Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 21 @10:00 - 04:00PM
Diskusní fórum: Beneš – zachránce, nebo zrádce národa?
čt úno 22 @08:30 -
OS Kolín: Šinágl a spol. obžalován
so úno 24 @12:30 - 10:30PM
Praha: DEN PRO UKRAJINU
út úno 27 @11:00 -
OS Ostrava: Jana Domanská
út bře 05 @08:00 -
OS Ostrava: Pokračování boje ing. Jana Karase

Nejnovější komentáře

 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...

   
 • 19.02.2024 16:20
  Příchod uprchlíků z Ukrajiny, kterých je v Česku zhruba ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 14:46
  Německé i britské ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Ridicsky prukaz CSSRPři svém mnohaletém pracovním působení v Rakousku jsem byl nucen si opatřit v roce 1991 řidičský průkaz této země, neboť podle nějakých předpisů byl nutný k možnosti používat tamní firemní auto při mých služebních cestách.

Jeho vydání trvalo asi týden, na základě předložení českého průkazu, místopřísežného prohlášení o praxi v řízení a kolku v hodnotě cca 500,- Kč. Průkaz je podobný našemu tehdejšímu, růžovému. S koncem minulého roku, kdy vrcholila u nás hysterie s nucenou výměnou ŘP, jsem se zastavil na okresním úřadě v jednom rakouském městečku, v blízkosti našich hranic, abych se poptal, jak provést onu výměnu, jelikož mi to prý podle našich úředníků EU nařizuje! 

Přijal mě velmi ochotný a zdvořilý úředník (mimochodem jeden úředník vyřizuje pod hlavičkou „občanský servis“ vše, co běžně potřebujete, tedy např. i stavební povolení, pas, žádost o sociální dávky atd.). 

1 Drak2 DrakJe to příležitost k velkým oslavám především na Dálném Východě, připomenutí památky zemřelých a vyjádření úcty příbuzným, kteří již nejsou s námi. I když se často říká čínský nový rok, slaví se několikadenními prázdninami např. i v Jižní Koreji. Rodiny postaví ve svých domovech malé oltáře pro skonalé otce, dědy a pradědy a obětují jim různé pochoutky a likéry. Poté s nimi symbolický také pojí. Aby duše zemřelých mohla bez problému k takové hostině doputovat, nechávají se otevřené dveře u bytů s chrámové svatyně mívají ve stropech i speciální otvory. Duše se pak zase touto cestou vrátí do záhrobí.

3 Drak4 Drak IIKolem lunárního roku existuje mnoho legend. Snad tou nejznámější je příběh o podvodním zvířeti Nian se špičatými zuby a rohy. Právě na novoroční podvečer se tato příšera objevovala na Zemi a obtěžovala vesničany. Ti se vždy v bázni schovávali, až jednoho dne přišel do vesnice moudrý stařeček, který netvora zahnal červenými vlajkami, jež rozvěsil do dveří domků. Lidem daroval rudé oblečení a odpálil spoustu hlučných rachejtlí. Odtud tedy tradice ohňostrojů, které zahánějí vše špatné a přivolávají do nastávajícího roku jen to dobré. Červená je mimo jiné např. v Číně symbolem peněz a k Novému roku se darují symbolicky bankovky právě v takto zbarvených obálkách. Mají přinést hojnost a pohodu po celý rok. K těm mají napomáhat i cukrovinky – měsíční dorty. Lidé si také první dny nemyjí a nestříhají vlasy, protože čínský znak pro vlasy je prvním písmenem u slova prosperita.

A co nám Dřevěný drak přinese?

