Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Připomenutí Akce "K"
út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Nebe bylo plné hvězd

Nejnovější komentáře

 • 03.04.2020 11:14
  Nechci nosit sovy do Athén, ale trochu se děsím toho, že Češi ...

  Read more...

   
 • 30.03.2020 09:22
  Za pomoc se Rusům platí podanstvím. Italie připravuje pozváním ...

  Read more...

   
 • 23.03.2020 08:42
  Vše na světě se dá zneužít dovolí-li to NEZÁJEM nezodpovědných ...

  Read more...

   
 • 22.03.2020 09:20
  Dokud se v České republice nebude promítat Sněhurka a sedm ...

  Read more...

   
 • 15.03.2020 22:43
  Správně dodal pan Šinagl na pohřbu Honzy Vyčítala. "Přejeme ti ...

  Read more...

   
 • 14.03.2020 13:44
  Ruskou gubernii už máme na Pražském hradu. Po generace lámaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ze zahraničního tisku

Počet mrtvých ve Wu-chanu? Úřady rozdávají tisíce uren a spekulace sílí

Koronavirus II* * *

Keoni Everington, Taiwan News, Writer Staff

2020/02/26 15:56

TAIPEI (Taiwan News) - Světová zdravotnická organizace (WHO) chválí Čínu za její „přizpůsobený přístup“ ke zvládnutí ohniska koronaviru ve Wuhanu. Objevilo se video, jedna čínská žena popisuje pacienty, jak jsou zavázáni do tělních saků, zatímco jsou stále naživu a zpopelněni.

Koronavirus II… Lékařská koncepce - známá jako „zotavující se plazma“ nebo „zotavující se séra“ - pochází z počátku 20. století a v minulosti byla úspěšně používána k boji proti epidemiím včetně příušnic a spalniček. … Infuze krve s protilátkami byly použity s úspěchem v předchozích ohniskách nákaz, včetně epidemie SARS a pandemie chřipky z roku 1918.

* * *

Katie Pearceová, publikováno 13. března 2020

S očkovací látkou proti COVID-19, která je ještě daleko od realizace, se imunolog Johns Hopkins Arturo Casadevall snaží oživit staletou léčbu odvozenou z krve pro použití ve Spojených státech v naději, že zpomalí šíření choroby.

Se správnými vakcínami může být léčba hned zahájena na Johns Hopkins University v Baltimoru během několika týdnů, říká Casadevall.

Tato technika používá protilátky z krevní plazmy nebo séra lidí, kteří se zotavili z infekce COVID-19, aby se posílila imunita nově infikovaných pacientů a pacientů s rizikem nákazy. Tyto protilátky obsažené v krevním séru mají schopnost vázat se a neutralizovat SARS-CoV-2, virus, který způsobuje COVID-19. Casadevall - významný profesor molekulární mikrobiologie a imunologie a infekčních nemocí na Bloombergu ve škole veřejného zdraví a lékařské fakultě Johna Hopkinse - dnes zveřejnil příspěvek o návrhu v časopise The Journal of Clinical Investigation.

Statni opera zvenkuAle: nosí Praha pouze masku kultury?Statni opera zevnitr

České národní divadlo v Praze bylo slavnostně otevřeno 5. ledna 2020 po tříleté rekonstrukci . Tato budova je vlastně původně německá, která byla známa až do roku 1938 pod názvem „Neues Deutsches Theatre“ (Nové německé divadlo). Nápad na stavbu vycházel z určitého konkurenčního myšlení, protože Češi v roce 1883 vybudovali vlastní Národní divadlo, k němuž pražští Němci nechtěli zůstat pozadu. Ve stejném roce založili „Deutsche Theaterverein“ (Německý divadelní spolek), aby získali finanční prostředky. Stavba byla dokončena ve dvou let od roku 1886 do roku 1887, podle plánů architektonické firmy Fellner a Helmer.

Vnější pohled odpovídal stylu nové renesance, interiér byl ve stylu nového rokoka. Architekti také přikládali velký význam prostorné scéně. Busty Goetheho, Schillera a Mozarta byly nad lodžiemi.

