Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2019 13:03
  Orwel je velká pravda. Velmi dobře to bylo slyšet za ...

  Read more...

   
 • 20.05.2019 21:49
  Dříve se psalo: OBYČEJNÝ NACISMUS. Míněny koncentráky ...

  Read more...

   
 • 16.05.2019 15:56
  Opravdu je to tak jak jste to napsal. A naše "demokracie"?

  Read more...

   
 • 16.05.2019 11:41
  Dobrý den, posledních pár článků na Vašich stránkách zase tak ...

  Read more...

   
 • 13.05.2019 09:55
  Pane Stupko, bohužel jsme zemí, kde kádrování, negaci a ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 20:52
  Pane Šinágle, je mně to již trapné, opakovat to neustále ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Vážený pane řediteli.

 

V pondělí 29. 4. 2019  od 20h vysílala ČTV dokumentární pořad „Vlak smrti“. Dokument hrůz při odvážení židů do „zotavoven“, kde se dočkali násilné smrti. Filmových i hraných dokumentů o nacismu ČTV uvádí, zvláště na druhém programu, opravdu bohatě po celé roky.

Nebylo by na škodu také připomenout „Vlaky smrti“, dvoudílný dokument vyvážení „nepřátel lidu“,  za Džugašviliho-stalina na Sibiř? Za hrozných mrazů v narvaných dobytčácích žízniví vězni po  slanečcích, jediné sporadické potravě lízali zmrzlou moč u okraje otvoru pro fekálie. Mrtvé vyhazovali na trať. Ty dva díly vysílala ČTV těsně po převratu. Od té doby se hodně změnilo. Množství dokumentárních filmů z doby komunistického násilí se už objevují velmi málo. Vtipy na komunisty se přestaly zveřejňovat. Hovoří-li se o komunistickém násilí vynechává se slovo komunistický, mluví se pouze o minulém režimu.  Naopak nacistické dokumenty převládají na obrazovkách dnes a denně s patřičnými výrazy.

Pravda o voděŽALOBNÍ ÚTOKY PSYCHOPATŮ, KONCERNŮ A BÍLÝCH LÍMEČKŮ JSEM OČEKÁVAL. NECHAL JSEM SI V ROCE 2007 ZPRACOVAT JAKÉ BUDOU. KROMĚ SOUDNÍ OBRANY MĚSTSKÝCH VODÁREN JSEM ZAČAL INFORMOVAT O NEKALÝCH PRAKTIKÁCH NÁJEZDNÍKŮ A PŘIŠLY GANGSTERSKÉ ÚTOKY, TY VYSTŘÍDALY "ÚTOKY" PRÁVNÍKY

Vaše "žaloby" jsou rafinovanější forma útoky na mne, mou rodinu i ČR (o tom jsem přesvědčen, přestože mi najatí gangsteři u domu zapálili auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mi smrtí apod.). … Budu dál dělat vše, aby se správa české vody vrátila do podoby veřejné služby. Aby darebáci odpovědní za vytunelování městských vodáren a vysávání miliard z peněženek lidí a rozpočtů měst, byli odhaleni a dohnáni k odpovědnosti. … Víte, že vaše žalobní útoky nemají šanci. Takže váš skutečný cíl je mne energeticky, časově a finančně sát a tím mi ztížit šíření informací. Není a nebude to lehké ani zadarmo. O to více jsem odhodlán v boji za vodu a za Váš odsun od české vody vytrvat. … Česká republika je právní a svobodný stát a ne KONCERNISTÁN. Už teď jste prohráli.

 

Ukradená voda

Paul Polansky vydal i knihu Bouře - Případ nepovšimnuté knihy Bouře, přinese další bouři…?!

Během války byl koncentrační tábor na jihu Čech v Letech,  hodinu jízdy autem od Českých Budějovic, určený výhradně pro Romy. Po roce 1945 zůstala jeho existence téměř neznámá. Až po politické změně v listopadu 1989 byla na koncentrační tábor Lety česká veřejnost básníkem Paulem Polanskym upozorněna.

Jeho kniha Tábor smrti Lety - Vyšetřování začíná 1992-1995 se objevila v roce 2014 v Praze a stala se opakovaně publikovaným bestsellerem. Paul musel v důsledku svého výzkumu opustit Českou republiku a nyní žije v Srbsku mezi Romy.

V Itálii je nositelem následujících literárních ocenění:

Wonka zdravy a mrtvyTakto se k věci soudkyně OS Trutnov JUDr. Marcela Horváthová vyjádřila dne 10.5.2019. Takto reagoval dne 10.5.2019 právní zástupce JUDr. Lubomír Müller.Kozina sibenice 1951 Spravedlnost dostihla i soudkyni. Je neuvěřitelné, že soudci páchající zločiny za totality mohou soudit i v zemi, která se považuje za demokratickou! Komunistické zločiny jsou nepromlčitelné. Kdy budou potrestání všichni dosud žijící „lidé“, kteří se spolupodíleli na smrti nevinného člověka?! Pavel Wonka zemřel za podmínek srovnatelných s nacistickými koncentračními tábory?! 

