Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Těchto 15 minut projevu, slov a myšlenek Jana Antonína Bati, jsou aktuálními i dnes.

Neočekávejme smyslplná řešení od stále stejných politiků a vzájemně propojených mocenských uskupení napříč politickými stranami. Stát a občané jim plně slouží už od listopadu 1989, kdy občané svoji prací živí neschopné a všehoschopné! Základní problém země je korupce. Tam je skryto dostatek peněz které jinde zoufale chybějí. Volby vyhraje ta strana, která vyhlásí přesvědčivý program boje proti všeničící korupci a přesvědčí voliče jakým způsobem ho chce realizovat. Musí získat jasnou většinu ve Sněmovně, jinak „vše pojede opět ve starých kolejích.“ Není třeba nových zákonů, které nic neřeší, ale jen uplatnit stávající, jinak cesta do ekonomické a mravní katastrofy bude pokračovat. Je třeba jen projevit a realizovat vůli mlčící většiny občanů a zabránit  opětovnému zneužití jejich volebních hlasů díky jejich nevědomosti a snadné zmanipulovatelnosti. Tuto vůli nikdy neprojeví stávající většina politiků, ohrozili by sami sebe. Pokud kdokoliv neprokáže jak přišel k velkému majetku, musí mu být zabaven jak je běžné ve vyspělých zemích. Jenom naivní či hloupý člověk bude věřit stále stejným politikům, stranám a stále stejným slibům. Fotovoltaiky a už 42 obětí metylalkoholu jsou dalším varováním a ukázkou kdo smí krást a vraždit beztrestně.

Většina podnikatelů nechce podvádět, ale musí, aby vůbec mohla existovat. Začne-li se účinně řešit korupce, jako zdroj největšího úniku peněz a nastaví současně i rozumně daně s nekomplikovaným systémem výběru, vybere se jistě mnohem více než při vysokých, které by jinak opět nutily k podvádění. Navíc zbude více času a klidu na skutečnou práci a tvorbu hodnot. Každý normální člověk pro klid svého svědomí rád zaplatí rozumné daně, zvláště bude-li současně vidět, že jím vydělané peníze už nenechá stát tak trestuhodně mizet ve „státním hrnci“ plném děr a který nemůže být proto nikdy plný pro vždy připravené korupčníky na všech úrovních státní správy!

 

Jan Šinágl, 19.3.2013

Vystoupení Andreje Babiše v Hyde Parku


Příběh Jana Bati pokračuje

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)