Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Justice neni muj typ

Aktualizováno 20.5.2024: Proč by se měly Trumpovy soudní procesy vysílat v televizi - Právo posoudit, jak probíhá soudní kauza proti bývalému a možná budoucímu prezidentovi, však nám – to je americké veřejnosti – bylo odepřeno. Nemůžeme proto posuzovat věrohodnost svědků, spravedlnost soudce ani efektivitu advokátů. Ti, kdo osobně sledovali jednání soudu v televizi, byli méně překvapeni rozsudkem o jeho nevině než ti, kteří o něm četli pouze v médiích, která jej obecně popisovala jako naprosto jasný případ a předpovídala vynesení rozsudku o vině. Média zlehčila nebo vynechala slabá místa obžaloby a chyby státních zástupců, které vedly porotce k tomu, že našli důvodné pochybnosti. Každý důležitý soudní proces s veřejnými činiteli by měl být vysílán v televizi. Právě teď začíná také proces se senátorem Robertem Menendezem. Tento soudní proces by měl být přístupný veřejnosti, aby veřejnost viděla, jak se justice s tímto důležitým případem člena zákonodárného sboru vypořádává. Dokonce i Nejvyšší soud Spojených států amerických nyní povoluje živé audio přenosy důležitých odvolacích případů. Doufejme, že brzy povolí i televizní vysílání – mezi poslechem a sledováním soudců a právníků je již jen malý rozdíl. Tvůrci Ústavy si přáli, aby všechna soudní řízení byla veřejná – žádné tajné procesy. Veřejnost v té době představovali novináři. Dnes přístupnost veřejnosti znamená audio a video přenos. Donald Trump nespáchal žádný trestný čin. Soudce povolil svědectví, která jsou vysoce předpojatá a irelevantní a učinil řadu nespravedlivých rozhodnutí, kterých využila obžaloba. Veřejnost má právo vidět toto zneužívání justice na vlastní oči, aby si každý mohl udělat vlastní úsudek.

***

Aktualizováno 16.5.2024: Vyjádření Mgr. Petra Vaňka z OSZ Ostrava - I.část + II.část - Vyjádření Jany Domanské: "Další výplod OSZ Ostrava k mé stížnosti na Mgr. Petra Valíčka. Takže, přesně podle rčení "Vrána vráně oči nevyklove" jak jinak, nic jiného jsem ani nečekala. Kdyby snad mi dali za pravdu, tak by mě asi ze šoku "klepla pepka", jak se říká. Podstata je taková, že vlastně ze zvukového záznamu není patrné, že by soudkyně (Bochňáková), která sama jedná nezákonně a nerespektuje ústavu, napomínala státního zástupce. Je čím dal jasnější proč se brání přítomnosti médií a AV nahrávání soudních jednání, protože je tam vidět vše co na zvukových záznamech až tak nelze zachytit. Takže trapné justiční kolečko pokračuje. Stěžujete si k NSZ v Brně, ale oni přeci za nic nemohou, tak to opět řeší TEN na koho si stěžujete? Proč tedy máme tři stupně státních zastupitelství a ministerstvo, když vlastně NIC nemůžou řešit a nemají k tomu pravomoci? Dobrá parta hic. Chytře vymyšleno OBČANE, dáváme ti  najevo, že jsi úplná NULA. Takže  asi tak."  

Aktualizováno 14.5.2024:Ministr spravedlnosti Blažek potvrdil trvalý zákaz vstupu Šináglovi na veřejná soudní jednání?!

Aktualizováno 10.5.2024: 

Aktualizováno 6.5.2024: Patrik Bogdalík Trestní rejstřík (18.5.2023) + Patrik Bodalík Spáchání trestného činu v podmínce (13.7.2023) 

Aktualizováno 3.5.2024: NSZ trestní oznámení odklání a nechce ho řešit - svévolně mění podání. Je jasně uvedeno, v jaké věci a co se podává. PRVNÍ STRANADRUHÁ STRANANeskutečné! 

***

Nález Ústavního soudu ČR II. 2672/07, kde se mj. uvádí: Nelze proto dílčí komponenty vyplývající z principu veřejnosti soudního řízení vylučovat jen proto, že nejsou zákonem výslovně upraveny. Lze uzavřít, že přítomnost veřejnosti, ať už osobní či skrze obrazový či zvukový přenos nebo záznam, nelze jednoduše či automaticky odmítat či vylučovat bez toho, že by k tomu byl relevantní důvod, protože jinak se jedná o svévoli. Více - Proč soudy brání pořizování obrazového záznamu a přenosu? – protože se bojí

