Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Česko dostalo od Nigérie diplomatickou facku

Cituji: Premiér odmítl odpovědět na přímou otázku, zda zrušení cesty souviselo s Izraelem. „Bez komentáře,“ řekl. Poznamenal zároveň, že Česko kvůli zrušené cestě „nic neztrácí“. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) novinářům v úterý při návštěvě Vídně řekl, že by zrušení Fialovy návštěvy „nepřikládal nějaké hlubší významy“. Poznamenal také, že s podporou Izraele by krok Nigérie nespojoval, česká diplomacie podle něj nedostala signál, že by mělo jít o takovéto gesto. Nigérie podle mluvčího vlády Václava Smolky pouze oznámila, že není schopna zajistit odpovídající přijetí a program. – Takže asi budeme Nigérii učit "odpovídajícímu přijetí a programu"?! 

Vláda před Fialovým turné škrtla stovky milionů pro Afriku

Cituji: Navštívil muzeum vody, otevřel obchodní fórum v Nairobi a pojedl speciálně upravenou krávu s generálem etiopského letectva. U položky s názvem „Program naplňování cílů ČR v Africe v letech 2023–2025“ svítila nula korun. Přitom právě tento program v lednu odsouhlasil celý kabinet. Podle něj má ministerstvo zahraničí aktuálně nespotřebovaných více než 200 milionů korun. Redakce žádala o rozhřešení premiéra Fialu, na dotazy však mluvčí vlády Václav Smolka do uzávěrky vydání nereagoval.

„Je pak otázkou, zda mají cesty vládních představitelů do Afriky smysl, když tamním partnerům nemáme co nabídnout, v porovnání například s Čínou. Cesty českých politiků bez toho, aby je doprovázely i finance na projekty, „skončí jen PR fotkou.“

„Nedává smysl, aby premiér vyrážel do Afriky s tím, že to zanedbával a musí to dohnat, a zároveň se rušily rozvojové projekty do Afriky. To je zcela absurdní. I když mě to vlastně nepřekvapuje. Je to stejné, jako když BIS řekne, že Čína je náš nepřítel a hrozba – a za týden tam odletí Tomáš Pojar s tím, že chce protějšky ujistit, že chceme rozvíjet vztahy s Pekingem,“ uvedl Zaorálek.

Zahraniční misi – konkrétně do Saúdské Arábie – nedávno rušil i ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten spolu s Fialou počátkem listopadu vystoupil v Praze na demonstraci na podporu židovského státu. V Rijádu, který střeží dvě nejsvětější místa islámu, chtěl ministr lobbovat za dodávky ropy. O zrušení cesty se dozvěděl den před odletem.

***

Další zoufalá ukázka jak to neumíme. JŠ

***

Ondřej Kašina 4. díl: Čeká nás hluboká krize. Snad to probudí naše elity, ale také mlčící většinu. Kupředu do minulosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)