Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Postoloprty_Kriz_11_110510Slova pátera Rudolfa Preye která pronesl při svěcení Kříže v postoloprtské bažantnici https://www.sinagl.cz/images/files/Postoloprty-sveceni-Krize-110510.WMA.  Dále naleznete fotografie a níže VÝZVU obou bývalých vojáků postoloprtských kasáren, kteří netušili na jak tragickém místě sloužili. Kříž je zhotoven z modřínu, který pochází ze Zbečna u Křivoklátu. Je svědecky doloženo, jak tzv. „Národní gardisté", opilí ruskou vodkou, s půjčenými zbraněmi od Rusů, vraždili nevinné...?! Otřesné záběry z dokumentu „Zabíjení po česku" měl ve svém archivu přes 10 let Karel Čáslavský, známý autor skvělého seriálu „Hledání ztraceného času". Záběry odmítal tenkrát zveřejnit se zdůvodněním, že ještě není vhodná doba – a toho názoru je i dnes...?!
Právě jde do kin film o osadě Ležáky - kdy bude dokončen film „Země divokých sviní" o osudech sudetských Němců? Zločiny je třeba ukazovat na obou stranách, zrovna tak jako positivní události. Jen tak se dostaneme dále, vyrovnáme s minulostí a budeme schopni na základě jejího skutečného poznání budovat i naši společnou, evropskou budoucnost. Na lži nelze stavět smysluplnou a úspěšnou budoucnost! Jinak více o Postoloprtech v pondělním pořadu REPORTÉŘI ČT.

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfstredmorava&v=106&idc=1381434

Presentaci výstavy o současných zločinech Ruské armády proti lidskosti „Čečna konečné řešení" je trvale instalována na www.sinagl.cz . Jejím autorem je Adam Borowski z Polska. Na území České republiky proběhlo sedm výstav - bez zájmu veřejnoprávních médií a význačných osobností – výjimku tvořili pouze president Václav Havel a velvyslanec Polska v České republice Jan Pastwa. Výstava měla premiéru v Bruselu, kde byla krátce po zahájení úředníky zakázána, aby prý veřejnost neutrpěla šok...?! Ti, kteří se tohoto zločinu na čečenském národu dopustili (usmrceno 40.000 dětí a 200.000 civilistů) byli součástí Ruské armády, která se nedávno představila na Rudém náměstí v Moskvě. Dost možná, že na Rudém náměstí pochodovali i vrazi z Čečenska – za účasti vojsk NATO a mnoha demokratických politiků...?!

Jiří Pernes byl odvolán - pokud neodstoupí z Rady ÚSTR ti, co jej prosazovali, chválili, bránili a obhajovali, vysílají tak signál o své bezcharakternosti a bezzásadovosti. Tím vůbec netvrdím, že by ve funkci předsedkyně Rady ÚSTR měla zůstat tak bezcharakterní a zákeřná osobnost jakou bezpochyby je MUDr. Naděžda Kavalírová. Vůbec nepochybuji, že i ona v ÚSTR plní zadanou úlohu, která je v rozporu s posláním ústavu, zájmy země, jejich občanů a dobrými mravy.

Kalvoda_Motejl_Novak_NN_13-1996K zesnulému Otakaru Motejlovi výroky známých osobností: JUDr. Tomáš Sokol „Neměl rád blbce, měl potíže s komunisty." JUDr. Eliška Vágnerová: „Byl to džentlmen ze staré školy, měl velké charisma." Jan Fischer: „Byl provždy spojen s bojem za svobodu. Vždy jsem si ho vážil jako člověka, který konzistentně a s plným nasazením bojoval za lidská práva, ať již to bylo nepopulární či nikoli, a i když tím riskoval postih ze strany mocných. Každá země potřebuje lidi jako byl on."

Jak si asi musí připadat rodina zavražděného ombudsmanem Otakarem Motejlem? Nikde na veřejnoprávních webech a v médiích nenaleznete informace o jeho skandální minulosti? A těžko se jí budou věnovat i řečníci při smutečních proslovech... Pan Loukota níže to za všechny slušné přesně vystihl a popsal. Fotografie JUDr. Otakara Motejla v příloze pochází z článku Sága rodu Nováků, který jsem před časem šířil - JUDr. Jiří Novák zaplevelil českou justici bývalými komunistickými kádry - nepotřebuje jistě komentáře!

Dnes jsem navštívil poštovní úřad v Žebráku, kde stále visí v rozporu se zákonem reklama ODS a Petra Nečase – přesto, že jsem na to už dříve personál upozornil. Zavolal jsem policii, aby odstranila volební fotografii Petra Nečase. Neměl jsem čas půl hodiny na ni čekat. Zítra se půjdu na poštu podívat znovu a nebyla-li nezákonná reklama odstraněna, odstraním ji sám. Policie si poté případně může „majetek" vyzvednout u mne. Moji vizitku jsem pro ni na poště pro všechny případy zanechal. Nerad bych byl obviněn z „krádeže" nezákonné reklamy ODS, zaplacené z peněz daňových poplatníků, tedy i z daní návštěvníků žebrácké pošty – a obávám se nejen té žebrácké...?!

Neodpustím si poznámku, aniž bych propagoval a podporoval násilí, že jedna „facka" bývalému ministrovi financí B.Sobotkovi, který je zodpovědný za ztráty miliard, je opravdu nepoměrná, tak jako trest, který „atentátníkovi" hrozí. U případného soudu by měly být role pachatele a oběti vyměněny!

Jinak na mém novém webu www.sinagl.cz naleznete můj aktualizovaný životopis a termíny mých volebních mítinků v Žebráku, Slaném, Hořovicích, Příbrami, Berouně, Dobříši, Sedlčanech a Kladnu. Dne 18.května vyjde můj volební inserát v Berounském a Příbramském deníku. Dne 20.května rozhovor v Podbrdských novinách.

Jan Šinágl, 13.května 2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)