Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.10.2023 21:43
  Gut, dass Sie das Buch von Dr. Schwipper vorstellen! Es ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 14:05
  Ringier in Offensive www.bernerzeitung.ch/.../ ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 13:44
  I don't know the answer. But, if we follow upcoming news ...

  Read more...

   
 • 30.09.2023 12:10
  Potvrzují se domněnky (nemám možnost je ověřit a zdůkaznit) ...

  Read more...

   
 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Covid a svetAktualizováno 3.10.2023: Covidové injekce ničí světovou populaci. 73% úmrtí po očkování je způsobených „vakcínou“?!

***

Na základě současných poznatků o množství závažných a dlouhodobých nežádoucích účinků vakcín na Covid, včetně cca desetinásobného zvýšení počtu náhlých úmrtí celosvětově od doby zahájení vakcinace na Covid, jsem zásadně proti jakékoliv další aplikaci vakcín na Covid a budu tomu bránit všemi silami a prostředky, včetně podávání trestních oznámení.

S pozdravem

MUDr. Jaroslav Henzl

***

Vážené kolegyně a kolegové,

   s žádostí o vydání „Národní strategie očkování proti nemoci Covid-19 a dalším respiračním infekcím“ jsem se na ministra zdravotnictví obrátil již 16.5.2023, a to na základě opakovaných požadavků ze strany lékařů.

   Chtěl jsme po Ministerstvu zdravotnictví ČR, aby v dostatečném předstihu, pokud možno do začátku letních prázdnin, vydalo metodický pokyn, případně jiné autoritativní doporučení lékařům, jak mají postupovat na podzim při očkování pacientů proti nemoci Covid-19 a dalším respiračním onemocněním. Takový komplexní materiál potřebují lékaři v dostatečném předstihu, aby se mohli včas připravit. Dokument by měl obsahovat nejenom doporučení jaké očkovací látky používat, koho a kdy očkovat, respektive přeočkovávat, ale také informace o tom, jak bude zajištěna distribuce a úhrada těchto očkovacích látek.

 1. VS CR logoA) 1800Kč/den stojí 1 vězeň nebo nefunkční korupční systém? 

13 miliard ze státního rozpočtu na náklady "ozbrojené guerilly" ročně, s jediným výsledkem 70% recidivy by už sakra mělo myslící lidí donutit, aby začali používat své mozkové kapacity k tomu, k čemu jim byly shůry dány. VLÁDNÍ PROPAGANDA DÁL MASÍRUJE NÁROD (bez ohledu na to, že s ní začali již Vlády na přelomu milénia). Prý tedy JEDEN DEN VĚZNĚ VYJDE NA VÍCE NEŽ 1800,-Kč! Tvrzení, že "provoz věznic" stojí 36 mega denně je bludné a z prstu vycucané číslo. Proč? Skutečnost je taková, že na 13 a půl miliardy vyjde daňové poplatníky "provoz ozbrojeného sboru - Vězeňské služby ČR".

JEDNA SE O ZCELA ODLIŠNÉ POJMY

Vězeňská služba ČR totiž "musí" do tohoto požadavku nastrkat například i cca 3 miliardy "daní svého druhu" (důchody a výsluhy bývalých bachařů, zdravotní a sociální pojištění atd.). Pak ovšem jsou v celkové částce i takové "lahůdky", jako jsou náklady na pořízení, provoz a údržbu FLOTILY SUPERBŮ v plné palbě, pro zadky generálů a plukovníků z GŘ VS ČR, náklady na provoz a údržbu dvou rekreačních středisek VS ČR, a tak bych mohl pokračovat do aleluja. Nesmím ovšem zapomenout ani na "dárek" pro každého nového generála v podobě ŠAVLE (za cca 200 tisíc), kterou si odnese domu, i když půjde do důchodu. Mimochodem, tzv. "výsluha" pro každého generála činí částku cca 71 tisíc korun měsíčně až do jeho smrti. Za co, proboha? A generálské hodnosti se u bachařů rozdávají, jak na běžícím pásu. Mají jich víc, jak policajti, a to už je, co říci, v tomto "policejním státě".

