Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Covid a svetNepochybuji, že u nás by byl požadavek potrestání politiků, vědců, jejich poradců a veřejnoprávních médií, za neobjektivní informování, ještě vyšší. JŠ

***

Téma znovu otevřely nedávno zveřejněné protokoly Institutu Roberta Kocha (RKI), ústavu pro prevenci nemocí. - Lockdowny mají závažnější důsledky než samotný covid

Na 200 písemných dokumentů pochází z let 2020 až 2021. Byly zveřejněny v podstatě na výročí prvního lockdownu, který spolková vláda vyhlásila v půli března 2020. O vydání materiálů požádali novináři webového portálu Multipolar na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Některé ze zápisů by bylo možné interpretovat ve smyslu, že nejspornější opatření možná vůbec nebyla zapotřebí.

I proto budí dokumenty už od chvíle, kdy se objevily ve veřejném prostoru, značné emoce, především na sociálních sítích. Kromě toho, co obsahují, je rovněž kritizováno, že kvůli ochraně osobních údajů obsahují řadu začerněných pasáží.

Pravděpodobně největší pozornost vyvolal zápis RKI ze 16. března 2020. V něm se konstatovalo, že je připravena nová, přísnější klasifikace nákazy. „Bude publikována, jakmile (…) vydá signál.“ Avšak jméno dotyčné osoby, která by měla pokyn vydat, je začerněno. O to víc se nyní o její identitě spekuluje.

Může jít o pracovníka institutu, ministerského úředníka, ale také o politika. Především slovo „signál“ mnohým evokuje, že dané rozhodnutí, jež vedlo k uzavření škol, restaurací a utlumení veškerého veřejného života, bylo přijato nikoli na základě objektivních dat o počtu nakažených, nýbrž na politickou objednávku.

Stávající ministr zdravotnictví Karl Lauterbach v reakci na materiály popřel, že by tehdejší vláda nutila RKI k přísnějším opatřením, než byla v dané situaci nutná. Avšak to, že se staly chyby, připustil. „Největší chybou bylo, že jsme byli moc přísní u dětí a s uvolňováním jsme začali moc pozdě,“ řekl.

Proto již někteří politici požadují vrátit se k tehdejším událostem a v rámci nějaké komise je kriticky zhodnotit. Jiní, třeba tehdejší ministr zdravotnictví Jens Spahn, se už za své počínání omluvili. „Přijde doba, kdy si budeme muset vzájemně hodně odpustit,“ uvádí mimo jiné i ve své knize, v níž shrnul nejenom osobní zážitky z průběhu pandemie, ale také úvahy, jak změnila společnost.

Toho si všiml i výzkumník Kai Unzicker z Bertelsmannovy nadace. „V krizových dobách je důležité dávat orientaci,“ uvedl pro deník Bild. Podle něj je dnes společnost rozdělenější než před covidem, což dává do souvislosti s vyhrocenými debatami ohledně povinného nošení roušek či očkování. Průzkum univerzit v Erfurtu a Bamberku dospěl k závěru, že 29 procent Němců požaduje, aby byli potrestáni politici, kteří tehdy rozhodovali. Na 19 procent z nich požaduje totéž i pro jejich poradce z řad vědecké veřejnosti.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)