Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bata zacatek dopisu MP 1930Bata konec dopisu MP 1930

„Významná individualita je duchovní síla, která se vynořuje bez vztahu k průběhu dění a začíná novou řadu. Vidět v tvořivých lidech křižovatky, prameny, které do sebe pojímají minulé a vydávají je ze sebe v nové podobě, která už nemůže být odvozena dál za bod svého vzniku. Tento obraz je svoji povahou plně individualistický, ale také zplna zařazuje tento individualismus do celku. Chci doufat a taky to předpokládám, že to, co pramení z pravdy v přiměřené formě a užito čistě na duchovní oblast, zapůsobí v evropském vývoji ještě jednou.“

Wilhelm von Humbold

***

Tomáš Baťa: „Nechceme peníze, nechceme subvence, nežádáme od vlády darů!“

***

V obchode jsem koupilaDnešní stav Zlínského kraje - Silnice - Železnice – Vodní a zdravotní poměry – Správní a administrativní poměry – Zabezpečení budoucnosti – Výstavba průmyslového centra v Povodí Moravy – Příklad Rotterdamu - Financování veřejně prospěšných zařízení.

Když Baťovi stát nevychoval spolupracovníky, vychoval si je sám. Chtěl kandidovat na presidenta, věděl, co zemi hrozí a co životně ohrožuje její budoucnost. Jistě by byl zvolen i presidentem ČSR, na kterého měl v úmyslu kandidovat (prodal svoji firmu svému nevlastnímu bratru Janu Antonínu Baťovi) i přes očekávané intriky bezcharakterního Edvarda Beneše a vydal rozkaz k obraně země před nacisty.

! V EU je cca 20 000 lobbystů na 700 europoslanců !

Baťa je pozitivní ukázkou skutečného lídra i dnes - jak jeden skutečně schopný člověk dokáže pozitivně ovlivnit životy a budoucnost milionů lidí a generací. Čest jeho stále aktuálního odkazu a památce jeho velkého ducha. Nikdo nic lepšího nevymyslel a nevymyslí. Baťa znal dobře člověka, proto dokázal vymyslet a vybudovat dokonalou firmu, které nikdo nedokázal konkurovat - ve všech ohledech. LIDÉ ČTĚTE jeho POSELSTVÍ K DNEŠKU – ve vlastním zájmu a zájmu vašich dětí! JŠ  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2023-11-12 11:56
Nejdřív si elektřinu sami zdražíme Green Dealem. Povolenkami a dotacemi na
OZE. A když zjistíme, že to žene ekonomiku do pádu a neschopnosti
konkurovat, tak to zadotujeme. Německá/evropsk á energetika v praxi. Berlín
dá na dotace velkým firmám 12 miliard euro. Zaplatí to lid.

twitter.com/.../...
-1 #1 Jan Šinagl 2023-11-12 11:55
Osobní záruky Fialy a Síkely

Jednou z největších stížností podnikatelů během covidu bylo, že pokud chtěli pro svoji firmu státní půjčku s nulovým úrokem, museli podepsat osobní záruku. Spolumajitel gastroskupiny Together David Petřík pro Hospodářské noviny tehdy řekl, že když půjde celý obor do kopru a vy nevidíte na konec tunelu, ručit za právnické osoby vlastním majetkem je jako strčit hlavu do oprátky. Spolumajitel společnosti Smartwings Jiří Šimáně prohlásil, že osobní záruka za státní pomoc je scestná socialistická myšlenka. To bylo v dubnu 2020, kdy nikdo netušil, jak moc zlé to s covidem bude. Pokud by měl stát za takových okolností poskytovat závazek, chtěl by za to na oplátku také závazek. Dnes nikdo netuší, co bude příští rok, ale premiér Petr Fiala a ministr průmyslu Jozef Síkela dávají domácnostem závazek, že se ceny elektřiny nezvýší o více než 10 %. Kdyby ceny energií prudce vzrostly, ani celý rozsáhlý Fialův a Síkelův majetek by nepokryl ztráty všech lidí, ale tito dva by alespoň mohli na Hrad doručit zapečetěné rezignace jako osobní záruky za svůj slib.

www.fsfinalword.cz/.../

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)