Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 21 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Klára Samková versus ČAK
pá čvn 11 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 12.05.2021 12:24
  Bohužel, to co jsem chtěl nejvíce od filmu, že významně posunul ...

  Read more...

   
 • 12.05.2021 08:31
  JUDr. L.Müller doplňuje: aktuální generálské hodnosti od ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 18:40
  Můj děda prof. Štefl, autor "Vraha duší", za války pečlivě ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 12:11
  Pan Andrej Babiš je prvním člověkem v moderní historii Českého ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 08:42
  Joe Biden během předvolební diskuze řekl presidentu Trumpovi ...

  Read more...

   
 • 06.05.2021 15:51
  Dobrý den pane Šinágle, bratr mi po dlouhé době zavolal, prý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ze zahraničního tisku

The Results are in the Pandemic is over – zde si můžete argumenty dr. Hodkinsona poslechnout. J.Š.

YouTube video odstranil, kvůli porušení smluvních podmínek…?!

 

Cytostatika„Jsme v situaci, kdy máme stále více a více zrychleně schválené léky s menší a menší jistotou ohledně skutečného přínosu. A jsme v situaci, kdy za ně utrácíme spoustu peněz,“ stěžuje si prof. Dr. med. Wolf-Dieter Ludwig, předseda Komise pro léčivé přípravky Německé lékařské asociace.

***

Dne 12.4.2021 vysílala německá veřejnoprávní ARD pořad s názvem Obchod s nadějí – léky na rakovinu. Na příběhu pacientky se odhalilo otřesné pozadí obchodu s léky. Nový lék způsobil narušení prokrvování mozku. 62 letá trpěla roky na chronickou lympatickou leukémii. Chemoterapie selhala a doufala v nový lék. O závažných vedlejších účincích se v době nasazení léku vědělo málo. Krátce po natočení dokumentu zemřela. Dokument ukazuje pozadí velkého byznysu s léky, kdy je urychlován vývoj léků na úkor jejich bezpečnosti. Na trh se uvádějí léky, aniž by se porovnala účinnost s dosud povolenými.

***

U 500 000 lidí se každý rok v Německu rozvine rakovina - zhruba polovina může být trvale vyléčena. Ale čím dále rakovina postupovala, tím horší jsou vyhlídky. Výrobci farmaceutik neúnavně dodávají nová léčiva a výzkum je v plném proudu.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku zamítl stížnost českých rodičů ohledně požadavků na očkování jejich dětí. Ve svém rozhodnutí z minulého týdne soud uvedl, že povinný stát očkováním neporušil práva občanů na soukromí a rodinný život. Rozsudek se týká celkem šesti žalob. První z nich byla předložena ve Štrasburku v roce 2013. Většina případů se týkala odmítnutí přijmout neočkované děti do předškolních zařízení.

V České republice je povinné očkovat děti dvěma kombinovanými přípravky. Chrání mimo jiné proti obrně, tetanu, záškrtu, spalničkám, zarděnkám a příušnicím.

Macron a cerveny kohoutO jeho záměru informují média: „Nová škola má být více otevřená rozmanitosti, méně elitářská a v souladu s prezidentovou politikou na podporu "rovnosti příležitostí", uvedl Macron podle AFP. Sociální mobilita ve Francii je dnes "horší, než byla před 50 lety", cituje Macronovo dřívější vyjádření BBC News. Galský kohout začíná nebezpečně červenat…

Nic proti rovnosti příležitostí, ale mají-li vést k tomu, že na vysoké školy se dostanou i méně talentovaní, kteří budou zabírat místa opravdu talentovaným, podrývá a ohrožuje společnost sebe samu. Schopní ztratí motivaci a počet neschopných na odpovědných místech ve společnosti bude stoupat s patřičnými následky. Levice, propagující na celém světě stále více, slaví další úspěch. Je to podpora čirého rovnostářství, které rovnost příležitostí ve skutečnosti popírá.