Prelovsek Damjan

Aktualizováno 3.10.2023: Diskuze: Komentář: Hloupé české chyby. Velvyslance v Rusku potřebujeme – Můj komentář: Pan Gabal by měl také poučit svoji manželku Janu Hybáškovou, personální šéfku MZV ČR, jak se dělá profesionální diplomacie. Za řízení auta pod vlivem alkoholu byla jeho žena povýšena. Diplomatka dr. Jana Chaloupková (20 let v diplomacii, 12 jazyků) za poctivou práci vyhozena stylem 50tých let. Hybášková kryje korupci a zločiny nekonáním a mlčením. Její manžel to nemůže nevědět, ale v kázání dobrých mravů mu to nevadí - pokrytci, či psychopati?“ (Seznam.cz 3.10.2023) - ČRoPlus (1.10.2023 17:15 hod.) senátor Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Hovořit umí hezky, ale to je vše. Odmítl se zabývat touto kauzou, že to „není záležitost výboru“, ale Slovenskem se zabývá? Další pokrytec, který si hlídá své dobré bydlo. Na mé opakované informace už nereaguje, stejně jako předseda Výboru pro bezpečnost poslanec Pavel Žáček (ten nereaguje vůbec). Všechna média o této kauze stále mlčí, otázkou je jak dlouho ještě? Vlády Polska, SRN a Itálie jsou informovány. Na jejich problémech s uprchlíky se ČR podílí více, než tuší, včetně veřejnosti. Ministr vnitra Rakušan dnes prohlásil: “Aktivně se snažíme, společně s orgány EU, řešit migrační problém.“ Měl by ho řešit především s MZV ČR... 70% uprchlíků přicházejících z Východu do EU končí ve SRN. To je nemůže nikam vrátit, protože nebyli vůbec zaregistrováni! Správa státu kolabuje, jeho neschopnost se projevuje stále více. Svoboda slova a právo veřejnosti na informace mají svoji cenu - Státní nátlak na média kvůli odtajnění zdrojů. Francouzská novinářka skončila ve vazbě

***

Aktualizováno 1.10.2023: Mynářův letitý partner náhle zemřel v Dubaji. Dělal spojku pro Katar

***

Dr. Damjan Prelovšek – historik umění a odborník na moderní architekturu, specialista na dílo architekta Jože Plečnika, velvyslanec Slovinska v ČR 1998-2002, člen Evropské akademie věd a umění, spisovatel a fotograf

V reakci na návštěvu Ursuly von der Leyen v Praze a aktuální vízový skandál v Polsku měníme téma 5. dílu. JŠ

***

Premiér Petr Fiala nyní při schůzce s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou v Praze uvedl: "Jsme připraveni se podílet na ochraně vnější hranice EU. Naším cílem musí být to, aby se lidé do Evropy vůbec nevydávali, abychom zabránili pašerákům s lidským neštěstím v jejich aktivitě.“Česko je připravené podílet se na ochraně vnější hranice Evropské unie, řekl premiér Fiala

Hans am TretbrettVS Olomouc: ".... popis tzv. Clever Hans efektu je zjevně jen objektivními postupy nedostatečně podložená teorie o možném nevědomém ovlivnění zvířete gesty, postoji, případně i jiným doposud nevysvětleným, případně nevysvětlitelným působením člověka.“  

Prof. Bartoš: Otázku, zda je Clever Hans efekt ničím nepodložená teorie (viz. závěr VS v Olomouci) jsem nakonec na vědeckém kongresu nepoložil. Důvodem byla ta skutečnost, že bych se musel stydět do posledního kořínku vlasů a dělat si mezinárodní ostudu, že žiji v zemi, kde o lidských životech rozhodují tak hloupí lidé, kteří si chybně myslí, že rozumí všemu“.

***

Spolek Šalamoun již řadu let sleduje případ ods. Martina Balhara, který se již v pořadí 3. obnovou řízení snaží dosáhnout svého nezadatelného práva, a to práva na spravedlivý proces.

Jedním ze zásadních motivů proč Spolek Šalamoun, jako amicus curiae, oslovil Ústavní soud je ten, že v řadě trestních případů sledujeme zcela alarmující skutečnost. Touto skutečností je fakt, že soudy nahrazují svými, zcela laickými úvahami, vědecké či znalecké závěry nezpochybnitelných autorit ve svém oboru. Tyto laické úvahy soudů jsou ale natolik chybné, že zásadním způsobem nejen snižují vážnost a důvěryhodnost justice, ale hlavně ukazují na naprostou dysfunkci české justice.

