Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 21 @10:00 - 04:00PM
Diskusní fórum: Beneš – zachránce, nebo zrádce národa?
čt úno 22 @08:30 -
OS Kolín: Šinágl a spol. obžalován
so úno 24 @12:30 - 10:30PM
Praha: DEN PRO UKRAJINU
út úno 27 @11:00 -
OS Ostrava: Jana Domanská
út bře 05 @08:00 -
OS Ostrava: Pokračování boje ing. Jana Karase

Nejnovější komentáře

 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...

   
 • 19.02.2024 16:20
  Příchod uprchlíků z Ukrajiny, kterých je v Česku zhruba ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 14:46
  Německé i britské ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

5 plus 2 081013Hlas Ruska: Karel Gott zazpívá s Alexandrovci Putinovi - Senátoři odmítají evropskéhoANO Tylovo namesti 1 081013 žalobce…?! – ANO 2011 na Tylově náměstí - „ANO versus SPOZ“ na TV NOVA – Chat s osobností – „Bijec komunistů? ANO“

Petr Kellner by měl zvážit, zda mu další financování aktivit Václava Klause stojí za ztrátu prestiže v České republice a celé Evropské unii - Člověka jen napadá, proč to Klaus dělá. A může si odpovědět, že prostě musí. Vždyť kde je hlavní zdroj příjmů těch, kteří mu platí jeho zámeček a podporují tím zásadně jeho postprezidentské aktivi­ty? A lze tak velký byznys v Rusku, jako dělá PPF, dělat bez posvěce­ní Kremlu? Ne, to opravdu nelze. A že Klaus přichází se svojí vý­zvou k rozbití Unie zrovna ve chvíli, kdy mezi Ruskem a EU vybuchl střet o Ukrajinu, nejvážnější za posledních dvacet let? To je už oprav­du příliš mnoho náhod pohromadě. …

Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský se zamys­lel, když jsem se ho zeptal, k čemu by Rusko dnešnímu Česku a Slovensku mohlo být k užitku.

„Kdyby se Václavu Klausovi poda­řilo vytáhnout vás z EU a kdyby NATO bylo tak málo aktivní ve střední Evropě, jako už je, jak by si Klaus představoval zajištění bez­pečnosti České republiky a přede­vším západního pohraničí, z něhož byli za dosti dramatických okolnos­tí odsunuti Němci? Jak by to řešil? A tady je role Ruska,“ uvedl v jed­né z nejzajímavějších odpovědí rozhovoru Čarnogurský a nemys­lel to vůbec negativně. Sám totiž jezdí na Valdajský klub, exkluziv­ní setkání lidí, kteří se o Rusko zají­mají a kteří dostávají pozvání pří­mo z Kremlu.

Václav Klaus svojí výzvou k vy­stoupení Česka z EU došel na ko­nec své cesty. Cesty, na níž během minulých téměř deseti let o Evropské unii mnohokrát účelově lhal, překrucoval fakta, vytahoval z dění v Unii marginálie, které pak vy­dával za zásadní věci a potvrzení svých smyšlenek.

Nikdy nenavrhl a nepodpořil nic, co by vnitřní demokracii v Unii ještě posílilo, naopak to, kdykoli mohl, torpédoval, jako třeba Lisabonskou smlouvu. Ano, také si myslím, že bychom měli mít přímo voleného evropského prezidenta, že by Evropskou komisi měl vybí­rat vítěz unijních voleb, který získá většinu v Evropském parlamen­tu, a další a další věci, které mohou evropskou demokracii posílit. Václav Klaus tohle všechno smete nesmyslným argumentem, že de­mokracie je možná pouze v národním státě. Vše, co ho přesahuje, de­mokratické a dobré není. Je to viditelný nesmysl, přesto ho Klaus, podpořený majestátem prezidentské funkce, mohl bez vyvolání odpo­ru léta hlásat a poznamenat celou generaci Čechů.

Teď, když ztratil „prezidentský bonus“, který ho chránil hermelínovým pláštěm nekorunovaného panovníka, náhle nikoho nezajímá, ná­hle se zjišťuje, jak vypadá Václav Klaus nahý. A není to ani trochu hezký pohled, stud, který to vyvolává, zasahuje jak jeho donedávna příznivce, tak i mě, jeho odpůrce, protože s takovým Klausem už se není o čem přít.

Člověka jen napadá, proč to Klaus dělá. A může si odpovědět, že prostě musí. Vždyť kde je hlavní zdroj příjmů těch, kteří mu platí jeho zámeček a podporují tím zásadně jeho postprezidentské aktivi­ty? A lze tak velký byznys v Rusku, jako dělá PPF, dělat bez posvěce­ní Kremlu? Ne, to opravdu nelze. A že Klaus přichází se svojí vý­zvou k rozbití Unie zrovna ve chvíli, kdy mezi Ruskem a EU vybuchl střet o Ukrajinu, nejvážnější za posledních dvacet let? To je už oprav­du příliš mnoho náhod pohromadě.

Přesto bych byl rád, kdybych se mýlil. Byl bych rád, kdyby Petr Kellner zvážil, zda mu financování takovýchto aktivit Václava Klau­se opravdu stojí za ztrátu prestiže v České republice a celé Evropské unii.

LUBOŠ PALATA, redaktor LN, 7.10.2013

Hlas Ruska: Karel Gott zazpívá s Alexandrovci Putinovi

* * *

NÁVRH Z EU: Senátoři odmítají evropského žalobce

PRAHA Senátorům z ústavně-právního výboru se nelíbí návrh evropské­ho nařízení o zřízení úřadu evrop­ského veřejného žalobce. Úřad by měl vyšetřovat a stíhat zejména pod­vody týkající se peněz z rozpočtu Evropské unie a také lépe koordino­vat vyšetřování těchto podvodů po celé unii. Výbor má pochyby o sku­tečném přínosu zřízení úřadu, ČTK 8.10.2013

P.S.

ANO Tylovo namesti 2 081013Zvláštní postoj ústavně-právního výboru Senátu, kdy v naší zemi dochází k masivnímu rozkrádání a masivnímANO Tylovo namesti 3 081013 podvodům s evropskými dotacemi a penězi…?!

VOLBY 2013: ANO vs. SPOZ - V debatě na TV NOVA se střetli 8.září Andrej Babiš a lídr kandidátky SPOZ v Jihomoravském kraji František Lukl. Další ukázka v rozdílu myšlení schopného a neschopného. Níže tři fotografie ze včerejšího mítinku Hnutí ANO 2011 na Tylově náměstí v Praze. Chat s osobností: Andrej Babiš

Níže článek z LN zástupce šéfredaktora Jana Dražana. Samozřejmě budu reagovat a žádat uveřejnění mé reakce v LN, tak jak je standardní.

Na shledanou dnes večer v Berouně na Plzeňce od 18:00 hod. na dalším mítinku Hnutí ANO 2011.

 

Jan Šinágl, 9.10.2013

LN Dražan Sinagl 071013

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.90 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #2 Pavel Kopal 2013-10-17 11:11
Jste ubožák, pane Šinágl!
+2 #1 Richard Kluzak 2013-10-14 17:32
Aktivity pana Václava Klause dříve i nyní jsou podezřelé: nyní žebrá u gaunera Kellnera a podporuje jeho kšefty v Rusku tím že se snaží oslabit spojení ČR s Evropou. Dříve dostával "odměny" od zločinců, za které pak jim udělil amnestii. Klaus je obyčejný gauner.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)