Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Wonka J. Pametni deska Wonka PNa webových stránkách Ústavního soudu ČR (Joštova 8, Brno) se dne 12. 7. 2024 objevila tato zpráva: Přehled jednání Ústavního soudu pro 29. kalendářní týden roku 2024

I. senát - veřejné vyhlášení nálezu od: 15.07.2024 10:00 do: 15.07.2024 10:30

Typ jednání: veřejné vyhlášení nálezu

Označení senátu nebo pléna: I. senát

Spisová značka: I. ÚS 2200/23

Jednací místnost:  I. poschodí, senátní místnost č. 151

Soudce zpravodaj: prof. JUDr. Kateřina Ronovská Ph.D.

Návrh na přezkoumávané akty:  ústavní stížnost proti usnesení Nejvyššího soudu č. j. 30 Cdo 1030/2023 94 ze dne 28. 7. 2023, rozsudku Městského soudu v Praze č. j. 72 Co 260/2022-77 ze dne 9. 11. 2022 a proti výrokům II. a III. rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 2 č. j. 15 C 187/2021-26 ze dne 16. 12. 2021

Stručná charakteristika:  právo na soudní a jinou právní ochranu

Označení navrhovatelů:  J. W.

Typ řízení:  Řízení o ústavní stížnosti

Pohranicnici CSSR

Prezident republiky Antonín Zápotocký udelil na návrh ministra národnej bezpečnosti za zásluhy pri likvidácii alebo zadržaní 13 banditov niekoľkým príslušníkom Pohraničnej stráže vyznamenanie Za statočnosť.

***

Slovenská justice se po více než 70 letech vrací ke krvavé noci z 8. na 9. 12. 1952, kdy se skupina židovských a maďarských obyvatel pokusila přejít státní hranici z Československa do Rakouska. Přitom byli československými pohraničníky brutálně rozstříleni mj.:

 • Eugen Ehrenfeld, 57-ročný: zastrelený
 • Frida-Oľga Ehrenfeldová, 40-ročná: zastrelená
 • Katarína Ehrenfeldová, 14-ročná: zastrelená
 • Mária Rozmaňová, 44-ročná, zastrelená
 • Milan Ehrenfeld, 5-ročný: postrelený do hrudníka, neskôr zomrel
 • Ján Tutkovič: ranený
 • Robert Dukes: ranený
 • 6 ďalších osôb zadržaných
 • 6 osôb uniklo

Tehdejší vyšetřování skončilo tím, že pohraničníci odvážně zakročili proti narušitelům hranice, a proto jim prezident republiky Antonín Zápotocký udělil vyznamenání Za statečnost.

Podrobnosti viz: Železná opona pri Bratislave? Bojisko, kde umierali aj deti

CR Mistri sveta v hokeji 1949Připomínám můj článek (30.5.2024). Napsal jsem ČT (1.6) – odpověď (14.6). Následovala komunikace ÚDV (22.6) - odpověď (8.7.)

Pokud byl dokument pořízen za veřejné finanční prostředky, včetně archivních dokumentů, neexistuje žádný důvod, který by bránil možnost jeho trvalého umístění v iVysílání ČT. Stejně tak možnost jeho zakoupení na DVD v prodejně ČT. Pořídit otřesný dokument za veřejné peníze a současně ho před veřejností co nejvíce utajovat je jen pokračování zločinu na našich skvělých hokejistech. V normální zemi by byl dokument vysílán před nedávným zahájením MS v hokeji v České republice. Jak velí zdravý rozum a judikuje i soud: „Dokument vznikl z veřejných peněz a není účelem poplatků vybíraných za jeho poskytování uhradit pořizovací náklady“.  

Odpověď ÚDV končí slovy: „Dokument nelze objednat, je ale možné jej zhlédnout jako součást stejnojmenné výstavy. Ohledně informace, kdy a kde bude tato výstava prezentována, Vám doporučujeme sledovat naše webové stránky“. Neuvádí jakými, takže občané sledujte jednou týdně a roky, aby vám další promítání neuniklo!