***

Novinářům Ivanu Smetanovi a Janu Šináglovi soudkyně JUDr. Jana Bochňáková opět zakázala vstup na veřejné soudní jednání. Neměla ani odvahu jim to sdělit osobně a zdůvodnit před začátkem soudního jednání, natož to řádně zaprotokolovat. Až po mé osobní návštěvě MSp (23.4.2024) mi ministerstvo odpovědělo na můj návrh na zahájení kárného řízení se soudkyní (29.1.2024), tedy po 3 měsících?  Ve stejný den odpovědělo i Spolku Šalamoun. Reagoval jsem ŽÁDOSTÍ (26.4.2024) k rukám předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Kamradeka. Bude překvapením, pokud by senát flagrantní porušení zákona a Ústavy ČR  uznal, kdy veškeré stížnosti na soudkyni odmítá a její jednání schvaluje (jde o nutný krok pro další právní postup). Jednání může soudkyně prohlásit ze neveřejné ze čtyř zákonných důvodů (mladiství, zdravotní stav, obchodní tajemství, tajně služby). Soudkyně si vymyslela zřejmě pátý důvod…

***

 ***

Mimochodem svědek Patrik Bogdalík (3x trestaný za podvody, nikdy nešel "sedět", jeho majetek se má blížit k miliardě korun), se zúčastnil veřejného jednání v řadách veřejnosti a během něho byl soudkyní opět dotazován?! Jeho chování jeho charakteru odpovídalo, soudkyni nevadilo... Budete se moci přesvědčit, až obdržím zvukový záznam celého veřejného jednání.

KTV–live opět vysílala živě, kdy jsem mohl také promluvit - Opětovná svévole soudkyně JUDr. Jany Bochňáková - 25.4.2024 – oslovuje už miliony sledujících za vzájemné pomoci sympatizantů KTV-live. Facebook kanál zrušit nemůže, ale návštěvnost zrovna neusnadňuje… 

Další jednání bylo nařízeno na 19.8.2024 od 8:30 hod. – kvůli vypracování znaleckého posudku na lešení. Ing. Jan Karas pouze podepsal za svého zaměstnavatele, v plné moci, smlouvu o nájmu (lešení), které dle protokolu bylo vráceno Bogdalíkovi - majiteli lešení. Tento protokol (jeho  kopie) je už od roku 2021 v policejním spise a soudkyně ho požaduje po obžalovaném?! Tato skutečnost musela být známá ještě před podáním obžaloby státním zástupcem?! Lešení je zřejmě dobrá investice a mělo roky nabýt nevídanou cenu...? 

Proč jde justice na ruku recidivnímu podvodníkovi? Koho tím kryje? Je snad „chráněnou osobou“ PČR? Má Bogdalík na někoho kompro? Začne se mainstream touto kauzou konečně zabývat?  JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

0 #5 Jan Šinagl 2024-05-22 11:28
Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava...

Vyhlášeno usnesení

Vzhledem k opakovanému přerušování hlavního líčení ze strany veřejnosti mužem soudu
známého příjmením Šinágl se v 10:02 hodin přerušuje za účelem toho, aby jmenovaný opustil jednací síň, neboť za takových podmínek nelze bez jakéhokoli rušení v hlavním líčení
pokračovat.

K výzvě soudu muž s příjmením Šinágl předkládá průkaz odznačený Syndikát fotografů České republiky se sídlem Jana Želivského 18, Praha 3, IČO 26542188 na jméno Jan Šinágl, narozený 9. 12. 1952. A dále průkaz Internetového zpravodajství, zpravodaj a komentátor Press www.sinagl.cz.

Na to muž s příjmením Šinágl prohlašuje, že provádí veřejnou kontrolu, obrací se i na státní zástupkyni s tím, že tato nezasáhne, a mimo jiné uvádí, že v současné chvíli není zřejmé, kdo se soudí, kdo je souzen. A vrací se nám totalita.

Dále státní zástupkyně prosí o doplnění protokolace s tím, že pán užívá věty typu Všeho do času a stromy nerostou do nebe.
A tato slova pronáší směrem ke státní zástupkyni.

Protokol o hlavním líčení z 15.3.2022 u OS Ostrava...

Do jednací síně před zahájením odročeného hlavního líčení vstupuje včetně státní zástupkyně, zmocněnkyně, obhájce a obžalovaného, člena justiční stráže rovněž veřejnost, včetně pana Jana Šinágla.

Poznámka: nahrávání hlavního líčení bylo spuštěno v průběhu vstupu veřejnosti a stran, a proto není zachycen celý rozhovor s Janem Šináglem.

Pan Jan Šinágl uvádí:
Předjímat, že se dopustím trestné činnosti..
Samosoudkyně uvádí:
Vy jste, pane Šinágl, byl opakovaně, a opakovaně jste rušil průběh hlavního líčení. Já jsem Vám naposledy, když jsem musela přerušit hlavní líčení, abych mohla poté pokračovat, řekla, že vy jako veřejnost se již do jednací síně nedostavíte. Takže prosím odejděte.

