Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Připomenutí Akce "K"
út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Nebe bylo plné hvězd

Nejnovější komentáře

 • 03.04.2020 11:14
  Nechci nosit sovy do Athén, ale trochu se děsím toho, že Češi ...

  Read more...

   
 • 30.03.2020 09:22
  Za pomoc se Rusům platí podanstvím. Italie připravuje pozváním ...

  Read more...

   
 • 23.03.2020 08:42
  Vše na světě se dá zneužít dovolí-li to NEZÁJEM nezodpovědných ...

  Read more...

   
 • 22.03.2020 09:20
  Dokud se v České republice nebude promítat Sněhurka a sedm ...

  Read more...

   
 • 15.03.2020 22:43
  Správně dodal pan Šinagl na pohřbu Honzy Vyčítala. "Přejeme ti ...

  Read more...

   
 • 14.03.2020 13:44
  Ruskou gubernii už máme na Pražském hradu. Po generace lámaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Dobrý den,

chci vám oznámit velice špatnou zkušenost, která je i porušením lidských práv v této pohnuté době. Můj syn (30 let) trpí těžkou nevyléčitelnou chorobou. ME/CFS je srovnatelná například s rakovinou. Máme i svůj klub pacientů. Můžete se zde podívat na bližší informace o synově nemoci. http://me-cfs.eu/mecfs_fakta/.

Pro syna je velmi obtížné se pohybovat a něco sám vyřizovat. V pátek 3. dubna byl odpoledne navštívit se svým přítelem poštu v Novém Strašecím, kde bydlíme. Potřebovali si vyzvednout peníze přes Western Union. Synovi se udělalo špatně a na chvíli si sundal roušku, aby nezkolaboval. V ten okamžik začal být šikanován klienty, kteří byli v budově pošty a následně i zaměstnanci pošty. Byl z pošty surově vyhnán a neobsloužen, což mu způsobilo psychickou i finanční újmu. Ne všichni lidé mohou stále nosit amatérsky vyrobené roušky. Mohou zkolabovat. Místo toho, aby mu lidé a zaměstnanci pošty pomohli, málem ho zlynčovali. Jak se člověk vůbec může něčemu takovému bránit??? Co se to s lidmi děje???

Podobně jako lidská chyba zavinila Černobyl tak v laboratořích čínského Wu chanu mohlo dojít k něčemu podobnému, protože TAM to začalo a čínská vláda nechala laboratoře uzavřít.

Je to však pouze domněnka. Bohužel státy jako Čína, Rusko, USA a možná i jiné, vyrábějí smrtelné biologické zbraně velké progresivity a účinnosti. Rusko je použilo již vícekrát. Předsedu vlády Ukrajiny Juščenka zachraňovali Briti či Rakušané před smrtí. Nedávný osud Skrípala. Usmrcení Litviněnka. Všechno to jsou v laboratořích záměrně připravované smrtící prostředky. Z nichž některé působí při pouhém dotknutí. Dneska tu máme různé koronaviry, chráníme se dotknout držadel, otíráme košíky, v samoobsluhách fasujeme rukavice. Vydáváme ochranné návody, nosíme a šijeme roušky. Po první světové válce přišel zákaz používat smrtící plyny, po té co množství vojáků usmrtil yperit.

Kurzy vaření a pečení jsou veřejné. Ty druhé jsou utajované a budí hrůzu.

JAB Ludmila Costa 4 2020Hrob se sochou se nalézá na hřbitově v Batatubě, městu, které Jan Antonín Baťa založil. Pravnučka slavného pradědečka se jmenuje Ludmila Costa.

Je smutné, když velikáni naší země mají hroby v jiných zemích. Patří mezi ně i Jan A. Komenský a řada dalších, méně veřejnosti známých. Jak nám dnes takovýto lidé chybějí. Barbarsky jsme je vyhnali a zabránili jejich působení v rodné zemi - i jejich potomkům. Svými schopnostmi pomohli k bohatství a prosperitě jiných zemí – a nejenom materiální. Docela symbolické - stejné iniciály jmen našich slavných předků… J.Š.

 

 

  

CT logoVe věci jsem podal žádost o informace k rukám gen. řed. ČT Petra Dvořáka 18. března. Právní oddělení ČT mi odpovědělo dne 2.dubna.  

Z pěti otázek mi ČT odpověděla na jednu. Na ostatní uvedla odkazy, kdy si požadované informace mohu sám vyhledat. Bohužel oba odkazy nejsou funkční. První - https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/lide/zpravodajstvi/redakce-zpravodajství/kontakty-na-redaktory/  - odkazuje pouze na kontakty. Druhý - https://www.ceskatelevize.cz/i-vysilani/  - hlásí stránka nenalezena? Asi koronavirus…

Koronavirus II

ZOI ministru zdravotnictví ČR (21.3.2020) a odpověd MZ (1.4.2020) J.Š.

