Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 28.01.2022 18:38
  Je naprosto nepochybne, ze tehotne patri mezi rizikove skupiny ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 12:28
  Dotaz na prof. Hořejšího? Vážený pane profesore, s ohledem ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 11:21
  „Historická olympiáda v nejhorším slova smyslu.“ Peking se ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 10:15
  Vítejte v olympijské Číně: cenzura, ticho kolem násilí na ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 10:10
  Jak mohl znát OS Hodonín veškeré podrobnosti případu, když ...

  Read more...

   
 • 26.01.2022 09:02
  Chování MOV odsoudil také Peter Irwin, programový manažer ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ze zahraničního tisku

Clovek a strach

... Bývalý manažer fondu BlackRock Edward Dowd je přesvědčen, že společnost Pfizer ve svých očkovacích studiích podváděla a že vakcíny již vedly k mnoha úmrtím. Proto očekává, že farmaceutická společnost po odhalení podvodu zkrachuje. "Ti, kdo vlastní tyto akcie, by měli být naprosto zděšeni," napsal na Twitteru na začátku tohoto měsíce. ...

***

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) se stále snaží zdržovat vydání dokumentů o schválení vakcíny společnosti Pfizer. Společnosti Pfizer a Biontech se také drží při zemi.

Protestující převlečený za smrtku na sobotním shromáždění proti očkování ve Washingtonu nese nápis "In Pfizer we trust".

Soudní spor mezi americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a skupinou více než 200 lékařů a vědců Public Health und Medical Professionals for Transparency se dostává do dalšího kola. Předmětem sporu je zveřejnění rozsáhlých dokumentů, na jejichž základě agentura schválila vakcínu Corona společností Pfizer a Biontech.

Úřad FDA je ze zákona povinen zveřejnit přibližně 450 000 stran poté, co o to skupina lékařů požádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím (FOIA). Úřad FDA však původně chtěl vydávat pouze 500 stránek měsíčně. To by znamenalo, že by vydání trvalo 75 let.

Počátkem ledna však federální soudce v Texasu tento návrh FDA zamítl a místo toho nařídil, aby agentura od letošního března předkládala 55 000 stran měsíčně. To by znamenalo, že všechny dokumenty týkající se schválení vakcíny společnosti Pfizer by měly být zveřejněny do konce léta - a nikoli až v roce 2097.

Místo toho, aby agentura tento soudní příkaz splnila, pokračuje v úsilí o další zdržení zveřejnění údajů. Podle Aarona Siriho, právníka skupiny lékařů, FDA nyní požádala soud, aby zveřejňování nezačínalo dříve než v květnu. Kromě toho agentura nadále tvrdí, že nemusí být schopna dodat 55 000 stran měsíčně.

Credit Suisse budovaVarování zisku šokuje: Investiční banka v červených číslech, klienti odcházejí, banka prodává „rodinné stříbro“. Mayday?

Na Paradeplatzu jsou nervy na pochodu. Akcie Credit Suisse se včera propadly o 7 %. Se závěrečnou cenou 8,28 franku již hodnota CS nedosahuje ani poloviny hodnoty UBS. Dnes ráno přišla šokující zpráva. Číslo 2 finančního centra se dostalo do potíží. Musí prodat poslední nemovitosti, aby se připravila na vysoké vlny.

Celý článek>

P.S.

Odkud vzít peníze? Z Kataru (s lichvářským úrokem), nebo tentokrát přece jen od vlády?

Toto video bylo původně zveřejněno 7. září 2021, kdy byla Dr. Julie Ponesseová po 20 letech práce propuštěna z pozice učitelky na Huron College na University of Western Ontario.

Bojující prezident se ptá, proč západní spojenci ještě neuvalují sankce

"Pokud se budeme bránit proti jedné z nejmocnějších armád na světě, pak to bude válka," říká ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novém rozhovoru pro deník The Washington Post. "Pokud to bude válka, bude to velmi silná válka a všichni prohrají. Budou ztraceny statisíce životů."

WP: Obdivujete Reagana?

VZ: Mám ho rád. Osobně jsem ho neznal. Velmi si vážím lidí, kteří bojují a dosáhnou kýženého výsledku. Celý článek>

Ekonomická síla České republiky loni klesla na 86 % průměru eurozóny. Vyplývá to z odhadů Ministerstva financí v Praze pro jeho makroekonomickou prognózu. Podle toho by si česká ekonomika měla v letošním roce udržet svou úroveň ve srovnání s 19 zeměmi eurozóny. V roce 2020 to bylo stále 88 % eurozóny.

Naopak cenová hladina v České republice loni vzrostla na 63 % eurozóny, zatímco v roce 2020 činila 61 %. V této oblasti očekává ministerstvo financí v průběhu letošního roku další nárůst na 68 % (!) úrovně zemí eurozóny.

Rovnoprávnosti a spravedlnosti nelze dosáhnout bez absolutní svobody projevu. Svoboda končí tam, kde začíná její kontrola. J.Š.

Pavlik KarelPavlik Karel Pametni deskaBitva o Czajankovy kasárna byla ozbrojeným střetem mezi československými a německými vojáky. Odehrála se dne 14. března 1939 ve Frýdku- Místku. Šlo o jediný známý výraznější boj československých vojáků s německou armádou při obsazování zbytku Čech a Moravy a Slezska v březnu 1939. Další podrobnosti z videa níže:

ČSR mělo 15 divizí, 250.000 mužů a 170.000 mužů v záloze. Země ztratila 16.000 čtverečních mílí území a většinu těžkého průmyslu. Gen. Jan Syrový prohlásil: „Měli jsme volbu mezi vraždou a sebevraždou“ (Volbu boje nezmínil, raději bez boje nechat zničit zemi a zlikvidovat nejlepší lidi. JŠ). Jediná posádka se postavila na odpor ve Frýdku-Místku. Velitelem praporu byl plk. Štěpina. Obrany kasáren se ujal velitel kulometné roty, kpt. Karel Pavlík V jeho rotě bojovali i etničtí Češi, Židé, Ukrajinci a Moravané.

