Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hruby RohozecRestituce a česká závistivá malost

Ad 9.12.: Soud v Semilech zamítl…

Na případu neustálého nevracení majetku rodině Karla hraběte Des Fours Walderode je vidět stopa zesnulých bývalých politiků Grosse a Dostála či zesnulého protišlechtického aktivisty Kunetky z Turnova. Tito politici ČSSD byli apriori proti šlechticům, asi z důvodů české závistivé malosti nechali politici prošetřovat restituční kauzy. Naopak v seriálu České televize Modrá krev je vidět, jak se šlechtici příkladně o své majetky starají, a to prostřednictvím svého poměru ke zděděnému majetku, který berou jako propůjčený od předků a jeho údržbou ho posílají dalším generacím. Co posílají dalším generacím české soudy? Jenom jedovatou slinu, nic víc, nic míň. Navíc škodí ekonomice, stát se musí dál starat o zámek Hrubý Rohozec.

Se soudem v Semilech mám osobní zkušenost, kdy mi nechtěli proplatit jako svědkovi v jednom případu ani nocležné a musel jsem se kvůli 600 Kč obracet na krajský soud v Hradci Králové?

Mohl být kolaborantem Karel hrabě Des Fours, když mu občanství potvrdil komunistický ministr vnitra Nosek v roce 1947 či demokrat a disident Jan Ruml v roce 1992? Je známo, že v té době vrcholila nenávist vůči všemu německému a ve stejné době byl ukraden i majetek hlubocké větvi Schwarzenbergů, těm i přesto, že podporovali odboj! Z rozsudku soudu v Semilech jsem nabyl dojmu, že žiju v režimu před rokem 1989! To samé je s dvakrát ukradeným zámkem Opočno knížecí rodině Colloredo-Mansfeld či knížecí rodině Kinský ze Zlonic, potažmo knížectví Lichtenstein. Howg!

Milan Kubík, Praha

Lidové noviny, Dopisy redakci, 11.12.2021  

***

Soud zamítl nárok potomků šlechtického rodu Walderode na zkonfiskovaný majetek

Okresní soud v Semilech zamítl nárok Karla des Fours Walderode v restituční kauze, v níž jde o majetek zhruba za tři miliardy korun.  Vrácení se jeho rodina domáhá 29 let, majetek stát zkonfiskoval po druhé světové válce na základě Benešových dekretů. Soudce Michal Polák uvedl, že je vázán předchozím rozhodnutím Nejvyššího soudu, podle něhož není Walderode oprávněnou osobu z hlediska restitučního nároku. Sílu změnit toto rozhodnutí má podle soudce pouze Ústavní soud. Rozhodnutí není pravomocné.

Rodina Walderode o vrácení majetku usiluje od roku 1992, nyní nárok uplatňuje vdova po Karlovi des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová. Ve sporu jde o zámek Hrubý Rohozec v Turnově i okolní pozemky.  Advokát dědičky Roman Heyduk po jednání novinářům řekl, že podají odvolání.

Český rozhlas, 9.12.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)