Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

U příležitosti druhého výročí války na Ukrajině a v reakci na smrt vězněného opozičního politika Alexeje Navalného zástupci zemí EU odsouhlasili už třináctý balík sankcí proti Rusku.

Seznam lidí, podniků či institucí, kteří se mají přímo či nepřímo podílet na podpoře agresora, se tímto rozhodnutím rozšířil o dalších 200. Kromě ruských subjektů na něm podle ČTK nově figurují čtyři čínské společnosti a jedna indická. Důvodem je, že prý pomáhají Kremlu obcházet dříve přijatá opatření znemožňující nákup vojensky využívaných technologií. Jde o společnosti produkující tzv. výrobky dvojího užití, zejména drony.

Nový rozsáhlý balík sankcí chystají i USA. Jednou se snad dozvíme, zda podobná opatření fungovala (v případě Iránu ne), ale na dveře nadšených politiku, kteří je schvalují, čas od času zabuší tvrdá realita ve formě zpráv o tom, jak ruské firmy našly zadní vrátka a jak západní podniky s nimi čile a bez skrupulí obchodují. Zřejmě se řídí heslem slavného ekonoma Miltona Friedmana: The business of the business is the business.

Nové svědectví o obcházení sankcí přinesly reportéři CNN, o níž nelze tvrdit to, co premiér Petr Fiala řekl o stávkujících českých farmářích. Tato televize, kterou Kreml nejspíš nepodporuje, tvrdí, že Rusko nebylo nikdy bohatší – díky strategickému partnerovi v USA. Dále se dozvíme, že Rusko disponuje dosud nevídaným množstvím hotovosti – díky západním sankcím. Odkud tento cash pochází? Tak například z Indie, ale i z USA. CNN cituje novou analýzu Centra pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), podle níž Indie (to je ten strategický partner Spojených států) loni nakoupila za 37 miliard dolarů ruskou ropu, jejíž deriváty pak vyvezla, např. za více než miliardu dolarů i do USA. Indie nyní kupuje třináctkrát více ruské ropy než před invazí. Na tyto obchody se sankce nevztahují. Mezi Indií a Ruskem navíc jezdí stínová flotila tankerů pod vlajkami různých států. Ta byla zřízena pomocí Kremlu, aby maskoval, s kým a jak ruští těžaři obchodují. Jen tato flotila loni uskutečnila 588 cest mezi oběma zeměmi.

Ištván Léko, LN 22.2.2024

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)