Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ukrajina pochod 150314Další demonstrace na podporu Ukrajiny zítra, v sobotu od 14:00 hod. v Praze u Karlova Mostu, naDOX FKS verejnost 2 120314 pravém břehu Vltavy – šiřte a hlavně přijďte i s dětmi, vlajkami a transparenty! - DOX: Aktuální vývoj na Ukrajině a jeho dopady na EU a Českou republiku - Ústupčivost vede k tomu, že za sebe necháme bojovat jiné jako za druhé světové války. Měli bychom si vzájemně dodávat odvahy a nesobotkovat. Za takovými charaktery v pozadí stojí Chamberlain!

…Ustupovat násilí se nevyplatí a ni­kdy nevede k zásadnímu řešení sporu. Agre­sor se vždy vysměje, byť v závěru je přece jen poražen s několikanásobně větším úsilím, než by tomu bylo v případě okamžitého vzdoru. … Totalitní režim nabízel vždy svým občanům smlouvu: „Neodporujte, mlčte, ať se děje, co se děje. A my se postaráme. Žádné potíže mít nebu­dete!“ Najednou lidé zjišťují: „Křivení charakte­ru dětí ve školách, souhlas s tajenými vraždami, které se vždy nějak objeví, a podivnou justicí, která rozhoduje na základě příkazu stranických špiček.“. … Argument, že si jen zajišťuji kariéru a že nehodlám nikomu škodit, byl a je vždy ošidný. Přijde okamžik, kdy dojde na lámání chleba, a takový člověk musí režimu vyjít vstříc a nic nepomohou jeho dobré úmys­ly. Do té morální šlamastiky vždycky vstoupí. Vzpomeňme jen na mnohočetný počet našich ministrů, poslanců, nejvyšších státních úřední­ků i kandidátů na prezidenta, jmenovat netřeba, co takto projevili selhání a většinou jim to ani nepřišlo, což bylo to selhání vždy nejhorší. … Nechci, aby jejich selhání padalo na moji hlavu. A pak nezbývá než se za své autority stydět. Je to málo, ovšem, ale je to první předpo­klad toho, aby jim člověk takové postoje zatrhl -     a to už je jiná realita. V ní se skrývá i podsta­ta skutečné demokracie, která má základy v morálce a humánních postojích. A ať mi ni­kdo nepřichází s tím, že takto ideálně se politi­ka dělat nedá. Ovšemže dá, jenže na to ještě naši mnozí politici nedorostli. …

* * *

DOX 12.3.2014: Aktuální vývoj na Ukrajině a jeho dopady na EU a Českou republiku

DOX FKS paneliste 120314Fórum Karla Schwarzenberga uspořádalo další debatu, tentokrát v DOXu. Videozáznam není ani po dvouDOX FKS verejnost 1 120314 dnech na jeho webu. Přináším proto zvukové záznamy z vystoupení panelistů a debaty s veřejností. Byla hodnotná i když chyběl jasný návod co konkrétně dělat. Mělo zaznít jasné NE proti účasti Ruska na další výstavbě Temelína a podpora umístění US radaru v Brdech. Zpráva, že „Strahovský klášter nabídne svým návštěvníkům výstavu ruských ikon. Expozice zahrnuje skoro 200 uměleckých exponátů“, je v současné době a situaci, výsměchem Ukrajině a zavání proruskými vlivy. Ty ostatně nabývají na množství a intenzitě. Rusko bylo vždy mistrem v informačních válkách a v posledních letech vždy vítězilo. Přiložená omluva pana Karla Holomka „Stydím se za naše autority“ je skvostná a mluví z duše všem slušným lidem! …

Zvukový záznam debaty panelistů

Zvukový záznam debaty panelistů s veřejností

* * *

Strahovský klášter otevře výstavu ruských ikon

Strahovský klášter nabídne svým návštěvníkům výstavu ruských ikon. Expozice zahrnuje skoro 200 uměleckých exponátů. Nejstarší jsou exponáty, které pocházejí z konce 11. století, nejmladší jsou z konce 19. století. Artefakty jsou zapůjčeny z Muzea ruské ikony v Moskvě. Soubor byl vytvořen při příležitosti 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Výstava potrvá do 4. května. ČRo 13.3.2014

* * *

Stydím se za naše autority

Po přečtení článku Martina Buršíka Za­stavme Putina na Ukrajině (LN 11. 3.) jsem se hluboce zastyděl, že jsem na chvíli dal za pravdu našim autoritám, premié­rovi i prezidentu v jejich smířlivém a úhyb­ném názoru, že ruskému medvědovi je nutno jít z cesty, protože obchod je obchod, byť naru­šení územní celistvosti Ukrajiny je věc setsakramentská, ale podružná.