Nejčtenějším deníkem v České republice ve druhé polovině loňského roku byl opět Blesk s 834 000 čtenáři na vydání. Ve srovnání s předchozím obdobím ztratil deník, zhruba srovnatelný s německým Bildzeitung, 39 000 čtenářů. „MF Dnes“ následovalo 513 000 čtenářů na jedno vydání (mínus 14 000 čtenářů) a regionálně velmi angažovaný deník „Deník“ se 462 000 čtenáři (mínus 17 000). Dále „Právo“ (215 000), „Sport“ (193 000) a „Aha!“ (187000). Vyplývá to ze studie mediálního projektu publikované Českou asociací vydavatelů na tiskové konferenci.

Noviny zdarma "Metro", které se zaměřují na prodej na stanicích metra, vzrostly o 1 000 na 450 000 čtenářů. „E15“ také zaznamenal plus s průměrem 87 000 čtenářů, což odpovídá nárůstu o 6 000. Nárůst je způsoben zejména zlepšením prodeje.

Osvetim pametni deska  https://images.thefirstnews.com/gse0dztezor5o29gq93m4.jpeg

Šokující bylo, že někteří v táborech byli bývalí Osvětimští vězňové a po návratu do tábora měli stále na sobě své pruhované uniformy. Velitelem tábora byl plukovník Masłobojew, který Osvetim zajatciorganizoval taneční párty na střeše krematoria v Osvětimi I.

* * *

Brzy poté, co Rudá armáda dorazila do Osvětimi v lednu 1945, byly celé místo Osvětimi I a Osvětim II-Birkenau, přeměněno na pamětní muzeum, které od té doby propagovalo heslo „Nikdy znovu“. To byl imperativ, který se sovětské úřady rozhodly nevztahovat na sebe. Během týdnů po osvobození tábora, byly tisíce Poláků opět za ostnatým drátem v bývalém táboře smrti. Tentokrát místo „Hände hoch!“, slyšeli vězni „Ruki vierch!“ Počátkem roku 1945 vytvořil NKVD tři tábory. První, kterému říkali Lagier 22, byl v hlavním táboře Osvětim I. a byl určen hlavně německým válečným zajatcům, než byli posláni na Sibiř nebo jinam.

GustloffTisíce lidí zemřely v roce 1945, když byla torpédována uprchlická loď

K 75. výročí potopení „Wilhelma Gustloffa“ dne 30. ledna 2020, prezident BdV (Svaz vyhnaných) Dr. Bernd Fabritius:

Svaz vyhnaných si připomíná největší lodní katastrofu v historii. 30. ledna 2020 - 75. výročí potopení lodi „Wilhelm Gustloff“ sovětskou ponorkou „S-13“ - v roce 1945 při pobřeží Stolpmünde v ledových vodách Baltského moře zahynulo téměř 9 500 lidí. Gustloff byla uprchlická loď s více než 10 500 lidmi na palubě. Převážně obyvatelé západního a východního Pruska i Gdaňska s ním hledali cestu na západ. Společně s přibližně dvěma miliony dalších Němců byli nuceni opustit své domovy - ze strachu z postupující Rudé armády a pomsty za válku zničení a zločiny nacionálně socialistické německé říše. Její potopení nebylo náhodou, jak ukazuje osud „Steubena“, který byl také potopen S-13 10. února 1945 a mnoha dalších lodí.

Exekucni koncentracni taborNa památku pana Jaroslava Janaty - za obranu před exekutory zaplatil životem! Měl smůlu, nežil v USA, ale v České republice…

* * *

Švýcarský rozhlas: Krize osobních dluhů škodí české demokracii - Exekuce se dnes týkají deseti procent národa, celková míra exekvovaných částek byla jen za rok 2016 kolem 350 miliard. To je největší porevoluční kšeft. - Existence Mapy exekucí je důkaz, že to téma také zvedá lidi, kteří nejsou exekucemi přímo ohroženi, ale už se na to nemohou dívat. Někdy to srovnávám s Chartou 77. Za komunismu byl problém, že byli lidé zavíraní a vyhazovaní ze zaměstnání za věci, které jim přitom zaručoval mezinárodní pakt o lidských právech, který československá vláda podepsala v Helsinkách.

