Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman_opilecNové TO na Klausovi (staré z ledna 2008 stále na VSZ v Praze?!) a Jana Fischera – Tlak LUKOILU - GEOSAN z Podvodu století opět na scéně – Rusko, země neomezených možností: Magnickij odsouzen i po zavraždění ve vězení - Golonka zvažuje odchod ze Slovenska - Máme vládu, až na jednoho, složenou z bývalých členů zločinecké KSČ. Takže jsme se dočkali v jistém smyslu postkomunistického puče ve staronovém balení.

… "Mluvit o nadstranickém kabinetu expertů by bylo zcela scestné," poznamenává k Rusnokově vládě Frankfurter Rundschau v komentáři nazvaném "Český feudalismus". Zeman podle něj sice jejím jmenováním neporušil ústavu, ale "vysmál se jejímu demokratickému duchu, když obešel parlament a shromáždil okolo sebe své politické kamarády - údajně proto, aby řídili zájmy země".

... "Pustíme-li se do popisování ostatních loutek, jde hlavně o to, jaké vazby mají mají tyto málo známé postavy k Zemanovi," napsal bruselský týdeník. ...

"Prezident Miloš Zeman jedná jako feudální vládce, který ve své pýše staví osobní mocenské zájmy na roveň s blahem země," soudí list a připomíná, že "v nejhorším případě" může Rusnokův kabinet vládnout až do řádných voleb v příštím roce.

"Parlament je totiž nejen vymanévrován, ale jako ve státní říši je až do další cesty k volebním urnám prakticky zbaven moci. I když poslanci ministrům odepřou důvěru, může kabinet vládnout dál," píše Frankfurter Rundschau.

Po sérii sledovacích a korupčních afér tak podle něj nyní Česku hrozí politická blokáda a možná i státní krize, kterou je ale stále možné odvrátit. "Je naděje, že zákonodárci pochopí, že tu jde o víc než jen o mocenský boj mezi prezidentem a parlamentem. Mohou sami sebe poslat domů a vyzvat občany, aby dali politikům v nových volbách nový mandát," uzavírá německý deník.

Die Presse v komentáři nazvaném "Slon na Hradčanech" konstatuje, že Češi dobře věděli, koho si v lednu volí svým prezidentem. Připomíná jeho "prořízlou pusu" i konzumaci alkoholu, na kterou sám Zeman nedávno narážel, když zmiňoval, že druhou světovou válku prohrál abstinent Adolf Hitler.

"Od doby, co sídlí na Pražském hradě, chová se, jako by nebyl nejvyšší, ale jedinou instancí. Slon v obchodě s porcelánem jedná nejspíš uvážlivěji než Zeman v prezidentském úřadě," charakterizuje hlavu státu rakouský list.

Tím, že trval na jmenování premiéra "podle svého gusta", se podle Die Presse sice "na papíře" držel ústavy. "Jmenovat vládu, která nedostane souhlas parlamentu, to už není vyhledávání konfliktů, ale je to krátkozraké. Nehledě na to, že si Češi zaslouží víc než jen partičku kamarádů Zemana. Ten se zjevně považuje za neporazitelného. Asi by mu měl někdo říci, že Napoleon abstinent nebyl," vzkazuje do Prahy Die Presse.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-je-jako-feudalni-vladce-a-slon-v-porcelanu-mini-zahranici/960692

* * *

The Economist píše o uchopení moci, European Voice o vládě loutek

... European Voice uvedl, že i když vládu oficiálně vybíral Rusnok, není těžké v ní rozeznat rukopis Miloše Zemana. Výsledná vláda loutek zahrnuje jména známá z předcházející úřednické vlády v letech 2009 až 2010, která vznikla v polovině neslavného českého předsednictví EU, napsal týdeník. Připomněl, že premiér tehdejší úřednické vlády Jan Fischer se vrací jako ministr financí. "Toto jmenování má v sobě něco tragikomického vzhledem k tomu, že je po své neuvážené prezidentské kandidatuře zatížen dluhy," uvedl European Voice. Zabývá se také předcházejícím ministerským angažmá Jana Kohouta a Martina Peciny. "Pustíme-li se do popisování ostatních loutek, jde hlavně o to, jaké vazby mají mají tyto málo známé postavy k Zemanovi," napsal bruselský týdeník. ...

