Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2024 00:07
  "Česká republika nemá letectvo, má aeroklub, ve kterém má pár ...

  Read more...

   
 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jilkova Mate slovoDávat prostor Jílkové ale také znamená oslovovat sortu diváků a čtenářů, o které by seriózní médium v dlouhodobém výhledu spíše usilovat nemělo.

Především to není žádná politická diskuse, ale kabaret, estráda nebo stand-up svého druhu a Jílková je dramatická umělkyně, která ztvárňuje odvážnou moderátorku typu neřízená střela, ostatně herectví vystudovala na konzervatoři. Svůj výkon má dobře připravený včetně propracované mimiky a gestiky. Třeba v duelu se senátorkou Kovářovou, která vystartovala se směšným návrhem ceny za manželskou věrnost, vyvalila oči a začala ječet. Kovářová sice byla vůči Jílkové trapně osobní, ale moderátorčina reakce byla zcela neprofesionální, neřku-li na vyhazov.

Nemluvě o tom, že nikomu jinému než Jílkové by tahle pavlač v České televizi, která až hystericky proponuje korektnost a vyváženost, neprošla. Zvláštní je, že Jílková, která má svůj program postavený na propracovaném rozeštvávání, vyostřování konfliktů, překrucování a přehánění, ve zmíněném rozhovoru soudí, že se prohlubuje netolerance ve společnosti a mohou za to především politici, kteří lžou a kašlou na lidi.

Kdyby jí ale politici a pak i publikum ochotně nesedávali na lep a nechodili se k ní tak rádi producírovat, mohla by ten svůj krám, v němž provozuje v podstatě to samé, co vytýká druhým, zavřít.

Jeden by řekl, že člověk své cti dbalý k Jílkové nepoleze, protože přece musí vědět, že se tam žádné téma ani neotevře, ani nevyřeší. Jenže to je druhotné, každý chce být viděn a je mu ukradené, že Máte slovo je cirkusová manéž a Jílková krotitelka v sexy oděvu.

Navíc je tenhle formát už hodně přežitý, takové diluvium vzešlé z radosti nad nově nabytou svobodou slova. A že zrovna veřejnoprávní televize jej bude taková léta udržovat, je přinejmenším zvláštní.

Celý článek>

P.S.

Otec Michaely Jílkové byl předseda ZV KSČ v Divadle Jiřího Wolkra, už zaniklém. Kolik takových „kariérních tatínků“ zajistilo kariéru svým dcerkám a synkům po listopadu 89? Pořad „Máte slovo“ je „krmivo pro spodinu“, plní svůj účel, ale nenaplňuje vůbec veřejnou službu. Je to v podstatě služka politiků. Stačí se podívat na podobné formáty na ARD. Divil by se i „fanoušek“ Jílkové, jak vypadá kultivovaná, věcná diskuze – nemusel by ani rozumět německy. Rozdíl je nebetyčný – v projevu, chování, oblečení i decentnímu, kultivovanému chování publika. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)