Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mlejnek Petr„Dají-li se mravenci dohromady, zatřesou i stromem.“ Japonské přísloví

***

Neschopnost vlády zvládat efektivně krizi je stále zřejmější. Nekonečné teoretizování, ale žádné, skutečně efektivní, řešící činy a rozhodnutí

Tomáš Baťa by už dávno konal: např. zřídil by ve Zlíně krizový štáb pro okamžitou, cílenou pomoc ohroženým lidem (finanční i materiální). Pořídil by zásoby uhlí, umožnil sběr klestí v lese a vytvoření zásob palivového dříví, především z nemocných a padlých stromů, vyrobil by kamínka, kdyby nebyly na trhu. Lidé by se tak mohli v nejvyšší nouzi ohřívat nejen u kamínek, ale i u ohníčku a mnoho dalšího, umožňujícího přežít i nejkrutější zimu a ten nejhorší scenář. Připoměl by tak, že lidé si mohou nejvíce pomoci sami, pokud spolupracují, nemyslí jen na sebe, ale na společný zájem.

Nejvíce energie „vyrobíme“ její  šetřením

Stále s ní neuvěřitelně plýtváme. Vezměme si příklad z Ukrajinců jak dokázají přežít a hlavně nenaříkají, neplačou, nestěžují si, přitom bojují o holé přežití. Zatímco my se jen strachujeme o dovolené, že nebudeme jezdit autem, na dovolenou, nebudeme mít co jíst, bude nám zima… Jen zbaběle, nedůstojně naříkáme, neřešíme, co můžeme z nemalé části řešit a vyřešit sami. Potom se nedivte, že si Češi dělají ze všeho legraci, dokud jim nevybuchne bomba před domem - je po legraci, začíná naříkání, strach, pláč, zoufání a doufání, že to za nás někdo vybojuje - hlavní je hospůdka, zahrádka, chata, klídek a pohodička... Máme se hodně co učit od Ukrajinců, na rozdíl od nás jsou skutečným, hrdým národem, který ví za co bojuje - i za nás!

Od zkorumpovaných, neschopných politiků pomoc nečekejme, učme se spoléhat sami na sebe

Spoléhat jen na stát je nedůstojné. Je to postoj otroka, který se neumí postarat sám o sebe, pokud je zdravý a může pracovat.

Premiér Petr Fiala není člověk pro krize, stejně jako celá současná vláda

Je neuvěřitelné, co řekl na ČT24 ministr průmyslu Josef Síkela: „Pokud by např. ČR neměla dostatek plynu pro vytápění domácností, nebo pro nemocnice, tak třeba Německo zastaví část svého průmyslu a o ten plyn, která sama potřebuje, se s námi rozdělí.“ Škoda, že nám tuto „dohodu“ neukázal…   

***

Babiš píše našemu demokratickému odborně zdatnému předsedovi vlády

Tak znovu, opakování matka moudrosti: státní Transgas uzavřel smlouvu o dodávkách norského plynu na dvacet let v roce 1997. V roce 2002 podnik zprivatizovala ČSSD  za souhlasu ODS v rámci oposmlouvy  a RWE  si pak nakupovalo plyn,  kde chtělo. Stát prodejem ztratil veškeré páky  a dřívější kontrakty  přešly na soukromou firmu, na kterou nikdo neměl a nemá žádný vliv  a která navíc aktiva rozprodala Net4gas a Innogy. V trubce nepoznáte, jestli je plyn norský,  LNG,  ruský nebo katarský. Domluvte si schůzku v ČEZ, tam vás to naučí. Pokud jde o chemičky Agrofertu,  které nakupují velké množství plynu, tak ty jsou v Německu a na Slovensku. Když už chcete dělat narážky na nějaké mé zájmy,  dejte si aspoň práci s tím, aby nevyznívaly tak nedomyšleně  a dětinsky. A na rozdíl od Vás  jsem od vstupu do politiky vždy bojoval za naše národní zájmy  a za zájmy českých občanů.

***

Přestaňte už konečně lhát a zeptejte se svého nejzkorumpovanějšího premiéra Topolánka, kdo tady loboval proti dalším propojením ČR plynovody s Polskem a Rakouskem. Ano, správně, slovenská firma Eustream a její majitelé. Vaši podporovatelé.

Twitter Andrej Babiš

***

„Je velmi nebezpečné osvobozovat lidi, kteří chtějí být otroky.“

Machiavelli

***

Věřmě, že „otroci“ vypěstovaní totalitní ideologií už nás tolik neohrožují. Nové výzvě života se postavme každý čelem a společně, jako svobodní, nezávislí občané! JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)