Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Barkoci_Franz_Kotek_SZ_260809Justice se chová jako chcípající, postkomunistická "kobyla“ – kope zbaběle do nevinných !!!

Co vše se ještě musí stát, aby občané vyrazili do ulic a té zločinné sebrance, která nám vládne, resp. nás ovládá ukázali jasně a nekompromisně co si o ní myslíme…?! Přečtěte si, co mi dnes napsal bývalý policista pan Martin Barkóci, v reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu a článku v deníku PRÁVO. To budeme nečině přihlížet bezpráví, zlovůli justice, zavírání nevinných, netrestání prokazatelných, obrovských podvodů, udělování milostí darebákům a zločincům !!! Pan Martin Barkóci není vůbec vinen, naopak, vznáší velkou obžalobu na policii a justici !!!

 „Dobrý den, dnes jsem se z médii a novin dozvěděl, že má žádost u Nejvyššího soudu v Brně a vše kolem mé kauzy, byla z nepochopitelných důvodů zamítnuta... Lidé v mém okolí a v celém městě jsou z tohoto rozhodnutí zděšeni!!! Zajímavé je, že ani já a ani můj obhájce jsme se toto dočetli až z novin či internetu. Opět o mé kauze píše onen novinář, který si před samotným projednáváním mé kauzy u Krajského soudu v Plzni potřásal vehementně rukou se st. zástupkyní. Opět zveřejnil lživé informace a odposlechy, které usvědčují jen Pacana s Horváthem!!! V jeho článcích je to tak, že já samotný jim volám a pomáhám jim v utajení tr. činnosti což není pravda!!!! V této kauze je vše naruby. Byl jsem propuštěn z vězení, jelikož min. spravedlnosti poukazovalo na procesní chyby a žádalo o úplné zproštění obžaloby, to se však nestalo. Opět mám být kriminálníkem.....

Martin Barkoci, 3.listopadu 2010

P.S. Doufám, že si tyto řádky přečte i redaktor PRÁVA Patrik Biskup !!! Jsou ostatní novináři také takoví zbabělci a budou nadále poslušně mlčet, včetně staronového ministra spravedlnosti…?! Proč se asi neozývají romské organisace…?! Komu se asi hodí tato podlá likvidace Martina Barkóciho…?!

Novoroční pozdrav 2010 Martina Barkóciho z věznice Oráčov…

 

 

WEB sestavený panem Pavlem Poláchem na podporu Martina Barkóciho !!!

Můj blog LN mi byl zrušen a tak na čas zmizel z Internetu i můj článek z 26.8.2009 “Vrchní soud v Praze dnes soudil jako za dr. Milady Horákové…?!“ Doporučuji poslech všech zvukových záznamů, ale zejména závěrečnou, skvělou řeč obhájce Mgr. Martina Franze.

Dnes jsem panu Barkócimu slíbil, že udělám vše pro nápravu této do nebes volající nespravedlnosti. Toto je první krok. Doufám, že nebudu sám a že na konci našich snah budeme doprovázet do vězení ty, kteří tam patří a kteří si to plně zaslouží !!! Připustíme-li uvěznění tak jasně nevinného člověka, nejsme hodni ani svobody, ani demokracie. Nechci věřit, že jsme klesli tak hluboko a že supermarkety a Macdonaldy jsou jediným cílem našich životů. Nastávající boj za Martina Barkóciho je i bojem za nás samé a za naši zemi. Bude i měřítkem, zda-li jsme skutečné svobody a demokracie hodni! Good Luck pane Martine Barkóci – a vydržte!

Na moji stížnost – viz níže - na soudce VS Praha JUDr. Jiřího Lněničku ze dne 30.srpna 2009 nebylo reagováno – tento novodobý „Urválek“ soudí dále !!! Nezávislí a slušní občané zákonodárci by se měli konečně ozvat a konat!

Dnešní přednáška v Institutu pro mezinárodní vztahy prof. Chu-Cheng Minga z Taiwanu o současné Číně byla vynikající. Přišli především mladí lidé. Z oficiálních médií pouze jedna redaktorka zahraničního vysílání ČRo !!! Byla v angličtině. Po doplnění českým komentářem, budu o ní informovat. Už 1.1 milionů vysokých stranických funkcionářů opustilo Čínu – se 191.4 miliardami USD !!! Ze strachu z postihu se vybavují novými pasy a novou identitou, nepokoje a sociální neklid včetně neskutečné devastace přírody hrozivě narůstají, demonstrace jsou už v řádu tisíců. Komunistický režim tak opět světu ukazuje co tato zločinná ideologie „dokáže“ a s jejíž následky jsme se dodnes ani u nás nedokázali vypořádat. Další významná událost, kterou nám naše veřejnoprávní média zamlčují…?!

