děli opravdu hrůzné věci.

Začnu svoji u babičkou. Bohužel jsem ji nepoznala, zemřela v 52 letech. Znám ji z vyprávění své maminky. Babička byla velmi rázná, energická a velmi dobrá kuchařka. Pocházela z chudé rodiny a vzala si za manžela dědu, který byl rodilý Pražák z Libně.

Babička v roce, kdy se zakládala v Československu KSČ, do strany vstoupila. Údajně věřila v lepší zítřky. S dědečkem žili v malé chaloupce uprostřed lesa ve Velkých Popovicích. Pro mne jedno z nejnádhernějších míst na světě. Lesy kolem, jezírka, voňavé puškvorce, babiččina zahrádka, lípy v době květu nádherně vonící a koncert včel, který slyším dodnes. Jedna lípa uprostřed paloučku a u ní lavička, na které jsme sedávali s maminkou a vyprávěli si. Šumění lesa, vůně přírody, bosé nohy v trávě a maminčin hlas. Dědeček v té době byl ještě na živu a tak mám jen mlhavé vzpomínky, ale vím, že byl ke mě velmi hodný a laskavý.

Jak se postupně ukazovalo, lepší zítřky se nekonaly a tak má babička došla za tamním předsedou /bohužel jméno nevím/ a prý velmi energicky mu červenou knížečku členky KSČ mrskla na stůl a  dodala pár jadrných slov. Znám babičku z vyprávění své maminky o tom, jaká rázná skutečně byla, věřím proto, že tohle gesto učinila. Možná tehdy ani nevěděla co všechno vystoupením z komunistické strany odstartovala. Za zlé jí to rozhodně nemám. Jsem hrdá na své rodiče, že do strany nevstoupili a nedali se nikdy zlomit, neudávat a nedonášet na spoluobčany.

Vesely X lubos s cigaretou2021 volby cz„Ondřeji, komu patří XTV, pro kterou pracuješ?“„Mně je to jedno, já nevím. Říkal mi to Xaver, já ty lidi neznám. Já nepracuju pro XTV. Už tam nejsem asi čtyři měsíce.“

***

Dne 23.7.2021 jsem obdržel tento email:

Vážený pane, 

rád bych Vás uvědomil o této skutečnosti, kterou v době předvolební považuji za významnou. Podívejte se prosím zde  https://2021volby.cz/  popřemýšlejte, zajímal by mne Váš názor: Jak moc si myslíte, že budou tyto výsledky zmanipulované? Podstatná informace je, že tu doménu vlastni Vámi dobře známá XTV s.r.o. …

Majitel domény:  XTV s.r.o., Jakub Černý / Držitel: BLUEBOARD-B2TYPB1FR3 XTV s.r.o. / Registrace: od 7.7.2021 do 7.7.2022.

Zákon o České televizi stanoví: „Člen Rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích nebo občanských sdruženích, ani nesmí při výkonu své funkce v Radě jejich jménem vystupovat nebo působit v jejich prospěch nebo ve prospěch jiných skupinových zájmů“.

Poměry v naší zemi jsou stále absurdnější. Tento hanebný stav nevadí ani poslancům, ani Radě ČT, ani Radě ČRo, ani RRTV?! Každý kdo vystoupí v pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého, nese za ně osobní odpovědnost. Boj o voliče má své hranice, stejně jako manipulace s nimi.

Poslanecká sněmovna dne 30. 7. 2021 odmítla návrh na odškodnění pro ty, kdo byli za minulého režimu neoprávněně vystaveni ochrannému dohledu, stejně jako pro ty, kdo byli nezákonně vyloučeni ze středních škol nebo učebního poměru.

Ze 123 přítomných poslanců hlasovalo pro odškodnění 47, resp. 48. (K přijetí návrhu bylo třeba 62 hlasů.)

I když proti byl jen zanedbatelný počet, klíčové bylo, že z přítomných poslanců se převážná většina zdržela hlasování, mezi nimi i prof. JUDr. Helena Válková, CSc., která se loni do médií vyjádřila, že odškodnění za ochranný dohled je „náš dluh“. (Viz podrobnosti v příloze - „Cena za otevření toho tématu pro mě osobně byla velmi vysoká, nicméně jsem ráda, že se ten dluh splatí, aspoň v to doufám. A jistě o tom přesvědčím kolegy ve Sněmovně“.)

Zdá se, že tento „dluh“, stejně jako diskriminace neoprávněně vyloučených středoškoláků a učňů, většinu poslanců nezajímá.