Pan Jan Šinágl uvádí:
Já doufám, že talár už dlouho nosit nebudete. Jste ostuda justice.

Samosoudkyně uvádí:
Nezapomeňte to prosím zaprotokolovat.

Pan Jan Šinágl uvádí:
Zaprotokolujte, že je ostuda, že v demokratické zemi osoba jako je vašich morálních a právních nekvalit rozhoduje o osudech …(dále nejde panu Šináglovi rozumět).

Zmocněnkyně uvádí:
Odejděte prosím.

Pan Jan Šinágl uvádí:

Já jsem v pohodě, ale vy nebudete v pohodě.
Poté v čase 8:06 hodin jednací síň opouští pan Jan Šinágl v doprovodu člena justiční stráže.
-1 #4 Jan Šinagl 2024-05-15 11:01
Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud pod vedením "Dr. Cvacha" a "Cvachové" české justice. Za tohle berou statisícové platy bez odpovědnosti za odvedenou práci???

Takže, firma ARJEN technika s.r.o. může být zároveň i Jan Karas (i když nikdy nebyl vlastníkem firmy, ale pouhým zaměstnancem) tam to můžeme směšovat? Nemovitost spol. Mezon Lawai, která patří MUDr. N´duovi a vedlejší nemovitost, která patří Dr. N´duovi a jeho manželce je však úplně někdo jiný než si myslíme a jedná se o rozdílné vlastníky.

Všimněte si jak účelově a manipulativně žalobce ovlivňuje soudkyni, která podle mě vůbec neví o co jde. Protože to už i debil chápe o co tady jde.

JD
-2 #3 Jan Šinagl 2024-05-15 10:58
Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024:

K ohledání, u kterého jsem byl přítomen, bych chtěl sdělit, že podle mého názoru bylo zcela logicky ohledáváno lešení, které označil pan obžalovaný v tom lednu policejním orgánu. Fotodokumentace tehdy pořízená víceméně odpovídala tomu stavu toho lešení tak, jak bylo zadokumentováno toho 15. 4., dle mého názoru tam nic nechybělo, nic nepřebývalo a pokud tady je panem obžalovaným zmiňováno, že se při ohledání 15. 4. na vedlejším pozemku nacházelo několik hromad lešení, to je
pravdou, byl jsem u toho, viděl jsem to, ale tohle lešení tam v tom lednu nebylo. Tudíž policejní orgán neměl důvod ohledávat další hromady lešení, které se tam v mezidobí objevily, a navíc jak jsem zjistil, nepamatuji si přesně formulaci, kterou užil MUDr. N´Dua, co se týče vlastnictví
sousední budovy, pouze jsem si ověřoval, že lešení, které bylo ohledáváno, se nacházelo na pozemku a vedle stavby, která náleží společnosti Mezonlavai s. r. o., kde je MUDr. N´Dua společníkem a jednatelem, a ta sousední stavba a ten sousední pozemek náleží tuším, že oběma manželům N´Duovým, tudíž je opravdu rozdílné vlastnictví jednotlivých nemovitostí.
***
P.S.
Státní zástupce tuší, ale ví a nepochybuje!
-4 #2 Jan Šinagl 2024-05-13 15:47
Policejní major měl v Brně uplácet, aby jeho dcera dostala městský byt. Hrozí mu výpověď s ostudou.

novinky.cz/.../...
-3 #1 Jan Šinagl 2024-05-09 10:12
Kauzu pana Šnajdra znám a ve světle toho co se děje mému synovi vidím velkou podobnost v té pomstě za to , že jsme si dovolili obrátit se opakovaně na GIBS ohledně plk. Šiguta.

Nic jiného než pomsta za novinový článek v HN v roce 2021 a zveřejňování na KTV atd. To co se děje není věc náhodná, ale připravená s pomocí státního zástupce a následně asi ne náhodně vybrané soudkyně.

Také si syn musel lešení najít v dalším ohledání mu bylo na místě nálezu zabráněno majitelem pozemku (dr. N´dua) a policie i státní zástupce POSLUŠNĚ NEKONALI a nic dalšího neohledali.

Manipulace s fakty ve spise jak vyšitá! A můj syn stále čelí obžalobě i když soud nařídil odvézt lešení do sklepení soudu. A účast v tomto komplotu recidivujícího podvodníka je více než jasná a jeho slovo je nad všechny důkazy a ani osobní kontakty s plk. Šigutem a lži na GIBS a u soudu nikomu nevadí i přes fakta, která dokazují synovu nevinu a jejich lži.

A my čekáme stále jak se bohové na soudcovském Olympu rozhodnou.

Jana Domanská

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)