Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Delitzsch pozvanka zapasuDelitzsch turnaj spolecne foto 3.9.2022Od 2-4.9.2022 strávili členové TC Žebrák, na pozvání spřáteleného TC Delitzsch (poblíž Lipska), nádherné 3 dny na oslavách založení německého tenisového klubu v roce 1921 (odloženo kvůli covidu). Pozvány byly i kluby z Berlína a Magdeburgu. Podmínkou účasti bylo dobové oblečení, včetně dřevěných tenisových raket. K vidění bylo i balení čs. tenisových míčků v plechovce zn. OPTIMIT.

V pátek jsme, tradičně k večeru, přijeli přímo na kurty. Po krátkém občerstvení jsme byli presidentkou klubu Petrou Keller doprovozeni do hotelu a následně se vrátili do klubu, kde na nás čekalo občerstvení a tradiční „oslabování“ soupeře - naši soupeři už dávno spali a my ještě promýšleli „taktiku“ až do pozdních hodinJ Naštěstí jsme ještě byli schopni najít cestu do hotelu:-)     

V sobotu rozlosoval počítač 52 hráčů do 80 zápasů čtyřher. Zvonec odbinkával začátek a konec zápasů v délce 20 min. Celý den se hrálo, jedlo, pilo, grilovalo a hodovalo – vyhráli všichni:-)

Delitzsch program veceraTC DelitzschNásledoval slavnostní večer v bývalé budově nádraží v Delitzsch. Dostavilo se přesně 101 pozvaných hostů – odpovídající počtu let od založení TC Delitzsch. Na stolech byly, vedle květin, i tři spojené tenisové míčky s číslem „100“. Měl jsem tu čest být oficiálním tlumočníkem večera - začal jsem překládat do češtiny projev presidentky Petry německy, což vzbudilo všeobecné veselí, dodal jsem jen německy: „Vlastně bych měl mluvit česky“. Lépe jsem začít nemohl:-) President TC Žebrák Josef Kulhánek promluvil skvěle. Vzpomenul i všech tenistů, kteří už hrají milovaný tenis v nebi… Na závěr, k velké radosti hostitelů, pozval tenisty TC Delitzsch na příští rok do Žebráku (TC Žebrák existuje cca 75 let, přesné datum není zjistitelné).

Po projevech následovalo skvělé občerstvení ve formě bufetu, hudba a tanec s programem. K vidění byla mj. i přehlídka tenisového oblečení v podání členek TC Delitzsch. Poté následovala tombola. Nějakým zázrakem jsem vyhrál nejvíce cen. Na jednu z nich jsem nemohl najít číslo. Presidentka Petra obratem rozhodla a cena mi byla předána. Lístek č. 61 jsem už našel. Odevzdám příští rok – pořádek musí být:-) Stal jsem se tak sponzorem tří cen na 41.ročník tenisového turnaje TC Žebrák v roce 2023:-)

Pro nejvytrvalejší následovala tradiční diskotéka, kdy největší borci, samozřejmě převážně ze Žebráku, vytrvali až do značně pozdních hodin:-) Poprvé jsem to musel vzdát o půlnoci, kvůli bolestem kolena (záběr šesti zápasů nevydrželo). Proto jsem ani nemohl použít připravená, tradiční „oživení“ zábavy. Ráno jsem byl u snídaně mile překvapen fotografiemi - naši mladí mne skvěle zastoupili a ještě moji „školu“ vylepšili svými originálními nápady – díky Tomáši a Martine:-)  

Delitzsch Optimit plechovkaDelitzsch JS rakety 2022Není náhoda, že jsem byl obdarován i tradiční malou lahvičkou Kuemerlingu (Starosťáček), kde je ve skle na dně číslo 89, resp. 68. Někdy je člověk nucen pochybovat o náhodách…

Samozřejmě, že jsme byly po celou dobu hosty. V neděli jsme zavítali naposledy na kurty, abychom se s našimi tenisovými přáteli rozloučili, poděkovali jim za úžasnou pohostinnost, nádherné sportovní a společenské zážitky.

Věřme, že mladí „převezmou otěže“ a budeme mít další důvod ke společné oslavě – 50 let od začátku našeho tenisového přátelství:-)

P.S.

Cestoval jsem vlakem. České dráhy mají co dohánět a nejen tiché koleje ve SRN. Na jízdence máte všechny potřebné údaje, palubní průvodčí hlásí živě co potřebuje cestující vědět. Na české jízdence tyto informace nenajdete. Opakované hlášky ve třech řečech ze záznamu s odkazem, že další informace naleznete v patřičné mobilní aplikaci, také moc zákazníka neobslouží…

Skvěle nás pobavila německá palubní průvodčí v rychlíku Drážďany - Praha. Absolvovala svoji poslední jízdu před odchodem do penze. Předvedla parádní estrádní číslo, kdy se jistě celý vlak parádně bavil, stejně jako restaurační vůz, kde jsem seděl. Končila s tím, že nám přeje, aby vlak nedojel tam, kam si nepřejeme:-) Celý restaurační vůz se zalykal smíchem a všichni nadšení tleskali a apludovali – jistě s přáním všeho nejlepšího této skvělé reprezentance DB (Deutsche Bahn).

 

Jan Šinágl, 11.9.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)