Muzikar JanDne 30. 6. 2023 zahájil Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu trestní stíhání proti plukovníku Ing. Janu Muzikářovi (nar. 1934), který v letech 1980-1989 vykonával „funkci náčelníka štábu a prvního zástupce náčelníka Hlavní správy pohraniční stráže a ochrany státních hranic“. Úřad ho obvinil ze spoluodpovědnosti za smrt a zranění osob, které chtěly překročit československou hranici.

Obviněný podal proti usnesení o zahájení trestního stíhání stížnost. Tu však Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 zamítlo, takže trestní stíhání pokračuje. Další podrobnosti viz v předchozích zprávách.

27. 9. 2023 zapsal: L. Müller

 

KPR víza Arab 31.8.2023MZV CR logo E

Aktualizováno 24.9.2023: Dopis ministru zahraničí ČR Janu Lipavskému. JŠ

***

SOS žádost o pomoc, záchrana života, pomoc člověku z Ukrajiny.

***

Dobry den.

Na ukazku Vam zasilam, co mi napsala reditelka vizoveho odboru ministerstva zahranici. Jaky vyvoj mame mit? Kdyz jsme spolu jen v dobe dovolene zeny, kdy prijede do Maroka? Jinak musi pracovat a ja k Vam nemohu. Je to normalni? Je to lidske? Povazuji to za rasismus diskriminaci a utok na cloveka z Ukrajiny.

***

------- Original Message -------

pátek, 29. července 2022 v 2:51 odp., VO Sekretariat <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>';document.getElementById('cloak3cdbbb38103cb945bc46e224d287fbd8').innerHTML += ''+addy_text3cdbbb38103cb945bc46e224d287fbd8+'<\/a>'; ; napsal/a:
***
Vážený pane 

z pověření náměstka ministra, pana Martina Dvořáka, si Vám za Vízový odbor Ministerstva zahraničních věcí dovoluji reagovat na Vámi zaslaný email.

Stredula Josef IIAktualizováno 25.9.2023: Stavební kolos chce od Zemana milost za korupci, poradil mu Středula - Skrytá hra Metrostavu. Jak jeho manažeři orchestrovali zakázku za 30 miliard

***

Dne 2.6.2023 jsem mu poslat ZOI s 5 otázkami. Neodpověděl, ani jinak nereagoval. Na obrazovkách a v rádiu ho vidíme a slyšíme takřka denně, tam je transparentní, ale informace o ČKOS jsou pro veřejnost tabu.

Má co utajovat? Neměl by, pokud nemá co skrývat. Neumím si představit, že by veškerou činnost a náklady kryly příspěvky členů a že stát ČKOS nedává ani korunu. Připomínám, že podle rozhodnutí KS Praha, má na tyto informace veřejnost právo, pokud se jedná o státní dotace, či majetek státu (až díky rozhodnutí KS Praha jsem získal smlouvu o koupi státní nemocnice od soukromého vlastníka). Středula je novodobý „funkcionářský papaláš“ a není jedinný. Je i předsedou Evropské odborové konfederace. Být členem KSČ nestihl. JŠ   

Jurecka MarianLN IP Mohamed 15.9.2023Když se dva občané stanou účastníky soudního sporu, tak soud rozhodne a ten, kdo prohrál, musí splnit vše, co mu soud uložil. Běžný občan, byť „řádný hospodář“, musí za svůj „odlišný ... právní názor“ platit. Naproti tomu ministerští úředníci „šetří ať to stojí, co to stojí“, a pan ministr to schvaluje. Výsledek oné „péče řádného hospodaře“ je tedy ten, že ministerstvo místo 3 500 Kč zaplatilo 23 967 Kč. Takže by bylo přiměřené, aby oněch 23 967 Kč zaplatil pan ministr ze svého.