Martin Buršík vyjádřil stoletou i tisíciletou pravdu, že ustupovat násilí se nevyplatí a ni­kdy nevede k zásadnímu řešení sporu. Agre­sor se vždy vysměje, byť v závěru je přece jen poražen s několikanásobně větším úsilím, než by tomu bylo v případě okamžitého vzdoru.

Mnoho takových případů v minulosti uvádí Martin Buršík z mezinárodních vztahů, nebu­duje opakovat.

Zaměřím se jen na vlastní životní peripetie, které jsou paralelou mezinárodních i vnitřních politických rozporů. Mají vždy stejný průběh: ustupovat násilí se snahou problémy nezvyšo­vat vede vždy jen do morálního marasmu.

Totalitní režim nabízel vždy svým občanům smlouvu: „Neodporujte, mlčte, ať se děje, co se děje. A my se postaráme. Žádné potíže mít nebu­dete!“ Najednou lidé zjišťují: „Křivení charakte­ru dětí ve školách, souhlas s tajenými vraždami, které se vždy nějak objeví, a podivnou justicí, která rozhoduje na základě příkazu stranických špiček.“ Už je pozdě se postavit na zadní.

Stejné je to se spoluprací s StB nebo vstu­pem do KSČ po roce 1968. Argument, že si jen zajišťuji kariéru a že nehodlám nikomu škodit, byl a je vždy ošidný. Přijde okamžik, kdy dojde na lámání chleba, a takový člověk musí režimu vyjít vstříc a nic nepomohou jeho dobré úmys­ly. Do té morální šlamastiky vždycky vstoupí. Vzpomeňme jen na mnohočetný počet našich ministrů, poslanců, nejvyšších státních úřední­ků i kandidátů na prezidenta, jmenovat netřeba, co takto projevili selhání a většinou jim to ani nepřišlo, což bylo to selhání vždy nejhorší.

Selhali jednou, selžou i podruhé

Nic proti selhání, které je normálním lidským projevem. Ale proč zrovna tato kategorie lidí si činí ambice nejvyšší. Selhali jednou, selžou i podruhé. Sledování politických a společen­ských dějů současných i nedávno minulých nás přesvědčuje o této pravdě, ať už v jakéko­liv podobě.

Naposledy v bezzásadovém a pokryteckém postoji vůči lidem podobným Putinovi. Ve sna­ze nenavyšovat problémy a nějak je vyřešit smírnou cestou.

Lidé podobní Putinovi nebo on sám si právě pro tento charakteristický rys mezinárodních i vnitřních politických vztahů ujasnili, že se ne­mají čeho obávat ve svých agresivních zámě­rech.

V takovém případě nejsou pro mne naše au­tority žádnými skutečnými autoritami, protože můj názor, moje zkušenosti a jejich bezpro­střední zažití s reálnými dopady na běžný ži­vot lidí mi takové oprávnění dávají. Nechci, aby jejich selhání padalo na moji hlavu. A pak nezbývá než se za své autority stydět.

Je to málo, ovšem, ale je to první předpo­klad toho, aby jim člověk takové postoje zatrhl -               a to už je jiná realita. V ní se skrývá i podsta­ta skutečné demokracie, která má základy v morálce a humánních postojích. A ať mi ni­kdo nepřichází s tím, že takto ideálně se politi­ka dělat nedá. Ovšemže dá, jenže na to ještě naši mnozí politici nedorostli.

To vše při dodržování mezinárodních ohle­dů a jednání diplomacie i přípustných kompro­misů, není-li hranice únosnosti pro takový pří­stup překročena. Ale to není případ dnešní anexe části Ukrajiny.

 

KAREL HOLOMEK

předseda Společenství , Romů na Moravě, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

LN, Diskuse, 13.3.2014 (bohužel není k dispozici link ke článku na webu LN. J.Š.)

* * *

Strejček strach a teta obava

„Jsou kamarádi těch, kteří zaujímají postoje, výmluvy a důvody, ale neumí se postavit.“ /K.Kryl/ Ústupčivost vede k tomu, že za sebe necháme bojovat jiné jako za druhé světové války. Měli bychom si vzájemně dodávat odvahy a nesobotkovat. Za takovými charaktery v pozadí stojí Chamberlain. K.Mrzílek

* * *

Jan Šinágl, 14.3.2014

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)