Genova manipulaceGeneticky upravené děti v Číně? Rakouský autor Marc Elsberg již ve svém románu „Helix“ popsal, kam může hledání „dokonalého člověka“ vést. Je překvapen?

Všechno to začíná smrtí ministra zahraničí USA způsobenou geneticky modifikovaným virem. Vyšetřovatelé postupně sledují tajný projekt, jehož cílem je pomocí genetického inženýrství vychovávat budoucí generace lidí jako vzorové děti. Román „HELIX - nahradí nás“ od rakouského spisovatele Marca Elsberga byl vydán v roce 2016 v nakl. Blanvalet v Mnichově.

V Číně je tato zpráva spojována s dalším trendem. Informační technologie se používá k řízení lidského chování. Nebezpečný vývoj?

To, co se děje v Číně v systému sociálního kreditního systému, je noční můra. Právě se experimentuje s rokem „1984“ a to do takové míry, jakou si George Orwell nedokázal představit. Nakonec to bude pro tuto společnost velká nevýhoda, ale vývoj je nesmírně znepokojivý.

Rousky stopBývalý Covid poradce Bíleho Domu, lékař Scott Atlas"Empirické poznatky z míst, kde bylo zavedeno povinné nošení masek, nehledě na to, zda šlo o Miami, okres LA či mnoho států v Evropě, neposkytly žádné důkazy o tom, že by povinné nošení masek bylo účinné v zastavení nárůstu případů. Navíc existuje studie z Dánska, která ukázala, že existují malé, zda-li vůbec nějaké výhody spočívající v nošení masek... Neexistuje žádný důkaz toho, že by povinné nošení masek fungovalo a fakt je ten, že lidé v USA nosili masky velice často po několik měsíců a počet případů explozivně vzrostl a to nehledě na to, zda-li jste byli v místech jako je Hawaii, Minesota, ... Co se týče masek ve škole, neexistuje žádný vědecký důvod nebo logika pro to, aby děti nosily masky ve škole."

Beranek vajicka pomlazkaPodívejte se na tuto úžasnou presentaci švýcarských velikonočních tradic. Nepřipomíná vám melodie jednu známou, lidovou českou písničku:-)

Požehnané svátky Velikonoc, naplnění jejich ducha a poselství. J.Š.

***

Urbi et Orbi – Papeže Františka 4. dubna 2021

Biden JoePůvodně byl u tohoto článku dodatek, že o tomto problému mainstreamová média prakticky neinformují? Svoboda slova – a médií, má stále své hranice, někde vyšší, jinde nižší, mnohdy zcela neprostupné.

***

Jednatřicet poslanců Kongresu za Demokratickou stranu v dopise požaduje, aby prezident USA nadále nebyl jediným, kdo má výhradní právo rozhodnout o nasazení jaderných zbraní.

Dále z článku: „To dokládá, s jakým znepokojením sledují straničtí přátelé Bidenův zdravotní stav,“ vyvozuje z toho německý týdeník Focus. Podle komentátora Bidenovi přátelé i protivníci nemohou přehlédnout náznaky toho, že hlava státu projevuje slabost nejen tělesnou, ale především mentální. Na sociálních sítích se dostalo více než milion zhlédnutí záběrům, jak prezident při vystupování po schůdcích k letadlu Air Force One před cestou do Atlanty třikrát zakopne a spadne. „Každý může jednou zaškobrtnout, avšak jeho malér se řadí k sérii několika jiných, především verbálních uklouznutí,“ upozorňuje Helmut Markwort (84), komentátor Focusu. Jsou to kiksy ve stylu roztržitého profesora, nebo jejich vyhodnocení může vyústit do závěru znepokojujícího nejen Spojené státy?

Toto je žurnalistika, která si zaslouží své jméno - Tato vláda zná pouze paniku a panický strach ze ztráty své moci, už nejde o virus - Jak dlouho ještě mohou vládnout peníze?!