Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ze zahraničního tisku

Už o pátý den v řadě, kdy není v zemi zaznamenán žádný nový případ. K přenosu mezi obyvateli došlo naposled před třiceti dny.

Tchaj-wan tak patří k zemím, které dokázaly nejlépe zvládnout epidemii. Jakmile se objevil výskyt nové nemoci, prezidentka Cchaj Jing-wen zavedla 124 restriktivních opatření, aby zabránila šíření nemoci, aniž by přitom některé oblasti zcela izolovala, jako se to dělo v Číně.

Rychlé zavedení účinných opatření 

Kabinet poučil z epidemie SARS z roku 2003. Vláda si včas uvědomila nebezpečí, denně informovala veřejnost a dávala jednoduchá a pochopitelná doporučení. Zároveň poskytovala rychlé a transparentní informace o vývoji epidemie.

Woerz HarryNedávno jsem shlédl na německé ZDF (druhá veřejnoprávní televize) neuvěřitelný příběh s názvem: Skandál! Případ Harry Wörz – Velké aféry Německa.

Od roku 1997 do roku 2001 byl Harry Wörz ve vězení za pokus o vraždu na své bývalé manželce - čin, kterého se nikdy nedopustil. Justiční omyl. Tento proces vyvolal velkou mediální reakci. Dne 29. dubna 1997 byla uprostřed noci nalezena bývalá manželka Harryho Wörze - policistka - uškrcená šátkem. Téhož dne byl Wörz zatčen. Policie v Pforzheimu zpočátku vyšetřovala Wörze a milence oběti. Oběť přežila vážně zraněná. Od té doby je v ošetřovatelské péči a nemůže poskytnout informace o pachateli. Harry Wörz byl nakonec postaven před soud. Krajský soud v Karlsruhe ho odsoudil na jedenáct let vězení. Odvolal se. V příštích několika letech došlo k nervydrásajícímu střídání osvobození a obnovení řízení. Harry Wörz byl právomocně osvobozen v roce 2010. Do konce roku 2016 pokračovalo několik řízení o odškodnění oběti justice.

BFG budovaMůžete si ho přečíst v němčině či angličtině. Týká se riskantního a nezodpovědného nákupu dluhopisů chudých zemí EU Evropskou centrální bankou (ECB), kterými se snaží podpořit jejich slabou ekonomiku.

ECB budova

Německý Verfassungsgericht rozhodl, že ve snaze o bezpodmínečné prosazování záměrů měnové politiky Evropská centrální banka (ECB) ignoruje ekonomické dopady svých nákupů vládních dluhů ve výši více než 2 biliony eur. Měla by být zajištěna rovnováha těchto dvou prvků, stanovil soud. Nákup státních dluhopisů pomohl bankám, zároveň však způsobil značné ztráty na úsporách běžným občanům.

Jak o tom informovala ARD (obdoba ČT), porovnejte sami (5:38-7:44 min). Cituji:

Poprvé ve svých dějinách musí německý soud konstatovat, že jednání ECB není kryto jejími kompetencemi, proto nemohou její opatření dosáhnout žádné účinnosti ve SRN. Úlohou ECB je zaručit stabilní ceny. Není jí dovoleno provádět vlastní hospodářskou politiku. ECB tvrdí, že nákup státních obligací od chudých zemí je kryt. BFG to vidí zcela jinak a neváže se rozhodnutím být vázán. ECB se následkům své hospodářské politiky příliš nevěnovala. To má prakticky na všechny občany negativní dopad. Jak na akcionáře, tak nájemníky, vlastníky nemovitosti, spořící a pojištěnce. To znamená, že v minulosti byly úspory občanů negativně ovlivněny. BFG samozřejmě nemůže ECB něco nařizovat či doporučovat. Spolková vláda a Bundestag musí nyní spolupůsobit, aby Německá centrální banka písemně zdůvodnila, jak svůj cíl stabilní ceny a hospodářské důsledky vzájemně vyvážila. Pokud to nezdokumentuje během 3 měsíců, musí Německá centrální banka z programu státních dluhopisů vystoupit. Evropská komise obratem upozornila, že zákony EU jsou nadřazeny Německé ústavě a že rozhodnutí Soudního dvora EU jsou závazná i pro BFG.  

WHO predsedaÚředník Světové zdravotnické organizace varuje, že může vstoupit do vašeho domu a kvůli koronaviru odstranit člena vaší rodiny.

Zdálo se, že jsme ve změněné realitě, ale je to skutečnost - úředník Světové zdravotnické organizace (WHO) řekl, že kvůli novému koronaviru možná bude muset „vstoupit do domovů a odstranit členy rodiny“. Podívejte se na vlastní oči:

Carlson říká: „V reakci na šíření koronaviru mohou úřady vstoupit do domovů lidí a odstranit členy rodiny - pravděpodobně násilím“. 30. března Dr. Michael Ryan, který je výkonným ředitelem programu WHO Health Emergency, řekl něco, co nemá zrovna velkou podporu.

