Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Adam Vojtech Mendelova Univerzita Brno

Aktualizováno 31.1.2022: prof. Adam Vojtěch s okamžitou platností rezignoval na svoji funkci. Kolik jemu podobných na českých univerzitách asi ještě nachází?Doufejme, že je posledním svého druhu, které jmenoval do funkce prezident republiky.

***

Dne 28.1.2022 jsem si náhodně pustil před půlnocí ČRoPlus a vyslechl část naprosto skvělého rozhovoru a argumentace prof. Pavla Jungwirtha, předsedy spolku Učená společnost ČR, ve věci skandálního selhání prokazatelného falzifikátora, podvodníka a manipulátora prof. Adama Vojtěcha, který byl jmenován prezidentem Zemanem rektorem Mendelovy univerzity v Brně. Prof. Jungwirth zaslal novému rektorovi Adamovi otevřený dopis a vyzval ho k rezignaci. Argumentace prof. Jungwirtha má zásadní význam pro celý systém vysokého školství, který se dodnes potýká s dědictvím  totality, jejími způsoby a praktikami. Jsou zcela v rozporu a neslučitelné s dobrými mravy.

Chtěl jsem si celý rozhovor poslechnout z audio-archivu ČRoPlus od 23:33 hod. Místo rozhovoru se ozývalo od začátku pořadu 23:33:10 hod. až do 00:00:20 hod.: „Toto audio je v hodinových záznamech nedostupné kvůli autorským právům.“ Není ani v popisu obsahu audio-záznamů (pokud vůbec byl?) od 23:33 hod., viz níže:

23:33 Radiokniha (27 min.)

Bill Gates: Jak zabránit klimatické katastrofě (7/10) Část sedmá - Jak se přizpůsobit teplejšímu klimatu. Investice do čistých technologií musejí doprovázet adaptační programy zaměřené zvláště na oblasti, které jsou klimatickou změnou postižené nejvíce. Příklady úspěšných programů jsou k dispozici už dnes: nové, odolnější odrůdy kukuřice, rýže odolávající záplavám nebo výsadba mangrovů, které zmírňují přívalové deště a brání zaplavování mořského pobřeží. Ukázky z knihy vybral pro Rozhlas Viktor Bezdíček. Dramaturgie Alena Blažejovská. V režii Lukáše Kopeckého čte Pavel Hromádka.  

Je to už pátý pořad, který jsem náhodně objevil. První čtyři případy právě řeší Rada ČRo, na základě mé stížnosti (RRTV moji stížnost odmítla s tím, že je to v kompetenci Rady ČRo). Bude mít zřejmě i pátý podnět, pokud nezajistí systémovou nápravu, protože už se těžko může jednat o náhodu. Jednalo se vždy o citlivá témata. Bude jich zřejmě mnohem více takto zablokovaných před veřejností v audio-archivu ČRo. Tyto zajímavé pořady se vysílají většinou v neatraktivních časech. Jak se mohou vztahovat autorská práva na rozhovor redaktora veřejnoprávního ČRo s profesorem veřejné univerzity, ve veřejné věci s mimořádně vážným dopadem pro společnost, pokud vůbec mohou v tomto případě existovat?

Kolik podobných pořadů je asi takto cenzurováno?

Pořadu o zločinech nacismu se cenzura netýká, ale viditelně je používána v citlivých případech zločinů komunismu (např. gen. Alois Lorenz), či kauz, za kterými stojí zřejmě pohrobci tohoto zločinného systému, kteří dodnes neztratili svůj vliv. Cinkání klíčky se smáli, ničím je neohrožovalo. O dalším vývoji bude veřejnost informována.

 

Jan Šinágl, 30.1.2022

***

Nový rektor Mendelovy univerzity má problém. Jeho laboratoř falšovala data

Budoucí rektor Mendelovy univerzity čelí kritice kvůli pochybení v článcích. Výzvu k rezignaci odmítl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)