Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt zář 19 @08:30 -
OS Ostrava: pokračování výslechu MUDr. Igora Dvořáčka
út říj 15 @15:00 -
Brno: RAF 68, vernisáž výstavy

Nejnovější komentáře

 • 16.09.2019 04:31
  Jen několik poznámek k předchozím komentářům. První - Ano ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 02:38
  Již sto let máme v čele státu presidenta. A je to vskutku ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 17:28
  Už se blížíme k té klíčové hranici, a pokud by to tak bylo jak ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 17:02
  Proč se bojíte nezveřejnit pravdu? Já se nebojím, sem s tím ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 16:34
  A věřím že dodnes se to příliš nezměnilo, většina Ostravy je ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 16:15
  A zopakuji to. Mě několik let pravidelně mazali profily na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Zeman Gottwald Stalin PutinFrantišek Palacký: „Kdykoli jsme vítězili, dálo se to pokaždé více převahou ducha, nežli mocí fyzickou a kdykoli jsme podléhali, že tím vinen vždy býval nedostatek duchovní činnosti, mravní statečnosti a odvahy.“ 

* * *

Vážený pane (či paní),

Poslanecká sněmovna České republiky, jejímž jste členem, má brzy jednat o ústavní žalobě na prezidenta republiky. Žaloba vyjmenovává činy, jimiž se prezident podle předkladatelů ocitl v rozporu s ústavním pořádkem našeho státu. Chci Vás poprosit, abyste k projednání této žaloby přistoupil s nejvyšší odpovědností. Pokud si negativních dopadů na ústavní pořádek České republiky není vědom prezident, měli by si ho být vědomi ostatní. A protože jde o téma, které určuje klima v celé společnosti, měl by se zákonodárce řídit nikoli dílčím, například stranickým zájmem, ale zájmem celospolečenským.

Sleduji Miloše Zemana celých třicet let od jeho vstupu do vysoké politiky. Za tu dobu, jako velký politický talent, získal nesmírné množství podporovatelů. S velmi mnoha se po čase i rozešel. Když jsem s některými těmi lidmi mluvil, ať už byli z politiky nebo kultury, říkali plus minus stejnou větu: „Až dodatečně jsem pochopil, že mě Miloš Zeman při svých hrátkách s demokracií zneužíval.“ Teď si prezident Zeman pohrává s celým národem. Z Masarykova Hradu vysílá úplně jiné než demokratické signály. Člověk v čele státu by přece měl dělat něco úplně jiného. Místo vyvolávání konfliktů a označování stále nových nepřátel by měl šířit snášenlivost. Místo budování svého vlastního, neústavního mocenského centra by měl pěstovat harmonii mezi institucemi, které na základě ústavy existují. Nevěřím, že po takovém prezidentovi i Vy ve skutečnosti netoužíte. Prosím Vás, až budete senátní žalobu projednávat, abyste myslel na zájmy a budoucnost národního celku. Nenechte se nikým zneužít.

Mares PCR znakDnešní den, pátek 13 získává pro mne osobně radostnou příchuť, když jsem se dozvěděl, že jeden z největších šarlatánů u Policie ČR z přelomu milénia se konečně rozhodl odejít. Otázkou tedy zůstává, zdali se najde síla a vůle, dalo by se říci, že skoro "politická", která začne prošetřovat všechny jím ovlivněné kauzy, počínaje Ivanem Jonákem, přes zakamuflovanou "malou Aničku", až po podivný způsob dokazování viny u tzv. "taxivraha". Myslím, že je na čase založit obdobný tým, jako je "Project Innocence" ve Spojených státech. Aby DNA byl jasně definovaný důkaz, buď o vině, či o nevině, ukazuje-li na jiného pachatele (běžná praxe pod Marešem byla, když DNA ukazovala jinam, než kam ukazoval "jeho scénář", byla ve vyšetřování potlačena, zejména, když ukazovala na možného pachatele z řad policistů).

