Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...

   
 • 17.04.2024 19:23
  Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

  Read more...

   
 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Betlemy vystava plakatBetlem a KrkonoseTy nejlepší scénáře píše život, protože je nikdo nevymýšlí. Uhnal jsem si kýlu. Nebylo vyhnutí před operací v nemocnici. Nastoupil jsem 18.12, ještě stihl „utéci“ domů a 19. prosince už jsem šel „pod kudlu“. Již 20. prosince jsem „testoval“ chůzí odeznívající bolest a 21. prosince jsem nemocnici v Hořovicích opustil. Bylo to neuvěřitelně nádherné zakončení mého „operačního“ pobytu:-)

Dne 20. prosince jsem navštívil na Zámku v Hořovicích, poblíž nemocnice, výstavu Krkonošských  Betlémů (potrvá do 14. ledna). Doporučuji ji navštívit. Jedná se zřejmě o jejich největší sbírku. Vlastní ji MUDr. Martin Šmakal (primář onkologického stacionáře NeHo). Škoda, že neexistuje statistika, kolik z nich vytvořila umná ruka Čecha, či českého Němce, který krajinu obýval po dlouhá staletí. Budete-li mít štěstí, bude vám hodinu pan primář vyprávět o své sbírce a cestách, jakými se k němu Betlémy dostaly - i humorné příběhy z jejich „ubytování“ v rodině:-) Udělal a dělá obdivuhodnou práci. Pořídil jsem FOTOGALERII, včetně čtyř krátkých videí (dvě o Betlémech, dvě z NeHo). Jedno je níže.

Dne 21. prosince jsem se probudil a myslel zprvu, že běží přímý přenos z kostela. Na chodbě mne přitáhl vzdálený zpěv. Budoucí zdravotní sestřičky z Berouna, naplnily svým zpěvem a vánočním poselstvím postupně všechny patra nemocnice k radosti zdravotních sester, lékařů a pomocného personálu. To byla asi ta nejlepší „rekonvalescence“, kterou jsem mohl zažít – i budoucí zdravotní sestřičky už umí výborně léčit:-) Za skvělou léčbu a péči chirurgického oddělení primáře MUDr. Petra Zeithamla jsem svoji spokojenost vyjádřil alespoň dortem za velkou péči a službu:-) JŠ

***

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)