Beurle CarlJe považován za zakladatele rakouské „pivovarnické a právní dynastie“ BEURLE.SDL CZ vyhnani 1945

24. dubna 2020 by Dr. iur. Carl (Karl) BEURLE (foto vlevo ) oslavil 160. narozeniny. Narodil se 24. dubna 1860 v Großhofu u POHRLITZ (Velký Dvůr, Morava, Rakousko, Česká republika) jako syn správce mlýna a pronajímatel Christian BEURLE (později obchodník a spolumajitel lisovny ovsa, zemřel v roce 1906). Karl BEURLE absolvoval Schottengymnasium ve Vídni v roce 1878 a poté studoval právo na Univ. VÍDEŇ, které dokončil v roce 1884 doktorátem. Od roku 1890 byl právníkem ve své vlastní právnické firmě (založené 15. dubna 1890) v Linci. Byl majitelem „Linzer Montagspost“ a důležitým obchodním právníkem, zejména v oblasti elektřiny a pivovarnickém průmyslu (1898 prezident tramvajové a elektrické společnosti LINZ-Urfahr, 1905 pivovaru Poschacher AG v LINZ, 1912 pivovaru WIESELBURG). Zde je příspěvek Mgr.. Ludwiga Niestelbergera.

Reichelt Julian"Budeme nosit roušky jen tam, kde to má aspoň nějaký smysl, a nedáme se ostrakisovat a šikanovat. Nikdo z nás nechce umřít na tu ošklivou nakažlivou nemoc, a nechceme ani nakazit druhé lidi, ale stejně jako před virem se musíme chránit před nesvobodou, protože ta má ještě delší inkubační dobu a nevyléčí se za dva týdny, ale někdy to trvá i čtyřicet let." Tomáš Pecina

* * *

Deník Bild: Čínský režim ohrožuje lidstvo – zatajoval virus, umlčuje vědce a zavírá disidenty. Epidemie koronaviru povede k pádu čínského režimu…

Šéfredaktor německého deníku Bild, Julian Reichelt, odpověděl na dopis, který deníku zaslalo čínské velvyslanectví v Berlíně. „Vaše ambasáda v Berlíně mi napsala otevřený dopis, protože jsme se jako deník Bild zeptali, jestli by Čína měla zaplatit za obrovskou ekonomickou škodu, kterou koronavirus ve světě způsobuje,“ stojí v článku, který největší německý deník deník Bild publikoval minulý týden.

Níže naleznete video-odpověď šéfredaktora Bildu na dopis čínského velvyslanectví (v Angličtině). Pod videem nabízíme překlad odpovědi.

China‘s embassy in Berlin wrote me an open letter because they weren‘t too happy with our Corona coverage. I responded.

Full version: https://www.facebook.com/663112015/posts/10156753447637016/?d=n

Julian Reichelt:

„(Si Ťin-pchingu) vládnete pomocí přísného dohledu nad lidmi. Bez něj byste vůbec nebyl prezidentem. Monitorujete všechno, každého občana, ale odmítáte sledovat promořené trhy ve svém státě.“

„Zavíráte všechny noviny a servery, které jsou k vaší vládě byť vzdáleně kritické, ale nezavřete stánky, kde se prodává netopýří polévka. Nejenom že své lidi sledujete, ale navíc je i ohrožujete. A spolu s nimi i zbytek světa.“

„Dohled nad lidmi znamená odepírání svobody. A národ, který není svobodný, nemůže být kreativní. Národ, který není kreativní, není ani inovativní a nepřichází s žádnými vlastními nápady a vynálezy. To je důvod, proč se váš stát stal mistrem světa v kradení intelektuálního vlastnictví ostatních.“

 1. dubna 1348 založil Karel IV. V Praze první univerzitu Svaté říše římské německého národa. Alma mater Carolina zůstala nejvýznamnější vzdělávací institucí ve střední Evropě až do začátku 15. století. Vyučovala právo, teologii, medicínu a filosofii na čtyřech klasických fakultách, které v té době zahrnovaly také „umělce“, jako je výtvarné umění nebo matematika. Výukovým jazykem byla latina.