Aktualizováno: Soudkyně promptně „reagovala“ na stížnost ze včerejška nařízením jednání až na  11.12.2019?! Návrh byl podán 10.8.2018! O tom začne jednat po 16ti měsících?! Bude v prosinci den předem zase jednání zrušeno?! Jestli toto nejsou bezdůvodné průtahy, tak co tedy?! Děti mohou trpět a čekat do nekonečna, dle této „soudkyně“, místo aby nařídila jednání v zájmu dětí co nejrychleji! Soudkyně nejedná, není rozhodnutí, nemožné odvolání, podání opravného prostředku, stav trvá již 4 roky – a bezbranné, neochráněné děti trpí! Kde zůstalo ústavní právo občana na spravedlivý soud? Soudkyně porušuje zákon a znemožňuje jeho použití občanem, který už se nemá jak bránit - to už je šílenost! O jednom dementním soudci jsem již psal. Asi nebude sám?! J.Š.

* * *

… Vzhledem k tomu, že JUDr. Dana Haňková konstantně a dlouhodobě porušuje co ji zákon ukládá,  žádám laskavě Váš soud o zjednání nápravy a o přidělení jiného soudce, který bude nestranný, bude dodržovat zákony ČR, umožní oběma účastníkům sporu „rovnost zbraní“ a který bude dodržovat zákony ČR. Zřejmě si nikdo neuvědomuje, že se zde jedná o nezletilé syny. Průtahy, které dlouhodobě již 4 roky JUDr. Haňková v způsobuje, NEVRATNĚ negativně ovlivňují jejich život i budoucnost.

Pokud nebude zjednána náprava, postoupím tuto stížnost okamžitému řešení Krajskému soudu a ministerstvu spravedlnosti, protože u tohoto soudu možná náprava není – celý text stížnosti!

 

S pozdravem

Petr Vlček

Odesláno Datovou schránkou dne 10.9.2019

Nezákonný senát 18.4.2019: Obdivuhodný výkon ing. Petra Vlčka proti justiční a „neziskové“ mafii!

Fortyn KarelŽádáme svobodu onkologickým lékařům okamžitým opatřením ministra zdravotnictví. Díky tomuto zákazu umírá v ČR každých 20 minut jeden pacient.

Lékaři mají zakázáno používat jednu z metod léčení nádorů, čili nejsou svobodni ve svém rozhodování, a jsou nuceni poslouchat jakousi "vrchnost" pod hrozbou trestu, (!) i za cenu, že dochází každoročně k desetitisícovým ztrátám na životech pacientů. (!). A 12 miliardové zbytečné ztrátě na penězích. (V "podfinancovaném" zdravotnictví.). Viz přílohy.

Vyzývám ministra zdravotnictví, aby okamžitě zrušil protizákonný zákaz devitalizace onkologických nádorů a tresty za záchranu života 62 roky starou metodou devitalizace nádorů MUDr. Karla Fortýna. Tento lékař přes zákaz ověřil svou metodu 29x, vesměs 100% účinnými operacemi.

Neuznáváme žádné výmluvy. Žádáme okamžité jednání ministra. Zákaz nepatří vedoucím lékařům. Je to mimozdravotní záležitost. A každých 20 minut umírá 1 člověk. (!)

Přílohy:

 1. „Pokud při léčbě pacienta neexistují žádné osvědčené preventivní, diagnostické a léčebné metody nebo jsou neúčinné, musí lékař mít svobodu, po získání úplného, informovaného souhlasu pacienta, použít neověřené nebo nové preventivní..."Helsinská deklarace z roku 1964, čl.32. (MWA.)
 2. Obnovený lékařský slib 1990 - Zákon o VŠ č. 172/1990 Sb. cituji: "...že budete podle svých možností a svého nejlepšího svědomí řídit život zdravých i nemocných vždy jen k jejich prospěchu, že zachováte svůj život a své lékařské umění čisté... a že budete mít na zřeteli jen dobro člověka ...“

Wonka Pavel mrtev„Památka Pavla Wonky by měla být častěji připomínána. Měla by být předkládána hlavně mladým lidem, měla by vejít i do jejich učebnic.“ Libuše Šilhánová, 20.září 2011

* * *

V pondělí mi přišel běžnou poštou dopis ředitele programu ČT Milana Fridricha, datovaný 3.září. Byla to reakce na můj dopis gen. řediteli ČT Petru Dvořákovi ze dne 24.června ve věci skandálního dokumentu Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“. Dnes jsem svoji reakci na dopis ředitele programu ČT odeslal do datové schránky ČT k rukám ředitele programu. Ve veřejném zájmu ji dávám na vědomí veřejnosti.

