Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Moskvic predani do servisuMoskvic II sesrotrovanyToto jsou důsledky všeho dění a pomluv kolem mé a synovy osoby, kdy někdo šířil nepravdivé a ničím nepodložené informace. Dali jsem do servisu k běžné provozní opravě "veterána" památku na dědu. Vozidlo bylo v pořádku a po servisu je na šrot. PČR to vyhodnotila tak, že je to vlastně v pořádku a žádný trestný čin nebyl vůči nám spáchán. Máme vše zdokumentováno ačkoliv nejsem právník je mi jasné, že došlo k úmyslnému poškození cizí věci.

Asi si nemám myslet, že je běžné, že dáte do servisu auto celé a dostanete zpět šrot. Vlastně v ČR je možné všechno, co je jinde nemožné.

Vůz byl památkou na synova dědu, který byl skvělým velmi vzdělaným člověkem a chtěl si toto auto uchovat, jako vzpomínku. Víc než finanční hodnota je ta citová. Jednalo se o vozidlo Moskvič z roku 1977 řada 2140 nebo 2138 (liší se jen rokem výroby), který byl udržovaný a ve zcela funkčním stavu schopen jízdy. Motor naskočil na poprvé i po několika létech, kdy nebyl v provozu.

Pro opětovné získání SPZ již jako veterán potřeboval projít pouze běžným servisem (brzdy, provozní kapaliny, odstranění drobné rzi na karosérii...) k tomu, aby mohl získat osvědčení technické kontroly.
 
Na opravu jsme nespěchali, ale po dvou létech, kdy už se zdála oprava velmi dlouhá a byli jsme ujišťováni, že na autě se pracuje, přišel šok, kdy auto bylo úplně rozebráno a odstaveno venku po celé skoro dva roky ponecháno na slunci, dešti a mrazu. Zcela byl zničen interiér vozidla a rozjela se koroze. Zcela funkční motor byl rozebrán a nebyli jsme schopni zjistit, zda byly předány veškeré části vozidla.
 
Z auta se stal v servisu neopravitelný šrot. Po podání trestního oznámení na PČR nám po 4 měsících sdělili, že se nejedná o trestný čin a věc uložili (to jim jde nejlépe). Byly podána stížnost na OSZ, stále čekáme na vyjádření. Podle našeho názoru jde o úmyslné poškození cizí věci podle § 228 TZ

Majitel autoservisu byl arogantní, máme dokonce AV záznam z 4. 3. 2022 převzetí vozidla ze servisu. Vše je jasně zdokumentováno, ale PČR opět nevidí a neslyší NIC závadného na počínání autoservisu.  
 
Majitel autoservisu Přemysl Charvát IČ: 02983303

Hodnota vozidla se pohybuje podle stavu od 50 000,- do 100 000,- Kč další náklady vznikly s odvozem vozidla odtahovou službou a další náklady budou vysoké s případným složením vozu do původního stavu, což asi ani nebude možné. Další věc je nemajetková újma, což zatím nedovedeme určit.

Vše se událo vlivem pomluv osob, které nás léta poškozují a nikdo (PČR) s tím nic nedělá či lépe řečeno nechce udělat! A tak si tady normálně žijem, vítejte v právním státě. Gaunerům vše projde!

 

Jana Domanská

***

OS Ostrava 25.4.2024: Novináři opět nevpuštěni, mainstream nadále mlčí? Jak dlouho ještě?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)