Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 29 @09:00 -
PPF banka před soudem
po čvn 01 @08:00 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
po čvn 08
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera
st čvn 17 @13:00 -
OS Beroun: další žaloba AMM na J.Š.

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 18:15
  Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová. A co čtyřiadvacet ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 08:41
  Ona naší společnosti čouhá jak ta sláma z bot. OSTUDA Mluvit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V jakýchkoliv přímých anebo veřejných volbách totiž platí již jednou citovaná základní psychologická zásada: „Mezi drzými zvítězí silnější, mezi silnými drzejší“. Je snadno seznatelnou skutečností, že převážná většina „demokratických“ politiků vůbec vládnout neumí a v poslaneckých anebo senátorských lavicích pouze „sbírá rozumy“, které pak vydává za rozumy své.

* * *

Téma veřejné volby anebo přímé demokracie se v posledních létech stalo oblíbeným politickým heslem některých politiků, kteří buď vůbec nevědí, o čem vlastně hovoří, anebo evidentně považují občany za lehce manipulovatelné hlupáky, kteří uvěří všem jejich polopravdám, lžím a slibům, mezi kterými vlastně není žádný rozdíl.

          Jakákoliv veřejná anebo přímá volba se může snadno stát formou manipulace, nátlaku, zastrašování a vydírání. Slušní kandidáti jsou přitom předem v nevýhodě, protože slušnost jim brání používat podobné metody jako jejich bezohlední a neurvalí protivníci, kteří se v zájmu svého úspěchu neštítí ničeho. V jakýchkoliv přímých anebo veřejných volbách totiž platí již jednou citovaná základní psychologická zásada: „Mezi drzými zvítězí silnější, mezi silnými drzejší“.

          Manipulativnost přímé volby byla prokázána již v Athénách před 2 500 léty, kdy plnoprávní athénští občané rozhodovali o vyhnanství perspektivně nebezpečných politiků, podezřelých z usilování o samovládu, anebo i zasloužilých občanů, kteří byli pro někoho nepohodlní. Toto veřejné hlasování probíhalo formou vyškrabování jejich jmen na hliněné střepy (ostraky – proto ostrakismus) a dlouho bylo považováno za příklad přímé demokracie. Při vykopávkách v Athénách však bylo zjištěno, že 190 nalezených ostrak bylo popsáno pouze čtrnácti pisateli (nikoli tedy jednostodevadesáti), kteří tedy toto zdánlivě krajně demokratické hlasování prokazatelně zmanipulovali. Pokud tedy kdokoli tvrdí, že pouze přímá demokracie zajišťuje skutečnou demokracii, pak se buď mýlí, protože o demokracii vlastně vůbec nic neví, anebo lže, protože o ní ví až příliš mnoho a před občany to raději tají.  

         Je snadno seznatelnou skutečností, že převážná většina „demokratických“ politiků vůbec vládnout neumí a v poslaneckých anebo senátorských lavicích pouze „sbírá rozumy“, které pak vydává za rozumy své. Je tomu tak proto, že v tomto politickém umění se nikdy nevzdělávali a o samotné demokracii mají velice zkreslené představy. Proto po počátečním „otrkání“ se záhy začnou důsledně řídit podle těchto totalitních zásad:

  

                                     „JÁ mám vždycky pravdu!“

 

               „Demokratické je to, co JÁ za demokratické považuji!“  

 

                  „Demokratem jsem jen tehdy, když se mi to hodí!“

                                                   

        Taková „demokracie“ je proto příhodněji označována jako demokratura. Nezáleží totiž na tom, jak politici hovoří a co slibují, ale jak se chovají. Stačí se pouze zeptat slušných občanů, co si myslí o našich politicích, jejich „pracovním nasazení“, výsledcích jejich práce a o našem demokratickém prostředí. Jsem si stoprocentně jist, že jejich slovní hodnocení nejenže nebude pozitivní, ale ani slušné. Ostatně již Miroslav Horníček pravil: „Je-li na místě použití určitého slova, použijte ho!“ 

  

                          „Po ovocích jejich poznáte je.

                            Zdaliž sbírají z trní hrozny, anebo z bodláčí fíky?

                            Tak každý strom dobrý ovoce dobré nese,

                            zlý pak strom zlé ovoce nese.“

                                                                (Evangelium sv.Matouše, kap.VII/16,17)

                                                                                                                             

* * *               

P.S.

V roce 1994 byl JUDr. Oldřich Hein profesně zlikvidován, protože se odvážil trestně stíhat nepoctivou privatizaci. Poté se 10 let handrkovalo, jestli ho budou znovu nominovat jako státního zástupce.  Nakonec to vyhrála klika, která je dnes seskupena kolem nejvyššího státního zástupce. Nevěří už tomu, že se v této společnosti dá ještě něco pozitivního dokázat. Je třeba tlačit na výchovu nové generace. Když se to podaří, může se to ještě obrátit k lepšímu - toho se však lidé jeho věku už nedožijí.

 

Jan Šinágl, 4.8.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share