Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

BELLINGCATBelingcat rusti zamerovaci raketLidé v okolí Putina věděli v jakém stavu je armáda, ale on to nevěděl. Plukovníci nás přišli varovat: „Putin se zbláznil a chystá válku. Copak nechápe, že armáda je ve stejně špatném stavu jako ekonomika?"

***

Odhalili ruské agenty Miškina a Čepigu - nejen tím se proslavili členové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat. Teď zveřejnili identitu speciální ruské jednotky, která vypočítává trasy raket mířících na ukrajinská města. Jak? Proč k tomu potřebovali ruský černý trh s daty? Raketovi programatori seznamA nebojí se, že je podobně jako Skripala přijedou agenti Kremlu zabít? Jakub Lucký mluví s Christem Grozevem, šéfem investigativní skupiny Bellingcat. ČRoPlus 28.10.2022 – 8:35 hod.

Jak se ruské řízené střely dostávají na ukrajinská hřiště a do obytných domů? Seznamte se s týmem, který stojí za zaměřováním ruských raket na civilní infrastrukturu. Mají zkušenosti i ze Sýrie.  Neuvěřitelná práce Bellingcat - velcí sympaťáci!

Z rozhovoru: koupitelné telefonní seznamy, tel. rozhovory, porušování zákonných pravidel, veřejný zájem je upřednostňován před státním, tel, rozhovory generálů, válečné zločiny Ruska.

Ruská armáda má jen 30 vlastních programátorů – specialistů, ruský trh s daty vznikl už v 90. letech

Data 20 miliónů lidí, včetně telefonních čísel, adres bydliště, fotografií, dnes je vše zdigitalizováno. Od roku 2010 možnost koupit celou databázi, nebo jen určitá data, nejen uniklá, ale i ty, které měly v danou chvíli firmy či úřady. Zprostředkovatelé nabízeli i přístup do policejních systémů, pohraničních kontrol, finančních zpráv a databází tel. operátorů, kde se dají získat data o tel. hovorech. Nejlevnější varianta 10 Euro za vyhledání dat, za tel. hovory 100 Euro, účtují si 150 Euro.

Koupit se dá cokoliv – jména, data narození, všechny vaše cesty do Ruska, kdo vás pozval, kde jste bydleli, data a časy vstupu, pokud jste Rusové, máte dat mnohem více – všechny jízdenky na vlak, autobus, letadlo, daňová přiznání za posledních 10 let, kde je vidět zaměstnavatel, kopie pasu - 20 Euro nejlevnější, nejdražší je určení vaší pozice podle tel. věží 50 Euro za poslední 3 měsíce.

Nemohou být potrestáni, jsou chráněni svými šéfy, je to syndrom „Lovec přece nemůže být loven“, myslí si, že jsou nad zákonem i rizikem, dělají tak chyby i když je dělat nemají, data se dají koupit hned na druhý den po události. Poslali i rozhovory, jak na druhý den sami volají svému šéfovi a FSB, považují to za svoji práci a nepřemýšlejí o tom co dělají. Žena jedno z nich v době, kdy mu bylo voláno pořádala v Paříži módní přehlídku.

Víme co děláte, sledujeme vás, jak můžete sám se sebou žít?

V té době raketa zasáhla školku – reakce: „Hele chlape, chovej se jako profík, ptej se mne na konkrétní věci, jesli chceš odpověď“. Na konkrétní otázku odpověděl, že neodpoví, že není blázen. Bral to jen jako práci. Zatímco zabíjeli lidi, hledali si partnerky a smlouvali o cenách numismatických mincí, jen jak si vydělat další peníze. Mají mzdy 4-5000 Euro, v Moskvě velmi dobrý plat.

Jsme na seznamu k zabití, ale mají nyní zásadní existenční problémy

Kreml a FSB teď přemýšlejí jak přežít a kdo je pak bude chránit? Mají proti sobě Putina, generály a asi 30 lidí, kteří jezdili po světě a trávili lidi. Teď už cestovat nemohou, kvůli nám. FSB není ideologická, přemýšlí jaký krok je ten správný a jak se vyhnout zbytečným rizikům. Bojím se více poblouzněných ruských patriotů než FSB.

Co Západ na Rusku stále nechápe?

Největší nepochopení je, že si myslí, ře ruský režim je jedna skupina kompaktních lidí. Je to trh, kde každý soupeří s každým. Dala se oslovit skupina olygarchů a navrhnout ji cestu ven ze složité situace. Abramovič mohl ovlivnit stovky ruských olygarchů. Velká Británie toho nevyužila a Západ to neudělal.

Co mne překvapilo nejvíce?

Lidé v okolí Putina věděli v jakém stavu je armáda, ale on to nevěděl. Plukovníci nás přišli varovat: „Putin se zbláznil a chystá válku. Copak nechápe, že armáda je ve stejně špatném stavu jako ekonomika?" Ani jedna z miliard podpor Ukrajiny neměla žádný výsledek. Nikdo nedodržel za co byl placen. Zvedla se obrovská vlna patriotismu napříč celou zemí - mezi bohatými i chudými. JŠ  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)