Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 14.08.2022 22:52
  Die Nordkoreaner sind angeblich schon da - das zweite Video ist ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 22:50
  Už tam údajně Severokorejci jsou – druhé video je jen propagační ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 15:44
  Das ist überhaupt keine Science-Fiction . Da ich seit 2 Jahren ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 15:34
  Tohle vůbec není sci-fi. Jelikož jsem byl izolován 2 roky ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:56
  Hořký návrat letců RAF: Z hrdinů udělali komunisté zrádce ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:48
  Přeji si drtivou porážku ruské armády. Dramatik odsoudil ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z naší korespondence

Simon Hugo und Pferd"Děkuji vám, mám se skvěle," řekl Hugo "Nationale" Simon svým příznivcům v den svých 80. narozenin 3. srpna. Deník „Die Presse“ mu vzdal hold celostránkovou reportáží. Jediné mínus z našeho pohledu: jeho rodiště Krummwasser / Křivá Voda (dnes 11 obyvatel!) - 5 km západně od Hannsdorfu / Hanušovic v okrese Mährisch-Schönberg, bylo bezohledně „odsunuto“ do Německa...

 

Sudetendeutscher Pressedienst

12.8.2022

Uprchlik v dratech… Stauber přesto běžel dál. Vosáhlo proto přikázal Slavíkovi, aby i on střílel. Slavík vystřelil 2 krátké dávky ze samopalu, po kterých Stauber padl, ale i potom se odstrkoval nohama a sunul se do lesa. Hlídka k Stauberovi přiběhla, Vosáhlo vytáhl služební pistoli a z necelých 2 metrů vypálil do ležícího Staubera celý zásobník – celkem 8 ran. Nato Stauber okamžitě zemřel. …

Dne 22. 10. 1949 pracoval západoněmecký občan Franz Stauber (nar. 1919) spolu s dalšími lesními dělníky na bavorské straně státní hranice. Podle názoru pohraniční hlídky se však Stauber dostal na území Československa.

Proto ho hlídka asi 2 metry od státní hranice zadržela a chtěla ho odvést na stanici do Maxova. Stauber měl u sebe několik drobných bankovek, ozbrojen nebyl.

Covid a smrtAktualizováno 15.8.2022: Ministr Válek mate veřejnost: Čtvrtá dávka už ohrožuje zdraví a nedoporučuje ji ani výrobce !!! - Zastavte posilovací dávky proti covidu, vyzývá japonský kardiochirurg

***

Poslal jsem to asi 600, lidem co je mám v adresáři, aby si dali pozor a nelezli zubaté pod kosu.  Je to taková třešnička v tom našem slzavým údolí, když se o tom nebude mluvit, nikdo neví, jak to všechno dopadne. Napsal jsem po pravdě co se tady v Severní Americe děje s lidmi starými a již pro budoucnost nepotřebnými. Je to pravdivá story, doufám, že to třeba i zachrání nějakého opuštěného stařečka či stařenku, kteří svého Anděla strážného nemají.

A nyní ta moje nemocniční story: Jak jsem utekl hrobníkovi z lopaty - Montreal, 6. června 2022

Rulc Jiri policejni plukovnik„Soudní znalci ničí lidem život.“ - Otakar Motejl

***

Ministerstvo spravedlnosti oficiálně potvrdilo, že provedlo změnu zápisu v seznamu znalců, který vede, a znalci Jiřímu Rulcovi akademický titul Ph.D. odstranilo!!! Nastává bezprecedentní situace. Právě na základě Jiřím Rulcem neoprávněně používaného titulu Ph.D., předseda senátu KS v Brně pobočka Zlín, dne 4. 4. 2022 přibral opatřením Bc. Ing. Jiřího Rulce, Ph.D. - znalce z oboru kriminalistika, odvětví kriminalistická odorologie, aby se ve znaleckém posudku vyjádřil mj. k těmto otázkám:

Dite a rouska II

JUDr. Vladana Vališová, LL.M., působí jako advokátka a rozhodce Mezinárodního rozhodčího soudu při ČMKBK a Sboru rozhodců FAČR a pro ČLK přednáší zdravotnické právo v rámci kurzů celoživotního vzdělávání lékařů.