* * *

Fischer a Klausovi čelí trestním oznámením kvůli údajné korupci

Nový ministr financí Jan Fischer a bývalý prezidentský pár Václav a Livia Klausovi čelí trestním oznámením kvůli údajné korupci. Podali je spolek Šalamoun a redaktor časopisu Reflex Jiří X. Doležal. Podle spolku mohly být úplatkem dary ve výši 5,3 milionu korun, které v posledních dnech přišly na účet Fischerovy prezidentské kampaně. Doležal zase tvrdí, že post ministra pro Fischera a místo velvyslankyně pro Klausovou mohou být úplatkem za jejich podporu Miloše Zemana ve volbách. Jiří X. Doležal uvedl, že se jedná o podobné jednání jako v případě exposlanců za ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy, kteří jsou nyní ve vazbě kvůli údajné korupci. Podle policie trojice složila mandáty za slib dalších výhod, hlavně funkcí ve státních firmách. Úplatek trojici poslanců ODS podle obvinění slíbil končící premiér Petr Nečas (ODS). Kauza vyvolala pád Nečasova kabinetu. ČRo, 10.7.2011

http://www.novinky.cz/domaci/307387-fischer-a-manzele-klausovi-celi-trestnim-oznamenim-kvuli-korupci.html

P.S.

Připomínám článek - Bude Václav Klaus prvním prezidentem, který půjde opačnou cestou, z Hradu do vězení? Doufejme...?! Trestní oznámení na Václava Klause, Livii Klausovou a dalších 39 osob leží v šuplíku VSZ v Praze už od ledna 2008. Udělil snad sám sobě Václav Klaus amnestii?!

* * *

Kalousek Fischera upozornil na rostoucí tlak Lukoilu

Končící ministr financí Miroslav Kalousek svého nástupce Jana Fischera při předávání úřadu upozornil na údajný nátlak dceřiné společnosti Lukoilu, která chce mít zisk z operací Čepra i dalších firem, v nichž má MF stoprocentní podíl. "Nemám důvod pochybovat o tom, že nový ministr bude těmto tlakům čelit stejně nekompromisně, jako jsem čelil já," řekl Kalousek. Po tiskové konferenci řekl, že zájmy ruské naftařské společnosti jsou shodné se zájmy místopředsedy Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) Martina Nejedlého, který je jednatelem společnosti Lukoil Aviation Czech. Je také považovaný za jednoho z nejvlivnějších lidí ve straně, byl klíčovým mužem zodpovědným za financování Zemanovy prezidentské kampaně. Kalousek uvedl, že Fischerovi předává resort stabilizovaný věcně i personálně. Svému nástupci bude k dispozici i nadále, aby spolu mohli konzultovat detaily fungování ministerstva. ČRo, 10.7.2013

P.S.

Samozřejmě jde o ironii. Ironií ale není, že Fischer zakázal ihned po nástupu do úřadu prostřednictvím tiskového mluvčího klást mu otázky ve věci splácení „prezidentského“ dluhu? Kdo se bojí otázek nemá čisté svědomí. Nemá-li ho nový ministr financí, tak můžeme vstřícnost vůči Lukoilu i jiným očekávat. Jan Fischer by se nestal ministrem, kdyby nepodpořil Miloše Zemana. Není to člověk pevných zásad, odpovědný, jakým by měl ministr financí být. Člověk s absencí elementárního studu a není sám ve vládě, bohužel.

* * *

Za zpronevěru 80 milionů korun dostal exekutor 7,5 roku vězení

Pražský městský soud poslal na 7,5 roku do vězení exekutora Jozefa Višvádera za zneužití pravomoci a zpronevěru více než 80 milionů korun. Součástí trestu je také pět let zákazu činnosti a příkaz uhradit škodu ve výši údajně zpronevěřené částky. Rozhodnutí zatím není pravomocné, lze se proti němu odvolat. Višváderovi hrozilo až 12 let vězení. Exekutor podle obžaloby zpronevěřil jistinu, kterou u něj složil dlužník z exekučního řízení - stavební firma Geosan Group. Státní zastupitelství tvrdí, že Višváder se chtěl obohatit, a ačkoliv si byl vědom, že jde o cizí peněžní prostředky, převedl tuto finanční hotovost z depozitního účtu Exekutorského úřadu Praha-západ na svůj soukromý účet i na účty dalších lidí a společností. Peníze tak použil pro osobní potřebu a k úhradě vlastních obchodních aktivit. Tohoto jednání se navíc údajně dopustil jako úřední osoba. ČRo, 10.07.2013

P.S.

Články k tématu:

PODVOD STOLETÍ: Dokument o nových podvodech politiků, které má zaplatit stát !!!

PODVOD STOLETÍ: 18 spoluodpovědných!

PODVOD STOLETÍ: Vážený pane ministře… !!!

PODVOD STOLETÍ: Předkládací zpráva MF a MŽP!

