Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:24
  Vážený pane, děkuji Vám i za projev důvěry, s pochopením pro ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:17
  Vážený pane Šinágle, děkuji za Vaši obětavou práci a energii ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

CHYSTANÉ AKCE

 1. Happening - Živý řetěz mezi Senátem a Pražským hradem upozorní na zločiny proti lidskosti

            KDY a KDE: 19. července, zahájení akce na Malostranském náměstí v 11.55 hod.

 

 1. Pietní vzpomínková akce, simulace odebírání orgánů

            KDY a KDE: 20. července, 10.00 – 11.00 hod. - Pelléova ulice,  před Velvyslanectvím ČLR

 

Dong CuifangU příležitosti 20. tragického výročí pronásledování meditační praxe Falun Gong v Číně vytvoří praktikující Falun Gongu a jejich příznivci 19. července živý řetěz vedoucí Nerudovou ulicí k Pražskému hradu. Lidé, kteří budou řetěz utvářet, budou držet wangxinchunfotografie lidí, kteří přišli v Číně o život, protože si vážili svého svědomí a odmítli se vzdát svých hodnot a přesvědčení.

Řetězem doručíme 131. usnesení Senátu z roku 2019 a výsledky „Londýnského tribunálu“ do kanceláře prezidenta.

Všechna jména jsou v armádních archivech. Přístup k archivům mají pouze historici a archiváři. Občan jen po souhlasu vojáka (pokud žije), nebo nežijícího se souhlasem ředitele archivu. Absurdní, jak ochrana osobních údajů neslouží veřejnosti a zabraňuje připomenutí osudu statečných. Je to obrovská ostuda AČR, že nebyla za 30 let schopna tyto seznamy a statistiky zveřejnit.

Moje žádost o informace k rukám ministra obrany ze dne 1.7.2019. První odpověď ze dne 4.7.2019 a druhá odpověď ze dne 11.7.2019. Lhůta na odpověď je 15 dní s možností prodloužení o 10 dní.

… Vyhlašujeme v souladu s Listinou základních práv Evropské unie tento programový dokument, který vznikl v srdci Evropy v otřesných nedůstojných podmínkách oddělení výkonu kázeňských trestů Vazební věznice Praha – Pankrác k veřejné diskuzi občanů i orgánů veřejné správy a samosprávy v členských zemích Evropské unie. …

* * *

My, zakládající členové z České republiky, ze Slovenské republiky, z Polské  republiky a z Maďarské republiky

nevládní organizace

EVROPSKÉ VĚZEŇSKÉ ODBORY Z.S.

LN KO Vyznamne dny 110719(Vlevo výstižné postřehy Karla Olivy k tématu "významných dnů, LN,11.7.2019)

Vláda podpořila 21. srpen jako Památný den obětí invaze. Poslanecký návrh podepsalo devět desítek zákonodárců ze všech klubů kromě KSČM. Podle předkladatelů patří 21.srpen k nejtragičtějším okamžikům moderní historie naší země. ČT věnovala zprávě pouhých 20 vteřin - 21. srpen Dnem obětí invaze. První vláda, která tuto samozřejmost dokázala realizovat po 30.letech od Listopadu 89. J.Š.

* * *

Pan Stanjura nemá co dělat, kromě „antibabiše“, tak srovnává Babiše se Sobotkou. Za důkaz pokládá chování prezidenta.

Vy poslanci opozice, jste už asi vyšinutí až k nicnedělání kromě „antibabiše“, protože zkrátka Babiše je nutno se zbavit, za každou cenu, a nic jiného si nemůžete dovolit dělat. Kdyby Babiš byl slabým politikem, vůbec by vám nevadil. Neříkám, že je dokonalý, ale že je dobrý a silný, dovádí Vás k zoufalství.