Poznámka: Karel IV.; narozen 14. května 1316 v Praze; zemřel 29. listopadu 1378 v Praze

od r. 1346 byl římsko-německým králem, také králem Čech a Itálie

od r. 1355 byl římsko-německým císařem. Pocházel z lucemburské rodiny. (R. Maywald)

Betrayed avers… Realita potenciálu farmakologických drog na ovládání myšlení byla americké lékařské komunitě tak dobře známa, že se v lednu 1961 na kalifornské lékařské fakultě v San Francisku konalo symposium s názvemKoronavirus II “Ovládání myšlení”. Ve svém úvodním referátu děkan Dr. John Saunders hovořil o obrovském potenciálu farmakologického ovládání myšlení a konstatoval, že narůstají vážné obavy z jeho možného zneužívání. “Zejména mezi těmi starostlivými lékaři panuje silný pocit znepokojení,” řekl. “Máme zde k dispozici, k rozumnému či nerozumnému použití, rostoucí řadu prostředků, které ovlivňují lidské bytosti… Za účelem modifikace chování jednotlivce je nyní možné působit přímo na něj, kdežto v minulosti se tak dělo modifikací jeho prostředí.” …

* * *

V roce 1974 začaly z americké CIA unikat informace o choulostivém projektu MKULTRA, který se zabýval ovládáním lidského myšlení. Charakter tohoto projektu byl více poodhalen při kongresním šetření.

Bohužel, jediným evidentním cílem komise Kongresu byla diskreditace a zostuzení CIA, nikoliv snaha poznat, co MKULTRA vlastně je, jaké jsou jeho výsledky či zda na obzoru není nějaké nebezpečí. Veškerá pozornost se věnovala neetickému používání LSD na nic netušících lidech a pokusům o úkladné vraždy, přičemž nebyly identifikovány a zkoumány podstatné informace. Ti, kteří stáli v čele projektu, prohlásili, že od poloviny 60. let se od práce ve valné míře upustilo a že veškeré záznamy týkající se projektu byly na příkaz ředitele CIA Richarda Helmse zničeny počátkem roku 1973, tedy těsně předtím než odešel ze své funkce.

Projekt MKULTRA byl schválen v dubnu 1953 tehdejším ředitelem CIA Allenem Dullesem. Zrodil se proto, aby čelil zaznamenanému úsilí Sovětů ovládat lidské myšlení. V rozhovoru, který byl zveřejněn v U.S. News & World Report, Dulles popsal podstatu projektu MKULTRA jako “mozkové válčení”. Vysvětlil zde, že Rusové “nyní používají metody na zpracování mozku … tak lstivé a natolik odporující našemu způsobu života, že jsme jim v podstatě odmítali čelit… Mozky vybraných jednotlivců, jež se stanou oběťmi těchto metod …jsou zbavené schopnosti vyjádřit své vlastní myšlenky…do mozku jsou ukládány myšlenky nové, které oběť opakuje jako papoušek…Takto zpracovaní jednotlivci mohou pouze opakovat myšlenky, jež jim byly do jejich mozků uloženy vnější sugescí.”

Počet mrtvých ve Wu-chanu? Úřady rozdávají tisíce uren a spekulace sílí

Koronavirus II* * *

Keoni Everington, Taiwan News, Writer Staff

2020/02/26 15:56

TAIPEI (Taiwan News) - Světová zdravotnická organizace (WHO) chválí Čínu za její „přizpůsobený přístup“ ke zvládnutí ohniska koronaviru ve Wuhanu. Objevilo se video, jedna čínská žena popisuje pacienty, jak jsou zavázáni do tělních saků, zatímco jsou stále naživu a zpopelněni.

Koronavirus II… Lékařská koncepce - známá jako „zotavující se plazma“ nebo „zotavující se séra“ - pochází z počátku 20. století a v minulosti byla úspěšně používána k boji proti epidemiím včetně příušnic a spalniček. … Infuze krve s protilátkami byly použity s úspěchem v předchozích ohniskách nákaz, včetně epidemie SARS a pandemie chřipky z roku 1918.

* * *

Katie Pearceová, publikováno 13. března 2020

S očkovací látkou proti COVID-19, která je ještě daleko od realizace, se imunolog Johns Hopkins Arturo Casadevall snaží oživit staletou léčbu odvozenou z krve pro použití ve Spojených státech v naději, že zpomalí šíření choroby.

Se správnými vakcínami může být léčba hned zahájena na Johns Hopkins University v Baltimoru během několika týdnů, říká Casadevall.

Tato technika používá protilátky z krevní plazmy nebo séra lidí, kteří se zotavili z infekce COVID-19, aby se posílila imunita nově infikovaných pacientů a pacientů s rizikem nákazy. Tyto protilátky obsažené v krevním séru mají schopnost vázat se a neutralizovat SARS-CoV-2, virus, který způsobuje COVID-19. Casadevall - významný profesor molekulární mikrobiologie a imunologie a infekčních nemocí na Bloombergu ve škole veřejného zdraví a lékařské fakultě Johna Hopkinse - dnes zveřejnil příspěvek o návrhu v časopise The Journal of Clinical Investigation.