Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:48
  Ruský deník: Putin má prý smrtelnou chorobu, zdravotnictví ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:45
  „Když trpí civilní obyvatelstvo, není to válka, ale genocida.

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:44
  Ukrajinka: "Žili jsme si dobře – Rusové nás osvobodili od ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:41
  Ukrajinské sestřičce mina utrhla obě nohy, přesto si zatančila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Masin Josef otec a syn"Pokud by se stal Trump presidentem, k ukrajinskému konfliktu by bývalo nedošlo."

***

„Nevim, zda jsi viděl, napsal jsem před pár týdny, pro přítele. Možná, že se to asi mnoha lidem líbit nebude, ale je to, jak to je.“ J.M. 16.5.2022

***

Požádal jsem Josefa Mašína o odpověď na několik otázek týkajících se současné situace na Ukrajině. Svoje názory shrnul do následujícího textu, za což mu srdečně děkuji.

***

K pochopení Ruska je třeba uvědomit si i vliv Mongolů na jeho mentalitu. Téměř 300 let nadvlády Mongolů v Rusku nutně zanechalo genetické stopy, projevující se dodnes v jejich myšlení, konání a způsobech. Putin za celý život nepoznal opravdové přátelství, proto věří jen sobě a nikomu nedůvěřuje.

Věřím, že válka na Ukrajině přispěje k obnově dobrých mravů, resp. silně omezí všeničící korupci, která je takřka všude a vynese do čela schopné, jako každá krize, kdy blahobyt vždy odhalí neschopné. Nezřízený blahobyt vždy vede k úpadku mravů, odhalí neschopnost politiků a generuje nové Churchilly a Reagany. Jinak by musela nastoupit Příroda, jako nejvyšší Pán a poslední instance zdravého rozumu. J.Š.

Dvoracek a KramnyOblek soudce visiOpakovanou stížnost na soudkyni JUDr. Janu Bochňákovou v kauze ing. Marka Gáby, jsem podal dne 31.3.2022 k rukám předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Kamradeka. Odpověděl opět zamítavé, dne 9.5.2022.

Prý byl postup soudkyně profesionální? Kdyby se chovala profesionálně a nesoudila zcela neprofesionálně, pak by k takovým konfliktům s novinářem nemohlo nikdy docházet!

Předseda soudu tak podporuje porušování Ústavy ČR soudkyní, která zabraňuje novináři informovat veřejnost a jeho Ústavou ČR garantované právo kontrolovat výkon spravedlnosti v naší zemi přímou účastí na soudních, veřejných jednáních. To, že se žádná média, ačkoliv informována, roky nedostavují a jedinému novináři je vstup opakovaně zakazován, svědčí o tom, že se jedná o zločinné spolčení, které musí vlastní zločiny krýt. Jsou takového rozsahu, že i Reportéři ČT, po počátečním zájmu, ztratili odvahu.

Clovek a strach Žádost o informace jsem odeslal dne 15.4.2022. Sdělení  o prodloužení lhůty o 10 dní jsem od MZ  obdržel dne 29.4.2022. Odpověď od Mgr. Daniely Kobilkové (ředitelka odboru Kancelář ministra), jsem obdržel dne 12.5.2022. Názor si udělejte sami – i o tom jakými informacemi MZ disponuje a jakými nikoliv. Část si je občan nucen vyhledat sám, nebo požádat jinou organizaci. MZ by všechny informace mělo mít pro své odpovědné rozhodování, okamžitě k dispozici a co nejvíce aktualizované – jak v době covidu, tak při jeho ústupu. J.Š.  

Zed srp a kladivoAktualizováno 18.5.2022: Rozsudek nad generálem Syrovým byl zrušen. Komunisté ale okradli i jeho bratra. Po letech to bude řešit soud

***

Dne 12. 4. 2022 byl po 75 letech zrušen rozsudek Národního soudu, jímž byl k trestu dvacetiletého těžkého žaláře odsouzen generál Jan Syrový, bývalý ministerský předseda a ministr obrany. (1)

Jan Syrový byl nejstarším ze 6 sourozenců, kteří se v letech 1888-1902 narodili v Třebíči manželům Janu a Anně Syrovým. (2)

Zatímco Jan se věnoval vojenské kariéře, nejmladší Ladislav se stal uznávaným architektem a stavitelem. Kolem některých jeho staveb dnes Pražané chodí (případně v nich i bydlí), aniž si to uvědomují. (3)

Ladislav Syrový se v druhé polovině 30. let minulého století podílel také na budování opevnění, které mělo chránit Prahu před útokem nacistických vojsk. (4)

Syrového úspěšnou stavební firmu však v červenci 1948 Ministerstvo techniky znárodnilo. (5)

A protože do firmy patřilo i Syrového zahradnictví v Praze-Troji, které „bylo dotováno ze zisku podniku stavebního“, tak bylo v prosinci následujícího roku znárodněno i zahradnictví. (6)

Financni sprava Dopis byl odeslán dne 2. 5. 2022. Objektivně a současně děsivě, vystihuje situaci finanční správy naší země. Najděte si čas a dočtěte do konce – týká se každého z nás!

