Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Thatscher_MaggieKlausovo faux pas - Tomáš Halík: Klaus versus František – Marek Benda a fotografie Oulického s pětitisícovkami

Poslední akce Holešovské výzvy zapůsobila jako karikatura občanských iniciativ, že by záměr? Hněv není program. Kanalizace marginální části tzv. občanského vzdoru byla náležitě mediálně prezentována, což neuniklo pozornosti těch, kterým to body očividně přináší, v čele s Kalouskem. Drzý redaktor České televize si dovolil připomenout nedávné hlavě státu dva momenty při vzpomínce na právě zemřelou Margaret Thatcherovou. Tím prvním bylo vítězství železničářského odboráře Duška nad premiérem tehdejší české vlády v r. 1994. Tím druhým bylo vyjádření pani Thatcherové z listopadu 1999, když ve svém pražském projevu řekla (mimo jiné), že rychlá privatizace v ČR v první polovině devadesátých let proběhla chybně bez patřičného právního rámce. Exprezident působil v tu chvíli ve svém okatě nápadném pruhovaném saku poněkud rozladěně.

 

Někdo s námi hraje falešnými kartami. Nejprve opencard, pak zase s-karta. Poražený těchto her je zřejmý – daňový poplatník. A vítěz? Neznámý akcionář offshorových účtů. Obvyklý model.

Registr vozidel měl zase problémy. Přestal komunikovat s databází kradených aut. Nekonečný příběh. Šlendrián nebo úmysl? Co myslíte? U nás to bývá nejčastěji mix obojího.

ODS se prý pokouší zbavit členství bývalého premiéra Topolánka. Rivalita s TOP09 se stupňuje a nelibost se teď obrací i vůči ideovému praotci TOP09. Není žádným tajemstvím, že za vznikem TOP09 stála dohoda Mirka Topolánka s Mirkem Kalouskem. Členská základna se snižuje také díky vyšší hladině vody na potápějícím se Titaniku.

V kyperských bankách mělo své účty více než 1500 českých právnických osob. Ti šikovní „tušili“ potíže již před mnoha týdny a včas si své těžce vydělané peníze převedli jinam. Bylo to o fous, ale vyšlo jim to.

Amnestovaní, díky čl.II. novoroční amnestie (tzv. abolici), se mohou kvůli nezvykle nízkým kritériím pro vymazání záznamu z rejstříku trestu ucházet o různé veřejné funkce, kde je podmínkou bezúhonnost. Ex soudce Berka by byl jistě „ vhodným“ ministrem spravedlnosti.

Kalousek údajně podváděl. Stojí před soudem. Prosím neplést. Jedná se o zastupitele pražského magistrátu zpěváka Jana Kalouska.

Mezi donátory prezidentské kampaně Miloše Zemana se objevilo i jméno Štefana Loncnara. Ten v minulosti proslul jako Mrázkův a Pitrův bankéř. Zemanovi daroval 1,5 mil. Kč. Pozoruhodné je i to, že Loncnar přispěl i TOP09, při jejím vzniku v roce 2009, a sice jedním milionem korun. Kluci co spolu mluví se nikdy neztratí.

V Česku chybí kromě jiného léčebná rehabilitace pro pacienty s Parkinsonovou nemocí. Není divu. O to více máme golfových hřišť z evropských dotací. Komentáře se v tomto případě raději zdržím.

Minulý týden se bezpečnostní rada státu zabývala problematikou spojenou s fotovoltaickým byznysem. Že by si naši vyvolení konečně přečetli některé zprávy Bezpečností informační služby? Solární baroni jsou však stále naprosto happy.Proč asi?

A co balkánské investice ČEZ? Podezřelé ticho je i kolem vyšetřování letounů CASA či mega kauzy MUS. Že by klasické vyšumění?

 

Petr Havlík, 10.4.2013

P.S.

Klaus se objevil na ČT 24 v sáčku model Al Capone. Jak příznačné. Veřejnoprávní ČT Petra Kellnera mu dělá hezké P.R. Starý lišák opět ucítil svoji šanci. K Maggie Thatcherové se nikdy svou politikou ani nepřiblížil. Je to jen hra. Kouzelnický trik.

* * *

Klausovo faux pas: rozcupoval slogan projektu pro postižené - Nečekaného faux pas se ve svém komentáři dopustil exprezident Václav Klaus. Zareagoval na článek Markéty Pilátové „Papež z metra“, otištěný v Salonu Práva 28. března. Více než obsah článku však bývalého prezidenta zajímala přiložená fotografie autorky článku a její tričko „Dobýváme veřejný prostor“. … Klaus v závěru svého článku Pilátové vzkázal: „Proto bych jí doporučil dát na tričko jiný nápis – místo ,Dobýváme veřejný prostor‘ raději ,Chraňme veřejný prostor´, aby nám ho někteří pro sebe neukradli.“ Spíše by se ale dalo říci, že se nemilosrdně vypořádal se sloganem, jehož výklad si sám vymyslel.

P.S.