Na výzvu vzdát se odpověděla rota střelbou. Byli obklopeni, ze všech stran na ně bylo stříleno. Ke zlomení odporu byla zapotřebí 50 mm děla a pancéřové zbraně ráže 37 mm. Kpt. Pavlík změnil taktiku a byl velmi aktivní v obraně. Německá střelba měla malou účinnost.

Po 40 min. boje byl boj, na přímý rozkaz gen. štábu, okamžitě zastaven. Vojáci byli zajati. Utrpěli 6 zranění, včetně dvou vážných. Němci ztratili 12 až 24 vojáků, zraněných či zastřelených. Co by se stalo, kdyby bojovali všichni vojáci z kasáren?

Kpt. Pavlík pokračoval v boji proti okupantům v odboji. V roce 1942 byl prozrazen gestapu, zajat, mučen a skončil v Mauthausenu. Dne 26.1.1943, po odmítnutí  nabídky sloužit u SS, byl zastřelen na místě. Po pádu komunismu byl kpt. Pavlík povýšen na plk. a vyznamenán za hrdinství a patriotismus speciální pamětní medailí. Byl to první boj druhé světové války dne 14.3.1939.

K zamyšlení je postoj velení armády (její vrchní velitel dr. Edvard Beneš včas uletěl do Anglie – „Já mám plán, aeroplán“, se tehdy říkalo mezi lidem). Ani v roce 1968 nevydalo velení armády rozkaz k obraně země při okupaci sovětskou armádou… Dnešní „vozíčkový“ vrchní velitel AČR také patří do této kategorie.

J.Š. 22.1.2022

Jiné kultury se mají navštěvovat, poznávat a vzájemně obohacovat. Zcela rozdílné nemohou žít trvale vedle sebe, vyjma rozlehlých zemí. Na druhé straně např. SRN potřebuje ročně 1.500.000 lidí, aby „přežila“ do budoucna. J.Š.

Clovek a strach„Počítat se svědomím vědce je příliš slabý nástroj ochrany společnosti.“ MUDr. Soňa Peková

***

Pro neznalé němčiny níže výtah podstatných myšlenek z videa. J.Š.

Kdo se dostane k moci, musí nutně trpět narcistickou poruchou. Sebepoznání politik nepřipouští, je to patologické vývoj. O zákonitosti ohrožování většiny politiků sama sebe a tím i společnosti. Bez krize nemůže dojít k potřebné změně. Je nezastavitelná. Věda přestává existovat, každý říká něco jiného. Politici musí říci „Mýlili jsme se a odstupujeme“. Kdo z nich toho bude schopen? Dobrovolně žádný. V mase nefunguje rozum, jen emoce a city. Lidé potřebují do ulic, aby mohli vyžít své zadržované emoce a city. Citová a emoční zácpa se musí uvolnit, ať už negativně či pozitivně. Covid tuto „zácpu“ značně posílil. Toto masové vybití nahromaděných emocí se blíží. Z minulosti jsme se nepoučili, vedly k nacismu, extrémismu,  i komunismu. K čemu povedou asi dnes?

Cestou je obnova lidských vztahů ve svém okolí, žádné roušky, omezení atd. Přizpůsobit se, abychom zbytečně netrpěli, postavit se na odpor nesmyslným opatřením, občas vypnout z nenormálna, subversivita, dělat něco proti opatřením, žít v malých společenstvích. Tam se mohu chovat a mluvit jak chci. To je velmi stabilizující prvek. Opustit oblast relativní pravdy, která rozděluje a spojovat se přes pozitivní emoce. Stavět mosty mezi sebou.

Rakve 18.3.2020Rakve 16.10.2013

Aktualizováno: Tři tisícovky Srbů žalují NATO

***

Aneb, od 11. září 2001 až ke covidu...

***

Dr. Daniele Ganser výslovně doporučuje pozorné sledování, důkladnou kontrolu zpráv a pravidelné "digitální přestávky". "Vždy se zaměřte na pozorování!", říká Švýcar ve své přednášce na kongresu SOLIT Go for Gold Value 2021. Pro neznalé němčiny výtah podstatného níže.

Vlevo „oběti“ covidu v Itálii (18.3.2020), a originál s utopenými uprchlíky na originální fotografii (16.10.2013). J.Š.

2:00 Může člověk důvěřovat novinám? ► 4:00 Může člověk důvěřovat televizi? ► 4:46 Může člověk důvěřovat knihám? ► 6:58 Může člověk důvěřovat mobilu? ► 8:20 Co jsou to filtrové bubliny? ► 12:00 Může člověk důvěřovat politikům? ► 12:52 Může člověk důvěřovat papírovým penězům? ► 18:15 Proč média nepracuijí přesně, čestně a neinformují 100%? ► 21:30 Před čím mají lidé aktuálně strach? ► 40:00 Co se stalo 11. září 2001? ► 56:00 Proč by si měl člověk dopřát digitální přestávku? Švýcarský historik a publicista se na tyto a další otázky zaměří během své hodinové přednášky – zásadní fotografie z přednášky naleznete ve FOTOGALERII.

Povinné očkování a "velký reset"