Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

IMG_0789-JNMinulost JUDr. Josefa Lžičaře, obhájce oběti Romana Janouška a Petra Nečase - Zahraniční novináře šokovala Babákova slova o ministru financí - Rath loni dostal honorář 700.000,-Kč a od Středočeského kraje 484.000,-Kč

OS Praha 1, 15.7.2013:  Bývalá šéfka sekretariátu premiéra nepůsobila vůbec zdravotně a psychicky oslabena. Na chodbě kráčela energicky, rázně, sebevědomě, jak ukázaly záběry televizí. Do soudní síně vstoupila žvýkající a se sebevědomým pohledem. Viditelně jí úbytek 10 kg prospěl na vzhledu i zdraví. Nepochybuji, že hrála divadlo. Kupodivu to média přehlížejí. Karel Randák, který je žalován za zveřejnění výplatních pásek paní Naftové to vystihl přesně: „Nebýt druhé kauzy, projevila by se její agresivita naplno. Má to v povaze.“ Strategie jejího obhájce byla jasná – nevím, nevzpomínám si, je to už dlouho, nejsem zdravotně v pořádku, vše už jsem řekla policii. Otázka obhájce JUDr. Petra Kočího PhD.: „Vy sama jste vnímala výši odměn, které Vám byly vypláceny jako ponižující?“, vzbudila v soudní síni všeobecné veselí. Policejní manévry byly opět trapné, včetně pout Nagyové, počtu policistů, justiční a vězeňské stráže. Jakoby se jednalo o mnohonásobného vraha, který může každým okamžikem utéci či ohrožovat své okolí.

Vnímal jsem zajištění bezpečnosti v soudní síni stejně jako při soudním přelíčení s vrahy. Jistý pokrok zde ovšem je – alespoň jí nenasadili tzv. „medvěda“. Ti těžkooděnci s ostře nabitými samopaly nic dobrého o kvalitě a úrovni vedení PČR nevypovídají.

Můžete si poslechnout zvukový záznam celého soudního jednání, vyjádření Karla Randáka a jeho obhájce JUDr. Petra Kočího PhD., krátký komentář obhájce Jany Nagyové Eduarda Bruny, z řad veřejnosti Karla Janečka a prohlédnout si malou  fotogalerii. Při jednání jsem si neodpustil poznámku ve věci pout a počtu osob zajišťujících Janu Nagyovou – 4 z řad vězeňské služby a jedna z řad Justiční stráže, kteří ji obklopili. Bylo to více než u soudů s vrahy.

Petr Nečas se na poslední chvíli omluvil z rodinných důvodů. Další jednání bylo nařízeno na 23.10.2013 od 9:00 hod., kdy bude vyslechnut jako svědek Petr Nečas a zřejmě vynesen i rozsudek.

Zítra se koná první přelíčení u MS Praha ve věci miliardáře Romana Janouška a jeho dopravní nehody s následkem ublížení na zdraví. Oběť zastupuje advokát JUDr. Josef Lžičař stejně jako Petra Nečase. Připomínám jeho minulost z veřejně dostupných zdrojů:

V osmdesátých letech obhajoval disidenty a signatáře Charty 77. Z jara krátkou dobu působil v tzv. První vyšetřovací parlamentní komisi 17. listopadu 1989, byl též vedoucím kanceláře presidenta republiky Václava Havla. Pro pozitivní lustraci musel odejít. V registru StB jeho jméno a datum narození uvedeno jako tajný spolupracovník - agent StB, krycí jméno MESIÁŠ , evidenční číslo 1664

Je to ohromující výčet jmen: Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman, Petr Mach, Lubomír Štrougal, Ivan Jonák… Ti všichni mají jedno společné - obhájce Josefa Lžičaře.

Nečase před zástupci médií podpořil i jeho právník. "Já bych chtěl říct, že jediným hmatatelným důkazem v té monstrózní akci, kterou provedla policie a státní zástupci, je demise vlády, která vzešla z řádných voleb. Vlády, která šestkrát dostala důvěru. Máme teď úřednickou vládu a uvidíme, jestli tu důvěru dostane," řekl Lžičař.

Na soud jsem si vzal záměrně tričko s textem Ústavy USA…

 

Jan Šinágl, 15.7.2013

 

Zahraniční novináře šokovala Babákova slova o ministru financí

Za šokující či diletantský považují oslovení zahraniční novináři žijící v Praze nedělní výrok poslance Věcí veřejných (VV) Michala Babáka o Židovi a státní kase. Pokud by se něco takového stalo v západní Evropě, politik by musel rezignovat, nebo alespoň odejít ze strany, domnívají se zpravodaj BBC v Praze Rob Cameron a dopisovatel německého listu Die Welt v Praze Hans-Jörg Schmidt. Korespondent španělské agentury EFE Gustavo Monge Babákova slova označil za populistická, laciná a drzá. Babák v neděli v České televizi mluvil o postoji strany ke splacení dluhu nového ministra financí Jana Fischera, na druhou stranu se netajil antipatiemi k jeho předchůdci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) "Nehledejte v tom žádné rasistické narážky, ale žádný Žid nemůže být pro státní kasu horší než pan Kalousek," prohlásil. Na svém výroku nic špatného nevidí. Podle Federace židovských obcí v ČR Babákovo vyjádření odráží staré antisemitské stereotypy, dále radikalizuje politickou scénu a podněcuje protižidovské předsudky v české společnosti. "Takovýto způsob oslovování voličské základy jednoznačně odpovídá postojům extrémistických stran," stojí v prohlášení organizace. ČRo, 15.7.2013

 

Rath loni dostal honorář 700.000 a od Středočeského kraje 484.000,-Kč

Stíhaný poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath, který je od loňského května ve vazbě, loni dostal mimo jiné autorský honorář 700.000 korun. Od Středočeského kraje dostal odměnu přes 484.000 korun. …

ČRo 15.7.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)