Skvělá firma STUDENT AGENCY dostala pokutu 6.000.000,-Kč za příliš levné lístky na trati Praha Brno !!! Antimonopolní úřad tak trestá schopné, ale na skutečné gaunery, miliardové podvodníky či vietnamské nepatiče daní s levným zbožím, likvidujícím množství poctivých podnikatelů, si netroufá – divíte se, že nejsou peníze na zasloužené platy lékařů…?! V Národním divadle se už chystají svatby za poplatek a kdo na to má, může si pronajmout i slavné pódium !!! Stali jsme se hampejsem a casinem Evropy. Nejvyšší čas si připomenout za co jsme demonstrovali v listopadu ´89 pokud nechceme, aby se i z Národního divadla nestalo další z četných kýčovitých míst, kterých při cestě na Pražský hrad potkáváme vskutku požehnaně a nepatřících zrovna českým majitelům…?!

Na shledanou 17.listopadu od 15:00 hodin na Hradčanském náměstí v Praze u sochy TGM. Doufám, že bude malé! Přijďte si poslechnout pravdu o naší zemi, vykřičíme ji do oken Pražského hradu. Zapomeňte na „klíčky“ - na dobytek se používá bič !!!

 

Jan Šinágl, 3.11.2010

- - - - - -

Expolicista Barkóci musí zpátky do vězení, neuspěl u Nejvyššího soudu

Patrik Biskup, PRÁVO, 3.11.2010

Nepomohla mu ani intervence senátora Jana Horníka (Starosto­vé a nezávislí s podporou TOP 09), ani snaha exministryně spra­vedlnosti Daniely Kovářové. Romský expolicista Martin Barkóci z Ostrova nad Ohří semusí vrátit zpátky do vězení, kde si má za krytí zločinu ještě odse­dět dva roky a devět měsíců.

Nejvyšší soud v Brně (NS) to­tiž smetl ze stolu jak jeho dovolá­ní, tak stížnost pro porušení záko­naproti pravomocnému rozsudku Vrchního soudu v Praze, kterou v jeho prospěch podala ještě jako šéfka resortu právě Kovářová. Ta přitom využila svého práva a Barkócimu letos v lednu přeru­šila výkon trestu.

„Dovolání Nejvyšší soud od­mítl a stížnost pro porušení zá­kona zamítl," potvrdil v úterý Právu mluvčí NS Petr Knótig. „Situace je teď taková, že platí původní rozsudek. Odsouzený musí nastoupit zpět do výkonu trestu. Proti tomu není už pří­pustný žádný opravný prostře­dek," dodal mluvčí.

Barkóciho poslal Krajský soud v Plzni na čtyři roky do vězení za krytí rasově motivovaného zloči­nu. Vrchní soud v Praze později v odvolacím řízení trest o jeden rok snížil, když vypustil formu­laci o rasově motivovaném pod­textu.

Odposlechy: „Už je to zařízený".

Kauza, o které Právo informo­valo jako první a na jejímž konci byl loni v říjnu nástup Barkóci­ho do vězení, začala v prosinci 2007, kdy dva Rómové Julius Horváth a Milan Pačan napadli v Ostrově muže a bili ho násadou od lopaty do obličeje a hrudníku. Barkóci, jenž přijel na místo jako policista, zmlácenému muži po­dle protokolů měl říci: „Měli tě tady zabít. Uvědom si, co budeš vypovídat." Ovlivnit se ho prý pokusil i při výslechu. Z odposlechů zveřejněných u soudu je pak jasné, že Barkó­ci pomohl z bryndy právě Horváthovi s Pačanem. „Službu měl Martin Barkóci. Je to v pohodě. Už je to zařízený," říká Horváth do telefonu svému známému poté, co mu popsal, jak muže dobili. Z další nahrávky pak zaznívá hlas policisty Barkóciho. „Ty vole, mám z vás šoky. Přijeďte ke mně hned s Milanem," kontaktu­je Barkóci Horvátha hned druhý den po incidentu. Další den  telefonuje  Pačan Horváthovi a sděluje mu, že poškozený muž je nepráskl. „Byl za mnou Barkóci, že je to dobrý, že nic neřekl. Prej jen řekl, že ho zbili nějací neznámí Rómové," říká mu dobrou zprávu. Z odpo­slechů také zaznělo, jak Barkóci nazývá své kolegy policisty idi­oty. Řeč na to přišla, když Barkócimu jeden z jeho romských kamarádů volal na mobil a stěžo­val si, že dostal pokutu.

