Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:43
  Kdo vyhrál? Na otázku „Kdo vyhrál české parlamentní volby?“ lze ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 09:26
  Fialova (ne)ziskovka, Berreta, Kalouskovy padáky, Izip ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 09:20
  Inu bahno je bahno, nejen v rybníce... MUDr. Vít Mareček

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ze zahraničního tisku

Vědci narušují důvěru veřejnosti, když předstírají autoritu v sociálních a politických otázkách.

Středověcí myslitelé předstírající neomylnost často tvrdili, že obdrželi přímé zjevení od Boha. Od 19. století se sekulární myslitelé odvolávají na vědu. Jak v červnu řekl Anthony Fauci, "mnohé z toho, co vidíte jako útoky na mě, jsou upřímně řečeno útoky na vědu"....

Celý článek>

***

O dění v Senátu, které veřejnoprávní média zamlčují. Rozhovor níže veřejnoprávní ČT nikdy neodvysílá – měla by ho vidět a slyšet celá země!

Spolupracovník KGB Jurij Bezmenov o propagandistických metodách Kremlu (1984)

Kurz saubere VesteNárod se vede do záhuby, když se jako společenský standard prosadí korupce, lež a bezcitnost.

Bývalý vedoucí představitel Neosu Matthias Strolz ve svém komentáři analyzuje ústup Sebastiana Kurze. Krok za krokem.

Tyto měsíce budou pro Rakousko obtížné. Jako občané potřebujeme pevné nervy, velkorysost, trpělivost a bystrý pohled. Turecko-zelená koalice se bude i nadále potácet v bahně. Vzájemná důvěra jako společný základ již neexistuje. Bude docházet k vzájemnému číhání a zraňování a někdy se věci společně vyřeší. Nakonec nás v roce 2022 čekají nové volby. Sebastian Kurz se jako kancléř zapsal do historie. Do tohoto úřadu se mu vrátit nepodaří. Zatím se s tím nechce smířit. A podle lidského úsudku to nelze očekávat - psychologické procesy trávení tohoto druhu potřebují čas. On a jeho strana ho dostanou.

Kurzova parta nechce ustoupit. To je také pochopitelné. Kam by měli jít? Někteří z nich nakonec půjdou do vězení za zpronevěru, úplatkářství a korupci, jiní do zahraničí. Všem vrcholným představitelům hrozí společenská ostuda.

Statistika ockovani vzdelaniModerna stop ockovani CHLidé s doktorátem nejvíce váhají, pokud jde o získání vakcíny proti Covid-19, podle článku vědců z Carnegie Mellon University a University of Pittsburgh.

Výzkumníci provedli průzkum v online průzkumu jen něco málo přes pět milionů dospělých z USA, přičemž 10 000 hlásilo, že jsou vzdělaní na úrovni PhD. Zpráva ukázala překvapivou korelaci ve tvaru písmene U mezi ochotou získat vakcínu proti Covid a úrovní vzdělání - s nejvyšší váhavostí mezi těmi nejméně vzdělanými. Z dotazovaných se 20,8 % se středoškolským vzděláním zdráhalo dostat vakcínu a 23,9 % s doktorátem bylo proti. Ale nejméně skeptický vůči vpichu byl magisterský titul - pouze 8,3 % této skupiny váhalo s očkováním. Výzkumníci neposkytli vysvětlení, proč tolik lidí s doktoráty váhalo s očkováním, a poznamenali, že „další vyšetřování váhavosti mezi osobami s doktorátem je oprávněné“.

Clovek a strachRepublikánský senátor Rand Paul, který je lékařem, řekl, že tajná videa jsou „bombou pravdy“. „Vědci společnosti Pfizer otevřeně přiznávají, že přirozeně získaná imunita vůči covidu-19 je stejně účinná jako vakcína nebo i lepší,“ napsal Paul na Twitteru.

