Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jemelik_alias_StinMé reakce už roky odmítá NP zveřejnit, zato prostor těm co mne napadají ať už přímo či nepřímo či těm co reagují na neobjektivní až lživé články, NP neposkytuje – viz např. reakce na lživé články ve věci českých Němců Václava Vlka st. Nyní mne nepřímo pan Jemelík opět jeho typickým stylem napadá. Nezbývá mi než se vyjádřit alespoň na mém webu. Jde o článek na NP Ubohá ministryně ze dne 13.7.2013 z něhož cituji: … A veřejné jednání na Vrchním soudu v Praze se bude konat až 10. září 2013. Můžeme se tedy ptát, proč se zpráva vynořila právě 8. července. Ještě zajímavější je skutečnost, že "angažovaný občan a nezávislý publicista" Jan Šinágl uveřejnil 5. července na svém serveru Hlas svobody a demokracie článek disidenta Jana Urbana z r. 2008, který ji označuje za "matku justiční mafie" a vůbec jí vyčítá nepěkné profesní hříchy. Je to dokonce skutečnost přímo pikantní, protože v době "kauzy katarského prince" Jan Šinágl pohotově přihrál Marii Benešové trestní oznámení na exministra Pavla Němce, jež pohotově použila jako "hlas lidu" ospravedlňující zahájení policejního vyšetřování.

Zpráva o tom, že někdo stane před soudem, jej vždy staví do divného světla, činí jej podezřelým. Pozornost bulváru je tedy v tomto případě účelová. Nejde o informovanost veřejnosti, ale o vržení stínu na Marii Benešovou uveřejněním informačního balastu, a to právě ve chvíli, kdy se má stát ministryní.

… Ač se zasazovala o potrestání "prince" v České republice, po vyhazovu kupodivu našla útočiště v advokátní kanceláři Císař, Češka, Smutný & spol., která u nás zastupovala zájmy katarské panovnické rodiny a starala se i o věc stíhaného "prince". Odtud se ale záhy přesunula do vlastní kanceláře v budově, která patřila klanu naftařského a plynařského magnáta miliardáře Karla Komárka, a stala se členkou představenstva jeho společnosti Europgas a.s. Karel Komárek měl v době trestního stíhání "katarského prince" obchodní zájmy v oblasti Perského zálivu. K jejich uspokojení v Jordánsku mu pomohla katarská panovnická rodina.

Až dosud se nenašel nikdo povolaný, kdo by měl zájem prověřit, zda byla příčinná souvislost mezi jejími útoky na Pavla Němce, sveřepostí úsilí o dovedení kauzy "katarského prince" do rozsudku, vývojem jednání mezi skupinou Karla Komárka a Katarem o těžební a prospektorské licence a zahnízděním socialistky Marie Benešové pod ochranou velkého naftařsko-plynařského kapitálu. …

… Vzhledem k zmíněným skutkovým nejasnostem bylo ovšem pošetilé mluvit o "justiční mafii" složené až na výjimky z lidí, kteří se přímo na úkonech tzv. "kauzy Čunek" nepodíleli a ani je nijak nemohli ovlivnit. Marie Benešová jako bývalá nejvyšší státní zástupkyně musela vědět, že např. místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera nebo advokát Pavel Němec neměli možnost jakkoli ovlivnit jednání Stanislava Potoczka, Arifa Salichova či Petra Coufala, s kterými se ani neznali. …

Celý článek na NP ze dne 13.7.2013:  Ubohá ministryně

Stejný článek v PL ze dne 13.7.2013, kde se Zdeněk Jemelík podepsal jako Martin Stín:

Horovala pro potrestání katarského prince, aby se nakonec o pár měsíců později stala členkou týmu, který jej zastupoval. I to je Marie Benešová

* * *

Na ministra Pavla Němce jsem podal důvodné trestní oznámení. Plnil jsem občanskou povinnost. Nemá to nic s „přihráváním či hrátkami“ někomu či o něčem společného. Podobné jednání je možná blízké panu Jemelíkovi, mně rozhodně ne. Článek Jana Urbana z roku 2008 o Marii Benešové mi připomenul, vzhledem k aktuálnímu dění, jeden čtenář. Děje se tak poměrně často při mém druhu zpravodajství. Nicméně byl jsem rád za jeho připomenutí. Místo spekulací a hrátky se slovy by udělal pan Jemelík lépe, kdyby se věnoval konkrétnímu obsahu, zejména oněm třem bodům Jana Urbana. Samozřejmě, že vzájemné krytí státních zástupců a soudů existovalo a existuje. Nemůže tomu tak nebýt, když vidíme stav země a justice. Je lhostejné zda to budeme nazývat „justiční mafiií“, „zločinným spolčením“ či jinak. Z tohoto pohledu vyjádření pana Jemelíka: „Marie Benešová jako bývalá nejvyšší státní zástupkyně musela vědět, že např. místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera nebo advokát Pavel Němec neměli možnost jakkoli ovlivnit jednání Stanislava Potoczka, Arifa Salichova či Petra Coufala…“ lze hodnotit, vyloučíme-li naivitu, jako účelové. O bezcharakternosti Pavla Kučery i Pavla Němce toho médii proběhlo dost a vylučovat u nich v jakékoliv věci možnost nemravného či zločinného jednání může opravdu jen naivní člověk, v tom lepším případě.

Bude-li mé TO z nedávné doby přijato, skutečně a do důsledků šetřeno, zatřese pořádně nejen s pražskou justicí  (je velmi aktuální!) a dost možná i zpětně vnese světlo do justičního dění v minulosti.

Staronová  ministryně spravedlnosti JUDr. Marie Benešová ode mne brzy obdrží i velmi závažné dokumenty. Bude tak mít možnost z titulu své pravomoci a odpovědnosti prokázat jak slouží právu, spravedlnosti, zemi a jejím občanům a že není závislou a poslušnou loutkou v rukách Miloše Zemana.

Škoda, že se pan Jemelík nevyjadřuje o své StB minulosti (5 StB záznamů) a svém podivném podnikání na začátku 90 let, o čem se bavili při návštěvách Václava Klause na Pražském Hradě jako člen spolku Šalamoun spolu s Johnem Bokem, proč se tak vehementně spolek Šalamoun zastával katarského prince, který i díky aktivitám spolku Šalamoun unikl zaslouženému trestu za zneužívání nezletilých dívek? O tom raději pan Jemelík nepíše ani o nákladné svatbě, resp. svatební cestě Pavla Němce - kam jinam než do Kataru! Co asi vypovídá o charakteru člověka článek, který vyjde pod rozdílnými názvy a je podepsán stejným autorem pod různými jmény…?!

Věřme, že je jen otázkou času, kdy „Pravda vyjde najevo jako olej nad vodu“ jak říkal Jan Antonín Baťa.

 

Jan Šinágl, 14.7.2013

 

Proč zmizel z NP článek ze dne 3.7.2013 „Šafr k zemi předkloněný“…?!
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)