Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Volby - CV Špidla – Dokument „Běžně podezřelý“ – Podnět ÚOOÚ - TZ ČUnek – OS Kutná Hora Fiala – Smetana obviňuje justici – Skanzen bolševické tuposti – GOLF JEŠTĚD – Stížnost k ICC – Petice proti mešitám – Zapomenutí Američané v Chile – Pozvánky: TK Altner + ÚSTR o exilu ve Švýcarsku 21.10.2010!

Dotovány občany, podnikající bez risika, bez konkurence, bez odpovědnosti, beztrestně a s vysokými zisky, logicky přitahující charaktery tomuto prostředí odpovídající. K těm co volili nezávislé kandidáty a nezávislá hnutí můžeme hypoteticky přičíst i těch 50% občanů, co se voleb nezúčastnili. Odpověď je jasná – vládnou nám převážně ti, co nemají důvěru drtivé většiny občanů. Otázkou je, má-li vůbec naše země, zdevastovaná komunismem na více? V každém případě lze volby hodnotit jako malý, ale positivní krok ke skutečné demokracii. Občan musí pochopit, že stát není jen „dojná kráva“ a že žití na dluh a účet druhých je nemravné. Z myšlení většiny  obyvatelstva tento amorální postoj bude mizet pomalu. Byl účelově komunisty zasazován do myšlení lidí příliš dlouhou dobu, než aby mohl zmizel za pouhých dvacet let.

Tento rozhovor, odvysílaný v rádiu se starostou Chocně to vyjadřuje drsně, ale v principu správně. Romové tento nemravný a nenormální systém dokázali a stále dokáží využívat maximálně a logicky považují nenormální za normální, když tak žijí po generace na účet druhých: Realita z rádia - 100 bodů pro starostu:

Redaktor

„Choceňští Romové si stěžují, že mají doma zimu a že město MUSÍ ze ZÁKONA svým občanům zajistit teplo. Proč jim netopíte?“

Starosta

„Pane redaktore, když pominu to, že za teplo neplatí, tak Vám musím sdělit, že jim netopíme proto, že se jim v letních měsících, ve spánku, ztratily radiátory!"

Do kategorie lidí žijících na úkor druhých patří i Vladimír Špidla, který svými rozhodnutími – i ve věci Romů jako premiér – jim toto příživnictví na společnosti umožnil. ZDE si počtěte jaký se z něho stal „chudák“ po jeho nic společnosti české i evropské nepřinášející činnosti, pokud za ni nepovažujeme škody, napáchané jeho neschopností.

ČRo 19.10.2010: Za pražskou ODS bude o koalici jednat i Blažek: Za pražskou ODS bude o koalici s TOP 09 vyjednávat i dosavadní náměstek primátora Rudolf Blažek. Nově zvolení zastupitelé Blažka zvolili předsedou zastupitelského klubu. Funkci by měl zastávat do poloviny prosince. TOP 09 přitom podmiňovala možnou spolupráci s ODS na pražské radnici tím, že občanské demokraty nebudou zastupovat lidé, kteří na radnici dosud působili. Bezpochyby jeden z nejvíce zkorumpovaných úředníků – kdysi se u něho doma údajně našlo 10.000.000,-Kč…?! Takže jak to Petr Nečas vlastně myslí s jeho upřímností o čistotě politiků a politiky…?!

