Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

CNN Prima News„Ne, celý to tam nedávejte, abychom si nepoškodili politicky cestu jinde,“ zasahuje právnička televize Prima Mikešová, pravá ruka generálního ředitele Marka Singera, do reportáže, která má jít večer do vysílání. V reportáži jde o SMS tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO) – o jeho vyjádření k tuzemskému dopravci Smartwings v souvislosti s čerpáním miliardových dotací z programu COVID. Jedna věta bývalého premiéra odhaluje dohody televize s vládními politiky na začátku vypuknutí pandemie.

Stejně jako dopis premiéra Babiše do Ameriky obsahovala tato televizí cenzurovaná část vyjádření zásadní informaci: tu, že sama televize Prima a její vedení pravděpodobně porušovaly velice tvrdá proticovidová opatření. V době, kdy vláda pro obyvatele země nařídí tvrdý lockdown a nouzový stav, v zájmu stamilionových investic do mediálního projektu CNN Prima News, v zájmu premiéra a jeho koaličního partnera Jana Hamáčka, je podmínky porušit a mediální projekt CNN Prima News co nejrychleji rozjet.

Nebyla jsem si zcela jistá, zda sms zprávu psal Andrej Babiš; těžko soudit, protože sám většinou nepoužívá interpunkci. Každopádně však přišla z jeho čísla a faktem též je, že vyjádření premiéra mě upozornilo na blízké vztahy – na možné dohody mezi premiérem, jeho týmem a vedením TV Prima… 

Pokud by televize SMS odvysílala, lidem by to přiznala. Přiznala by, že vysílá o protiepidemických opatřeních a zásadní nutnosti tato dodržovat, že vysílá o nouzovém stavu, o tom, co lidé smí a nesmí, a sama opatření přitom s účastí politiků – exministra vnitra Hamáčka – a s vědomím tehdejšího předsedy vlády pravděpodobně porušuje.

A jak to vyřešili? Zrušili nás – investigativní tým… Ale ať už tak či onak, je nutné doplnit, že jedním z nejpostiženějších odvětví ekonomiky se v době pandemie stala bohužel skutečně letecká doprava (na rozdíl od strašících médií).

Celý článek>

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)