Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Korupce grafJustice neni muj typRoky se přihlašuji na akce pořádané Institutem pro politiku a společnost. Pokud mne akce zajímá, přihlašuji se obratem po obdržení pozvánky. Učinil jsem tak i na dnešní akci ve Sněmovně na téma: Svoboda projevu a boj s dezinformacemi. Den před konáním akce jsem obdržel email níže. Stalo se mi to poprvé. Možná byla akce obratem zaplněna přihlášenými. Nicméně při velkém sálu naplnění kapacity, během několika minut, se mi zdá dost nepravděpodobné, byť téma je velmi aktuální.

***

Vážené dámy a pánové, 

 děkujeme za Váš zájem o konferenci s názvem Svoboda projevu a boj s dezinformacemi. Z důvodu enormního zájmu a nedostatečné kapacity bohužel nemůžeme potvrdit Vaši registraci. Budeme se těšit na jinou příležitost k setkání. 

S pozdravem

Tým IPPS

 

Institut pro politiku a společnost

Martinská 21, 110 00 Praha 1

www.politikaaspolecnost.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 602 502 674

***

Nemohu se ubránit odůvodněnému pocitu, že pro určité organizace a jejich představitele začínám být „persona non grata“, při vší skromnosti. Začalo to ve Vídni, kde na mne ministr zahraničí Jan Lipavský (7.11.2023), aniž bych se dopustil nepřípustného chování, poslal rakouskou policii. Pokračovalo to v Praze (15.4.2024), kdy zaúřadoval „skrytý cenzor“ a znemožnil diskusi veřejnosti, kdy hrozily „nebezpečné otázky“ – viz odkazy na články níže.

Nejnověji omezuje moji nezávislou publicistickou činnost samotné MSp. Souhlasí s opakovaným zákazem vstupu nezávislým novinářům na veřejné soudní jednání. Nevadí mu, že soudkyně svůj zákaz písemně ani ústně nezdůvodňuje. Jasný útok na Ústavou ČR zaručenou svobodu slova, tisku a práva veřejnosti na informace o veřejných věcech. Soudkyně OS Ostrava JUDr. Jana Bochňáková se dopouští vědomě a záměrně svévole, tedy bezohledného uplatňování své vlastní vůle, což je judikováno i Ústavním soudem ČR. Úmyslně a zcela bezdůvodně zasahuje nejen do práv poškozených novinářů, ale i flagrantně porušuje ústavní právo na spravedlivý soudní proces každého občana. Roky chrání pachatele a pronásleduje jejich oběti! Nedivme se. Jedná se o třaskavou kauzu, týkající se bezpečnostních složek, konkrétně NCOZ, které se všechna média, včetně veřejnoprávních, vyhýbají. Je smutné, že i ministerstvo spravedlnosti toto zločinné jednání soudkyně podporuje.

Na můj podnět na zahájení kárného řízení se soudkyní (29.1.2024), reagovalo MSp až po mé včerejší osobní návštěvě (23.4.2024), kdy jsem rozhodnutí obdržel dnes do datové schránky, tedy po třech měsících. Zítra tedy bude opět justiční stráž OS Ostrava, z nařízení soudkyně a s posvěcením MSp, pouštět do soudní síně jen veřejnost. Jediní novináři Ivan Smetana a Jan Šinágl, budou opět čekat na chodbě, osobně hlídaní justiční stráží, už s posvěcením samotného MSp. Mělo by se přejmenovat na ministerstvo nespravedlnosti.

O průběhu soudu bude veřejnost podrobně informována z nezávislých zdrojů, tedy i těchto webových stránek!

Nepřipouštím si myšlenku, že budou nevinní odsouzeni. To už bychom byly opravdu „banánová republika“, kde je možné i nemožné. Naštěstí přibývá lidí, kteří si toto nebezpečí uvědomují, kdy jejich životy a budoucnost ohrožují a ničí státní instituce a jejich představitelé – a patřičně konají pod ochranou čl. 23. Ústavy ČR!

***  

Česká ambasáda ve Vídni povolala rakouskou policii, aby Šinágl „nerušil“ vystoupení ministra Lipavského

Aféry MZV ČR: Ve Vídni poslal Lipavský na Šinágla policii - v Praze cenzora !

I.DÍL Marocco Gate: Ochrana oznamovatelů v ČR: Když odhalila kriminální kšeftování s vízy na MZV ČR byla odstraněna. Jiní jsou za zločiny povyšováni

1 KZN 2003/2024-26 k rukám JUDr. Libora Malého - žádost o vyjádření ohledně odmítnutí KSZ Ostrava konat ve věcí podaného trestního oznámení na plk. NCOZ Jaromíra Šiguta

***

Článek z roku 2011: Míra korupce vážně ohrožuje demokracii, míní většina Čechů

Za největší problém naší země považují Češi jednoznačně korupci, a to zejména na úrovni ministerstev, policie a justice. Druhým velkým problémem je podle nich touha politiků po moci a penězích. Více jak čtyři pětiny domácí populace jsou však navíc toho názoru, že v souvislosti s rozsáhlou korupcí ve státní správě je již ohrožena i samotná demokracie a mínění, že Česko je vyspělou demokracií, pak sdílí pouze necelá pětina domácí populace.

P.S.

Obávám se, že by dnes průzkum dopadl mnohem hůře! Bez svobodného tisku můžeme na skutečnou demokracii zapomenout. Koledujeme si o její náhražku „demokratůru“, jak ji nazval Karel Kryl. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)