Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Oleg Sencov: „Velká zrada často pramení z malého strachu. SSSR se začal hroutit, až když se začaly dodržovat zákony.“

***

ČRoPlus 14.1.20236:33 hod. - od 6:48:25 hod. Otřesná pravda o Rusku. JŠ

***

MagnitogorskNa sociální síti VKontakte už přes tři roky existuje skupina s lakonickým názvem A. L. Texlere, Pomozte nám!!! Kupí se v ní žádosti o pomoc adresované gubernátorovi Alexeji Texlerovi. Píší je prostí obyvatelé Čeljabinské oblasti. Z jejich proseb to často vypadá, jako kdyby se regionem na úpatí Uralu přehnala válka.

„V celém městě nefunguje kanalizace. Suterény vícepodlažních domů zatopily splašky, které tečou po ulicích proudem, v bytech, v chodbách, dokonce i venku je nesnesitelný zápach,“ popisuje Jana Ustinovová gubernátorovi život ve městečku Bakal. Jak ve své stížnosti uvádí, k podobné situaci dochází pravidelně posledních několik let. O městě zaplaveném fekáliemi psala dokonce i celostátní ruská média.

„Včera u nás čistili žumpu. Fekálie vylili vedle popelnic a na parkoviště. Nechci si ani představovat, co bude na jaře,“ přidává svůj postřeh obyvatelka Bakalu Světlana Samcovová.

„Věnujte pozornost poliklinice ve městě Kasli!!! Tam prostě vraždí lidi!!

Lékaři utíkají!“ zoufá si Natalije Matvejevová. Ve vyhledávači Yandex si tamní nemocnice vysloužila v hodnocení na základě 170 recenzí jednu hvězdičku. „Je to hrůza. Nechali nás umírat. Kolik tisíc lidí je na hraně smrti? A všichni mlčí, je to hrůza. Možná bychom už měli napsat Bidenovi, když se o nás naše vláda nestará?“ odpovídá Vladimir Semjonov.

Jak píše uralský zpravodajský web Ura.ru, zdravotnický personál nemocnice se v polovině loňského prosince vzbouřil proti primářovi. Podle jeho zástupce Arkadije Zujeva je situace katastrofická. Nemocnice nemá dokonce ani obvazy.

„Co je tohle za středověk?“

„Žádám o řešení situace v Magnitogorsku, v osadě Králíkárna. V osadě není vodovod. Každý rok nám slibují, že bude, ale stále nejsou peníze. Mnoho let nám přiváží vodu o sobotách. Ale najednou provozovatel oznámil, že vodu budou přivážet jen do 1. února, a pak si máme poradit sami. Co to znamená? Kde mají lidé brát vodu? Jak budeme vařit, mýt se, prát? Co je tohle za středověk?“ popisuje zoufalou situaci na periferii 400tisícového města Sjuzanna Noviková.

Ještě v srpnu 2020 list Magnitogorský dělník, noviny kontrolované tamní radnicí, oznámil, že všech 210 domů bude brzy připojeno k vodovodnímu řadu. Ovšem ani po více než dvou letech k tomu nedošlo. Stížností ve skupině každým dnem přibývá: na zimu v bytech, na dvojnásobné zvýšení inkasa, na sněhem zaváté cesty. To všechno by měl řešit šéf regionu. Protože nikdo jiný se asi o tamní obyvatele nepostará. A možná někteří obyvatelé ruských regionů dokonce závidí lidem z ukrajinského Mariupolu. O ty se podle televizních slibů postará přímo ruská vláda.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)