Podrobnosti k průběhu hlasování podle záznamu z jednání Poslanecké sněmovny:

SDL CZ vyhnani 1945 statistikaVše začalo žalobou ze dne 28.5.2016. Pro neochotu soudů ve věci konat jsme žalobu stáhli a požádali o odškodnění za přílišnou délku řízení. MsP se vyjádřilo dne 26.7.2021, stejného dne jsme podali žalobu o náhradu nemajetkové újmy způsobené průtahy v řízení.

Při vyhnání 3.259.530 našich spoluobčanů, v době míru, jich zahynulo 271.246. Přišli o veškerý svůj majetek. 1390 vesnic a samot bylo zničeno, 862 kostelů, kaplí a klášterů…  Z jejich řad pocházelo 10 nositelů Nobelovy ceny, včetně první ženy…

Výroky tehdejšího předsedy senátu Milana Štěcha v Lidicích byly jen dalším pokračováním zločinu páchaném na nevinném obyvatelstvu země. Dopustili jsme se genocidia na jednom z našich staletých etnik.

Země, která odmítá přiznat své vlastní zločiny a místo omluvy je relativizuje ústy svých nejvyšších ústavních představitelů, nemůže očekávat návrat morálních a mravních hodnot, pokud je bude svými konkrétními činy neustále pošlapávat.

Prazsky hrad velezradaDokud český parlament nedokáže demokratickými prostředky prezidenta kontrolovat, bude z Pražského hradu jenom „sídlo českého žvástu“, jak zhroucení důstojnosti popsal za vlády Václava Klause vynikající český spisovatel a diplomat Jiří Gruša.

Poslední usnesení Stálé komise Senátu pro Ústavu a parlamentní procedury, pro jistotu formulované poníženým jazykem studenta prvního ročníku práv, odmítlo projednat v Senátu návrh k vyslovení neschopnosti Miloše Zemana vykonávat úřad prezidenta republiky. Naposledy podobná zbabělost skončila nejdřív Mnichovem a pak komunistickou okupací.

***

Ostroh, vypínající se nad řekou Vltavou a městem na jejích březích, je světový unikát. Ať v Čechách vládl v posledních tisíci letech kdokoliv, vždy se vztahoval k tomuto místu. Do roku 1918 se tu střídali vládci z boží milosti, česká knížata, králové i několik císařů. Více než sto let republikánské tradice ale nad jakoukoliv pochybnost ukázalo, že přebývání na Pražském hradě samo o sobě z nikoho státníka nevytvoří. A zdá se, že spíše naopak.

Zdrave Forum logoObčanská platforma pro obnovení normálního života

Právníci Zdravého fóra: Dvojí metr v hodnocení informací o kovidové pandemii.

Za poplašné zprávy jsou označeny jen ty, které kritizují nebo vyvracejí kroky vlády.

***

Praha, 27. července 2021

Horejsi Vaclav CRoHorejsi Vaclav Hlava 2020Molekulární imunolog profesor Václav Hořejší není odborník. Jeho vyjádření nemohou mít na veřejnost žádný dopad, protože se jedná o názor člověka, který neví, co říká. Tak lze shrnout odůvodnění obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5, jímž se odmítlo zabývat trestním oznámením platformy Zdravé fórum. Ta přitom reagovala na článek V. Hořejšího, v němž obvinil ji a jmenovitě i řadu odborníků, kteří s ní spolupracují, z podílu na desítkách tisíc úmrtí v roce 2020.

Tímto krokem státní zastupitelství potvrdilo, že se bude zabývat jen takovými vyjádřeními, která kritizují vládní strategii, poukazují na odbornou nesmyslnost vydaných opatření a vyvracejí nebo oponují tvrzením vládních představitelů a odborníků v jejich službách. Výrok profesora Hořejšího o tom, že na smrti třiceti tisíc lidí má podíl řada celosvětově uznávaných odborníků, zůstane nepotrestán...

Kompletní tisková zpráva v PDF: http://zdraveforum.cz/texty/tz_zdraveforum_dvoji_metr_policie.pdf

