Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 21 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Klára Samková versus ČAK
pá čvn 11 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 12.05.2021 12:24
  Bohužel, to co jsem chtěl nejvíce od filmu, že významně posunul ...

  Read more...

   
 • 12.05.2021 08:31
  JUDr. L.Müller doplňuje: aktuální generálské hodnosti od ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 18:40
  Můj děda prof. Štefl, autor "Vraha duší", za války pečlivě ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 12:11
  Pan Andrej Babiš je prvním člověkem v moderní historii Českého ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 08:42
  Joe Biden během předvolební diskuze řekl presidentu Trumpovi ...

  Read more...

   
 • 06.05.2021 15:51
  Dobrý den pane Šinágle, bratr mi po dlouhé době zavolal, prý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jermanova JaroslavaChristoph Israng: „Paní hejtmanko Jermanová, dementujte prosím své tvrzení, že Německo zadrželo zdrav. materiál pro Českou republiku. 10 dní od Vás marně čekáme informace, abychom tu fámu mohli vyvrátit. V Israng Christophdobě #COVID19 nešiřme falešná obvinění, ale pomáhejme si – jak to často činí česká vláda.“ – Odpověď hejtmanky:  „Souhlasím s p. velvyslancem, že si v této těžké době musíme vzájemně pomáhat. Všechny nás trápí nedostatek ochr.pomůcek.“

Jedná se o článek z 27.3.2020, ale omluvu paní hejtmanky jsem si dosud nikde nepřečetl? Server Manipulátoři.cz poukázal na to, že nebyla zveřejněna žádná informace o tom, na jakém hraničním přechodu k tomu mělo dojít, ani jiné podrobnosti. Bavorská policie a německá celní správa o tom rovněž nic nevěděly.

Reakce pana velvyslance a paní hejtmanky ukazuje rozdílnost politické kultury obou zemí. Místo vysvětlení omylu a omluvy, paní hejtmanka své selhání ještě prohlubuje. Neomlouvá ji, že byla špatně informována svými spolupracovníky. Co jiného můžeme očekávat od Okamurovců a jejich europoslance Davida, kteří z nenávisti a dezinformací vytvářejí politický kapitál. Od hejtmanky bychom očekávali, že přijme osobní odpovědnost a zachová se jak je standardní, tedy vysvětlí a omluví se panu velvyslanci.

Vzpomínám si na jednu besedu v Knihovně Václava Havla, kam se dostavil i pan velvyslanec Israng. Sedl si do první řady a nikdo netušil o koho se jedná – až když byl pozdraven moderátorem. Šlo o česko-německé téma, které ho zajímalo. Vyslechl si podstatné a ještě před koncem odešel, takže jsem ho nestačil oslovit. Na příkladu chování hejtmanky a velvyslance vidíme ten nebetyčný rozdíl v kultivovanosti chování, jednání a způsobů.

Na záchranářku Veroniku Brožovou a na regionální média podala hejtmanka trestní oznámení. PČR je odložila. Kdo podá trestní oznámení na hejtmanku za šíření poplašné zprávy a ohrožování nezávislosti médií?

Demokratický systém a zákony nemohou dobře fungovat, nejsou-li na odpovědných místech lidé s potřebnými vlastnostmi a schopnostmi. Věřme, že to nadcházející volby změní a politické strany upřednostní kvalitní kandidáty před kamarády – ve vlastním zájmu a zájmu země.

 

Jan Šinágl, 7.6.2020   

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)