Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Hruby RohozecRestituce a česká závistivá malost

Ad 9.12.: Soud v Semilech zamítl…

Na případu neustálého nevracení majetku rodině Karla hraběte Des Fours Walderode je vidět stopa zesnulých bývalých politiků Grosse a Dostála či zesnulého protišlechtického aktivisty Kunetky z Turnova. Tito politici ČSSD byli apriori proti šlechticům, asi z důvodů české závistivé malosti nechali politici prošetřovat restituční kauzy. Naopak v seriálu České televize Modrá krev je vidět, jak se šlechtici příkladně o své majetky starají, a to prostřednictvím svého poměru ke zděděnému majetku, který berou jako propůjčený od předků a jeho údržbou ho posílají dalším generacím. Co posílají dalším generacím české soudy? Jenom jedovatou slinu, nic víc, nic míň. Navíc škodí ekonomice, stát se musí dál starat o zámek Hrubý Rohozec.

Se soudem v Semilech mám osobní zkušenost, kdy mi nechtěli proplatit jako svědkovi v jednom případu ani nocležné a musel jsem se kvůli 600 Kč obracet na krajský soud v Hradci Králové?

Mohl být kolaborantem Karel hrabě Des Fours, když mu občanství potvrdil komunistický ministr vnitra Nosek v roce 1947 či demokrat a disident Jan Ruml v roce 1992? Je známo, že v té době vrcholila nenávist vůči všemu německému a ve stejné době byl ukraden i majetek hlubocké větvi Schwarzenbergů, těm i přesto, že podporovali odboj! Z rozsudku soudu v Semilech jsem nabyl dojmu, že žiju v režimu před rokem 1989! To samé je s dvakrát ukradeným zámkem Opočno knížecí rodině Colloredo-Mansfeld či knížecí rodině Kinský ze Zlonic, potažmo knížectví Lichtenstein. Howg!

Milan Kubík, Praha

Lidové noviny, Dopisy redakci, 11.12.2021  

***

Soud zamítl nárok potomků šlechtického rodu Walderode na zkonfiskovaný majetek

Okresní soud v Semilech zamítl nárok Karla des Fours Walderode v restituční kauze, v níž jde o majetek zhruba za tři miliardy korun.  Vrácení se jeho rodina domáhá 29 let, majetek stát zkonfiskoval po druhé světové válce na základě Benešových dekretů. Soudce Michal Polák uvedl, že je vázán předchozím rozhodnutím Nejvyššího soudu, podle něhož není Walderode oprávněnou osobu z hlediska restitučního nároku. Sílu změnit toto rozhodnutí má podle soudce pouze Ústavní soud. Rozhodnutí není pravomocné.

Rodina Walderode o vrácení majetku usiluje od roku 1992, nyní nárok uplatňuje vdova po Karlovi des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová. Ve sporu jde o zámek Hrubý Rohozec v Turnově i okolní pozemky.  Advokát dědičky Roman Heyduk po jednání novinářům řekl, že podají odvolání.

Český rozhlas, 9.12.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)