***

Trojice vědců ze společnosti Pfizer byla nahrána, jak hovoří s reportéry v utajení o existenci přirozené imunity proti viru, který způsobuje onemocnění covid-19. Jeden z nich uvedl, že zaměstnanci dostali pokyn o ochraně veřejně nehovořit.

Přirozená imunita se vztahuje k ochraně, kterou mají lidé po uzdravení z wuchanského viru po prodělání covidu-19. „Když je někdo přirozeně imunní – jako když prodělal covid – má pravděpodobně lepší, ne přímo lepší, ale více protilátek proti viru,“ podotkl Nick Carl, jeden z vědců. „Takže vaše protilátky jsou v tu chvíli pravděpodobně lepší než po očkování,“ dodal později. Chris Croce, další vědec společnosti Pfizer, řekl reportérovi v utajení, že lidé jsou „pravděpodobně více“ chráněni přirozenou imunitou ve srovnání s očkováním. „Jste chráněni s největší pravděpodobností déle, protože došlo k přirozené reakci,“ uvedl.

Merkel Angela DDRŽe toto tvrzení je pravdivé, bude každému občanovi, po střízlivém pozorování, jasné po 21. Volbách stále více  jasnější. Mediální glorifikace kancléřky, kterou v posledních letech vždy viděla na špici, se po volbách čím dál více ztišila. Aby bylo dalším generacím jasné, jak katastrofická byla její bilance po 16 letech, jejího selhávání, je zdůrazněno v následujících 3 bodech.

 1. Azylová katastrofa Angely Merkelové.

"Přístup k multikulturalismu selhal, absolutně selhal," prohlásila na Dni Německa Junge Union v roce 2010. O pouhých 5 let později na podzim 2015 otevřela nekontrolovanou hranici. Výsledkem byly teroristické útoky a vážné útoky, zejména na ženy. Budoucí generace se oprávněně budou ptát, že to nemohl být stejný člověk, který se takto změnil. Pokud budete pátrat, budete překvapeni, že se prakticky nevyskytly  žádné nesouhlasné hlasy, resp. hlasitě zazněla média.

Od té doby náklady na bydlení 1,5 milionu migrantů pravidelně zatěžují rozpočet více než 20 miliardami a trend stoupá. Neochotným negramotným lidem se také poskytuje neomezená podpora. Kontrola migrace je do značné míry vynechána.

Odmítnutí žadatelé o azyl jsou deportováni tak nedbale, že deportace obvykle selže. Stává se tak groteskou německého práva, která je ve skutečnosti vytvořeno, aby zajistila legální obživu těm, kteří zde žijí déle.

 1. Energetická katastrofa Angely Merkelové

Kancléřka převzala vládu této země s vyrovnaným saldem výrobců elektřiny. Na celém světě bylo pochopitelné, že se téma začalo diskutovat kvůli znečištění CO2. V roce 2011, po havárii ve Fukušimě, kancléřka požadovala, aby naše země (naše Německo) vyřadila jadernou energii. Je to ojedinělé a ona za to může, protože žádný průmyslový stát od té doby tento příklad nenásledoval. Tento energetický přechod bude naši zemi stát nejméně 500 miliard eur. Mezitím se ukázalo, že jde o drahý nesprávný výpočet, který v dnešní době stojí peníze občanů. Pečlivá vláda by navrhla prodloužit životnost jaderných reaktorů o několik let a využít novou jadernou technologii SMR (malé modulární reaktory), jak se to nyní děje po celém světě. SMR jsou bezpečnější a mohou také do značné míry spalovat konvenční palivo.

Podívejte se a rozhodněte se sami. Video BÍLÁ GENOCIDA nebylo možné umístit na můj YouTube kanál z důvodů porušení autorských práv. Rychlé a hromadné promíšení zcela rozdílných kultur nedopadlo nikdy dobře. Projevy europoslanců jsem na svůj YouTube kanál natočit mohl, zatím… Kolik Evropanů by s těmito projevy, za současné situace v Evropě, nesouhlasilo? J.Š.

