Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.03.2021 08:33
  Jak rikame v Indii; Atcha! Asi vis, nesetkava se muj ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:29
  Vážený pane Šinágle, jak je vidět, oba dva uctíváme ty správné ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:25
  Ke dni 2. února byla vakcína Sputnik V. jedinou, při ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:24
  Pane Šinágle, jsem hltavým způsobem nucen číst Vaše články. Jsem ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:08
  ... Před chvílí jsem vylezl z další dávky chemoterapie s tím ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 09:27
  Co všechno se dnes píše o Trumpovi, Bidenovi, mluvčí a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ze zahraničního tisku

Oddělení pro volební podvody, které spadá pod úřad texaského generálního prokurátora, 11. února 2021 zatklo smírčího soudce okresu Medina, Tomase Ramireze a dříve zadrženého Leonora Rivase Garzu, Evu Ann Martinezovou a Mary Balderramaovou pro obvinění z volebních podvodů. Zprávu o tom přinesla agentura News4SA.

Rodriguezová byla natočena skrytou kamerou členů investigativní novinářské organizace Project Veritas. Na záběrech, které byly zveřejněny v loňském roce, uvádí, že by mohla doručit „nejméně 5 000“ hlasů „pro celý okres“ za 55 000 dolarů v hotovosti, a že by zapojila svůj „celý tým“.

Washingtonský think tank Heritage Foundation v roce 2018 vytvořil databázi případů volebních podvodů. Obsahuje 1 132 prokázaných případů volebních podvodů ve 47 státech USA, které vedly k 983 odsouzením za trestné činy.

… Přijímání peněz samozřejmě umožňuje i vydírání. Eduard Beneš to zjistil v roce 1948. O deset let dříve, v říjnu 1938, mu sovětský rezident v Praze, Petr Zubov, dal 10 000 dolarů na útěk do Anglie. Potvrzení za to mělo být zveřejněno Ardenem v roce 1948 pro případ, že by Beneš odmítl bez problémů předat moc Gottwaldovi. …

***

„Pěstování“ přízně tisku

Průměrný spotřebitel je někdy překvapen tím, jak těžké je pro politiky ukončit jasné stížnosti. Sudetská otázka byla tedy jednou z velkých otevřených ran té doby po první světové válce, v níž se roky nic nedělo. Pohled do čs. trezorů vysvětluje, proč tomu tak bylo. Ministerstvo zahraničních věcí  bylo do roku 1935 pod vedením Eduarda Beneše a poté pokračovalo v jeho duchu. Existovaly celé hromady stvrzenek za bohaté platby mezinárodnímu tisku, jehož přízeň byla zakoupena tímto způsobem.

Lorenz Adolf... Doktor Lorenz se především zajímal o vymknuté kyčle malých dětí. Dodnes se v lékařských knihách hovoří o metodě Paci–Lorenzově. Postupně se z doktora Lorenze stal slavný chirurg známý v zahraničí. V roce 1902Lorenz Konrad dostal nabídku od amerického miliardáře, aby vyléčil jeho postiženou dcerku. Doktor Lorenz skutečně do Ameriky odjel a získal si tam takovou popularitu, že byl dokonce přijat americkým prezidentem Theodorem Rooseweltem. ...

***

Dne 12. února bylo 75. výročí úmrtí pana  dr. Adolfa Lorenze, univ. profesora ortopedie na Lékařské univerzitě ve Vídni. Byl označován jako „otec německé ortopedické chirurgie“ díky své „nekrvavé operaci“ (zejména u operací kyčle). Narozen 21. dubna 1854 v chudých poměrech ve Weidenau / Vidnava v rakouském Slezsku. Zemřel v roce 1946 v Altenbergu poblíž St. Andrä-Wierter (Dolní Rakousy). Byl otcem slavného behaviorálního vědce a nositele Nobelovy ceny dr. Konrada Lorenze.

Krátký souhrn: 81 podaných žalob. 11 staženo nebo sloučeno. 23 zrušeno pro nedostatek oprávněnosti*. 22 dokončených žalob, z nichž Trump nebo republikáni 15 vyhráli a 7 prohráli. 25 soudních sporů ještě nebylo pravomocně rozhodnuto.

Sternberg Zdenek IICo český šlechtic zažil v Praze

Je jich stále méně: současní svědci v České republice, kteří mohou ze své vlastní zkušenosti vyprávět o krutostech proti Němcům. Hrabě Zdeněk Filip Maria Emanuel Jiří Ignatius Sternberg z jedné z nejstaršíchSDL CZ vyhnani 1945 statistika českých aristokratických rodin zemřel 19. ledna ve věku 97 let. Konec války zažil Sternberg v Praze. Vzpomněl si nejen na sovětské tanky na Malé Straně a na barikády poblíž Národního divadla, ale také na zločiny spáchané Čechy. „Byl to příšerný pohled,“ hlásil před lety ve vysílání Československého rozhlasu.