Mistři světa z roku 1949 odpusťte. Vaše země, kterou jste proslavili, za kterou jste bojovali a umírali, vás stále není hodna! Zmůžeme se jen na fandění v hospodách a zdobení svých automobilů vlaječkami… JŠ

***

V roce 1950 komunisté poslali hokejové mistry světa do lágru těžit uran

Tragický konec hokejových mistrů světa z roku 1949. Obvinili je z velezrady, mučili a poslali na uran

K MS v hokeji: In memoriam Rudolf Tajcnár…

 

 

MU Caslav II

Caslav Strnad 11.7.2024Aktualizováno 12.7.2024: Klasika - nikdo za nic nemůže, přece „vrána vráně oči nevyklove“ (tj. nebudeme po kolegovi/kolegyni) nic vymáhat. Povinnost vymáhat škodu je stanovena nejen k ochraně majetku státu, ale také z důvodu správného hospodaření s veřejnými prostředky a transparentnosti při nakládání s veřejnými financemi. Úřady tedy mají zákonnou povinnost postupovat při vymáhání škody důsledně, i když byla způsobena z nedbalosti.

***

V nedávné minulosti jsme informovali o exekucích proti různým státním orgánům – např. proti Ministerstvu práce a sociálních věcí a také proti Vězeňské službě.

Nyní byla nařízena další exekuce, tentokrát proti městu Čáslav, resp. Městskému úřadu Čáslav.

Pelikanova ArankaV tomto případě je možno i konkrétně uvést, kdo je exekuci odpovědný - JUDr. Aranka Pelikánová - kancelář tajemníka Městského úřadu Čáslav. Tato úřední osoba vydala opakovaně nezákonná rozhodnutí, která byla zrušena a následně nerespektovala plně závazné pravomocné a vykonatelné rozhodnutí nadřízeného orgánu. VYROZUMĚNÍ O ZAHÁJENÍ EXEKUCE

Covid a svetThe Epoch Times poskytl informace v článku  Kolik vakcín objednali představitelé ČR, kolik jich museli zničit a kolik to všechno stálo (10.8.2023). Ve stejné věci jsem podal ZOI k rukám MZ ČR (22.6.2024). Odpověď jsem obdržel od Mgr. Daniely Kobilkové, ředitelky Odboru kanceláře ministra (2.7.2024).

Etické aspekty vakcinace proti Covidu 19 - Etická a morální selhání v době Covidu byla mnohočetná a týkala se celé společnosti.

Covid zmizel, ale nakoupily se další vakcíny proti covidu za cca 3 ½ mld. kč v posledních 11ti měsících? (Zřejmě jako důsledek uzavřených smluv). Stát neustále zvyšuje daně a na druhé straně rozhazuje miliardy, resp. nebrání jejich rozkrádání. JŠ

***

„Nerozhodovali lidé z praxe. Covid neřídili doktoři, ale politici,“ říká bývalá předsedkyně etické komise České lékařské komory

Aktualizováno 4.7.2024: Šalamoun podal podnět na soudkyni Říhovou 3.7.2024 - Šalamoun - ministr spravedlnosti - Mgr. Říhová - podnět ke kárnému návrhu z 3.7.2024 - Tomáš Pecina „Prožíváme poslední měsíce české demokracie?“, uveřejněném již dne 30. 5. 2012 na webu http://slepeckahul.pecina.cz - „Stát a státní struktury nebyly budovány podle pevného plánu a v úctě k demokratickému systému hodnot. Policie je fatálně zkorumpovaná, justiční systém je dysfunkční, zemi ovládají mafie exekutorů, lichvářů a podvodníků, proti nimž slušný člověk nenajde zastání a nemá proto důvod se státem se identifikovat a hájit jej, je-li sám denně konfrontován s tím, jak je státu lhostejný on.“

***

Praha,1. července 2024 - Spolek Šalamoun dnes upozornil na skandální postup soudkyně Mgr. Ivy Říhové, která nutí obžalovaného k účasti na hlavním líčení navzdory jeho závažnému zdravotnímu stavu. Vězeňský lékař potvrdil, že obžalovaný je schopen účasti na hlavním líčení pouze vleže na lůžku.

Zvukový záznam z jednání poskytuje děsivý obraz naprostého zvěrstva soudkyně Říhové, kde obžalovaný marně žádá, aby se líčení konalo bez jeho přítomnosti. Tento postup je v rozporu s čl. 7 Listiny základních práv a svobod, který zakazuje kruté, nelidské a ponižující zacházení. Spolek Šalamoun také připomíná, že v roce 2008, kdy byla Mgr. Iva Říhová jmenována soudkyní, existovaly vážné pochybnosti o její způsobilosti. Bohužel, tyto obavy byly ignorovány. 