PODVOD STOLETÍ: Dopis a reakce RNDr. Rudolfa Jiříčka

Další tunel na miliardy v Kalouskově režii…?!

Dopis nejvyššímu státnímu zástupci JUDr. Pavlu Zemanovi ve věci tzv. „PODVODU STOLETÍ“ !

Odpověď Petra Nečase Rudolfu Jiříčkovi ve věci asanace vrtů na Hodonínsku ze dne 27.2.2012!

První doplnění mého podnětu k zahájení vyšetřování ve věci EKO-tendru na Hodonínsku…?!

Kdy budou podána TO na Kalouska, Pospíšila, Grosse, Zemana, Rampulu a další politiky a státní zástupce...?!

Odpověď předsedy vlády ČR Petra Nečase ve věci ropných skvrn!

* * *

Soud zastavil případ Magnitského, šéf fondu dostal devět let

… Magnitskij zemřel v roce 2009 ve vyšetřovací vazbě poté, co sám obvinil vysoce postavené ruské úředníky z okradení státního rozpočtu o miliardy rublů. Za jeho smrt dosud nebyl nikdo potrestán. Podle ochránců lidských práv ho nejspíš ubili dozorci v cele. Jak poznamenala BBC, nejspíš vůbec poprvé v historii Sovětského svazu i Ruska se stalo, že byla nějaká osoba odsouzena posmrtně. Soudce nejprve oba muže uznal vinnými a následně vyhověl žádosti prokurátora, který žádal již dříve případ nebožtíka Magnitského ukončit a Browdera, který svého času patřil k největším zahraničním investorům v Rusku, odsoudit na devět let. Browder nyní žije v cizině a na soudní proces do Moskvy nepřijel, protože se obává, že by ho stihl stejný osud jako právě Magnitského. Proces je podle něj politicky motivovaný s cílem zdiskreditovat jeho i dnes již zesnulého Sergeje Magnitského. I podle Magnitského příbuzných je celý případ nezákonný. Jak uvedl po oznámení rozsudku právník rodiny, podobný verdikt očekával. "Myslel jsem si, že přijde takový rozsudek... Nevěřím ale tomu, že je vinný, žádný zločin nespáchal a nikdo neprokázal opak," citovala agentura RIA Novosti advokáta Dmitrije Charitonova. Magnitského smrt měla zásadní dozvuky na mezinárodní scéně. Spojené státy koncem loňského roku přijaly takzvaný Magnitského zákon, který uvaluje sankce proti téměř dvěma desítkám ruských představitelů, kteří jsou podle nich zapleteni do porušování lidských práv a mohli se nějakým způsobem podílet na smrti auditora. Rusko zareagovalo vlastním seznamem nežádoucích Američanů, jakož i zákazem adopcí ruských sirotků do USA.

* * *

Nejdřív estébák, teď mu vykradli chatu. Hokejová legenda Golonka zvažuje odchod ze Slovenska

… Chatu v obci Krpáčovo vlastní Golonka přes 35 let. „Byl jsem tu doma, teď už nejsem a nechci to tu ani vidět," reagoval naštvaně po řádění zlodějů na své milované chatě. Zloději totiž jeho odpočinkové sídlo vykradli a zničili vše, co někdejší kapitán hokejové reprezentace po desetiletí zveleboval. Tento čin natolik otřásl psychikou bývalého československého reprezentanta, že chce prodat všechen majetek a ze Slovenska se vystěhovat. Podle deníku Nový čas se Golonka plánuje usadit v sousedním Rakousku. „My nemůžeme dělat ani turismus, protože tu máme samé zloděje a zločince, kteří běhají po ulicích. Všude je nepořádek a špína," nebral si servítky Golonka.

* * *

Máme vládu, až na jednoho, složenou z bývalých členů zločinecké KSČ. Takže jsme se dočkali v jistém smyslu postkomunistického puče ve staronovém balení. Die Presse má pravdu: "Jmenovat vládu, která nedostane souhlas parlamentu, to už není vyhledávání konfliktů, ale je to krátkozraké. Nehledě na to, že si Češi zaslouží víc než jen partičku kamarádů Zemana. Ten se zjevně považuje za neporazitelného. Asi by mu měl někdo říci, že Napoleon abstinent nebyl." Jen bych dodal, že pokud Češi chtějí mít lepší vládu, tak by se měly zajímat o věci veřejné mnohem více, než o supermarkety, chaty a hospody – co nejrychleji, než bude pozdě, jinak přijdou i o tyto své privilegované „jistoty“!

 

Jan Šinágl, 11.7.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)