***

 

Právníci z Pro Libertate připravili stanovisko k novému nátlaku na nošení roušek v nemocnicích:

"Nemocnice ani jiné podobné instituce nemají právo ukládat pacientům, jejich doprovodu ani návštěvám žádné povinnosti nad rámec zákona nebo je na jejich právech jakkoli krátit. Tento přístup vyplývá přímo z čl. 2 a čl. 4 Listiny základních práv a svobod. Pokud orgány ochrany veřejného zdraví (KHS, ministerstvo) rezignovaly na uplatňování svých pravomocí, neznamená to, že jejich funkci jsou oprávněni převzít poskytovatelé zdravotních služeb. Zdá se, že přístup orgánů veřejného zdraví je záměrný a alibistický, neboť vytváří dojem, že v podmínkách ČR neplatí žádná protiepidemická opatření a současně spoléhají, že tato opatření budou uplatňovat až ředitelé nemocnic, kterým v tomto duchu zasílají svá „doporučení“. Takový alibismus je nepřijatelný. Na tom se shodujeme s řadou dalších právních expertů. Proto nabízíme pomoc veřejnosti i vedení nemocnic..." Celý text na webu - Pro Libertate

Marvanova Hana Kordova

Aktualizováno 14.8.2022: Politická turistka Marvanová kandiduje do Senátu za ODS za Spolu – Vzpomínám, jak  v Berouně v roce 2013 na Plzeňce, podpořila svojí osobní účastí volební akci Hnutí ANO. JŠ

***

Pražský zastupitel pan Petr Duchek se velice jemně vyjadřuje k rozčarování z činnosti JUDr. Hany  Marvanové Kordové.

Pro mnohé název článku zábavný, pro jiné pohoršující. Je však velkým zrcadlem postojů pravděpodobně největší politické turistky v ČR od tzv. „sametové revoluce“. Onen extrémní politický turismus by se měl vyučovat jako odstrašující příklad likvidace posledních zbytků slušné politiky.

***
Komu slouží pražská radní JUDr. Hana Marvanová-Kordová? Praze určitě ne!

Zakazky korupcePodnikatel ve stavebnictví se stal spolupracujícím svědkem v kauze novodobé Stoky na Moravě.

Není to úplně běžné a zní to až neuvěřitelně. Mladý podnikatel z Karvinska se postavil zajeté praxi ve stavebních zakázkách a odmítl si uloupnout ze státního víc, než mu podle smluv náleželo. Stal se spolupracujícím svědkem a pomohl odhalit novodobou Stoku na severní Moravě.

Mladý podnikatel to nakonec vyřešil tak, že všechno oznámil policii. „Prostě jsem se rozhodl, že takové věci dělat nebudu, nechci v takovém prostředí fungovat. Svým rozhodnutím jsem chtěl přispět k tomu, aby se to prostředí narovnalo a mohlo se soutěžit fér,“ říká ke své motivaci. 

s Nadačním fondem Pravda o vodě a spolu s vámi bráním vodu podobně, jako lidé ve Francii či v Německu. Přidávám k tomu navíc jeden krok. Soudy. Který z rozsudků byl přelomový a proč? První jsem dosáhl v roce 2007 v kauze vodárny Pardubice. Soud mi dal za pravdu a tím jsem znemožnil vytunelovat městskou vodárnu. (Podrobnosti ZDE). Tam, kde tunel vodárny proběhl, jsem u soudů téměř 10 let jen prohrával. Ale stál jsem dál na svém a dne 11. 2. 2010 jsem u Krajského soudu v Brně dosáhl přelomové vítězství. Soudce potvrdil, že vstup zahraničního koncernu do podniku Vodovody a kanalizace Zlín neproběhl v souladu se zákonem.  Co řekl na nájezd organizované skupiny a kolaboraci politiků soudce?

„V tomto procesu měl každý vztah, krok a manipulace svůj smysl, byly přesně načasovány, stejně jako jednání každé právnické nebo fyzické osoby z této organizované skupiny. Žádné jednání, žádný vztah nebyl nahodilý. Proces, který proběhl, byl mimořádně nemravný.“ Miroslav Weinštuk, soudce Krajského soudu v Brně. Následně se vyjádřil i pro Českou televizi.

 

Teprve teď bude Okresní soud ve Strakonicích řešit, zda soudní rehabilitace dopadá i na dceru, která nebyla odsouzena ani obviněna, a přesto jí byl zabrán majetek.

***

Rozsudkem bývalého Lidového soudu ve Strakonicích ze dne 17. 8. 1955 byla Marie Švejdová (1905-1989) odsouzena za to, že spáchala „sabotáž“, když „jako samostatně hospodařící zemědělec“ v Kakovicích přes veškeré výzvy a nabídky „nechala ležet ladem 4,80 ha půdy“. Navíc „svým dobytkem spásala ... družstevní kultury, řepu i zrní a napáchala tak více škod na družstevním majetku“. A také „nadávala“ předsedovi Jednotného zemědělského družstva i jiným členům družstva. Kromě tříletého trestu vězení byl Švejdové uložen peněžitý trest 1.000 Kčs, ztráta čestných práv občanských na 5 let a také propadnutí veškerého jmění. (1)