Youtube reagoval obratem – viz níže…

Protesty proti ockovaniVe městech po celé Evropě vypukly protesty proti snahám evropských vlád zavést takzvané covid pasy – doklady prokazující očkování proti covidu-19. Pasy, které účinně odměňují očkované a trestají neočkované, vyvolaly bouřlivou debatu o ústavnosti vládních snah přinutit lidi k očkování.

Jen za poslední dva týdny se v nejméně 300 evropských městech sešly statisíce lidí všech politických přesvědčení, aby protestovaly proti nadměrným zásahům svých vlád a bránily občanské svobody. Protesty zatím neměly zamýšlený účinek v podobě zvrácení vládní politiky, ale poukázaly na to, že Evropané jsou v otázce vakcín proti covidu-19 značně rozděleni. Údaje ECDC ukazují, že v červenci došlo k výraznému snížení počtu nově očkovaných téměř ve všech zemích EU. To se shoduje s přibývajícími zprávami o tzv. průlomových infekcích — onemocněních osob plně naočkovaných proti covidu-19 — které zpochybnily účinnost vakcín. Podle údajů ECDC se zdá, že i ti, kteří obdrželi první dávku, se zdráhají nechat se očkovat druhou.

Gerasimov Milley NATO 23.9.2021Gerasimov je považován za tvůrce tzv. "hybridní války". J.Š.

***

Nejvyšší vojenští velitelé Ruska a Spojených států se sešli v Helsinkách poprvé od roku 2019. Obě země se adaptují na odchod Američanů a ostatních států Severoatlantické aliance z Afghánistánu a následného převzetí moci Tálibánem. Schůzky se účastnil americký předseda sboru náčelníků štábů Mark Milley a jeho protějšek Valerij Gerasimov, náčelník ruského generálního štábu. Ani jeden jako tradičně nesdělil detaily schůzek. Americká strana poskytla jen informace o délce schůzky, a že se jednání soustředilo na „snížení rizika a operační deeskalace“. Schůzka ruských a amerických vojenských představitelů ve Finsku trvala šest hodin.

Clovek a strachCovid statistika

Dne 1. 10. 2021 jsem zaslal na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. dotaz k ověření informací z tohoto článku. Dosud bez odpovědi. J.Š.

***

Pravda je podivnější než fikce!

Big-Pharma nyní diktuje veřejnou politiku - skutečná věda je SILENCED. Současný generální ředitel Moderny oznámil, že „každý, kdo vzal první dvě „vakcíny“ mRNA proti wuhanskému koronaviru (Covid-19) společnosti, bude muset po celý život získávat kontinuální „posilovací“ snímky, pokud doufá, že bude žít. "

Cílem Bancel je vyrobit dostatek posilovacích výstřelů pro „všechny na této zemi“, aby byli „očkovaní“ znovu a znovu po zbytek věčnosti “, což bude skvělé pro cenu akcií Moderny. Starší lidé a další „zranitelné“ demografie budou během svého života „nepochybně“ potřebovat to, co Bancel popsal jako obnovovací záběry. V opačném případě předchozí výstřely ztratí účinnost.

Síť nelegálního přistěhovalectví mezi Marokem a Evropou zlikvidovala pohraniční policie na francouzské Korsice. Několik lidí bylo zatčeno, včetně některých, kteří byli schopni získat skutečná povolení k pobytu za 8 000 eur.

Ve Francii byla nyní odstraněna skutečná síť padělků. Podařilo se jim vytvořit nelegální imigrační síť mezi Marokem a Evropou. Růže z dubových květů nalezené pohraniční policií na Korsice dokázaly mnohé chytit, včetně některých, kteří měli skutečná povolení k pobytu za 8 000 eur.

Síť byla odebrána nelegálnímu přistěhovalci zatčenému na Korsice. Vyšetřovatelé uvedli, že AFP narazila na operační systém neznámý policii. Takto zasáhli hlavy marocké sítě Bloody, Allowed to find their mode of operation.