Tento dokument BĚŽNÝ PODEZŘELÝ nebyl nikdy veřejně vysílán – není divu !!! Člověk se musí smát, resp. zhrozit, když to nechává šéfa ÚOOÚ (Útvar na ochranu osobních údajů) Igora Němce v klidu a nečinnosti, ale kamerám google zakáže natáčet v Praze, protože jsou příliš vysoko (1.5m) a mohly by nahlížet do soukromí osob…?! Dokument je z roku 2006 a lze si představit, že situace je dnes daleko horší – kamery jsou dnes všude! Navíc si umím představit, že dokument byl připraven tak, aby nebyl žalovatelný a byl veřejnoprávně vysílatelný (na skutečné závažné hrozby si autoři nemohly dovolit upozornit). Obávám se, že ÚOOÚ je zřízen zejména proto, aby podobné aktivity kryl a umožňoval. Četli jste například někde popis a vazby, které jsou v datových systémech státní správy (který úředník smí do jaké části záznamu o vaší osobě nahlížet, jaká data o vás vlastně stát shromažďuje a kdo k nim mám přístup atd... ?). Uvažte, že většina těchto informačních databází není zřízena ze zákona (!!!) ale funguje jen na základě různých ministerských nařízení, metodických pokynů nebo jiných "pracovních" rozhodnutí...?! Georg Orwell bude brzy překonán, půjde-li to takto dále – v podstatě už jsme opět fízlovským státem, možná ještě dokonalejším?! Obávám se, že jsme jím nikdy být nepřestali…?! O tom, kdo za tím vším stojí a v čím zájmu, si informovaný a soudný občan nemůže dělat žádné iluse. ZDE je můj podnět k rukám předsedy ÚOOÚ Igora Němce, který jsem dnes odeslal do Datové schránky ÚOOÚ.

ZDE je další TZ senátora Jiřího Čunka – pochopitelně médii zcela zamlčena…?! Zato média neopomněla zveřejnit článek o další „provokaci“ Jiřího Čunka, která je jen konstatováním pravdy a skutečnosti.

ZDE je komentář o včerejším soudu Ing. Jiřího Fialy u OS Kutná Hora. ZDE je ukázka strašidelná ukázka jednání soudce Nápravníka, kterého plným právem Ing. Fiala nazývá „dementem“.  ZDE názorná ukázka jak Ing. Fiala ukázal SZ Postupové z Prahy 9 a co znamená její „spravedlnost“. Všem doporučuji závěrečné řeči SZ a Ing. Jiřího Fialy, který promluvil naprosto skvěle. Promítání DVD z „incidentu“ za zvuků hudby z filmu „Sedm statečných“, kdy sedm členů K213 vstupuje do soudní budovy a soudní síně v kloboucích bylo více než symbolické – věru by „proklatě nízko“ zavěšené kolty měly co na práci, ale u většiny českých soudů pracuje kvalitně pouze justiční stráž, bohužel. Soudce Petr Franc bohužel nenašel plnou odvahu a tak po zrušení rozsudku „potrestal“ Ing. Fialu alespoň přestupkovou komisí.

Česká justice si stále více koleduje, aby byla sama zažalována pro naprostou neschopnost bránit právo a spravedlnost. ZDE se podívejte na rozhovor s panem Stanislavem Smetanou, se kterým jsem také natočil rozhovor a byl s ním na MsP: aneb jak přijít o dům kvůli dluhu MÚ 18.000,-Kč. Vyjádřil se naprosto pregnantně na adresu české justice a její neschopnosti! Článek Skansen bolševické tuposti zoufalý současný stav nezákonnosti v naší zemi jen dokresluje. Nedivte se, že potom české soudy osvobozují mafiány jak české tak i zahraniční…?! Právě na svobodu propuštěný, ke zděšení policie, šéf jedné z ruských mafií, bude žádat po MsP odškodnění za nezákonnou vazbu. Jsem opravdu zvědav, zdali dopadne jako pan Milan Macháček, oběť konkursní mafie, který byl nezákonně vězněn po dobu 18 měsíců a byl okraden o majetek v hodnotě cca 80.000.000,-Kč – o morálních škodách a poškození zdraví jeho a členů jeho rodiny nemluvě - MsP mu už údajně sdělilo, že mu nedá nic, protože si to vše zavinil sám !!!