"Nepamatujeme takový exces od 50. let minulého století," uvedl čestný předseda spolku John Bok. "Toto je děsivé svědectví o stavu české justice." Pro více informací a originální zvukový záznam z jednání navštivte zde.

Kontakt: Spolek Šalamoun 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 608 068 555

***

***

Obžalovaný galerista Fröhlich je už pět měsíců znovu ve vazbě

Soghojan AndranikKdyby mne zabili"Kdyby mě zabili, měl bych nádherný pohřeb za státní peníze a zbyla by po mně jen tabulka na zdi se jménem někde u toalet," říká smutně bývalý elitní policista Michal. V současnosti se skrývá v zahraničí, protože v demokratické České republice se dvacet let po listopadovém převratu obává o svůj život. Z normálu jej vychýlily dva případy z roku 2007, které vyšetřoval. Když zjistil, že smrt arménského občana a vražda řidiče Sazky má společného jmenovatele, začal rozkrývat struktury zločineckého podsvětí. Jeho protivníkem se stala přímo hlava ruskojazyčné mafie (Andranik Soghojan) tzv. vor v zakoně. Policista protivníka usvědčil. Když pak ale český soud mafiánského bosse osvobodil, Michal najednou pocítil horkou půdu pod nohama… Dokument není v iVysílání přístupný z licenčních důvodů… Žádost o informace (10.6.2024) – Odpověď ČT (25.6.2024).

Veřejnoprávní ČT je držitelem licence pro sdělování předmětného díla (dokument byl vyroben ČT  Ostrava). ČT není držitelem licence pro vysílání díla a jeho zpřístupňování veřejnosti v rámci doplňkové online služby vysílatele, protože součástí dokumentu jsou archivní materiály z NFA? Dokument tedy nikdy v iVysílání přístupný nebyl. Byl odvysílán v premiéře dne 10. 3. 2011 ve 20:20 hodin, reprízován  7. 2. 2013 v 04:25 hodin a 17.4.2014 v 02:25 hodin na ČT2. Kolik lidí se asi dívá v noci a k ránu na TV?! Není snad trvalá přístupnost takového dokumentu ve veřejném zájmu? „Vor v zakoně“ to jistě uvítal a vítá...

Níže můžete film shlédnout. Poměry u PČR se nezměnily, možná jsou ještě horší. O průběhu soudu s Andranikem Soghojanajem u VS Praha, jsem psal v roce 2013. Bohužel mi soudní exekutor záměrně zničil většinu mého archivu. Soudil „pankrácký kat“ JUDr. Jiří Lněnička. Obávám se, že na našem území působí ruskojazyčná mafie dodnes. Může mít prsty i v odstranění reportéra ČT Jiřího Hynka, který se jí intenzivně zabýval... JŠ  

Schorm Alexandr Vit VOP

Aktualizováno 4.7.2024: Tomáš Pecina „Prožíváme poslední měsíce české demokracie?“, uveřejněném již dne 30. 5. 2012 na webu http://slepeckahul.pecina.cz

„Stát a státní struktury nebyly budovány podle pevného plánu a v úctě k demokratickému systému hodnot. Policie je fatálně zkorumpovaná, justiční systém je dysfunkční, zemi ovládají mafie exekutorů, lichvářů a podvodníků, proti nimž slušný člověk nenajde zastání a nemá proto důvod se státem se identifikovat a hájit jej, je-li sám denně konfrontován s tím, jak je státu lhostejný on.“

***

Senát navrhl Víta Schorma jako svého kandidáta na zástupce VOP, přitom Vyvlastňoval majetek restituentům podle komunistického zákona! Více k tématu ZDE! Sloužil věrně státu a teď má sloužit věrně občanům? Kdo z koho dělá hlupáka? Senát to nevěděl, nebo nechtěl vědět?