OH pandemicke Tokyo 2021Česká republika v průběžném vedení závodu PCR testů

Olympijské hry ještě pořádně nezačaly, o překvapení není nouze. Nikoliv sportovní. S mnohem větším napětím, než start závodu, sportovci očekávají výsledek PCR testu. Čtyři Češi: plážoví volejbalisté Ondřej Perušič (očkovaný) a Markéta Nausch Sluková, stolní tenista Pavel Širuček a cyklista Michal Schlegel ho měli pozitivní. Pro většinu hry končí. Perušičova naděje ještě žije. Zatím trénuje v izolaci na pokoji a pokud bude po týdnu negativní, do to turnaje nastoupí. Viník se našel. Lékař výpravy, zkušený ortoped Vlastimil Voráček, nebyl očkovaný. Jeho nominaci si tenisový svaz a olympijský výbor přehazují jako horký brambor. Ministerstvo zdravotnictví a olympijský výbor plánují ustavení vyšetřovací komise. „Všude přesvědčujeme lidi, aby se naočkovali. A tady lékař naší delegace není naočkován. Je to hlavně nefér vůči sportovcům, kteří bohužel asi nebudou moci nastoupit. Tato neuvěřitelná situace bude stát peníze i daňové poplatníky,“ (snad ne tolik, jako zablokování podpory EU na obnovu naší ekonomiky za Čapí hnízdo) hřímá trestně stíhaný premiér Babiš. Je třeba zchladit horké hlavy, neplést si pojmy s dojmy.

PCR test vůbec nevypovídá o tom, zda je člověk nakažený, nakažlivý nebo nemocný. Bez dalších testů a pečlivého vyšetření zkušeným lékařem je jeho výpovědní hodnota nulová. Naprostá většina pozitivně testovaných nemá žádné, nebo jen mírné obtíže. Z dostupných informací vyplývá, že lehký průběh má volejbalista Perušič, ostatní se cítí dobře. Přesto, pouze na základě problematické pozitivity, pro ně hry končí.

Dvoracek a KramnyDvoracek IgorOdpověď z MsP ČR si pan Gába nenechal líbit a poslal své vyjádření s opětovnou stížností. MsP  odpovědělo, aby jim poslal znalecký posudek MUDr. Dvořáčka, což udělal i s komentářem. Byla odeslána i žádost o vyloučení znalce doc. MUDr. Františka Vorla, CSc. z případného přezkumu. Děsivé čtení!

MUDr. Igor Dvořáček je velmi činný, co se týká vypracovávání znaleckých posudků pro policii potažmo pro soudy v Ostravě, https://www.policie.cz/clanek/dotaz-k-vysi-uhrady-posudku.aspx :

 • • V roce 2018 vypracoval „jenom“ 273 znaleckých posudků, asi proto, že byl v srpnu téhož roku odvolán z postu přednosty ÚSL FN Ostrava a následně byl i odejit z FN Ostrava.
 • • V roce 2017 vypracoval celkem 483 znaleckých posudků, z toho bylo 432 pro policii, za které mu bylo policií vyplaceno 3 777 729 Kč.
 • • V roce 2016 vypracoval celkem 477 znaleckých posudků, z toho bylo 462 pro policii, za které mu bylo policií vyplaceno 3 606 228,13 Kč.
 • • V roce 2015 mu bylo za znalecké posudky pro policii vyplaceno 3 584 473,27 Kč.
 • • V roce 2014 mu bylo za znalecké posudky pro policii vyplaceno 3 307 689,01 Kč.

PistoleMám za sebou jeden pokus o usmrcení nožem duševně chorým člověkem. Přibývá jich. Rozhodl jsem se pořídit si zbrojní průkaz na ochranu života a majetku.

Na první termín jsem se nestihl dostatečně připravit, především teoreticky. Byl mi nabídnut druhý, který jsem byl nucen odmítnout. To co nově vymyslelo MZ nelze nazvat jinak než vydíráním, tedy trestným činem.

Na covid si zvykáme, MZ povoluje návštěvy restaurací, supermarketů apod., ale kdo si chce pořídit zbrojní průkaz, platí podle opatření MZ, za potenciálně nejnebezpečnější zdroj šíření nákazy.

Závidím Američanům, kteří si mohou zbraň pořídit beze zkoušek. Postačí jen lékařské potvrzení a registrace majitele i jeho zbraně. Otcové zakladatelé USA věděli dobře, proč toto právo vlastnit zbraň zakotvili do prvního dodatku Ústavy USA. Mnohdy je to poslední možnost jak ochránit svůj život, svoji svobodu, svá práva - i druhých, když selhává stát a ochranu těchto hodnot musí převzít občan. Když vidíme co se dělo ve Vrběticích, kdy stát zcela selhal, je zřejmé, že pořídit si střelnou zbraň bez povolení, nebude zas takový problém v naší zemi. Takovýmito opatřeními tento nebezpečný trend stát svoji neschopností jen podporuje.

Přicházíme stále více o svobodu „salámovou metodou“ v mnoha oblastech našeho života. Nenápadně, kousek po kousku, kdy z nás mohou být na konci poslušní ovčanci, budeme-li i nadále nečinně přihlížet porušování Ústavy ČR a Základní listiny práv a svobod.