Bochnakova Jana JUDrCapka Vaclav VS OlomoucAktualizováno 20.2.2024: Neuvěřitelná ODPOVĚĎ předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Komradeka spolku Šalamoun. Škoda, že jsem justičního strážníka nepožádal, aby se šel podívat, zda je předseda soudu ve své kanceláři, kdy mi rezolutně  řekl: „Není tady!“, když jsem chtěl předsedu navštívit. Justiční stráž má přístup v budově soudu všude a nemohl vědět, že se během doby, než jsme přišli do kanceláře předsedy soudu, mohl vrátit? Reakce justičního strážníka by nasvědčovala, že předseda soudu ve své kanceláři byl a poslouchal. Dveře do jeho kanceláře byly otevřeny.„Úroveň“ odpovědi pana předsedy to vůbec nevylučuje. Má  vypovídající hodnotu o vážnosti stavu a důvěryhodnosti justice – a nejen v Ostravě. JŠ

***

… Před vstupem do jednací síně č. 207 stáli dva příslušníci justiční stráže, kteří do jednací síně odmítli vpustit nezávislého novináře Jana Šinágla a zástupce nezávislého zpravodajství KTV Live Ivana Smetanu, kdy oba případ pana Jana Karase dlouhodobě sledují. Argumentem přítomné justiční stráže, s ohledem na nevpuštění do jednací síně bylo, že se mají obrátit písemně na předsedu soudu. …

Celý PODNĚT Spolku Šalamoun (23.1.2024). ODPOVĚĎ JUDr. Václav Čapka, předsedy Vrchního soudu v Olomouci (13.2.2024).

Jasněji podnět nemohl být podán. Předseda soudu vůbec nepochopil, že meritem věci není zákaz pořizování zvukového záznamu, ale nevpuštění do soudní síně na základě předpokladu, že by se mohlo něco stát?! Tedy ani nemůže za nic udělit pokutu až do výše 50 000 Kč. Nicméně je tu „pokrok o krok“. Za totality se za „předpoklad trestné činnosti“ posílalo i do vězení. Na můj PODNĚT ve věci (29.1.2024) k rukám ministra spravedlnosti JUDr. Pavla Blažka jsem dosud odpověď neobdržel. Jedná se o útok na média, novináře, svobodu slova, tisku a právo veřejnosti na informace, zaručené Ústavou ČR! 

***

OS Ostrava 23.1.2024: Justiční bezpráví na nevinném, veřejnosti a novinářích

75.výročí SNP: Jeden z jeho největších hrdinů kpt. Josef Trojan, správce Baťových statků na Slovensku, stále zapomínán… 

***

Viest RudolfTrojan JosefV úterý 13. 2. 2024 rehabilitoval Okresní soud Bratislava I. příbuzné prvorepublikového generála Rudolfa Viesta (nar. 1890), který byl velitelem povstalecké armády v době Slovenského národního povstání. Rudolf Viest byl 3. 11. 1944 zajat Němci a zemřel za dosud nevyjasněných okolností na konci druhé světové války. (Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Viest.)

Dalo by se očekávat, že po skončení války budou jeho blízcí těžit z jeho vojenských zásluh. Realita ale byla jiná. Viestovi příbuzní spolu s několika přáteli byli 30. 5. 1948 vzati do vazby s tím, že připravují „úklady proti republice“. Propuštěni byli poměrně rychle na základě amnestie prezidenta Klementa Gottwalda ze dne 19. 6. 1948. Tím ovšem jejich potíže neskončily.

Dne 2. 8. 1948 totiž vydala Ústředna státní bezpečnosti pokyn, jak nahlížet na amnestované osoby, „které v důsledku únorových událostí chtěly opustiti ČSR illegální cestou a napojiti se na zahraniční odboj“:

„Všechny tyto osoby se [správně má být: ze] stanoviska státně-bezpečnostního se jeví býti podezřelými.“

A tak byli všichni vzati znovu do vazby a 27. 4. 1950 je senát Státního soudu v Bratislavě, vedený předsedou Václavem Hamákem, odsoudil k trestům odnětí svobody od 7 měsíců do 5 let.