Úterní soud ve věci GOLF JEŠTĚD u MS Praha a další oběti konkursní mafie Aleše Vébra skončil 50:50 – konkurs zrušen, nezákonný prodej nikoliv – inu není nad dobrou víru kupce, jak nás poučil ctihodný Ústavní soud – jen měl také vysvětlit jak je to s dobrou vírou kupce, když nemůže nevědět jaký (kradený) majetek kupuje…?! Tomuto zpravodajství, vzhledem ke společenské závažnosti se vrátím v nedělním komentáři. V této kauze figuruje i další pěkný vejlupek policista Dvořák. Doporučuji úterní vystoupeni soudce Skývy u OS Liberec na TV NOVA, kdy byl souzen právě tento policista, zapleten také v kauze GOLF JEŠTĚD a kterého chválil i sám bývalý ministr vnitra František Bublan…?!

Dnes jsem náhodně potkal jednoho skvělého advokáta v Metru – jeho ústavní stížnost, ve věci podjatosti soudce,  byla, jako bývalého člena KSČ, který složil doživotní slib věrnosti zločinnému systému, zamítnuta s tím – „…že přece po roce 1989 už složil slib nový…“ !!! Divíte se špatným mravům v naší společnosti, když ani nejvyšší strážce ústavnosti v naší zemi o dobrých mravech nemá ani potuchy…?!

ZDE naleznete stížnost k ICC (International Criminal Court) ve věci zločinnosti a zločinů komunistického režimu!

Tuto PETICI jsem také podepsal – úvodní text: Dle právě přijatých, skrytých úmluv EU má do roku 2050 přijít do Evropy 56 až 80 milionů muslimů. Tito budou dle těchto úmluv rovnoměrně rozmístěni po Evropě, tedy i ČR. ČR se nebude moci bránit. Islám je náboženství zaměřené navenek s cílem ovládnutí okolí a zajištění své moci a nadvlády. Většina muslimů a jejich zemí jsou nedemokratičtí. Příchozí část muslimů nebude umět s naší demokracií žít a dojde k rozporům. Mešita je pro muslimy symbolem života, názorů, činů. Pro nás, obyvatele Hradce Králové musí být symbolem možného mocenského vlivu muslimů v Hradci Králové a ČR v budoucnu. Postavme se svojí účastí při podpisu „Petice proti výstavbě mešity v Hradci Králové“ proti existenci této stavby ve městě Hradec Králové.

ZDE je další skvělý článek o nezištné a médii utajené pomoci Američanů chilským horníkům.

„Je to zajímavé, ale stačil jsem vzhledem ke knižním veletrhu sledovat jen německá TV zpravodajství o záchraně chilských horníků. Noviny musím ještě "dočíst" jako obvykle. Nikde jsem nezaslechl, že by se na záchraně podíleli Američané. V jednom zpravodajství byl krátký údaj, že vrtací souprava má být německé výroby, ale  jinak že celou záchrannou akci vymyslela chilská armáda. Podivné a v celém tom úmyslně a dlouhou řadu let propagovaném antiamerikanismu vlastně běžná praxe, tomu  se říká "objektivní" zpravodajství. Kde jsou doby blokády Berlina, bez americké letecké pomoci už dávno bašta komunismu, kde je nadšené přivítání Kennedyho v Berlině či poslední velká pomoc na Haiti? Zato o provokaci podvodně zvoleného a popravami i ukamenováním žen proslulého iránského prezidenta na izraelské hranici, něco nemyslitelného v civilizované společnosti, píše zevrubně celý světový tisk, bez jeho odsouzení. Myslím na své vnuky a dnešní generaci dětí, čeká je smutná budoucnost.“ V. Hora, Frankfurt, 16.10.2010

Postřehy jedné čtenářky: Sledovala na BBC záběry z Chile po dlouhé hodiny. Reportér BBC se zeptal Američana, pana Harta, když odcházel, potom co s kamarády úspěšně dokončili svoji práci, proč už odjíždí? Odpověděl: „To je jejich sláva a nechci jim ji svoji přítomností ubírat.“ A odjel do města. President Chile se ani slovem o Američanovi a jeho skvělé práci nezmínil. Stále oceňoval práci vlastních lidí…

