Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bata UV avers 2018JE MÁLO ZAMĚSTNÁNÍ v nichž by se ještě za dnešních dnů ponechávalo tolik volného pole pro náhodu, jako je tomu v obchodě a ve výrobě.Bata UV revers 2018

Jsou podniky, kde náhoda je mocnějším pánem než šéf nebo generální ředitel. Dostává se jí dokonce úředního schválení, když se její výsledky vezmou bilancí jednou nebo dvakrát za rok prostě na vědomí.

Nebylo většího nepřítele náhody v obchodě než Tomáš Baťa.

Vyloučil, pokud jest jen možno, v celém závodě náhodu z provozu. Všechna oddělení v závodě pracují na základě předpokladů, plánů dopředu. Předpoklad oddělení jest cílem, který si stanoví vedoucí na půl roku dopředu a jehož dodržení denně, případně týdně kontroluje. Předpoklad zní na zboží, na peníze, na zisk, krátce na všechny faktory podnikání a vyjadřuje v procentech, kolik má vydělati vedoucí, kolik dělníci, kolik závod.

PŘEDPOKLADY SI TAKÉ BUDUJÍ DĚLNÍCI na svůj příjem, do zvláštních pokladních knížek, jež obdrží jednou v roce od závodu. V odborné závodní škole mladých mužů tvoří osobní účtování dle předpokladu samostatnou část vyučování.

Předpoklady úplně změnily mentalitu zaměstnanců závodu a s ní celý závod. Není tu myšlení dozadu. O minulosti se uvažuje jedině srovnáním diagramů výsledků.

PRÁCE DLE PŘEDPOKLADU kupředu je mohutná idea. Člověk mající před očima cíl své práce, dovede najít prostředky k jeho uskutečnění i tehdy, když jsou mu okamžitě neznámy.

Pracuje-li dle předpokladů s určitým známým cílem tisíce lidí, kteří se stále kontrolují a opravují, vedou podnik automaticky vpřed.

Z knihy „Úvahy a projevy, Tomáš Baťa“, Nadace Tomáše Bati 2018, str. 85

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share