Podnět jsem poslal VOP 16.5.2024, zástupce VOP odpověděl 17.6.2024. Má jasno, bývalí soudruzi a jejich pohrobci se musí vzájemně podporovat a chránit. Hlavně když jeho nadřízený veřejně podporuje další hlásící se, údajně sexuálně napadené ženy? Má jasno bylo to tak a nepochybuje, jako kdyby u toho sám byl. Další povedená parta, která slouží mocným, ohroženým, známým, sobě a občanům až na posledním místě, pokud vůbec. JŠ

***   

Češi se dočkají ve Štrasburku oprávněné ostudy za krádeže Benešistů

… Kvůli mezistátní stížnosti podané Lichtenštejnskem proti českému státu se nedávno vládní zmocněnec pro zastupování Česka před Evropským soudem pro lidská práva Vít Alexander Schorm obrátil na vedoucí některých historických ústavů. “Pro přípravu obhajoby státu bude nezbytné podrobit důkladnému zkoumání řadu historických souvislostí, jako například vztah rodu Lichtenštejnů k Československu nebo praktický průběh konfiskací podle prezidentských dekretů včetně určování státní příslušnosti dotčených osob.”…

 

Prelovsek Damjan

Aktualizováno 4.7.2024: Tomáš Pecina „Prožíváme poslední měsíce české demokracie?“, uveřejněném již dne 30. 5. 2012 na webu http://slepeckahul.pecina.cz

„Stát a státní struktury nebyly budovány podle pevného plánu a v úctě k demokratickému systému hodnot. Policie je fatálně zkorumpovaná, justiční systém je dysfunkční, zemi ovládají mafie exekutorů, lichvářů a podvodníků, proti nimž slušný člověk nenajde zastání a nemá proto důvod se státem se identifikovat a hájit jej, je-li sám denně konfrontován s tím, jak je státu lhostejný on.“

***

Aktualizováno 23.6.2024: Dnešního dne slavíme Mezinárodní den whistleblowingu – ochrany oznamovatelů -  Značení včelích matek v oplodňáčku. Letos frčí zelená - Takové starosti mají ministři Lipavský a Šalamoun...

***

Aktualizováno 20.6.2024: Redakční radě časopisu ministerstva zahraničí šéfoval ruský špion

***

Dr. Damjan Prelovšek – historik umění a odborník na moderní architekturu, odborník na dílo architekta Jože Plečnika, velvyslanec Slovinska v ČR 1998-2002, člen Evropské akademie věd a umění, spisovatel a fotograf.

***

AUDIOZÁZNAM výslechu svědka Damjana Prelovšeka (1.4.2022)

***

Česká televize nedávno odvysílala francouzský film Atentát v Paříži z roku 1972 inspirovaný skutečnou událostí. Příběh bývalého marockého ministra Sadiela (ve skutečnosti politika Mehdi Ben Barka, mimochodem spolupracovníka československé STB). Byl přítelem vylákán ze svého švýcarského exilu do Paříže pod záminkou mediálního interview. Trochu připomíná i naši story. Sadiel byl unesen na Bulváru St. Germain francouzskou tajnou policií, přepraven do vily gsngstera, který za války spolupracoval s gestapem a v jejím sklepení nelidsky mučen svým bývalým přítelem a kolegou, rovněž marockým ministrem, ovšem stále ještě ve funkci. Sadiel náležel k levicovým politikům, přemýšlel nad zlepšením životní úrovně chudého marockého lidu, který dle jeho kata „ještě nedospěl tak daleko, aby si ji zasloužil“. Do Maroka se vrátil Sadiel v dřevěné bedně a byl kdesi pohřben pod nánosem písku.  Přítel v uvozovkách, kterého hraje mistr Trintignan, zalitoval svého pochybení, k němuž ho tajná služba donutila výhrůžkami a nutno dodat, že zřejmě netušil, že konečným cílem je Sadielova smrt a vynucení jmen jeho spolupracovníků v Maroku středověkými metodami. Trintignan tedy vše nahrál na magnetofonovou pásku a kontaktoval své mediální kolegy, aby došlo ke zveřejnění kauzy, doufal i v záchranu Sadielova života. To se mu bohužel nepovedlo. Vtipná byla scéna řady mužů sedících na sluchátkách a odposlouchávajících konverzace. Samozřejmě se takto ihned dozvěděli, kde je Trintignanova kancelář a zneškodnili ho. Zemřel nakonec rukou onoho novinářského kolegy, který také pracoval pro tajňáky. Trintignan ale přece jen nějaké slušné přátele měl a ti oznámili policii, že je ve sklepení vily Sadiel držen i ohrožení Trintignanova života. Komisař byl aktivní a snažil se vše vyšetřit. Jeho pátrání se tajné službě nelíbilo, a tak se ho jejich pracovník snažil přimět, aby všeho nechal. Policista byl ale čestný a nedal se zastrašit. Bohužel na zkorumpované tajňáky byl krátký. Patří mu alespoň obdiv za statečnost a odvahu a snahu, což české Národní centrále pro boj s organizovaným zločinem chybí. Ta, když jí někdo naznačí, že šetřit nemá, vzdá vše.

