Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jermanova JaroslavaChristoph Israng: „Paní hejtmanko Jermanová, dementujte prosím své tvrzení, že Německo zadrželo zdrav. materiál pro Českou republiku. 10 dní od Vás marně čekáme informace, abychom tu fámu mohli vyvrátit. V Israng Christophdobě #COVID19 nešiřme falešná obvinění, ale pomáhejme si – jak to často činí česká vláda.“ – Odpověď hejtmanky:  „Souhlasím s p. velvyslancem, že si v této těžké době musíme vzájemně pomáhat. Všechny nás trápí nedostatek ochr.pomůcek.“

Jedná se o článek z 27.3.2020, ale omluvu paní hejtmanky jsem si dosud nikde nepřečetl? Server Manipulátoři.cz poukázal na to, že nebyla zveřejněna žádná informace o tom, na jakém hraničním přechodu k tomu mělo dojít, ani jiné podrobnosti. Bavorská policie a německá celní správa o tom rovněž nic nevěděly.

Reakce pana velvyslance a paní hejtmanky ukazuje rozdílnost politické kultury obou zemí. Místo vysvětlení omylu a omluvy, paní hejtmanka své selhání ještě prohlubuje. Neomlouvá ji, že byla špatně informována svými spolupracovníky. Co jiného můžeme očekávat od Okamurovců a jejich europoslance Davida, kteří z nenávisti a dezinformací vytvářejí politický kapitál. Od hejtmanky bychom očekávali, že přijme osobní odpovědnost a zachová se jak je standardní, tedy vysvětlí a omluví se panu velvyslanci.

Vzpomínám si na jednu besedu v Knihovně Václava Havla, kam se dostavil i pan velvyslanec Israng. Sedl si do první řady a nikdo netušil o koho se jedná – až když byl pozdraven moderátorem. Šlo o česko-německé téma, které ho zajímalo. Vyslechl si podstatné a ještě před koncem odešel, takže jsem ho nestačil oslovit. Na příkladu chování hejtmanky a velvyslance vidíme ten nebetyčný rozdíl v kultivovanosti chování, jednání a způsobů.

Na záchranářku Veroniku Brožovou a na regionální média podala hejtmanka trestní oznámení. PČR je odložila. Kdo podá trestní oznámení na hejtmanku za šíření poplašné zprávy a ohrožování nezávislosti médií?

Demokratický systém a zákony nemohou dobře fungovat, nejsou-li na odpovědných místech lidé s potřebnými vlastnostmi a schopnostmi. Věřme, že to nadcházející volby změní a politické strany upřednostní kvalitní kandidáty před kamarády – ve vlastním zájmu a zájmu země.

 

Jan Šinágl, 7.6.2020   

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)