Nasledky ockovani covidDva lidé, kteří se obrátili na stát, který prohlásil, že „přebírá odpovědnost“ za případnou zdravotní újmu způsobenou očkováním proti onemocnění covid-19, sdělili své zkušenosti z komunikace s úřady.

***

„Zdravotní obtíže přetrvávaly ještě po dobu jednoho roku. Na imunologii to uzavřeli jako nežádoucí účinky po očkování“. Veškeré podklady o době očkování, typu vakcíny a lékařských anamnézách jsme dostali k nahlédnutí.

Úřady neodpověděly ani po půl roce

„Napsali jsme výzvu ministru Válkovi, aby uplatnil opatření proti nečinnosti dle správního řádu. V žádosti jsme navrhovali, aby ministr věc převzal a namísto nečinného správního orgánu rozhodl, případně aby přikázal nečinnému správnímu orgánu, aby vydal rozhodnutí,“ sdělila deníku Epoch Times advokátka JUDr. Vladana Vališová. Celý článek>

***

ŽALOBA NA LÉKAŘSKÝ SYSTÉM V ČR Z DŮVODU ODMÍTÁNÍ ÚČINNÉ LÉČBY ONEMOCNĚNÍ COVID, JEŽ SE BĚŽNĚ POUŽÍVÁ V ZAHRANIČÍ, A KTEROU MŮŽE UŽÍVAT KAŽDÝ

Oxid chloricityValek treti davkaAktualizováno 9.2.2024: Žádají o odškodnění po vakcinaci proti covidu-19. Jak s nimi jedná stát?

***

TN NOVA 31.1.2024 hlavní zprávy 19:38 hod.: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek: „Můj názor je jiný než názor světové zdravotnické organizace.“ Když šlo o očkování proti covidu, tak se plně shodl s postoji, názory a doporučeními WHO.

***

Lékařský systém, včetně České lékařské komory a WHO, soustavně znevažuje, zesměšňuje a odmítá uznat do širšího užívání lékařskou metodu, která prokazatelně zabírá i při těžkých průbězích koronavirové infekce – užívání oxidu chloričitého. Tento lék je v podstatě 100% účinný a má prokazatelně (lékařskými studiemi) ověřenou bezpečnost. Navíc ho postupně zavádějí v mnoha zemích Latinské Ameriky, v Bolívii má státní podporu obou komor parlamentu, pro užívání ho již akceptovala i regionální vláda mexického státu Campeche, pracuje s ním více než 3 500 lékařů a zachránil život již desetitisícům lidí. Jeho jedinými nevýhodami je to, že je enormně levný, takže na něm farmaceutické firmy nemohou vydělat, a že úspěšně léčí. Meteorolog prsiCož znamená, že skupiny, které chtějí prostřednictvím koronavirové epidemie získávat politické výhody, omezovat občanská práva a nutit k očkovacím programům, se aktivně snaží, aby se tento lék nedostal do širšího povědomí.

Lékařský systém je tak nejen vinen záměrným mařením životů, ale i ohromnými ekonomickými ztrátami států, finančními bankroty jednotlivců, hrozbou plošného očkování potenciálně velmi nebezpečnou vakcínou a v neposlední řadě zneužitím koronavirové epidemie k omezování osobních svobod.

Tento text je veřejnou, společenskou žalobou, kterou má právo rozsoudit každý z vás na základě skutečností, jež si může ověřit.

Celá žaloba>

Cechuv mlyn 30.9.2023Zpatecni listek aversPo čtyřech měsících je tady – VIDEO z celé akce na břehu kouzelné Berounky u Čechova mlýna.

https://odysee.com/@ourneighbors:6/2023-09-30_OTA-PAVEL_Petr-CECH_PECHOVA_final_6MB:6

Užijte si toho, co nejvíce každý potřebujeme a co je všude k dispozici a zadarmo – obnovení přirozené, lidské komunikace a setkávání se s normálními lidmi. Základem je mluvit jak myslím a cítím.

P.S.

