Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Duka a GraubnerSkvělé kázání (od 24:30 min.) Pražského arcibiskupa Jana Graubnera na závěr vystavení českých korunovačních klenotů.

Korunovacni klenotyZačněme myslet jinak, reformujme sebe, Boží království je v nás, nechme vládnout pravdu a spravedlnost v nás, vytvářejme pokoj, ne napětí a zlobu. Vnášejme tyto hodnoty do našich vzájemných vztahů. Vyjděme ze sebe a otevřeme se. Nespoléhejme na žádné „ismy“, ani na lidskou chytrost, taktizování, či sílu a peníze mocných. Otevřte oči a srdce, buďte příkladem svému okolí. Ježíš nedělal žádné složité výběrové řízení ani žádné volby. Řekl prostě pojďte za mnou. Šli s ním ti, který měli odvahu opustit své „jistoty“, představy, všeho nechat a začal měnit společnost k lepšímu. Připomněl i „největšího Čecha“ Karla IV. Sluší se dodat, že jeho otec byl francouzský Němec a matka už měla jen pár procent české krve, v souvislosti s volbou presidenta a zda na Pražském hradu smí usednou pouze „čistokrevný“ Čech.

Babišovi KSV 22.1.2023Pavlovi a kardinaloveZarazilo mne, že mezi účastníky seděl člověk v kulichu a byl opakovaně ukazován? Zúčastnili se i president Zeman, gen. Petr Pavel a Andrej Babiš, v doprovodu svých chotí. Nicměně při hromadných modlitbách nebyli ukázáni. Diváci se tak nemohli dozvědět, zda mluví a zpívají jako ostatní křesťané. Neviděl jsem celou mši, nicméně gen. Pavel byl ukazován opakovaně, na rozdíl od protikandidáta. Bylo by to opět potvrzení, že veřejnoprávní ČT se nechová nezávisle, ale aktivisticky. Ale třeba neměl potřebu být v první řadě, bát z dosahu kamer, mezi normálními účastníky, kteří tam šli z vnitřní potřeby. Nedivím se, že pozvání ČT na debatu Babiš odmítl, ale možné je vše – i jeho nečekaná účast? Uvidíme, nejpozději po volbách. Přikládám dvě fotografie – Babišovi před Katedrálou sv. Víta a Pavlovi u kardinálů. Kouzlo propagandy tkví často i v pozadí. Důležité je zapůsobit na podvědomí voliče…   

 

K ukončení výstavy korunovačních klenotů můj postřeh. V roce 1987 jsem chtěl navštívit Bílý dům ve Washingtonu. Přišel jsem těsně před jeho uzavřením v 16:00 hod.a zařadil se do dlouhé fronty čekajících návštěvníků. Policista mi na můj dotaz sdělil, že každá osoba, která se postaví do fronty čekajících do 16:00 hod. si Bílý dům prohlédne. Prohlédl jsem si ho v klidu, beze spěchu a žádného tlaku, aby se návštěvníci pohybovali rychleji. V Praze lidé čekají marně hodiny. Katedrála sv. Víta se prostě uzavře a nikoho nezajímá, že čekali zbytečně a mohli jít domů dříve – o nedůstojném nucení k rychlejšímu „průchodu“ kolem vystavených korunovačních klenotů nemluvě. Jiná země, jiný mrav.

 

Jan Šinágl

22.1.2023    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)