Byli jste zvoleni do parlamentu a místo práce na zvelebení republiky, na opatřeních proti suchu, neúrodě, kůrovci, usychání stromů, záchrany lesů, regulacích potoků a řek, držení vlhkosti půdy, urychlení stavebních prací, odstranění "klausových min" v hospodářství a předpisech, rozjetí investování, reformy vzdělávacího systému, důchodového systému, vzájemnému porozumění v národě atd., nemáte na víc, než rvát se o vládu v zemi - o hlasy chudiny, organizování „antibabiše“ se statisíci účastníky, atd.

Za takové poměry se zasazuje Milion chvilek pro demokracii?

Dobrý den pane Šinágl,

můj případ se zase posunul. Nepravomocně jsem odsouzen za zanedbání péče, když se původní obvinění ukázalo jako smyšlené i přesto si soudkyně důvody a důkazy, proč mě odsoudit našla a vymyslela. Aby si to pojistila, tak matka prostřednictvím exekutora zaúřadovala.

Dne 20.6.2019 jsem stál před okresním soudem v Karviné, kde po dvou a půl letech paní soudkyně rozhodla že jsem vinen. Oproti žalobci, kterého jsem viděl poprvé a neznám, ale chtěl pro mě nejpřísnější trest, paní soudkyně musela pod tíhou argumentů a důkazů přistoupit k nižšímu trestu a většinu obvinění zrušit. I tak si soudkyně JUDr. Gražyna Pustówková neznámým způsobem vypočítala kolik vydělávám a kolik peněz mám na černo navíc po celou dobu případu. Víc jí nezajímalo. A také kolik dlužím na výživném. To je dosti s podivem, protože paní soudkyně si žádala informace od exekutora, který má dlužné výživné vymáhat. Soudní exekutor Juraj Podkonický (první prezident české exekutorské komory. J.Š.). A ten sdělil, že netuší jaká je dlužná částka. Přímo do protokolu soudu, přesto vymáhá dále. Tedy, on spíš nevymáhá, jen škodí a likviduje, protože paní soudkyně si spočítala, že za 4 roky dlužím 60.000,-Kč. A protože jsem to nedoplatil do tohoto řízení, tak i když už nějaké peníze vymoženy byly - byla to směšná částka a další větší částku jsem zaplatil dobrovolně, když jsem mohl, tedy když exekutor nekonal a nechal mě pracovat a vydělávat a disponovat prostředky, tak stejně ještě peníze dlužím. Je zajímavé, že exekutor přiznal 2 vymožené částky, které také neodpovídaly skutečně strženým penězům a to co jsem poslal na splátky, ale už nepřiznal zbytek, tedy cca 30.000,-Kč, které už 2 roky někde plavou v neznámu a exekutor si za tyto peníze užívá. Nebo je nepřiznala matka, každopádně tato částka na účet exekutora odešla a dokonce byl za toto jednání exekutorskou komorou potrestán a PČR ho shledala vinným. Přesto takto jedná další roky beztrestně dál.

Další táta Dominik Floder se svými dětmi likvidován českou justicí

Dobrý den pane magistře,

moje přítelkyně dnes poslala ty peníze za stížnost proti stíhání za alimenty. Měl bych ještě jeden dotaz. Jde o nedoplatek, který ex-manželka nezaplatila pojišťovně. Bohužel pojistníkem auta jsem byl já. Jak jsme spolu byli v Říčanech v tom bistru a ukazoval jsem Vám tu exekuci z pojišťovny, tak jsem ji hned poté zaplatil (respektive můj kamarád to za mne zaplatil).  Mělo to být 3303 Kč ale pojišťovna mi řekla, že jim (pojišťovně) musím zaplatit ještě navíc 5600 Kč za exekutora. 5600 Kč se mi zdálo moc, jelikož to exekutor ještě ani nezačal řešil, ale zaplatil jsem to. Tak jsem pojišťovně zaplatil celou částku 8995 Kč a zažádal jsem soud o zastavení exekuce. Soud ale dnes zastavil exekuci jen částečně. nechápu nic. Přitom exekutor mi napsal, že nic nemam platit, já už nic nechápu.

Nevíte co po mne ještě chtějí ??? Z vymáhané částky 1840 Kč jsem už zaplatil 9000 Kč a pořád je to málo???

