Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:18
  „Poslední dva roky ujedla inflace z každé koruny 37 haléřů. Teď ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zneuzivani zdravotnictvi

Aktualizace 16.9.2023: Češi masivně zneužívají zdravotní služby, říká šéf nemocnice

***

Neštěstí českého člověka je, že hledá sebestředně, neempaticky, jen nagativa a důvody ke kritice ve všem a na všech, jakoby jen on sám byl dokonalý a příkladný. Komunismus vystřídal Musismus. Doplatíme na něj stejne, pokud se budeme i nadále chovat jako „ovce“, které čekají jen na porážku, protože nejsou schopny převzít samy odpovědnost za své životy. JŠ

***

O pětatřicet korun mají vyrůst poplatky za televizi a rádio. Je kolem toho poprask, podivuhodný už proto, že suma pětatřiceti korun je nižší, než kolik průměrně zaplatíme za jedno pivo v hospodě. Aktuálně se v zemi strhl doslova finanční rej. Nastalo takzvané oranžové tsunami a sociální demokracie vyhrála všechny myslitelné i nemyslitelné volby. S velkou slávou pak regulační poplatky zrušila a čekárny lékařů se opět zaplnily. Byla to doba velké slávy strany oranžových a ODS ztratila vedoucí pozici takzvané pravice, pokud se u nás dá o pravici mluvit. Jidášova třicítka zafungovala. Obušek je z pytle venku a zůstane venku, i kdyby Fialův tým dle svého zvyku couvl. Napadá mě, že by se do pytle vrátil jen jediným kouzlem: že by se v médiích zrušilo zpravodajství a hlavně komentáře a vrátila se ČT3 a hrála by se víc dechovka a Goťák. To by si lidi možná i rádi připlatili.

Celý článek>

***

P.S.

Veřejnoprávní ČT je třeba zachovat, ale ne v dnešní kvalitě. Je ostudná a drahá i zadarmo, takřka ve všech oblastech. Nepotkal jsem nikoho, napříč generacemi, který by ji chválil. Chybí ji potřebná osvěta a povznášení mravní úrovně obyvatelstva. Kriminálky ve formě českých „kovbojek“ ji určitě nepozvednou. Nabízí plebejský, nenáročný konzum, opakování starého dokola, místo povznášení duchovní úrovně. Připomínat staré zločiny a mlčet o současných je také její flagrantní selhání. Bude o nich referovat až za 30 let, pokud ještě bude existovat?  

Zdravotnictví mohou vyléčit jen „nemocní“ pacienti. Co je zadarmo, Čech vždy využije, resp. zneužije – empatie je mu cizí. Na vyšší cenu piva si zvykl, ale zaplatit za návštěvu lékaře 30 kč ani náhodou. Miliardy se „vyhazují do vzduchu“ zbytečnými návštěvami lékaře. Je to zadarmo, tak si tam nemálo lidí chodí „pokecat“ a vyplnit nudu všedního dne. Lékař vždy něco najde. Potom se i zbytečně „baští“ léky za miliardy. Ve Švýcarsku jsou tři druhy zdravotního pojištění – algemein (všeobecné, 4-6 lidí na pokoji) – halbprivat (2) – privat (1). Privátní je nejdražší, ale zaručuje nejkvalitnější péči a komfort. I lékaři, jako každá jiná profese, mají různou kvalitu. Ti nejlepší nemohou léčit všechny. Za každou návštěvu lékaře se platí určitý poplatek, včetně pobytu v nemocnici. Lidé proto jdou k lékaři jen když opravdu musí. Do vysokého věku dělají vše pro udržení svého dobrého zdraví – turistika, cvičení, vzdělávání se, životospráva apod. Prostě pohyb duše i těla, jako základ dobrého zdraví. Nucení k přesčasům lékařů z nich děláme novodobé otroky. V podstatě jenom pracují, jí a spí. To se nutně projeví i na kvalitě práce a jejich vzrůstajícím nedostatku. Řešením je „odzadarmování“ zdravotnictví. Teprve potom bude dostatek lékařů v patřičné kvalitě zdravotní péče a služeb. Za problém může pacient, který ho může, jako jedinný, vyřešit. Dobrovolně to neudělá.      

Neštěstí českého člověka je, že hledá sebestředně, neempaticky, jen nagativa a důvody ke kritice ve všem a na všech, jakoby jen on sám byl dokonalý a příkladný. Komunismus vystřídal Musismus. Doplatíme na něj stejne, pokud se budeme i nadále chovat jako „ovce“, které čekají jen na porážku, ptotože nejsou schopny převzít samy odpovědnost za své životy. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)