Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

AMM HV a Martin MajerNikdy jsem tohoto pána neviděl. Najednou mne začal telefonicky či s pomocí SMS kontaktovat, pomlouvat,  napadat a sdělovat informace, o mé exekuci,  které jsem ještě nevěděl a upozorňovat co následuje v příštích dnech. Zvukové záznamy a SMS jsem předal PČR. Je prý kamarádem Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové, kterého považuje za slušného člověka a považuje proto za svoji povinnost ho bránit.

Vážení spoluobčané, dovolte mi vyjádřit se k plánovanému obchvatu města Žebrák, se kterým jsem byla coby zastupitelka seznámena. Jak psala v minulém čísle Žebráckého zpravodaje MUDr. Iva Závorová, již před 15 lety byly zvažovány kruhové objezdy na silnici Žebrák Hořovice. Tyto kruhové objezdy by jistě vyřešily dopravní situaci, která je u průmyslové zóny velmi napjatá, zvláště v odpoledních a ranních hodinách. Vidím je jako smysluplné a prospěšné.

V tomto článku se chci zamyslet nad významem „obchvatu“  Žebráka, který je plánován v souvislosti s nárůstem dopravy kvůli dopravní obslužnosti průmyslové zóny. Pomíjím fakt, že prodej téměř veškerých pozemků města Žebrák v průmyslové zóně a zničení mnoha hektarů půdy a přírody považuji za neodpustitelný zásah do okolí města. Chápu a rozumím tomu, že poskytuje mnoho pracovních příležitostí pro lidi v našem okolí. Ovšem obrovské plochy zastavěné průmyslovými budovami nejsou minimálně z poloviny o zaměstnávání lidí, ale o logistice, skladech atd. Téměř všechny pozemky města již jsou rozprodány a uvažuje se o prodeji posledních ploch.

… dle slov předsedy soudu ve Frýdku-Místku soudkyně není povinna se řídit jakýmkoliv soudním rozhodnutí, které jí něco přikázalo, protože by to narušilo její nezávislou rozhodovací činnost. De facto není povinna se tak řídit ničím protože vlastně cokoliv četně zákonů omezuje její nezávislou rozhodovací činnost. A tak vlastně nejste odkázáni na zákony a právo. Nedomůžete se ani rozsudku, protože toto vše by omezilo rozhodovací činnost soudce. Jste tak odkázání jen na zvůli člověka, který je nepostižitelný a naprosto neříditelný a který nenese za nic odpovědnost. …

* * *

Zdravím vás všechny a Vás pane Šinágle v novém roce.

Poslední dobu jsem ve vysokém pracovním nasazení neměl moc času na nic, jen práce. Takže až vlastně teď po vánocích jsem si našel trošku času a klidu zase pročíst Vaše stránky. No a tak jsem si všiml, že tam je zase spousta článků o té naší justici a o lidech jí devastovaných. O tom, kolik toho člověk snese a jak málo chybí a zase jsem si vybavil svůj vlastní případ a co se v případu děj. Jak jsem říkal ve videu, 2 a půl roku trestního stíhání, odsouzení, odvolací soud, který jen co začal bylo jasné, že celý rozsudek bude zrušen a tak se také stalo.

Další táta Dominik Floder se svými dětmi likvidován českou justicí

Unie advokatu logoPodle názoru Unie advokátů, z.s. by moderátor diskusního pořadu na veřejnoprávní televizní stanici neměl neodborně hodnotit stanoviska předkládaná účastníky diskuse, natož na základě tohoto vlastního laického přístupu kohokoli z hostů pořadu (sic!) zkoušet jakkoli atakovat.

Žádost o informace jsem zaslal MO dne 12.12.2019 i ÚSTR. Odpověď od MO jsem obdržel dne 13.12.2019 a od ÚSTR 19.12.2019. Odpověď od  VÚA dne 20.12.2019 a od VHÚ dne 8.1.2020, podepsanou ředitelem  brig. gen.  Mgr. Aleš Knížkem. Rozkaz ministra Dzúra je děsivé čtení (doporučují zejména str. 5). Je k zamyšlení, že k vedení VHÚ je třeba kvalifikace brigádního generála?

Ve věci jsem napsal ministru Havlíčkovi dne 8.7.2019. Dne 15.7.2019 mi odpověděl ředitel kontroly pan Štraser. Řediteli NKÚ Kalovi jsem podal podnět dne 13.11.2019. Odpověď jsem obdržel dne 25.11.2019 od pana Broži. Cituji z jeho odpovědi: Zákonná úprava postavení a kontrolních postupů NKÚ neumožňuje provádět operativní šetření na základě individuálních vnějších podnětů. Jinými slovy, když se o trestném činu dozví občan, má povinnost ho nahlásit a když se o něm dozví NKÚ, státní instituce od občana, má ze zákona zakázáno se věcí okamžitě zabývat, byť se jedná o zřejmé zneužití v řádech stovek milionů korun, trvající už roky?!

Ve věci JUDr. Dany Haňkové a oběti její zvůle ing. Petra Vlčka, jsem podal podnět dne 12.9.2019. Konečnou odpověď jsem obdržel dne 15.1.2020. Soudkyně se může dopouštět těch nejhorších provinění, ale nikdo nechce převzít osobní odpovědnost. Vše se řídí zákonem, kterým se odpovědní zbavují vlastní odpovědnosti. Formálně je vše v pořádku, spravedlnost a zdravý rozum se nepřipouští.

Ostrava alarmKolego Radku Sušile,

je mi dokonale jedno proč a jak si hrajete, již 12. rokem, na toho Senátora PČR. Dokonce je mi jedno, že nejste ani členem toho senátního zdravotního výboru - asi nezajímavé kecy či co? Není mi však jedno, jak dlouhodobě rozvracíte, s vysokou mírou pravděpodobnosti pouze svým čirým diletanstvím, zdravotnictví na tom Karvinsku. Mimochodem na Vašich webovkách stále je ještě uvedeno, že cituji: "V roce 2004 se stal vedoucím lékařem gastroenterologie  chirurgického odděleni karvinské nemocnice. V současné době zde působí rovněž v managementu nemocnice ve funkci náměstka pro zdravotní péči.". Jaká marnost.

V právním státě je úloha veřejných žalobců nezastupitelná, pokud jsou splněny podmínky kontradiktorního řízení a soud posuzuje argumentaci obhajoby nestranně i objektivně.

Při své dlouhodobé advokátní praxi jsem zaznamenal řadu případů, kdy v jednotné linii byl dosud bezúhonný občan brutálně zatčen, obviněn, obžalován a odsouzen za aktivní účasti všech dotčených orgánů, činných v trestním řízení, soudy nevyjímaje.

Ostrava alarmDámy a pánové,

tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Když jsem si přečetl, a taky poslechl, v těch totálně chacharovsky zglajchšaltovaných lokálních médiích zprávu o tom, jak se s velkou slávou otevírala "nová" gastroenterologická ambulance v té rozkulačené orlovské nemocnici, bylo mi zle, moc zle. A to jsem si kurňa myslel, jsa již postarším lékařem s více jak 32 letou praxí, že už mě nic nepřekvapí - a ani nenasere. A přece to pan Hejtman s tou svou dočasně vládnoucí Hordou dokázal! Jaká marnost.