Dne 25. 6. 2019 rehabilitoval Okresní soud v Klatovech čtyřiašedesátiletou Angeliku Cholewu, která se v roce 1980 jakožto občanka Německé demokratické republiky neúspěšně pokusila překročit československo-západoněmeckou hranici. Po zadržení u Železné Rudy byla vězněna v Plzni na Borech a v Praze na Pankráci. Nakonec byla předána východoněmeckým bezpečnostním orgánům. Je to poprvé, kdy účast na soudní rehabilitaci v takovém případě vyslovil klatovský soud. Její příběh je popsán v přiloženém rehabilitačním usnesení.

Dne 19. 6. 2019 požádala předsedkyně Okresního soudu v Trutnově JUDr. Naděžda Vaňurová, aby zdejšímu soudu byl odňat k projednání návrh na soudní rehabilitaci Pavla Wonky (1953-1988). Přitom stejný návrh Vrchní soud v Praze odmítl již 26. 3. 2019 s tím, že by k odnětí musely existovat opravdu „důležité důvody“ a museli by být „vyloučeni všichni soudci příslušného soudu“.

Na Okresním soudu v Trutnově aktuálně pracuje devatenáct soudců, z toho šest na trestním úseku (kromě čtyř soudkyň, které se vyloučily, jsou zde ještě dva soudci, kteří mají na starost přípravné řízení).

O dalším postupu bude rozhodovat Krajský soud v Hradci Králové.

Přehled případu:

Miloš Knorr (1918-2008) byl československým vojákem, který bojoval na západní frontě. Po skončení války se vrátil do armády, dosáhl hodnosti majora, ale brzy po Únoru 1948 pochopil, že musí Československo opustit, jinak dopadne špatně. (Jeho spolupracovník a přítel René Černý s odchodem zaváhal a v roce 1950 skončil na šibenici.)

V květnu 1948 tedy Knorr uprchl a ze zahraničí systematicky podporoval protikomunistický odboj. Zdejší totalitní režim se mu odvděčil degradací na vojína a zabavením veškerého majetku.

Dopis gen. řediteli veřejnoprávní ČT Petru Dvořákovi ze dne 24.6.2019. Šestnáctiminutový zvukový záznam rozhovoru s bývalým důstojníkem StB kpt. Zdeňkem Špulákem. Dva dny volám nejlepšímu kamarádovi Pavla Wonky, který čekal na mé zavolání, bezúspěšně, stále obsazeno? Pouze při prvním pokusu se ozvala dost odměřeně dáma, která se odmítla představit a že žádného Vladimíra Kubce nezná. Dnes mi ze stejného čísla zavolal. I tento rozhovor stojí za to, jak dokazuje bezcharakternost autorky dokumentu Libuše Rudinské.

* * *

Jiří Kubík, dokumentarista vězeňství 18. 1. 2015

Film je zákeřná bolševická lež estébáků a L.Rudinské

Wonka Pavel studentFilmařka Libuše Rudinská nejprve zpronevěřila dotaci 300.000 Kč od MK ČR, jelikož za ní natočila jiný film, než na počátku deklarovala před získáním dotace. Podobně podvedla Wonka Pavel mrtevi další sponzory jako KAN, Hradecký kraj, město Trutnov atd. Během natáčení došlo k velkému množství právních a morálních konfliktů aktérů s režisérkou, která používala mnoho špinavých metod. Film mimořádně hrubě a zákeřně pomlouvá posledního umučeného politického vězně Pavla Wonku. Film je založen na anonymech, kteří nemusí nést odpovědnost za své pomluvy Pavla Wonky (na estébácích) a většinu faktů vytrhává z kontextu, aby daly jiný a to skandalizační a pomlouvačný význam. Je to největší bolševická propaganda ostouzející oběti komunismu za uplynulých 25 let od revoluce 1989 a lze právem říci, že je natočen přesně ve stylu totalitní propagandy v Rudém Právu a v normalizační Československé Televizi. Je to i pomluva dle trestního zákona.