Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

President ČR gen. Petr Pavel: Kdo má sílu rozhoduje, kdo ne, poslouchá. Síla je věčná“.

***

Ukrajinsky chlapecekUkrajina VictoryČRoPlus, Radiožurnál a iROZHLAS dnes uspořádali mezinárodní konferenci na téma Média a Ukrajinaspolečné hodnoty, společná odpovědnost. O roli médií během ruské agrese na Ukrajině. Zúčastnili se prezident Petr Pavel, starosta Kyjeva Vitalij Kličko a ruská opoziční novinářka Žanna Němcovová. Trvala 9 hodin a Událostem ČT nestála za zmínku (zmínili pouze na konci, krátce, setkání presidenta ČR a presidentky Slovenska v Brně). ČT24 v době projevu presidenta ČR vysílala živě pořad „Sucho v Česku“?! Jasné selhání veřejnoprávní služby ČT s prvky kolaborace a vlastizrady. Co na to politici a osobnosti veřejného života? President Pavel pronesl vskutku státnický projev připomínající Churchilla. Radiožurnál vysílání přerušil, přenášel jen ČRoPlus. Celý záznam je na YouTube – viz níže. Úvodní projev presidenta Pavla a jeho následné odpovědi na otázky novinářů, mohu jen doporučit! V boji za svobodu přituhuje. President nám to připomíná více než jasně.

K jeho schvalování ruské okupace z roku 1968 dodávám v reakci na kritiku Jakuba Železného na Twitteru: Chceme dokonalost po druhých, jako bychom jimi byli sami. Dnešní projev presidenta byl skvělý. ČT24 ve stejné době vysílala "Sucho v Česku". Kolik vteřin z projevu ukážou dnes Události ČT? Bude mít přednost opět sucho, se kterým nás pan Železný seznámí, jako hlavní zprávou dne?!

Bylo by skvělé, kdyby tento projev pronesl někdo s absolutně čistou minulostí. Tu nemáme nikdo a mít nikdy nebudeme. Věčnou touhou po dokonalosti se sami ničíme. Příkladů v naší minulosti je dost.

Rusofil Erik Best opět smazal můj komentář k jeho článku: „Militarizace české společnosti“ (FW 22.6.2023 11:35 hod.). Plná "ústa" demokracie a cenzuruje jako Kreml. Jsme ve válce, jen u nás nevybuchují bomby, pouze dezinformační - poslední se pokusila vyřadit web ČRo. Kdy se probudí odpovědní a začnou proti stále drzejší ruské "páté koloně" účinně konat, pokud ovšem nejsou sami její součástí?! President Pavel připomíná svým „burcováním“ Churchilla, byť k jeho emočním, motivujícím projevům má hodně daleko. Jeho charakter a skutečné schopnosti prověří až nadcházející doba.   

Ruská kolona v ČR se odhaluje stále více. Budeme hodni obětí Ukrajinců? Bojují i za naši svobodu! Stála vždy krev, proto je tak cenná! Kdy přestaneme upřednostňovat „bůček před svobodou“?! Můžeme přijít i o vysněný „bůček a pohodu“ rychleji než tušíme. Zaslouženě, budeme-li se chovat stále tak naivně. JŠ

***

***

Všechny vlády lžou. Proto je kontrola moci nejdůležitější část demokracie

 24.2.2023: Už rok bojuje Ukrajina za svoji a naši svobodu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)