Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.09.2021 13:49
  Když už i Česká televize zpochybňuje pravdivost „tečky za ...

  Read more...

   
 • 16.09.2021 13:50
  5 X NE ! Fašistická PROPAGANDA funguje na jednom principu ...

  Read more...

   
 • 14.09.2021 08:09
  Aktuální průzkumy k volbám prokazují, že je vyvíjen velký ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 16:48
  Vážený pane Šinágl, nemohu než souhlasit s Vašimi mě zaslanými ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 15:28
  Ueber die angebliche Wirksamkeit der Spike Protein-Spritze n ...

  Read more...

   
 • 12.09.2021 14:05
  Dne 11/9 2001 bylo pěkné slunné dopoledne, pracoval jsem jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Kulhanek JakubJune 16, 2021, Hon. Jakub Kulhánek, Minister of Foreign Affairs, Černín Palace, Loretánské náměstí 5, 118 00 Prague 1

RE: Odveta proti informátorce Janě Chaloupkové

 

Vaše excelence, pane ministře Kulhánku:

 

Píšeme z Whistleblowing International and National Whistleblower Center (NWC), abychom vyjádřili své hluboké znepokojení nad zacházením s Janou Chaloupkovou, diplomatkou, která má za sebou dlouhou kariéru a která slouží na ministerstvu 28 let.

Whistleblowing International se sídlem v Berlíně je jedinou nezávislou organizací občanské společnosti, která podporuje a hájí oznamovatele na celém světě, vyšetřuje případy korupce, zasazuje se o posílení práv oznamovatelů a snaží se zločince přivést k zodpovídání se. Její vedení je dlouhodobým poradcem EU, UNODC, OECD, Rady Evropy a veřejných činitelů a agentur v Evropě i jinde.

National Whistleblower Center se sídlem ve Washingtonu, DC, je přední nestranickou neziskovou organizací v oblasti práva a práv oznamovatelů. Vedení centra vedlo soudní spory jménem oznamovatelů v USA i mimo ně, včetně získání největší odměny, která byla kdy vyplacena jednotlivému oznamovateli. NWC prosazuje oznamovatele po celém světě od roku 1984. NWC jen zřídka píše dopisy jménem jednotlivých oznamovatelů, ale případ paní Chaloupkové se týká zejména jejího postavení diplomata a důsledků, které mohou mít odvetné opatření vůči ní na potenciální oznamovatele všude.

Clovek a strachAktualizováno 17.9.2021: Společnost Google mé odvolání zamítla s tím, že poruším-li 3x v 90 dnech její pravidla, bude můj YouTube kanál zrušen. Digitální totalita v praxi. J.Š.

***

Podívejte se na facebook (anglické titulky) a na verzi s českými titulky, kterou mi YouTube obratem zablokoval – podrobnosti o rozhodnutí Google níže, včetně mého odvolání. Poté se můžete také sami řídit zdravým rozumem - ti kdo se o něj nenechali připravit. J.Š.

Výbor pro komunitní a veřejné služby 13/11/2020

Dr. Roger Hodkinson nabízí městskému zastupitelstvu v Edmontonu svůj informovaný pohled na to, jak vlády reagovaly na COVID19. Vyzval k ukončení omezení, používání masek, testování a sociálnímu distancování. Souhlasí, že je čas, abychom se vrátili do normálu.

Dr. Roger Hodkinson je virolog a zastával mnoho prestižních pozic ve zdravotnických zařízeních po celé Kanadě. V současné době jeho firma prodává testy na COVID a má přímé znalosti o nedostatečné účinnosti diagnostiky nemoci.

Iustitia kresbaDEMOKRATURA v praxi! J.Š.

V říjnu 1988 chtěl tehdy devatenáctiletý občan Německé spolkové republiky (NSR) Holger Frenzel pomoci své o rok mladší východoněmecké přítelkyni Krystině Hauck, aby se i ona mohla dostat na Západ. Proto pro ni ve svém voze Opel Manta vyhotovil „odborně a precizně úkryt“, dal si s ní schůzku v Karlových Varech, uschoval ji v autě a chtěl převézt do Západního Německa. Bdělí pohraničníci však úkryt odhalili a Holgera, Krystinu a spolucestujícího kamaráda Petera Härpfera (také občana NSR) zatkli. (1)

Holger s Peterem byli po 5 dnech propuštěni a předáni do NSR.

Senát Okresního soudu v Chebu pod vedením JUDr. Jana Stužky pak dne 2. 2. 1989 rozhodl o zabrání Holgerova automobilu kvůli tomu, že v něm chtěl Krystinu „bez povolení čs. úřadů převézt z ČSSR do NSR“. Krystina dopadla hůř. V československém vězení zůstala o týden déle a pak byla deportována do Německé demokratické republiky, kde byla odsouzena k 19 měsícům odnětí svobody.

