Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klaus a MacekNicméně jednou věcí je pietní zdrženlivost, věcí druhou vědomé zakrývání pravdy. Pokud se opakovaně dočteme, že Miroslav Macek byl pravý liberál, že měl vynikající talent pro jazyk, že uměl užívat života, že stál u opoziční smlouvy či proslul fackou Rathovi, nelze ničeho namítat.

Ale pokud se v textech pomine, že si coby místopředseda ODS nechal v letech 2000/2001 vyplatit od Erste Bank deset milionů korun za pomoc s privatizací České spořitelny (a Erste za banku zaplatila zhruba tolik, kolik jí každým rokem posílá spořitelna na dividendách), pokud se nenapíše, že Miroslav Macek svým jménem přikryl privatizaci Knižního velkoobchodu, upadající firmy s neuvěřitelně cennými budovami v centru Prahy, pak se dopouštíme přepisování historie.

Respekt k majestátu smrti neznamená, že máme ze života zesnulého úplně vyzmizíkovat ty nejzásadnější události. A privatizace Knižního velkoobchodu i privatizace České spořitelny jsou ty největší brázdy, které politik Macek do českého budování kapitalismu vyryl.

Celý článek>

***

ÚTERNÍ GLOSY 16.05.2000

Tvrdím to deset let a opakuji to znovu: je nezbytné zveřejnit veškeré (třikrát podtrhuji) svazky StB. Jen tak totiž definitivně a navždy odstraníme současný stav, kdy se dají informace z minulosti používat a zneužívat těmi, kdo je mají. A že z archivů zmizelo do soukromých rukou v listopadu 1989 a následujících letech množství těch nejšťavnatějších materiálů, na to vezměte jed! Vydání části svazku ministra Kavana knižně je toho příkladem. A pouze zveřejněním těchto informací definitivně skončí možnost používat tyto informace v politické a ekonomické sféře, zrovna tak jako skončí možnost náznaků a drbů - viz poslední případ Buzková - akce Olovo.

PÁTEČNÍ GLOSY 9.10.2009

Jak typické: prezident Klaus pronese v telefonickém rozhovoru se švédským premiérem poznámku, že Lisabonskou smlouvu podepíše, když k ní bude připsána poznámka o Základní listině práv a svobod a všichni už mluví o obstrukcích, aniž tuší, o jakou poznámku by šlo...

Kdyby prezident Klaus chtěl skutečně definitivně torpédovat Lisabonskou smlouvu, dal by na mě: nepodepsat a abdikovat...než by se naši politikové domluvili na novém prezidentovi a zvolili ho, Britové by dávno v referendu poslali Lisabonskou smlouvu pod drn...

Spíš se ovšem domnívám, že tím upozorňuje na velmi, velice důležitý rozpor mezi Lisabonskou smlouvou a Listinou základních práv a svobod. Hlídací psi demokracie: Nespekulujte! Přemýšlejte!

PONDĚLNÍ GLOSY 12.12.2016

Tak dlouho nás straší, že společnost pomalu hnědne, až jsme si zapomněli všimnout, že mezitím rychle zrudla.

PÁTEČNÍ GLOSY 12.07.2019

Hrdinná slovenská prezidentka se nezalekla Číny, když pravila: Buď lidská práva, nebo…!

Což mi připomnělo starý dobrý vtip, jak Slovensko vyhlásilo Číně válku, Číňané chvíli pátrali, co je to Slovensko a pak poslali nótu, která končila „Vzpamatujte se, nás je přes jednu miliardu!“, na kterou Slovensko odpovědělo: „Proboha! Kde vás všechny pohřbíme?“

ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.08.2022

Podle červencových dat se ceny zvedly o 17,5 procenta, a rostou tak nejrychleji od roku 1993. Stále jsou ovšem před námi nové ceníky energetických a plynárenských společností, takže můžeme počítat s jejím dalším nárůstem k 20 procentům.

Být vládou, tak bych urychlil ten nákup stíhaček, ať mají její členové na čem prchat…

Celý článek>

P.S.

Další v nekonečné řadě těch, kteří „kázali vodu a pili víno“. Moc a peníze korumpují většinu. Pokud nám vládne na všech stupních státní správy neschopnost, mravní a odborná chátra dlouho, krize a nové války jsou časem nevyhnutné, pokud společnost nevygeneruje skutečné lídry, reprezentující zdravý rozum. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)