Při jedné z návštěv Čechova mlýna seděl osamocen prof. Pavel Pafko. Přicházející majitel mlýna pan Petr Čech zaslechl větu: „Tak tady to není o penězích.“

***

30.9.2023: Čechův mlýn Petr Čech, Ota Pavel, převozníci, aneb „Tak si tady žijeme“

Prelovsek DamjanAktualizováno 19.2.2024: Hovořil jsem s předsedkyní EP Robertou Metsolaovou - Žádná energetická krize! Ve skutečnosti lež premiéra a spekulace na burze – vláda by měla přesídlit na Pankrác

***

Dr. Damjan Prelovšek – historik umění a odborník na moderní architekturu, specializovaný na dílo architekta Jože Plečnika, velvyslanec Slovinska v ČR 1998-2002, člen Evropské akademie věd a umění, spisovatel a fotograf.

***

Ahmed Bahaddou, osoba figurující v podivných vízových žádostech na českém velvyslanectví v Rabatu, má řadu identit. Která je ta pravá? Opravdu podváděl nebo se stal obětí jiných?

1.Sociolog? Když hledáme Bahaduovo jména na internetu v různých jazycích, mnoho odkazů se najít nedá. Objevuje se někdy v rámci sociálních sítí jako sociolog, kontakt je uváděn na Francii. Sociologii mohl např. vystudovat. Pravděpodobně se ale této činnosti již dlouho nevěnuje, jinak by měl registrovánu nějakou poradnu či pro někoho v této branži pracoval. A. Bahaddou se narodil v Maroku, má francouzské občanství a předpokládám, že i marocké, neboť toho se nelze vzdát. Registrovaný je dle francouzských úřadů k pobytu v Paříži, zdržuje se ale převážně v Maroku.

2.Umělec? Bahaddou má rád kulturu a umění. Věnuje se také zpěvu a zajímá se o módu, což dokládají i jeho oděvy, často dle posledních trendů. I jeho francouzština je vytříbená a na vysoké úrovni.

3.Obchodník x podvodník s vízy? V listopadu 2020 jsem zorganizoval se známým českým novinářem J. Klímou reportáž, která vyšla na TV Seznam: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahady-josefa-klimy-stiny-nad-vizy-z-maroka-a-kuriozni-spor-s-policii-130474

Bahaddou AhmedChtěl jsem podnítit objektivní šetření, aby nebyli krytí podvodníci a ničeni nevinní lidé. Redakce se s A. Bahaddouem spojila a zeptala se na jeho aktivity na české ambasádě v Rabatu spolu s Viktorem Lorencem, konkrétně zda figuroval jako prostředník u podezřelých žádostí o schengenská víza. Bahaddou toto popřel: „Žádná víza jsem nezprostředkovával. Doprovázím českou ambasádu při určitých příležitostech. Byl jsem u vzniku některých smluv mezi firmami a doprovázel jsem oficiální návštěvu premiéra Andreje Babiše v Maroku 4. prosince 2018. Pracoval jsem nejprve s velvyslankyní Froňkovou, pak s Viktorem.“