Prosím, poslechněte si tento alarmující šestiminutový komentář švýcarského rozhlasu. Je vypovídající o České republice a morálním stavu její společnosti. Každý desátý dospěly člověk v ČR má na krku exekuci. Mnohým z nich je obstavena mzda. Mnoho z nich nemá žádnou šanci dostat se z dluhové pasti. To vede k osobním dramatům a škodí to také zemi.

Ve Švýcarsku jsou exekutoři státní zaměstnanci, žádní soukromí podnikatelé, kteří zkoušejí co nejvíce vydělat. Ještě donedávna nebyly určeny poplatky, což umožňovalo velké zisky. Pro 800.000 Čechů je takřka nemožné dostat se z dluhové pasti. Tato dluhová krize bude zemi škodit ještě desetiletí. Díky tomu jsou zničeny určité regiony. Cca 25% obyvatelstva země jsou platy zabaveny. Lidé pracují na černo a státu unikají daně z mezd a peníze na sociální potřeby. Firmy, které dodržují zákon sotva najdou pracovníky, protože jim stát většinu mzdy zabaví. Dluhová krize neškodí jen hospodářství, ale i demokracii. Lidé, kteří se ocitli v exekuci mají méně důvěry v demokracii a justici. Podobné je to i v jiných východních zemích, ale v ČR je tato sociální tvrdost obzvlášť silná. Politická strana, která si v příštích volbách zvolí jako hlavní téma zločinné exekuce, získá 800.000 voličů! Stát nečinně přihlíží z velké části zločinnému okrádání občanů a umožňuje bezpracné obohacování exekutorů. Částky, které získá jsou zlomkem toho, co musí vynaložit na sociální podporu lidí v exekuci a ztrácí stovky miliard vyřazením exekvovaných z produktivního života. Pouze premiér sám to těžko dokáže, pokud nezíská ještě větší podporu slušných a ještě normálních lidí v této zemi, která je demokratická jen svým názvem. Obsahem je stále svázaná dědictvím totality.    

Globální dluh v prvním pololetí vzrostl na téměř 6 biliard korun. Jde o nový rekord

Londýn Celosvětový dluh se v letošním prvním pololetí zvýšil o 7,5 bilionu dolarů na rekordních 250,9 bilionu dolarů (5,8 biliardy Kč), a to zejména kvůli růstu půjček ve Spojených státech a Číně. Vyplývá to podle serveru CNBC ze zprávy Institutu pro mezinárodní finance (IIF).

Na konci letošního roku by měl globální dluh podle odhadu IIF překročit 255 bilionů dolarů. To představuje v průměru téměř 32 500 dolarů (zhruba tři čtvrtě milionu Kč) na každého ze 7,7 miliardy obyvatel planety. Zároveň to odpovídá více než trojnásobku ročního výkonu světové ekonomiky, napsala agentura Reuters.

SDL CZ Statistika odsunu

V letech 1989/1990 chtěl prezident Havel udělit sudetským Němcům en bloc československé státní občanství…LN Paralely v Rumunsku 271119

Naši čeští spoluobčané se postupně zotavují z omamných oslav. Před třiceti lety Češi nebojácně  dokonce až „hrdinský“, jak je denně masivně mediálně připomínáno, svrhli komunismus. Ani slovo o předchozích událostech v Maďarsku, Polsku a středním Německu. Gorbačovi a jeho zřeknutí se násilí je úmyslně zamlčováno. Česká společnost připomíná „zabarikádovanou kulku“, která se zabývá téměř výhradně sama se sebou. Jako antidepresivum (k útěku od své vlastní odpovědnosti) se používá vlastní kultura - uvedl polský novinář a spisovatel Mariusz Sczygiel o Češích ve svých knihách. Zapomenuté jsou poslední svobodné volby v roce 1946, kdy se komunisté v Čechách a na Moravě stali nejsilnější politickou silou.