Po pravomocném odsouzení se za Barkócího začali bít jako lvi senátor Horník a karlovarský za­stupitel Jiří Kotek. Ačkoliv ani je­den z nich se soudního procesu nezúčastnil, tvrdili, že byl zinscenovaný a že jde o justiční omyl. Kotek dokonce verbálně napadl zpravodaje Práva, který byl v soudní síni přítomen všem jed­náním a měl tak možnost zveřej­nit Míčové důkazy z přehrávaných odposlechů, že lživě manipuloval veřejným míněním a pomohl Barkóciho dostat do vězení.

Exministryně Kovářová do stížnosti napsala, že důkazy pro­vedené před soudem jsou nedo­statečné pro rozhodnutí o Barkóciho vině. To nyní NS vyvrátil. Sám Barkóci se také obul do soudců, kteří ho poslali za mříže. „Vzkazují jim, aby své spisy konečně přestali číst jako knížku, nějakého Robinsona, když jsou takhle vzdělaní. Berou to tak, ja­ko by si šli koupit rohlík někam do krámu. Osobně bych nechtěl, aby tito soudci třeba v roce 1600 rozhodovali o mé vině v trestu smrti. Doufám, že jestli mají nějaké svědomí a povede se znovu­otevření mého případu, budou se tomu dostatečně věnovat," říká Barkóci ve videorozhovoru.

Ve vězeňské cele jej s ním na­točil a na internetu zveřejnil akti­vista Jan Šinágl.

- - - - - -

Stížnost na soudce VS Praha JUDr. Jiřího Lněničku

----- Original Message -----

From: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

To: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sent: Sunday, August 30, 2009 10:39 AM

Subject: Stížnost k rukám předsedy VS Praha JUDr. Vladimíra Stiboříka!

 

Vrchní soud Praha

Předseda

JUDr. Vladimír  S t i b o ř í k

Nám. Hrdinů 1300

140 00  Praha 4 – Pankrác

 

Věc: Stížnost na soudce JUDr. Jiřího Lněničku

                                                                                                                                               V Žebráku dne 30.srpna 2009

 

Vážený pane předsedo,

 

ve středu dne 26.srpna 2009 jsem se u Vašeho soudu zúčastnil soudního jednání ve věci policisty Martina Barkóciho. Průběhem a výsledkem soudního jednání jsem byl já i přítomná veřejnost zděšeni. Po skončení jednání jsem Vás chtěl okamžitě navštívit. Jednal jsem osobně s Mgr. Krupičkou se snahou na místě podat písemnou stížnost, bohužel bezúspěšně. Činím tak nyní.

Z přiložených článků a odkazů na zvukové záznamy si můžete sám učinit názor. Soudní jednání bylo jasně v rozporu s Ústavou ČR a právem na spravedlivý soud. Soudce JUDr. Jiří Lněnička tak bez prokazatelných důkazů odsoudil nevinného člověka, hodného úcty za svoji dosavadní práci odvedenou u PČR.

Domnívám se, že byste měl iniciovat z titulu Vaší funkce a vysoké odpovědnosti kárné řízení proti tomuto soudci, který porušil svým jednáním soudcovskou přísahu a měl by řady soudců opustit. Nedělám si žádné iluze o jeho případném výsledku (soudí soudci i po prokázaných podvodech, jízdě v automobilu pod vlivem alkoholu či jeho přímém pití na pracovišti). Nicméně byste iniciací kárného řízení vyslal signál, že se s takovým, nezákonným a troufám si říci až zločinným jednáním neztotožňujete. Mohl byste částečně napravil už tak dost hrozivou pověst české justice – tím spíše, že se jedná o Vrchní soud. Byl by to i Váš příspěvek k odčinění tohoto zločinu na nevinném člověku.

Nepochybuji, že dosud dobré jméno a pověst policisty Martina Barkóciho bude dříve či později očištěno a odpovědní za tento justiční zločin voláni k osobní odpovědnosti. Vůbec si nepřipouštím myšlenku, že by člověk, kterému nebyla ve skutečnosti prokázána vina a v jehož nevinu svědčí tolik důkazů, měl skončit jako „zločinec“ ve vězení – a možná i několik metrů od Vaší kanceláře? Je to i otázkou Vašeho svědomí. V tomto smyslu Vám přeji ve Vaší činnosti mnoho zdaru.

V úctě k Vaší vysoké a neodejmutelné odpovědnosti

 

Jan Šinágl v.r.

 

Přílohy:

Rasový lynč u Vrchního soudu v Praze

Dopis Jiřího Kotka mladým novinářům ve věci policisty Martina Borkóciho

Napsal mi bratr odsouzeného policisty Martina Barkóciho

Vrchní soud v Praze soudil jako za dr. Milady Horákové…?!

Linky na zvukové záznamy VS Praha – 26.8.2009

LN: Dva Romové předloni zbili muže bílé pleti. Podle soudu nešlo o rasistický čin

- - - - - -

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)