Film nicméně připomenul prostředí politických machinací, v nichž často služby hrají větší či menší roli

I Trintinagnova přítelkyně ve snímku nejprve nevěří, co jí vypráví a říká: „to je jako detektivka“. Ano, tak je to bohužel i s naším příběhem. Jen my jsme ještě naštěstí naživu, přestože nám bylo opakovaně vyhrožováno. Tajné služby se každopádně aktivizovaly i zde. Ne únosem, nýbrž sledováním české ambasády, jejích pracovníků a snahou překazit podvody s vízy, případně později přispět k jejich prošetření. Jenže to nebylo možné bez spolupráce české strany a ta zájem na boji s korupcí neměla.

Slopne dva nevinni

Aktualizováno 4.7.2024: Tomáš Pecina „Prožíváme poslední měsíce české demokracie?“, uveřejněném již dne 30. 5. 2012 na webu http://slepeckahul.pecina.cz

„Stát a státní struktury nebyly budovány podle pevného plánu a v úctě k demokratickému systému hodnot. Policie je fatálně zkorumpovaná, justiční systém je dysfunkční, zemi ovládají mafie exekutorů, lichvářů a podvodníků, proti nimž slušný člověk nenajde zastání a nemá proto důvod se státem se identifikovat a hájit jej, je-li sám denně konfrontován s tím, jak je státu lhostejný on.“

***

Aktualizováno 25.6.2024: KS Zlín 24.6.2024 Slopné: Bude obnoven soudní proces, zřejmě ohrožující nekalé praktiky policie a zbrojařů?!

Aktualizováno 22.6.2024: Místopředseda KSČM Skála podal ústavní stížnost v kauze výroků o Katyni, dostal podmínku8 měsíců vězení s podmínkou 1,5 roku. Za skutek který se nestal, je Šinágl trestán více - 1 rok vězení s podmínkou 2 roky. Škoda, že není členem KSČ… JŠ

***

Aktualizováno 17.6.2024: Lesk a bída Zemanova „šéfredaktora“ - … A když se aktivistický publicista Jan Šinágl dostal do sporu s Vondráčkovou a jejím manželem, Frekvence 1 pod Lubošem Procházkou o něm začala vysílat ve zprávách. A materiál s titulkem „Vyzýváme vás ke sjednání okamžité nápravy, píší premiérovi a ministrům Helena Vondráčková s manžele“ podepsal i samotný šéfredaktor… JŠ

***

USNESENÍ KS Brno - Zlín (31.5.2024) - STÍŽNOST Jana Šinágla (5.6.2024)

OS Ostrava (JUDr. Jana Bochňáková) mne preventivně, opakovaně nevpouští na veřejné jednání - mohl bych se chovat neslušně. MS Praha (JUDr. Jan Šott) mne vylučuje z veřejného jednání v kauze Čapí hnízdo - za slušný výrok a i přes následnou omluvu. KS Brno, pobočka Zlín (Mgr. Pavel Dvorský) - za konstatování pravdy. Soudce místo vykázání ze soudní síně, volí finanční postih. Pomalu si připadám jako novodobý „třídní nepřítel“ české justice…

Dne 24. června pokračuje soud ve Zlíně. Prokazatelně nevinní mladíci, odsouzení za vraždu, žádají o obnovu soudního procesu. Důkazů je dost (temné pozadí stále ukazuje svoji sílu). Jen přihlížet mlčením skutečnosti, kdy soudce odpírá obhájci dr. Robertu Cholenskému přístup do dozorujícího spisu, vyžaduje nemalé sebeovládání. Umím si představit, že soudu vadí spíše to, co o něm píši než to, jak se chovám v soudní síni.