Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

"The root cause of trouble in the modern world is that the stupid are confident, while the intelligent are full of doubt." - "Too little freedom brings stagnation, too much chaos."

***

The longing for love, the search for knowledge and the unbearable pity for the suffering of humanity. These passions, like a strong wind, drove me to and fro, on a restless course, across a great ocean of anxiety, reaching to the very brink of despair.

First, I sought love because it brings ecstasy - an ecstasy so great that I would often sacrifice the rest of my life for a few hours of this pleasure. I sought it because it alleviates loneliness - that terrible loneliness in which one trembling consciousness looks over the edge of the world into a cold unfathomable soulless abyss. I sought it also because in the union of love I saw, in mystical miniature, a prefigurement of the heaven imagined by saints and poets. This is what I was looking for, and though it may seem too good for human life, this is what I have - at last - found.

With the same passion I have sought knowledge

I wished to understand the hearts of men. I wished to know why the stars shine. And I sought to understand the Pythagorean power that makes number prevail over variable. I achieved some of that, but not much. Love and knowledge, as far as possible, led upwards to the heavens. But always regret brought me back to earth. Echoes of painful cries echo in my heart. Children in famine, victims tortured by their oppressors, helpless old people who are a burden to their sons, and a whole world of loneliness, poverty and pain mock what human life should be. I long to alleviate this evil, but I cannot and I suffer.

This has been my life. I have found it worth living, and would gladly live it again if offered the opportunity.

Bertrand Russell

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)