Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Grygarek_Libor

Lukáš Beer bude stíhán za průvodní texty k Hitlerovým projevům - Rozhovor s militantní neonacistkou, aneb za rozkrádání miliard svoboda, za pořádání her s dětmi 5 let kriminálu! - TI: Trestního oznámení ani jiných podnětů od pana Okamury se neobáváme - Reportéři ČT si včera troufli jen opatrně na Libora Grygárka, jeho 2 Janouškovy CH-miliardy mu nepřipomněli…?! –

… Odhlédneme-li od toho, že jde o další brutální útok na svobodu projevu, věc mi přijde mimořádně zábavnou: Michal Zítko byl stíhán, protože vydal Hitlera nekomentovaného, Beera budou stíhat za to, že k němu napsal komentář nedostatečně odsuzující. Nejlepší by bylo, kdyby příslušná úřední místa vydala seznam licencovaných komentátorů, ze kterých by si vydavatel in spe mohl vybrat bez risika, že sáhne po autoru politicky nevhodném a k sepisu v požadovaném stupni odsuzujícího komentáře nezpůsobilém. …  Trestná činnost, pro kterou stojí před soudem, spočívá v jediném skutku, podílu na organisaci mikulášské besídky pro děti. Soudkyně jí proto nabídla možnost, že její trestní stíhání výměnou za doznání podmíněně zastaví. To však Marie Rausku odmítla, takže jí hrozí až pět let za mřížemi. Když se před více než rokem mluvčí ÚOOZ Hanták a Klára Kalibová v televisi rozplývali nad tím, jak se podařilo dopadnout a rozprášit nejnebezpečnější a nejmilitantnější, ultratvrdé jádro českých neonacistek, nevěděl jsem, koho konkrétně si představit. Nyní mám konečně jasno, koho tím mysleli. ...

Lukáš Beer bude stíhán za průvodní texty k Hitlerovým projevům

Znalec, který dostal příležitost vydělat si na komentovaném vydání Hitlerových projevů, dokončil svou práci a ve čtvrtek bude Lukáš Beer, autor spojovacích textů mezi nimi, obviněn z dosud neznámého trestného činu. Na znalecký posudek se velmi těším, a budoucímu obviněnému touto cestou připomínám, že nesmí za žádných okolností vypovídat, a to ani nepřímo, např. formou rozmluvy s vyšetřovateli, neboť cokoli řekne, mu může jen uškodit.
Odhlédneme-li od toho, že jde o další brutální útok na svobodu projevu, věc mi přijde mimořádně zábavnou: Michal Zítko byl stíhán, protože vydal Hitlera nekomentovaného, Beera budou stíhat za to, že k němu napsal komentář nedostatečně odsuzující. Nejlepší by bylo, kdyby příslušná úřední místa vydala seznam licencovaných komentátorů, ze kterých by si vydavatel in spe mohl vybrat bez risika, že sáhne po autoru politicky nevhodném a k sepisu v požadovaném stupni odsuzujícího komentáře nezpůsobilém.

* * *

Rozhovor s militantní neonacistkou

Marie Rausku (nar. 1979) je druhou z patnácti stíhaných neonacistek v monstrosním procesu s členkami hnutí Resistance Women Unity, které mám tu čest čtenářům svého blogu představit. Podobně jako právnička Z. Ferancová je i M. Rausku ukázkovým příkladem stupidního deprivovaného hovada, potvrzujícím theorii znalce Ivo Svobody, z jakých sociálně-pathologických vrstev se příznivci tzv. pravicového extremismu v České republice rekrutují.

Od. r. 2005 žila M. Rausku střídavě v Praze a ve Švédsku, v r. 2010 se natrvalo přestěhovala do Helsinek, kde se seznámila se svým manželem-profesionálním hudebníkem. Pracuje jako vedoucí účetní ve společnosti zabývající se finančními obchody, ve volném čase se věnuje četným zálibám, mezi něž patří rocková hudba, výtvarné umění, cizí jazyky (kterých, jak jsem se přesvědčil, ovládá opravdu hodně), fitness, tanec a výroba šperků z drátů a korálků.

Trestná činnost, pro kterou stojí před soudem, spočívá v jediném skutku, podílu na organisaci mikulášské besídky pro děti. Soudkyně jí proto nabídla možnost, že její trestní stíhání výměnou za doznání podmíněně zastaví. To však Marie Rausku odmítla, takže jí hrozí až pět let za mřížemi.

Když se před více než rokem mluvčí ÚOOZ Hanták a Klára Kalibová v televisi rozplývali nad tím, jak se podařilo dopadnout a rozprášit nejnebezpečnější a nejmilitantnější, ultratvrdé jádro českých neonacistek, nevěděl jsem, koho konkrétně si představit. Nyní mám konečně jasno, koho tím mysleli.

* * *

Trestního oznámení ani jiných podnětů od pana Okamury se neobáváme - Transparency International (TI) jednoznačně odmítá nepodložené útoky senátora Okamury na naši organizaci. Bereme je jako útok nejen na TI a všechny naše partnery a podporovatele, ale i na celý boj proti korupci v České republice. Nedůstojný a společensky nebezpečný krok senátora Okamury podobající se rétorice používané vůči TI v totalitních státech, je jasně motivován cílenou pomstou za nelichotivé vysvědčení otevřenosti financování prezidentské kampaně, které však senátor Okamura sám zapříčinil neposkytováním informací veřejnosti. …

P.S.

Nepřekvapuje, že tento populistický senátor podává TO na TI, odvahu na skutečné korupčníky velkého formátu nemá, zato podávat TO na ty, co něco proti korupci skutečně něco dělají, více než dost. Na realitu a skutečná fakta nehledí.  K samuraji má hodně daleko, to zřejmě díky podílu českých genů v krvi… J.Š.

* * *

Včera se pustili Reportéři ČT do státního zástupce Libora Grygárka. Nevysvětlil, za jaké peníze přišel k bytu za 13 ½ milionu korun. Obávám se, že ve skutečnosti je tato částka pro něho pakatel. Bude někdy obžalován i za 2 miliardy na kontě v CH? Zprvu nikomu „nepatřili“? Po skončení (ne)vyšetřování švýcarskou policií, které účelově blokoval právě Grygárek svoji nečinností, skončily náhle u Janouška – viz informace z pořadu Večer pod lampou od Janka Kroupy.

Teprve až by byl Grygárek obviněn, odsouzen a jemu podobni lotři a kmotři, můžeme mluvit o skutečné změně. Z takovýchto pořadů si vůbec nic nedělají. Jsou si stále jisti svoji nepostižitelnosti – jako všichni sociopaté.  Grygárek toho samozřejmě ví příliš. Zatím není reálné síly na jeho obžalování a odsouzeni - s ním by muselo jít do vězení mnoho policistů, soudců, a státních zástupců z nejvyšších pater policie a justice! Nedivím se, že se Grygárka Reportéři ČT na ony 2 miliardy netroufli zeptat a zejména aby vysvětlil proč nebyl schopen zajistit v tak závažné kauze rychlé překlady do češtiny a němčiny a zabránil tak možnosti získat usvědčující důkazy při domovní prohlídce bytu Romana Janouška!!!

 

Jan Šinágl, 23.7.2013

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)