Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Fiala a pandemieJakoby tiskové konference a mediální zviditelňování bylo hlavním pracovním obsahem nejvýše postavených občanů zákonodárců. Jak jim potom může zbývat dostatek času na skutečnou, efektivní práci? Občana zajímají výsledky, které vidí kolem sebe, ne tlachání kdo, kde, s kým se setkal a „rozhovory proběhly v přátelském, soudružském duchu“ jak si ještě pamatujeme.

Ve Švýcarsku nejsou politici v médiích moc vidět, pouze děje-li se vážná věc. Pracují. Kdyby vystupovali tak často v médiích jako čeští, moc by toho neudělali. Voliči by jim to dali jasně najevo při dalších volbách. Švýcara nezajímají řeči v médiích, volí podle toho jak se mu žije a co vidí kolem sebe. Švýcarští politici to dobře vědí.

České poltiky zajímá občan jen jednou za čtyři roky, mezitím jen „kecají, plánují a nerealizují“. Žijí všichni společně v jedné velké bublině, mimo realitu, jako jedna parta. Na média mají čas okamžitě, ale na schůzku ve svých kancelářích s občanem už zdaleka ne tolik, pokud vůbec. Nedivme se, že to potom v naší zemi takto vypadá. A bude hůře, jestliže nebudou krizí či občany donuceni začít skutečně pracovat. Pokud toho nebudou schopni, doufejme, že v naší zemi je těch mnohem schopnějších lidí stále dost. Party je mezi sebe dobrovolně nepustí.

Poznámka na okraj: kdyby se ve SRN tak masivně zdražilo pivo jako v ČR, Němci by ho prostě nepili. I tak se dá porovnat kvalita a vyspělost občanské společnosti.

***

Ohlédnutí se za Covidem: Česká cesta z Covidu, diskusní fórum ke knize

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)