* * *

 

 

Vladimír Kalina, Lausanne, Švýcarsko

Vít Mareček, Ostrava, Bohemia

 

 1. Maximalizace účinku aplikace konvalescentní plasmy (KP)

Můžeme důvodně předpokládat, že většina jedinců při normálním zdravotním stavu (tj. bez symptomů jakékoliv infekční nemoci), přechovává v potlačené latentní formě různé kmeny virů chřipky, proti kterým existuje určitá odolnost, jako například u každoroční sezonní chřipky. Koncentrace těchto kmenů virů chřipky odpovídá rovnovážnému stavu, kdy možnost jejich šíření v těle je vyvážena přiměřenou inhibicí imunitním systémem. Totální likvidace všech latentních virů je pro imunitní systém natolik náročná, že při nezbytné mobilizaci by nezbývala již kapacita na ochranu proti konstantnímu exogennímu ohrožení jinými, i velmi patogenními, mikroby. Imunitní systém člověka funguje tak, že se vždy mobilizuje proti momentálně největší hrozbě  a stále upravuje hierarchii priorit při zákroku proti všem mikroorganismům, které již pronikly primární ochrannou bariérou a představují vážnější hrozbu pro lidský organismus.

Respilon logoSpolečnost RESPILON® Česká republika (výrobce RESPILON Ltd. London)FB Jurecek Zimovi 3 2020

Ondrej Jurecek Nelson Labs už potvrdili, že panem Zimou prezentovaný VFE Final Report byl modifikován. Rozdíly s originálem našli na výsledcích testů. Zpráva z Nelson Labs uvádí doslova "different testing results"! - https://www.facebook.com/ondrej.sap/posts/10215534661979286

Adam Vojtěch 25. března v 14:49 : Česká společnost Respilon daruje zdravotníkům 30 000 ks speciálních nanovlákenných roušek. Moc za to děkuji! Dnes jsme podepsali darovací smlouvu. Navíc jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci. Od dubna budou do státních nemocnic každý týden dodávat speciální respirátory té nejvyšší třídy, které umí koronavirové částice nejen mechanicky zachytit, ale i zahubit. Dají se navíc použít opakovaně. 

https://www.facebook.com/adamvojtech2017/posts/513508089339570

Podle deklarace Respilon umí ReSpimask zachytit 99,9% všech virů, bakterií, smogu, prachu, roztočů, pylů a dalších alergenů. Podle toho lidé skutečně nakupují. Na zadní straně obalu produktu je deklarace, že vyhoví pouze standardu FFP1 (význam a stručný popis tříd ochrany FFP např. zde: https://www.uvex-safety.cz/cs/vedet/normy-asmernice/masky-na-ochranu-dychacich-organu/vyznam-trid-ochrany-ffp/).

Na prvním videu majitel Respilon Roman Zima presentuje v provozu firmy Pardam, kdy vytváří dojem, že se jedná o jeho firmu. Společnost Pardam už oslovila agenturu AP, aby toto video, které zneužívá Roman Zima, stáhli, nebo tam umístili jejich logo. Na druhém videu majitel Respilon Roman Zima se presentuje v prostorách firmy Nanovia.

Spolecne ruceHPCG na platformě Český Goodwill přináší podporu firmám personálně a hospodářsky zasaženým dopady pandémie tzv. koronaviru (SARS-CoV-2) -  https://www.hpcg.cz/firmy-firmam

V duchu skutečné společenské odpovědnosti TVOŘÍME GOODWILL, SPOJUJEME ZNAČKY.
Pomozte nám svým aktivním přístupem minimalizovat negativní dopady na ekonomiku Česka. Aktuálně tím pomůžete ostatním, dlouhodobě sami sobě a společně našim potomkům.

​SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!

Benesova ZemanSkutečné pohřby však nastávají, když lidé zcela rezignují na své lidství, ztratí úctu k sobě i ke druhým, v samotě vždy doprovázené smrtelnou prázdnotou, lhostejností ke spravedlnosti, podobná pekelné trýzni, umocněné beznadějí. …

* * *

Pravda je kladivo, které tříští skálu zla

V přímém přenosu sledujeme všude ve světě postupující pandemii koronaviru, denně počítáme oběti, jejichž imunitní systém nezvládl zákeřný útok neviditelných zabijáků. Vyhlašované stavy nouze v jednotlivých státech drasticky zasahují do všech oblastí lidského života. Práva a svobody občanů se ztenčily na nákupy v omezeném sortimentu, cest do zaměstnání i venčení domácích mazlíčků blízko bydliště. Železná opona na hranicích silně evokuje minulé totalitní časy, některé státy však propouští tisíce vězňů, aby odlehčily státnímu rozpočtu, rozkolísanému mimořádnými výdaji na ochranu veřejného zdraví. Humánní stránka tohoto opatření umožňuje propuštěným vězňům postarat se o své rodiny a chránit je před zničujícími důsledky smrtící pandemie.