PRAVDA JE TRPKÁ, JE SILNĚJŠÍ NEŽ SEBEKLAM. A JE-LI VŽDYCKY CTNOSTÍ, VE CHVÍLÍCH KRIZE JE POVINNOSTÍ. ČAS JE SVRCHOVANĚ VÁŽNÝ, NA VYBRANOU JE Z MÁLA. ROZMĚLNÍME-LI JI ZNOVU KOMPROMISEM, NEBYLI JSME HODNI SVÝCH VLASTNÍCH SNŮ ANI SVÉHO VZDORU.

Dobrý den,

některé články a jejich obsah jsou pro mne tak otřesné důkazy, že je kolikrát bohužel nemohu dočíst. Zjišťuji, že v dnešní době už lidstvo postoupilo do stavu, kdy jde hodně věcí do kopru a vše je děláno a podporováno jen pro vyvolené.

Jedna osobní zkušenost o bezmocnosti - jak říkáte - jít proti proudu CONTRA TORRENTEM, musíte na očkování, protože naše firma to požaduje z pohledu, kdybyste byl náhodou přenašeč a naše zboží se dostalo k lidem, kdy by se pak náhodou objevil ten, okolo něhož je tolik povyku. Osobně byla daná osoba objednána. Vzhledem k tomu, že dané osobě bylo naznačeno, že by musela po odmítnutí práci opustit, tak na základě tohohle oznámení, aby nepřišla o práci, tak to podstoupila. Následně dané osobě bylo velmi mizerně. Následně dané osobě bylo sděleno, protože se blížil první den v následujícím měsíci, tak aby daná osoba již do zaměstnání nechodila a takový ten obhajující slovní diplomatický personální slovní průjem. Opět bez práce, ale hlavně, že se naplnila další procenta oběti ovce. Když všechno pročítám a navnímávám pocity, které mám z článků a videí, opravdu vnímám, jak jsme manipulováni, obelháváni.

Iustitia kresbaO otřesné kauze Bc. Jany Bonkové jsem už psal (6.4.2020). Dne 10.9.2021 mi paní Bonková opět napsala o dalším vývoji kauzy:

 ***

Vážený pane Šinágle,

před časem jsem si s Vámi psala o mém synovi, který je vzhledem ke své nemoci a symptomům, které ji provázejí, dlouhodobě šikanován státem a upirany mu jeho základní práva. Jeho nemoc nedokážou ani zařadit do důchodovych tabulek a tak ho musím živit já, samoživitelka.

Dokonce nemá nárok ani hájit svá práva. Před tzv. koronavirovou pandemii byl napaden a zraněn záchranářem Záchranné služby hlavního města Prahy. Policie vše špatně vyšetřila a zametla pod stůl. Nepomohla žádná odvolání, dokonce ani k Ústavnímu soudu, přestože má syn dlouhodobé následky a měl advokáta, který se snažil dát vše do pořádku. Bohužel v našem státě mají ti nadřazení jako jsou policisté, záchranáři, lékaři atd. právo ubližovat těm slabým. Nikdo to neřeší. Tento, dovolím si říci agresivní nacek a mlátička, může beztrestně dál u záchranné služby pracovat a můj syn bude chodit jak Quasimodo se špatně srostlym a bolestivým ramenem. 

Mám tady toho bordelu v České republice opravdu dost. Spravedlnost tady neexistuje.

Posílám Vám v příloze ústavní stížnost a její zamítnutí

Takto se k tomu vyjádřil synuv advokát:

Michal Antonin Sparta Rapid 28.7.2021O kauze jsem již psal (5.8.2021). Zatímco o Janouškovi mi VS ČR poskytla požadované informace, včetně soudních rozhodnutí, u Antonína Michala už tak vstřícná není, resp. odmítá sdělit cokoliv?

Ve věci jsem napsal ZOI na MsP (20.8.2021). MsP odpovědělo (6.9.2021). Mohu jen spekulovat. Pokud se před veřejností tají zdravotní stav zdravě vypadajícího člověka , který si má odsedět 8 let za rozkrádání miliard a u jiného jsou informace úřady sděleny a zveřejněny, kdy se jedná o veřejně známé osoby (se sníženou ochranou soukromí jak judikoval Ústavní soud), potom je zde každému viditelně měřeno jiným metrem. Že by převažovaly jiné zájmy a síly nad právem veřejnosti na informace o veřejných osobách? Faktem je, že negativní zprávy z médií o Agentuře MM zcela vymizely, objevují se jen pozitivní.