Zloděj křičí chyťte zloděje! Myslí si někdo, že se dočkáme od Václava Klause pokorné omluvy, což by udělal každý slušný člověk, navíc když se jedná o mentálně postižené. Vskutku jen nenormální či mentálně postižený člověk by se po takovémto otřesném selhání neomluvil!

* * *

Kněz Tomáš Halík utřel Klause: Ta jeho arogantně vystrčená brada - Václav Klaus se pustil do nového papeže Františka, když napsal, že jeho image chudého a pokorného muže je mu velmi podezřelá. Podle Klause se navíc jedná o součást větší vlny levičáctví, která zaplavuje celý západní svět. Teolog a kněz Tomáš Halík mu za to vzkázal, že papež má na rozdíl od něj skutečně laskavou tvář, zatímco Klaus pouze vystrčenou bradu. Prezidentův útok jen ukazuje, jak odlišnou má od nového papež mentalitu a hodnoty. „Stačí srovnat jejich způsob vystupování a jednání s lidmi - pokornou laskavost Františkovu a arogantně a namyšleně vystrčenou bradu Klausovu,“ připomněl Halík na serveru Lidovky.cz. Pak dodal, že vzhledem k tomu, jaké lidi Klaus vždy označoval za své nepřátele a kterými se naopak obklopoval (vypočítává „nejlepšího primátora“ Béma, talentované ministry Bártu a Dobeše, geniálního novináře Adama Bartoše a zasloužilého národovce Ladislava Bátoru), je jeho kritika vlastně jen potvrzením, že tento odvážný, pokorný a hluboce lidský papež je oprávněně v církvi i daleko za jejími hranicemi znamením velké naděje. Pak dodal, že až bude na rozhodujících místech více Františků a méně Klausů, bude na světě lépe. Ani předseda KDU- ČSL Pavel Bělobrádek se nedivil, že Klaus se k novému papeži vyjádřil. Tento salónní ekonom totiž podle něj komentuje úplně vše. Ani jeho negativní názor na papeže jej nepřekvapuje. „Je to v duchu: Kdo v Čechách neukradl velký majetek, nemá pro pana Klause význam a je mu podezřelý,“ myslí si předseda lidovců. Generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub s Klausem rovněž nesouhlasí. Ten o papežovi prohlašuje, že „jeho gestům a slovům nasloucháme s důvěrou a radostí. Vnímáme je jako nový důležitý impuls, nikoliv jako pokryteckou hru.“ Klausovi připomněl, že nový papež skutečně žil celý život skromně, takže se v jeho případě skutečně nejedná o žádné předstírání.

* * *

Klaus nám nevědomě přiznává jaký ve skutečnosti a je a jaké „hodnoty“ ctí a uznává. Bezcharakternost nemůže nikdy vnímat, pochopit a uznat charakternost. Proto na ní instinktivně útočí. Na ODS navazují i dnešní LN, věnované ODS na Ústecku se „slavnou“ fotografií kmotra Patrika Orlického jak drží v ruce svazek pětitisícovek. Poslanec za ODS Marek Benda ji komentuje jak je mu vlastní: „Fotka s pětitisícovkami byla pro nás zničující.“ Nepřímo, při svém křivém charakteru přirozeně, vysílá veřejnosti vzkaz – nebýt této fotografie, nevyšly by podvody na povrch. Škoda, že se ho redaktor LN také nezeptal: „Jak poškodilo ODS Vaše studium práv na ZČU v Plzni?“ „Proč jste nestudoval práva v Praze, kde žijete?“ Co byste chtěli od podvodného „studenta“ ZČU v Plzni, který se ani trochu nestydí být po tomto skandálu předsedou Ústavně-právního výboru Sněmovny! Nikdy v životě se neživil poctivou prací, do politiky se dostal jen díky jménu svého otce, je v ní už od tzv. „sametové revoluce.“ Jako jedinému mi kdysi ve Sněmovně při semináři o exekutorech a exekucích vypnul mikrofon, zatímco druhé nechal opakovaně mluvit o ničem. Samozřejmě jsem řekl co jsem chtěl říci, jen jsem musel mluvit vskutku a doslova „z plna hrdla“! Prohlašuji, bezcharakterní člověk, poslušný služebníček mocných, vlivných, kteří jej za jeho „služby“ ponechávají v politice, kam by se jinak nikdy bez jejich pomoci nedostal.

 

Jan Šinágl, 10.4.2013

P.S.

Zajímavé fotografie z Hannoveru za účasti Vladimira Putina. Kupodivu nám je naše veřejnoprávní ČT neukázala, nebo jsem reportáž propásl? Jeden ze čzenúřů zareagoval na můj článek - Starosty Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký prokazatelně nemluví pravdu! – slovy: „To je zajímavá informace, koukal jsem na jeho stránky. Kdežto naše média se raději zabývají Olívií Klausovou a vypaseným Sašou…“

* * *

"NIKDY NEPŘIPUSTIT VLÁDU DAVU, ALE PRÁVA!“

M.Thatcher

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)