Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

"Náš život je jediným předmětem na tomto světě, který nemůžeme považovati za své soukromé vlastnictví, neboť jsme ničím nepřispěli k jeho vybudování. Byl nám jenom propůjčen s povinností odevzdati jej potomstvu rozmnožený a zdokonalený. Mají proto naši vrstevníci a ještě více naše potomstvo právo žádati vyúčtování z našeho života. Tato kniha má býti takovým srdečným vyúčtováním."

Tomáš Baťa - POSELSTVÍ TOMÁŠE BATI sn. 

***

Shlédl jsem jej v kině v CinemaCity na Andělu v Praze. Nic než komunistická, podprahová agitka v novém provedení, která navazuje za komunistický BOTOSTROJ. Otázkou je, zda autoři jsou tak neschopní, nebo za peníze všehoschopní? Nezpochybňuji aktuální téma ani skvělý herecký výkon hlavní představitelky, ale dát dvě velká témata do jednoho v tomto provedení je jedna velká lumpárna, mám-li zůstat slušným.

Jan Antonín Baťa a jeho spolupracovníci jsou zde představeni jako tvrdí a bezcitní podnikatelé. S jeho skutečnou prací, intelektem a význam pro společnost nemá tento film vůbec nic společného.

***

***

1930: Dopis Tomáše Bati premiéru Fialovi a nejen jemu !

Několik příkladů: Masové zdravotní prohlídky uchazečů do zaměstnání, navíc natočených v Památníku Tomáše Bati, evokují v neinformovaném a nevzdělaném divákovi zdravotní prohlídky v nacistických koncentrácích. Komunisté ve Zlíně neměli žádnou šanci. Vojenská policie připomínala praktiky a charaktery StB, Baťa s nimi byl spokojen, tak její příslušníky zaměstnal pro ochranu firmy - za jejich špinavou práci! Firma Baťa prováděla cenzuru tisku! Zlín je prý plný frustrovaných matek a dívek?! Vulgární výraziva podřízených Bati např. „přechcala“ nepatřilo do slovníků vedoucích pracovníků firmy ani náhodou. Nepřirozeně vítání Bati mladými děvčaty s mávátky, evokovalo vynucené vítání komunistických papalášů, nemající s opravdovým nadšením ve Zlíně nic společného. Baťa by nikdy neřekl, že „dřevo hnije zbytečně“ v Tatrách, v přírodní rezervaci!

Tento velkofilm stál desítky milionů korun, sponzorován i veřejnoprávní ČT! Zatímco na film BRATŘI se museli vybírat peníze! ČT ho jistě brzy uvede na prvním programu v hlavním vysílacím čase…

Film je zbytečně dlouhý, až na pár scén nudný až bezduchý, s marnou snahou docílit opaku. Neinformované a plebejské publikum osloví. Na tom jsme se v diskusi po skončení filmu shodli s několika málo odcházejícími, zklamanými diváky. Vyhozené miliony korun.

Film tak ocení pouze komunita LGBT, kdy se toto téma nese většinou filmu a vyznívá v její plnou podporu. Dnes stačí zvolit správné téma a financování už není žádný problém. Kdo zodpoví otázku, proč byl k aktuálnímu tématu doby přidán právě Baťa? Záměr, hloupost či nevědomost. Společnost, která dopustí takovýmto způsobem špinit příkladné osobnosti, je mravně nemocná. Nečeká ji nic dobrého, pokud těmto mravním a morálním zvrácenostem nechá volný průběh. Množící se příznaky vidíme kolem sebe každý den. Přibývají. Dodnes není lepšího způsobu jak vychovávat člověka, aby prospěl sobě i společnosti a jak to i v praxi dokázala firma Baťa. JŠ

***

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)