… Obžalovaní znalci a lékaři, ač se snaží jak můžou (samozřejmě zbytečně), v projekci preparátů z pitvy Moniky Kramné  soudkyni (která samozřejmě dané problematice vůbec nerozumí) i státní zástupkyni (která samozřejmě dané problematice také vůbec nerozumí a ještě zádumčivě mlčí) a i veřejnosti, ukázali shluk bílých teček ve střevech Moniky Kramné, což jsou ony zánětlivé elementy.  Pro plné pochopení této frašky nazvané hlavní líčení následovalo vyjádření soudkyně cituji "To mi neříkejte, že ty tečky mohou někoho zabít". Na což oba znalci a lékaři skoro jednohlasně odpovídají, "že samozřejmě můžou",  což myslím nepotřebuje nějakého dalšího hlubšího komentáře.....

* * *

Ve středu a ve čtvrtek pokračuje u Okresního soudu v Ostravě hlavní líčení v kauze obžalovaných znalců z případu Petra Kramného, MUDr. Igora Fargaše a MUDr. Radka Matlacha.

Zástupci Spolku Šalamoun se účastní každého hlavního líčení v této kauze a můžeme tedy zcela nezaujatě konstatovat, že je to věru velmi zvláštní soud. Meritem obžaloby je údajný nepravdivý či zkreslený znalecký posudek ve smyslu § 346 tr. zákoníku, který měli znalci podat v případu Petra Kramného a to zejména v nálezu tzv. zánětlivých elementů ve střevech Moniky Kramné, což mohlo signalizovat jinou příčinu smrti, než ostravskou pohádku o elektrickém proudu. Ve věci obžalovaných znalců nebyl ani v přípravném řízení, ani v řízení před soudem, vyslechnut ani jeden svědek a to přes úpornou snahu obhajoby. Ve věci obžalovaných znalců nebyl a to ani přes příslib dozorující státní zástupkyně vypracován žádný znalecký posudek či ad hoc odborné vyjádření, které by potvrdilo či vyvrátilo skutečnost, zda jsou ve střevech Moniky Kramné přítomné zánětlivé elementy nebo nejsou. Ve věci obžalovaných znalců jsou ve spise jen listiny ze zcela jiné trestní věci, a to z trestní věci Petra Kramného.

Grygarek a Janousek

Aktualizováno 9.9.2019: Na moji žádost ze dne 30.srpna k rukám JUDr. Lenky Bradáčové reagovalo VSZ v Praze sdělením ze dne 6.září, které jsem obdržel dnes.

* * *

Dnes jsem obdržel vyrozumění o postoupení věci k OSZ v Berouně od MSZ v Brně  Mgr. Jana Petráska. Před vyrozuměním mi volal. Hovořili jsme spolu 20 minut. Dne 30.8.2019 jsem podal žádost o přezkoumání vyrozumění MSZ v Praze k rukám vrchní státní zástupkyně JUDr. Lenky Bradáčové a o její konečné rozhodnutí dle zákona. Bude obratem zveřejněno.

Unie advokatu logoZ hlediska trestního řádu i dalších právních předpisů je sdělení MSZ Praha naprosto matoucí a je možno je považovat za porušení právního řádu. Unie advokátů, z.s., tímto žádá Městské státní zastupitelství v Praze o zodpovězení následujících explicitních otázek:

1)    Vydal JUDr. Šaroch coby dozorující státní zástupce usnesení o zastavení trestního řízení?

2)    Bylo toto usnesení doručeno obviněným/ obviněnému a jeho obhájci/ obhájcům?