Clovek a strachKaždá šelma, kterou krmíte přes mříž, degeneruje. Vládnou nám drzí lidé, kteří žijí v akváriu, část z nich jsou psychopati. Bez lidí, kteří se rozhodnout obětovat a jít v čele bez ohledu na následky, se nikdy nic nehne. Center odporu přibývá. Je třeba, aby někdo praštil do stolu a spojit je, jinak jsou bezzubá. Není to otázka politická, ale občanská. Hranice překročena byla. Pokusím se lidi spojit a připravit proti dalšímu pošlapávání Ústavy. Je na čase uplatnit právo na odpor, ale je třeba se sjednotit, sečíst se a podle toho zvolit strategii a říci politikům, prosím vás, to je poslední výzva. Vzkaz občanům: Nebuďte lhostejní. Vzkaz mocným: Dejte si pozor, nedělejte to.

Dobrý den, příznivci projektu Svědomí národa,

„Tak nám, paní Mullerová, smazali rozhovor s Danielem Landou.“ Po 12 minutách od publikace na Youtube. Kvůli Medical Misinformation, kdy v rozhovoru se vůbec žádné takovéto informace neobjevují a pan Landa mluví pouze o vlastenectví a nutnosti hájit ústavu ČR.

Je to další akt cenzury po smazání Vimeo kanálu, který dle jejich vedení patřil mezi 1% Top kanálů co se týká provozu. Tam jsme jim odsouhlasili navýšení plateb, oni nám pak zaslali dopis, že souhlasí a že najdeme řešení, a další den přišlo oznámení, že celý kanál byl smazán – šíření Medical Desinformation – prof. Turánek, MUDr. Peková.

Hybaskova Jana Hladik PetrStalo se v Praze dne 24.8.2021. Dosud pro veřejnost renomovaní diplomaté a bývalí velvyslanci, byli přistiženi při řízení auta v podnapilém stavu. Jedná se o Janu Hybáškovou a Petra Hladíka.

Otřesné video můžete shlédnout na Aktu.news, doplněné článkem na PL, kde se vyjádřil i ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Kupodivu tato zpráva nebyla hodna zpravodajství stejného dne v Událostech ČT? Ve věci jsem požádal dnešního dne státního tajemníka na MZV Miroslava Staška o informace - v kopii na vědomí ministru zahraničí Jakubu Kulhánkovi, předsedovi Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Pavlu Fischerovi a předsedovi Výboru pro záležitosti Evropské unie, Senátu Mikuláši Bekovi.

Po skončení druhé světové války byly v Československu na řadě míst zřízeny internační tábory pro německé obyvatelstvo. Výnosem Ministerstva vnitra ze dne 9. 7. 1946 však byla nařízena jejich postupná likvidace. Pro Němce, kteří dosud byli internováni, ale nebyli z Československa vysídleni, bylo zřízeno několik středisek, z nichž jedno bylo ve Svatobořicích u Kyjova.

Dne 14. 10. 1946 rozhodl Zemský národní výbor v Brně zrušit internační tábor Svatobořice a přeměnit ho na „Starobinec pro Němce“. (Od 1. 1. 1947 bylo používáno označení „Nemocniční středisko ve Svatobořicích“.)

Jaká však byla jeho skutečná povaha?

Zachovaly se dokumenty o tom, že zařízení mělo ke „starobinci“ (domovu pro seniory) či „nemocničnímu středisku“ (zdravotnickému zařízení) hodně daleko. Lidé zde zadržovaní byli zbaveni osobní svobody, aniž proti nim bylo vzneseno nějaké konkrétní obvinění, a byli vystaveni řadě represivních opatření. Například „Oběžník č. 27“ ze dne 17. 9. 1947 zdejší „chovance“ varoval, že „stráž bezpečnosti střílí na každého zběha, neuposlechne-li ihned její výzvy“.

Rousky ovceVšichni máme agendy kolem covid-19 plné zuby. Zařekl jsem se, že už o té problematice nebudu psát, abych k tomu nepřispíval. Tento týden jsem ale nabral dva tak silné podněty, že to rozhodnutí poruším.

Včera se u nás na vlakové zastávce prý odehrál nechutný incident. Seniorka s tříletou vnučkou poté, co ujely dvě stanice, byly vyhozeny průvodčím z vlaku, protože paní odmítla nasadit roušku. Protože paní odmítala vystoupit, průvodčí jí sebral tašky a vyhodil je z vlaku ven. Na stanici, kde staví jen některé spoje, autobus kolem jede párkrát za den a nejbližší voda se dá koupit 2 km daleko.