Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LOH Paris 2024 Putin LukasenkoBach ThomasI pro nás, stejně jako pro putinovské Rusko či pro pana Bacha, platí výrok zakladatele světového olympijského hnutí Pierra de Coubertina: „V den, kdy sportovec přestane myslet především na štěstí z vlastního úsilí, opojení silou a na fyzickou rovnováhu, které z nich získává, v den, kdy by nechal marnivost či zištné zájmy převážit, v ten den jeho ideál zemře.“

My, níže podepsaní, žádáme důrazně Český olympijský výbor, aby všemi prostředky zabránil vstupu sportovců Ruské federace a Běloruska do kvalifikačních soutěží pro olympiádu v roce 2024 a aby učinil toto veřejné oznámení: Pokud se sportovci Ruské federace a Běloruska (což platí rovněž pro jejich účast pod "neutrální vlajkou") zúčastní olympiády v Paříži, bude ČR účast na hrách bojkotovat. LN PS Olympijsky mir 17.2.2023Petici můžete podepsat ZDE. Podepsal jsem (1764) s textem: „Reprezentanti země, která vraždí civilisty a děti, nemají právo účastnit se LOH. Svoji účastí by vyjádřili souhlas s vražděním nevinných a pošlapali barbarsky myšlenku olympijských her! V případě účasti ruských sportovců, by MOV ruskou agresi a zločinný ruský režim de facto schvaloval a legitimoval. V tom případě by se čeští sportovci LOH neměli zúčastnit. Slava Ukrajini Herojam Slava!“

***

Žádný Rus by neměl hrát v jakékoliv soutěži v jakémkoliv aportu na žádné úrovni

 ***

Když kolaborace s Putinem ani mrtví nevadí. Olympiáda je naditá kasa pro zasvěcené

Thomas Bach už jde tak daleko, že otevřeně vyhrožuje Ukrajině a zemím, vyzývajícím k bojkotu her, pokud na ně MOV povolí přístup „sportovců“ z Ruska a Běloruska. Nijak mu nevadí, že přes sedmdesát procent z nich je příslušníky vraždící ruské armády.

U pana Bacha lze připomenout, že už v roce 2007 na zasedání MOV v Guatemale tvrdě lobboval za přidělení zimních olympijských her na rok 2014 ruskému Soči. Odtud pochází i jeho osobní přátelství s ruským diktátorem Putinem. Odměnou mu byla ruská podpora pro jeho zvolení předsedou celého MOV.

A tak bylo samozřejmé, že na oplátku se zase pan Bach usilovně snažil zahladit dopady po provalení ruským státem financovaném a řízeném podávání dopingu stovkám ruských sportovců prostřednictvím státní „protidrogové“ laboratoře, řízené doktorem Grigorijem Rodčenkovem.

Všechno se zhoršilo v lednu 2016, kdy Rodčenkov ztratil nervy a v obavě o svůj život uprchl do Spojených států, kde požádal o azyl. Během příštích čtyř týdnů v Moskvě záhadně zahynuli jeho dva nejbližší spolupracovníci a přátelé, Vjačeslav Siněv a Nikita Kamajev.

Od té doby žije Rodčenkov v USA na neznámém místě ve federálním programu na ochranu svědků.

Dnešní situace je pro Putinovy kolaboranty přece jen složitější. Minulý týden se zástupci 35 zemí, včetně USA, Velké Británie, Německa, Austrálie, ale i České republiky, shodli na tom, aby MOV trval na vyloučení Ruska a Běloruska z olympiád až do skončení agrese proti Ukrajině.

Schyluje se tedy k obrovské diplomatické bitvě, ve které bude uplácení jednotlivých delegátů nejoblíbenější a zároveň nejsledovanější „sportovní“ disciplínou.

I pro nás, stejně jako pro putinovské Rusko či pro pana Bacha, platí výrok zakladatele světového olympijského hnutí Pierra de Coubertina: „V den, kdy sportovec přestane myslet především na štěstí z vlastního úsilí, opojení silou a na fyzickou rovnováhu, které z nich získává, v den, kdy by nechal marnivost či zištné zájmy převážit, v ten den jeho ideál zemře.“

***

Český box se přidává k USA a Irsku,  nevyšle své výpravy na letošní MS v Indii a Uzbekistánu

Bojkot jako první oznámily USA, kterým vadí kontroverzní kroky Mezinárodní boxerské asociace. Její vedení v čele s Rusem Umarem Kremljovem umožňuje ruským a běloruským boxerům startovat na akcích pod státními vlajkami, a to navzdory ruské invazi na Ukrajinu. Už v roce 2019 přišlo boxerské mistrovství světa o status kvalifikace na olympijské hry. Důvodem byly problémy s financováním a kontroverzní rozhodování na olympijských turnajích. Mezinárodní asociace je pod vedením Kremljova finančně závislá na energetické firmě Gazprom a boxu hrozí vyřazení z olympijského programu (ČRo 13.2.2023).

Během konání starořeckých Olympijských her, byly války zakázány. Pokud se války konaly, olympijské hry se nekonaly.  Dnešní svět vyspěl materiálně, mravně upadá stále více.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)