3)    Jestliže odpověď na obě dříve položené otázky je záporná, jaký postih bude vyvozen z úniku informací z vyšetřovacího spisu známého jako „Čapí hnízdo“???

* * *

Dne 2. 9. 2019 vydalo Městské státní zastupitelství v Praze tiskové prohlášení ve věci mediálně známé jako „Čapí hnízdo“.

Unie advokátů, z.s. je spolkem, jehož prioritní činností je obhajoba zájmů advokátů, a pouze velmi sporadicky se vyjadřuje k právním poměrům obecného charakteru. Vyjádření tiskového mluvčího MSZ je však natolik nestandardní, že Unie advokátů, z.s. považuje za nutné k němu zaujmout stanovisko. Toto vyjádření MSZ dle názoru Unie advokátů, z.s. zároveň ukazuje na zásadní problémy českého trestního procesu.

Anonymní dopis Janu Sinaglovi 200619Může mít vůbec instituce s tak špatnou pověstí ve svém čele slušného člověka? Dopis od anonyma  vlevo jsem obdržel poštou dne 20.června 2019.Plasil Vladimir

Dne 22.června jsem podal podnět k rukám NSZ JUDr. Pavla Zemana (dosud bez reakce – poprvé za roky mnou podávaných podnětů na NSZ v Brně). Dne 23.června jsem podal podnět k rukám ministryně spravedlnosti JUDr. Marie Benešové. MsP mi odpovědělo dne 12.července. Obávám se, že kdybych nyní zveřejnil všechny dokumenty se všemi jmény, bude česká justice „řešit“ dříve mne, než bezcharakterního prezidenta ČEK Plášila (veřejnost jistě nezapomněla na jeho také bezcharakterní předchůdce…).  Je to další důkaz, jak GDPR slouží ochraně zločinu a zločinců na úkor slušných občanů. Mimochodem ještě mi nikdo nikdy za desítky podnětů ať už ze strany státního zastupitelství, policie či ministerstev, nepoděkoval. Díky nim může stát zachránit stovky milionů korun, pokud bude vůle tyto zločiny a obrovskou korupci řešit! Zato nikdy nebylo opomenuto jak odpovědní sami nemohou nic dělat a nic rozhodnout… Nedivme se potom, že největšími a nejmocnějšími pány v zemi nad občany jsou exekutoři, kterým mohou poslanci, policie, soudy, armáda a ministerstva jen závidět. Cituji JUDr. Oldřicha Heina z jeho posledního 28.dílu „Zrcadla politické špatnosti“:

:

Pokud se však našim nerozumným, nevědomým a planě „humanizujícím“ politikům podaří cílenou tolerancí k nejrůznějším projevům nemravnosti a dokonce zločinnosti (viz § 8 občanského zákona o nepostižitelnosti nezjevného zneužití práva a § 12 odst.2 trestního zákona o subsidiaritě trestní represe) vypěstovat v naší společnosti představu, že nemravnost a zločinnost je koneckonců zcela normálním sociálním jevem, bude to naprostá společenská katastrofa, kterou občasné okázalé trestní stíhání některého neoblíbeného politika rozhodně neodvrátí.

Wonka Pavel studentOS Trutnov potvrzuje svým „totalitně totálním“ krytím soudkyně JUDr. Marcely Horváthové, že se vůbec nezměnil, jen už dnes nemůže posílat beztrestně nevinné lidi na smrt… Podrobnosti níže: Trutnovským soudcům se navzdory „zjevným“Wonka Pavel mrtev chybám podařilo zbavit se Pavla Wonky - podle Krajského soudu v Hradci Králové je třeba předejít oslabení důvěry veřejnosti ... v řádné fungování justice vůbec“. Soudci se vyloučili jako soudci, když mělo být rozhodováno v senátu… Samozřejmě veřejnoprávní média mlčí…

Po více než půlročním úsilí se trutnovským soudcům podařilo zbavit se kauzy zemřelého Pavla Wonky (1953-1988). Věc bude řešit Okresní soud v Náchodě. Jednání zatím není nařízeno.