Bahaddou tedy tvrdil, že o žádná víza v Rabatu nikdy nežádal. MZV ČR ovšem ihned 25.11.2020 v reakci na reportáž publikovalo na svém webu článek Vnitřní kontrola na ZÚ Rabat neodhalila pochybení při vydávání víz:  https://mzv.gov.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/archiv_zprav/rok_2020/vnitrni_kontrola_na_zu_rabat_neodhalila.html, kde uvedlo:Od února 2018 do července 2019 bylo přijato cca 1000 žádostí o schengenská víza, z toho pouze v sedmi z nich figurovalo jméno A. Bahaddou. Pět z nich bylo zamítnuto.“ Bahaddou tedy v reportáži lhal (asi měl strach říci pravdu) a zprostředkovávání víz na české ambasádě zapíral. MZV zde přiznalo pouze vízové žádosti, které přijala inspekce ministerstva v říjnu 2019 od konzulky dr. Jany Chaloupkové (což dokládají důkazy, jež jsem později obdržel od Maročanů a ještě je zveřejním) a jinými žádostmi se nezabývalo. Záměrně nebyly na velvyslanectví kontrolovány všechny vízové žádosti (jak bývá zvykem v případě korektního nezmanipulovaného průběhu inspekce), ale pouze období působení konzulky Chaloupkové (v Rabatu pracovala od října 2018 do prosince 2019). Takto ani nemohla inspekce další Bahaddouovy žádosti „najít“. Jednoduše nebyl zájem. Jak potvrdili francouzští diplomaté (kteří mimochodem jasně zdůraznili, že by žadatelé nezískali francouzská víza i kdyby byl Bahaddou např. přítel prezidenta Macrona, neboť vykonávají vízovou agendu striktně dle předpisů).

Pod Majerovic leteckyVancatova LenkaAktualizováno 9.2.2024: Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti ZO ČZS Pod Majerovic. Výbor ZO mně uložil seznámit vás všechny s textem 12. mimořádné členské schůze ZO (Samosoudkyně Petříčková žádnou z námitek žalované nepoužila proti žalující. Soud se tak nemohl dozvěděl skutkovou podstatu věci. Tím se stalo, že žalující se nemusela ani v jedné námitce vypořádat s důkazním břemenem. Vznikl tak klamný dojem, že žalující žádné důkazní břemeno netíží. Z této skutečnosti žalovaná vyvozuje, že soud byl rozhodnut již dříve, než započal. Rozsudek byl před zahájením soudu dohodnut. Vlastní jednání byla jen komedie s cílem se nepohodlných zahrádkářů zbavit). Tato informace se aktuálně týká 447 registrovaných členů ZO a sympatizantů. Výbor dále rozhodl, že naší prioritou je udržet vstup do Prokopského údolí zelené. Za tímto účelem bylo ustaveno neformální občanské hnutí "Zelená brána do Prokopského údolí". Lídrem tohoto hnutí se stala advokátka a politička JUDr. Lenka Vančatová - viz příloha. Cílem tohoto občanského hnutí je uchovat Zelenou bránu zelenou pro naše děti, vnoučata a další generace Pražanů.

S přátelským zahrádkářským pozdravem váš Petr Baubín

***

Proti zlu, násilí a korupci se musí bojovat, nic nevzdávat a nebát se!

***

Václav Velkoborský předmětné pozemky zakoupil dne 8.7.2020 od jakési fingované firmy s názvem International business group, s.r.o. jednatele prof. Ing. Nikolaje Valentinoviče Čagina, CSc. (1. bílý kůň JUDr. Horkého) se základním jměním 100.000,- Kč. Tato firma uvádí adresu sídla: Janského 2422/17, Praha 5 – Stodůlky. Podle našeho zjištění se jedná o panelákový byt 3+1; na zvonku je nápis Chagin – Konstantinovi. Na portále budovy se název firmy nevyskytuje. Podle konzultace s nájemníky nikdo neví o tom, že by se v jejich domě takováto firma vyskytovala. Firma IBG jednatele Čagina je fingovaná firma, která nemá žádné zaměstnance, nemá žádné prostory k podnikatelské činnosti a proto žádnou obchodní ani výrobní činnost neprovozuje. Skutečností však je, že dne 7.4.2003 zakoupila, respektive si jen nechala do katastru nemovitostí zapsat naše zahrádkářské pozemky za 20.044.525,- Kč. Nikde nelze dohledat, že by za pozemky Čagin řádně zaplatil. Tuto skutečnost jsme vyhodnotili jako velký finanční podvod a proto budeme navrhovat, aby Městský soud Praha v této věci Čagina vyslechl jako svědka.

Celá Situační zpráva 3-2024 (2.2.2024). JŠ