"Ve Vltavě plavaly mrtvoly. Byly to mrtvoly starých žen nebo dětí, protože němečtí muži byli stále na frontě. Členové „revolučních gard“ odvlekli Němce z jejich domovů a hodili je do řeky. V Tyršově domě byla zřízena německá polní nemocnice. Zranění museli jít ven a byli zastřeleni. Mrtví tam leželi, lidé kolem nich procházeli. To je mé poslední vyjádření, už o tom nechci mluvit. Byl to pro mě psychický stres, že lidé jsou schopni něco takového udělat. "

Duden… Rovněž diskriminují všechny transsexuály a sexuálně nejednoznačné lidi. Protože párové výrazy se vztahují pouze na muže a ženy, nikoli na třetí pohlaví. A pak jste zpět v pasti sexismu. …

***

Duden je více než slovník. Je považován za základ německého pravopisu. Ale od roku 2020 je online slovník „genderový“: 12 000 osobních a profesních titulů, jako je lékař, nájemce nebo daňový poplatník, bude předefinováno!

Pojem „lékař“ neříká nic o biologickém pohlaví - může se jednat o muže nebo ženu. „Lékařka“ je na druhé straně zjevně žena. Jaká je biologická mužská forma může-lékaře?

TEXITPoslanec z Texasu navrhl zákon, který má umožnit uspořádání referenda o odtržení státu od USA a získání nezávislosti.

Republikán Kyle Biedermann představil 27. ledna návrh zákona o „referendu o nezávislosti Texasu“. Pokud jeho kolegové v texaském parlamentu návrh schválí, Texasané budou mít možnost zvolit si 2. listopadu 2021, zda chtějí založit samostatnou republiku anebo zůstat v unii s ostatními státy. Pokud většina voličů zaškrtne v referendu ano, utvoří se speciální výbor, který bude studovat právní možnosti, jak se od Spojených států odtrhnout.

„Tento zákon jednoduše dovoluje, aby si Texasané vybrali. Takovéto rozhodnutí je příliš velké na to, aby si ho monopolizovali vyjednávači v Kapitolu,“ napsal ve svém prohlášení Biedermann, který se zúčastnil demonstrace za Trumpa 6. ledna ve Washingtonu.

„Voliči v Texasu všech politických přesvědčení se shodnou na jednom. Washington D. C. je a byl rozvrácený. Naše federální vláda opakovaně zanedbává naše pracující rodiny, seniory, daňové poplatníky, vojenské veterány a drobné podnikatele. Už desetiletí se bortí přísliby Ameriky a naše osobní svobody. Teď nastává čas, aby měli lidé v Texasu právo na zvolení si své vlastní budoucnosti. Toto není politická otázka pravice či levice,“ podotýká poslanec.

Navalnyj Putin

Aktualizováno 5.2.2021: Ve věku 55 let náhle zemřel lékař, který ošetřoval Navalného – Lech Walesa navrhl Alexeje Navalného na udělení Nobelovy ceny míru.

***

V Rusku proběhl v úterý soud s Alexejem Navalným. Navalnyj pronesl v rámci své obhajoby řeč, která je krutou kritikou Putinova režimu. Současně je z ní patrné, jaké pohrdání vůči současné moci má. Přinášíme podle verze z webu Meduza.io.

… Pevně doufám, že lidé nebudou na tento proces pohlížet jako na signál, že by se měli více bát. Tohle není demonstrace síly – je to ukázka slabosti. Nemůžete zavřít miliony ani statisíce lidí. Pevně doufám, že si to lidé uvědomí. A taky to udělají. Protože nemůžete zavřít celou zemi. Jediné, co [v Rusku] roste, je počet miliardářů. Všechno ostatní upadá. Jsem zavřený ve vězeňské cele a v televizi slyším jen o tom, že máslo zdražuje. Cena vajec roste. Připravili jste ty lidi o budoucnost. Všechno, co teď říkám, odráží můj postoj k představení, které jste tu sehráli. To se stalo, když se bezpráví a tyranie staly podstatou politického systému, a to je děsivé. Ale ještě horší je, když se bezpráví a tyranie vydávají za státní žalobce a oblékají se do soudcovských talárů. Je povinností každého člověka vzepřít se vám a vzepřít se takovým zákonům.

 1. prosince 2020 - Přednášel jsem pro portál WIR („Znalosti jsou relevantní“), na kterém jsem shrnul své výzkumy a poznatky z letošního roku do kompaktních 60 minut. Záznam z této přednášky byl včera komplikovaně vyroben a zveřejněn:

***

Jiný pohled na možné příčiny současného dění a rozkladu demokracie s dobovými texty.  

Pokud budeme každý jen nečinně čekat, bude situace řešit nás! Je nejvyšší čas řešit ji. Svět páchá dobrovolně sebevraždu. Díky bezbřehému konzumu se z nás stali poslušné ovce. Nevíme už co je to svobodný občan a zdravý rozum. Vládnou tisíce zbytečných zákonů, úředníků a v pozadí lidé, které nikdo nevolil, nikdo nekontroluje a jsou schopni všeho. Doporučuji od:

05:30 min. Colin Powell (1991)

09:00 Joe Biden (1995)

15:00 Robert Kadlec, odborník USA na biologické zbraně (1998)

19:20 policie, očkování kontrola veřejnosti (1999)

21:50 plánování pandemických her (2000)