LN KO Bismarkovo dedictvo 9 2023Prostě ten, kdo měl podle soudu chybný právní názor (například že něco dluží, či nedluží), musí nést důsledky. Co když ale je účastníkem soudního sporu občan a stát, případně nějaký správní orgán? Tam je to podle ministra práce a sociálních věcí Ing. Mariana Jurečky jinak. Lze to demonstrovat na následujícím příkladu:

KPR víza Arab 31.8.2023Pavel a motorkaAktualizováno 23.9.2023: President Pavel chce pomáhat řešit problémy světa, ale v řešení problémů doma selhává - MZV České republiky zešílelo

***

Připomínám nedávný článek Český prezident na motorce po Salcburku. I z presidenta ČR se tak stává poslušný úředník, za kterého myslí, koná a přebírá odpovědnost zákon, místo aby byl morální autoritou a využil plně svého postavení a pravomocí – CHUCPE! P.S. Ani na české motorce nejezdí… Ani na české motorce nejezdí… Dopis presidentu republiky (1.5.2023) nešťasných manželů je děsivý – ukazuje skutečné poměry a kdo naši zemi v zahraničí reprezentuje – mravní lůza! Vzájemně se podporuje, povyšuje ve funkcích, deleguje na lukrativní místa, místo aby byla postavena před soud za porušování zákona a ničení pověsti ČR v zahraničí.  JŠ

***

Předmět: Vízum pro manžele

Vazeny pane Sinagle,

psal jsem Vam, pred nejakym casem, jak nas ambasada v Rabatu sikanuje a nemuzeme s manzelkou zit spolu uz 4 roky. Pokusil jsem se napsat prezidentovi a toto mi odpovedel. Nikdo nechce nic resit, nikdo nechce pomoci. Kazdy se jen schovava za ty druhe. Mam pocit, ze CR neni v EU, ze u Vas neplati zadna prava. Prece to ma byt zakladni pravo manzelu, aby zili spolu v jednom miste, jinak se manzelstvi neda v praxi ani nijak realizovat.

Mohu Vam nas pribeh poslat ke zverejneni?

Jen prosim, manzelka ma strach a chtela, aby tam nebylo nase jmeno. Ja moc s pocitacem neumim. Az byste tam dal prezidentuv dopis, mohl byste zamazat me jmeno nahore a dole, kde je i muj email? Ja to neumim.

Jsem naprosto zniceny. Mam  zniceny zivot. A proc? Jen proto, ze se nelibime nekomu na ceske ambasade v Rabatu, ktera si na nas zasedla. To vubec nechapu. Kamaradi se ozenili s Evropankami, uz davno s nimi ziji nekde ve Finsku a Francii. Nemaji zadny problem a my jsme takto sikanovani. Proc? Co jsme komu udelali? Proc je Ceska republika tak divna?

Neteckovane pribehy osobyNemlčíme o tom, co zažívali lidé, kteří se nepodvolili nesmyslnému nátlaku na nošení roušek, testování a očkování.

***

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dnes má svou online premiéru dokumentární film Netečkované příběhy a já se na Vás dovoluji obrátit s prosbou o jeho sdílení. Jedná se o svědectví o absurditách a šikaně doby jen nedávno minulé podané formou příběhů 24 lidí, kteří se odmítli slepě podvolit mnohdy nesmyslným nařízením a zákazům a dostali se kvůli tomu do problémů. Svědectví lidí, kteří kvůli nenasazené roušce přišli o práci, lidí, které zaklekla policie, když chtěli jako neočkovaní navštívit vystoupení svého dítěte, lidí, kteří si ve veřejném i soukromém prostoru museli vyslechnout nechutné urážky. Tyto příběhy „obyčejně neobyčejných hrdinů“ doplňují vyjádření právníků, psychologů, lékařů a dalších odborníků k mnohdy nezákonnému postupu státních orgánů, nátlaku vyvíjenému médii a dalším průvodním jevům doby. V kontrastu s ukázkami z obsahu šířeného médii hlavního proudu, které jsou v dokumentu také zařazeny, ukazují obyčejně neobyčejní hrdinové z dokumentu, že i nelehkou dobou lze projít nezlomen. Vzhledem k tomu, že mnohým z těch, kdo se na tom aktivně či pasivně podíleli, by se hodilo, kdyby se na absurditu doby covidové zapomnělo a vzhledem k „balónkům“ o dalších virových mutacích a prospěšnosti očkování, které se nyní objevují v médiích, je dle našeho soudu právě nyní vhodná doba připomenout, co se v letech 2020 až 2022 dělo (nejen) v naší zemi, a pokusit se zasáhnout tímto sdělením co největší publikum i bez přístupu k médiím hlavního proudu.