Jaké je řešení? Zjednodušení zákonů a jejich počtu, digitalizace, umožňující snížit přetíženost úředníků, resp. i jejich počet, zvýšení platů a tím i motivace pro nové, mladé úředníky. Složitost a snaha postihnout vše, vede vždy ke kontraproduktivnosti, snadnějším daňovým únikům, podvodům a k pokračování trestné činnosti. Za posledních 30 let zmizely nenávratně stovky miliard, které nám dnes chybí. Na vině byly a jsou vlády, které to umožnily a které se na tomto kolosálním rozkrádání země podílely svoji účelovou nečinnosti s na ně napojenými různými partami, se kterými se o lup dělily a stále dělí.

To, jakým způsobem stát určuje daně a zachází s nimi, určuje i jeho kvalitu a vyspělost. Platí to i pro voliče, kteří se odevzdáním svého volebního lístku nezbavují osobní odpovědnosti a podílu – i na vlastním okrádání a snižování životní úrovně - s dopadem na budoucí generace. J.Š.

***

Z knihy „Zničte to, nebo to zničí vás…“, mrazí. Nedělejme si iluze, že se situace o moc zlepšila

Fiala není premiérem do krize a války

ČNB: Aleš Michl – muž na správném místě

„Jdou měsíce roky a věky, v prach změní se člověk i květ, však ruského vojáka sláva, přetrvá nás i náš svět.“

Náhodou jsem narazil na záznam o kladení věnců na Frýdeckém hřbitově. Pravidelně to dělali "Noční vlci". Ta blondýna v centru se jmenuje Matušková-Brixová, její manžel je vysoký důstojník policie, jinak v záběrech je de facto bývalý OV KSČ Frýdek Místek (ona a manžel také). Připomíná to spíše režii ze Sputniku, projev nějakého soudruha je vyloženě protivládní, památka padlých je mu trochu fuk… Trapné, směšné. Paní Matušková-Brixová organizovala každoročně ve FM příjezd "Nočních vlků". Byla v TV debatě Soukup-Foldyna-Noční vlci. Frýdek  Místek je omylem považován za hornické město. Havířských rodin bylo asi 800, ale v Místku byl Pohotovostní pluk SNB, asi 2500 členů s rodinami, takže spíše policejní město. Taky „rakeťáci“ pro Mošnov s rodinami. Rok 1989 dělal hlavně Místecký pohotovostní pluk. Autor videa kandiduje na prezidenta:-)

Arašíd

P.S.

Tak se autor videa soustředil na poslední „sebetrik“, že nám ani neukázal text na „standardě“ podivného poskomunistického spolku, ačkoliv ho opakovaně zdálky zabíral, pokud jsem nepřehlédl… J.Š.

***

Bezpečnostní orgány jsou znepokojeny: Putinovi "noční vlci" se 9. května potulují Berlínem

Praha VN Zeman socha 12.4.2022

VN Jaromír Petr 5.5.2022Aktualizováno 6.5.2022: Dne 5.5.2022 večer už se nenacházel petiční stánek na místě. Magistrát ho nechal odvézt v rozporu s Ústavou ČR! Podrobnosti následují, jakmile se dozvím více. J.Š.

***

Od neděle 10.4.2022: Pomník sv. Václava v Praze na Václavském náměstí zabrán na „věčné časy“Doplnění aktuálních informací ve FOTOGALERII !

VN Rule of Law 3.5.2022Od začátku tohoto “honu na čarodějnice” celá kauza pro dokázání mojí neviny navzdory výmyslům státních zástupců Galkové a Lelka stála moje nejbližší cca 300.000,- Kč. A to ještě není zdaleka konec, neproběhlo zatím ani jedno stání před soudem. Navíc mi teď soud na poslední chvíli přidělil advokátku a nerozhodl o nároku na bezplatnou obhajobu, takže budu nakonec nucen zaplatit státu i za její služby.

***

Dobrý den,

níže zasílám text mého příběhu z webu http://www.nedam.se, na který odkazuje petiční stánek na Václaváku. Tímto hodlám celou věc dostat na Min. spravedlnosti a k ministrovi. 

CELÝ PŘÍBĚH

Michal Antonin MM HVSDL CZ vyhnani 1945 statistikaMěstský soud v Praze nám dne 2.5.2022 zaslal přípisem VYROZUMĚNÍ týkající se našeho spolku Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Soudu došlo upozornění, že výše uvedený spolek na adrese zapsané ve veřejném rejstříku nesídlí. Rovněž rejstříkovému soudu bylo sděleno, že daný spolek nemá žádný právní důvod k užívání prostor na adrese Bratří Nejedlých 335, 267 53 Žebrák.

Kupodivu „neznámého“ oznamovatele, resp. udavače nezajímá i druhý spolek se sídlem na této adrese Sodales Solonis z.s.? Odpověděli jsme stejného dne SDĚLENÍM. Agentura MM mi prostě nedá pokoje. Zaměstnávám ji zřejmě více než pořádání koncertů nestárnoucí a stále neochvějně zářící komunistické a postkomunistické pěnice  Heleny Vondráčkové. K tématu českých Němců doporučuji film Krajina ve stínu (ČT 2, neděle 8.5.2022 od 21:05 hod.)

***

Nepoctivost se vyplácí aneb Ze života lepší společnosti

Usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 12. 4. 2022 (doručené 3. 5. 2022) zásadním způsobem přepisuje novodobé československé dějiny.    

***

Dlouhá léta zpochybňovali historici rozsudek Národního soudu, jímž byli v roce 1947 odsouzeni k 20 letům těžkého žaláře předsedové vlády v letech 1938-1939 generál Jan SyrovýRudolf BeranNicméně až nyní, po 75 letech, byl rozsudek zrušen.