Úvaha o soudech (Svědomí 1/200)Z Absurdistánu JUDr. Suchánek a JUDr. Doležal (Krkonošské noviny)

Tři Berlíňané, Joachim Ernst (nar. 1955), Peter Pietruschinski (nar. 1952) a Jürgen Seifert (nar. 1951) si po více než 35 letech zopakují „výlet“ do západních Čech.

Tito tři přátelé se počátkem 80. let minulého století domnívali, že z Německé demokratické republiky (NDR) na Západ se nejlépe dostanou přes Československo. Důvod k odchodu na Západ měl zejména Seifert, který měl rakovinu stehna, legální vystěhování mu nebylo povoleno a přitom mu v NDR mu nedávali žádnou naději na uzdravení. Chtěl se proto dostat na specializovanou kliniku ve státě Massachusetts v USA.

Mládenci se vydali autem přes Prahu k hranici se Západním Německem. Když viděli, že auta jsou kontrolována, tak vystoupili a chtěli přejít hranici pěšky. Zde však byli 7. listopadu 1983 zadrženi pohraniční hlídkou. Seifert byl přitom postřelen.

Lze Rusům vysvětlit slovo  SAMOSTATNOST? Jak mají pochopit DOBROVOLNOST? Nikdy to nepoznali.

Rusové jsou po staletí zvyklí poslouchat jednu osobu s neomezenou mocí. Chán, car, první tajemník jedné strany, prezident. Žádný z těchto vládců nepoužíval vstřícnost, toleranci, přijmout myšlenku druhého, mít právo na vlastní názor.

Josif Vizarionovič Džugašvili (stalin) při jednom sjezdu strany připustil tajné hlasování. Velká většina hlasů byla pro oblíbeného prvního tajemníka leningradského sovětu Sergějeviče Mironova Kirova. Džugašvili dostal jen pár hlasů. Všechny, kteří byli pro Kirova nechal Džugašvili popravit. A na Kirova brzy po té byl spáchán atentát.

V důsledku katastrofálního stavu v oblasti zdravotních služeb, který Vězeňská služba ČR dlouhodobě pociťuje, se nedaří plnit jedno ze základních povinností státu o své občany, jak to ukládá zákon č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti ČR, jmenovitě v článku 1 tohoto ústavního zákona. … Je nutné vyburcovat širokou veřejnost k zahájení nových prostředků proti této nelidské formě ponižování a diskriminace vězněných osob, nebo stát nevytváří podmínky pro jejich resocializaci, ale naopak podporuje vznik latentní nenávisti k současnému společenskému režimu, která se může časem měnit i v bezbřehé násilí a terorismus, proti vládnoucí garnituře se všemi důsledky z toho vyplývajícími. … Celé znění prohlášení.

Taková chyba vylučuje neprofesionálnost a činí záměr reálným. Proruské weby i Kreml se radují. J.Š.  

* * *

Přeji hezký den,

dnes jste na vašich stránkách zveřejnili „článek“ o tom, že Američané jsou prý jako sarančata:  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/504731-americane-jsou-jako-sarancata-bouri-se-polaci-kvuli-skladum-armady.html

Můžete mi prosím vysvětlit jak je možné, že jeden z největších portálů v ČR prezentuje zjevné lži a dezinformace? Viz odkaz níže, kde sám starosta v článku vámi zmíněné obce vyvrací vaše tvrzení.  

https://twojaslupca.pl/czy-w-powidzu-nie-chca-amerykanow/

Floderovi trikrat… Nevím jestli Vás něco z toho zajímá, jestli chcete se něčemu z toho věnovat, napsat nebo si jen promluvit. Jestli jen něco byste využil, ale už nevím co udělat víc a chytámFloder a kara se stébla. A jak jsem viděl u matky, kdykoliv se veřejně ukázalo, co dělá doopravdy, vždy se najednou začala chovat mravně a správně. Vydrželo to jen tu jednu chvíli, ale aspoň na chvíli. Něco podobného jsem četl v jiném článku, který jste vystavil. I sebezkorumpovanější soudce pod nátlakem veřejnosti a toho že to bude vidět veřejně, se bude řídit zákony. A tak bych i já rád kdyby někdo tyto lidi vystavil na světlo a ukázal si prstem. …

* * *

Dobrý den pane Šinágle,

RRTV jsem poslal STÍŽNOST na pořad NEWSROOM, ohledně vzoru MORÁLKY na p. Rosiho za propagaci zvrhlíka Jakuba JANDY a "Evropských hodnot". Radním i ČT je to jedno a tohoto člověka prezentují jako VZOR boje za MORÁLKU nadále, naposledy včera v NEWSROOM? Pro mne nepochopitelné, celoživotní NESTRANÍK!