Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Winton Praha sousosiWinton Praha ruce

Aktualizováno 23.2.2024: Češi se dojímají Wintonem. Sami se v té době zachovali velmi zbaběle

Aktualizováno 26.1.2024: Dokud jsem tady já, stát existuje, řekl konzul Vochoč a dál vydával pasy. Zachránil za války tisíce lidíVladimír Vochoč byl po roce 1948 odsouzen ve vykonstruovaném soudním procesu. Vycházel z principu, že existuje právní norma, ale existuje také lidská norma. Strávil téměř 7 let ve vězení. Zemřel v zapomnění. Česká ambasáda ve Francii umístění pamětní desky u svého sídla neumožnila. Byla umístena u budovy velvyslanectví USA. JŠ

***

Jan Antonín Baťa zachránil desítky židovských rodin před smrtí v nacistických koncentrácích. Přesto mu nebyl udělen izraelský titul Spravedlivý mezi národy. Baťu přitom Češi vnímají jako legendu obuvnického průmyslu, ale také jako kolaboranta s nacisty - bez ohledu na předloňský očišťující verdikt soudu. V novém českém filmu ÚSVIT, je Jan A. Baťa opět pomlouván, podobně jako Tomáš Baťa ve filmu BOTOSTROJ komunisty v padesátých letech…

Jan A.Baťa zachránil 2000 židovských rodinPřemysl Pitter zachránil stovky židovských a německých dětí, Raul Wallenberg stovky Židů. Portréty Jana Bati ani Přemysla Pittra Česká pošta na známkách nevydala, na rozdíl od sira Wintona.

Stále jsme zemí, která nerada uznává své velké hrdiny, raději ty cizí. Smutná výpověď naší malosti, nevyspělosti a provinciálnosti. Winton Praha napis

Běda zemi, která nectí své hrdiny. Až je bude opět potřebovat nebudou, podle toho dopadne - zaslouženě. Pozitivní vzory a příklady tvoří nové hrdiny, opak nové zbabělce.

***

JAN BAŤA A ZÁCHRANA 2000 ŽIDOVSKÝCH RODIN

Sira Wintona ctíme, Raula Walenberga, Jana A.Baťu a Přemysla Pittera zapomínáme…?!

J. A. Baťa zachránil stovky Židů, navzdory verdiktu soudu je „zrádce“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2024-04-26 18:27
Liché a laciné gesto
Ad LN 24.4.2024: Wintonova vnoučata

Udělovat české občanství dětem emigrantů narozeným kdesi po světě (tím nemyslím exulanty z akce Asanace), jejichž rodiče dobrovolně odešli ze země, mi nepřipadá jako nějaký lidskoprávní akt. Spíše by se mělo vrátit občanství vyhnaným sudetským českým Němcům a jejich potomkům, ti byli ze země vyhnání násilím bez jejich souhlasu prezidentem Benešem a jeho kvazidemiokrati ckou kamarilou. Stejně tak by měl být zrušen Lex Schwarzenberg a Lex Liechtenstein. Pak se můžeme bavit o nápravě nějakých křivd. Rozdávat občanství lidem, kteří již dávno nemají s touto zemí nic společného, je liché a laciné. Ano, ať se sem přistěhují a naučí se česky a pracují zde, pak mohou dostat občanství. Jinak to zavání jenom zneužíváním korespondenční volby těchto „taky Čechů“ v zájmu nějaké politické manipulace.

Martin Kubík, Praha, LN 26.4.2024

lidovky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)