Z dalších zpráv, které bychom si neměli nechat ujít: Prima předběhla ve sledovanosti ČT. Petr Šimůnek, šéfredaktor HN odvolán bez udání důvodů?! Naděžda Kavalírová odmítla, že by byla členkou SČSP, ačkoliv to výslovně a vlastnoručně uvádí ve své žádosti o byt?! Své 18-ti leté zaměstnání na komunistickém ministerstvu za normalizace zdůvodnila tím, že na ministerstvo ji vzali jen díky tomu, že zamlčela  své věznění z 50-tých let – noviny otiskly bez komentáře – to se opravdu, ale opravdu nedá komentovat – ubohá a skandální předsedkyně KPV ČR, Rady ÚSTR a nositelka Řádu TGM I.třídy, uděleného jí Václavem Klausem – zřejmě za její „zásluhy“ za svobodu a demokracii „vybojované“ na komunistickém ministerstvu !!! Mimochodem z vězení byla propuštěna po souhlasu tzv. „stranické pětky“ po polovině trestu – její manžel JUDr. Karel Kavalír byl právníkem na ministerstvu vnitra v 50.letech a pro paní předsedovou byl čestným člověkem…?! ÚOHS zrušil vyšetřování tendru na náramky se zdůvodněním, že jej ministr Pospíšil zrušil !!! Takže lumpárna zůstane nepotrestána…?! Jak by se asi panu ministrovi spravedlnosti líbilo, kdybych na něho namířil pistoli a nebyl odsouzen jen proto, že jsem nezmáčknul spoušť…?! Budeme asi muset vymyslet jiné slovo než ABSURDISTÁN – už nestačí!

21.10.2010 se koná další TK JUDr. Zdeňka Altnera v Mánesu na téma nezákonnosti komunálních voleb. Ve stejný den v ÚSTR od 17:00 hodin seminář na téma „Čs. exil ve Švýcarsku po roce 1968“.

Jistě nejen mne potěšil jeden německý podnikatel, který obešel zákaz dovozu klasických žárovek do zemí EU tím, že je jednoduše prohlásil za malá topná tělesaJ Trh se má řídit „soubojem“ zákazníka a firmy – a ne kontraproduktivními byrokratickými nařízeními těch, co žádné hodnoty netvoří, resp. to vůbec neumějí!

 

Jan Šinágl, 20.10.2010

 

JAN WERICH 1965:  Abychom nepopudili.


“Tak jako vždy, když Spojené Státy někde někoho zachrání, případně vytáhnou z kaše naše "objektivní" media mlčí. Četl jsem články o zachraňování chilských horníků. V žádném nebylo poznamenáno, že po žádosti chilské vlády Spojeným státům o pomoc, tato vláda okamžitě odvolala odborníky z Afganistanu, kteří tam hloubí studny, a  kteří po příletu ve dne v noci během dvou měsíců zdolali vzdálenost k uvězněným horníkům, a zachránili je. U nás se konstatuje " sláva horníci jsou zachráněni." Ano sláva. Našim médiím hanba v roce 2010.“

( http://vaclavek.blog.idnes.cz/c/159690/Dekuji-Ameriko.html )

„Slušní a schopní senátoři to budou mít těžší, jest-li se tam dostanou ti ufňukanci. Češi opět budou hamounět. Přesně jako za Julínka. Nejsme jako Lotyši, kde tamější opozice chtěla také před volbami změnit drastická úsporná opatření koalice. Očekávalo se, že na to lidé skočí. Ale stalo se, že tamější koalice získala navzdory předpovědím pohodlnou většinu. Malý pobaltský národ pochopil, že tíží-li národ dluhy, reformy a škrty vytvoří nové možnosti prosperity a konkurence schopnosti – Poláci dokázali po válce postavit znovu rozbitou Waršavu a celý historický Gdaňsk. Češi až dodnes nedokázali obnovit historickou část Staroměstské radnice. Jenom řeči kolem.“

Karel Mrzílek

 

* * *

„Občan by měl být hospodář státu. Tady je občan vykořisťovatel státu. Tento národ není a nechce změnu.“

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)