Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
st čvc 17 @12:45 -
MS Praha: Dubovcová versus MZV ČR

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SVOBODA sochaA jak si jí pravověrní čecháčci podle toho nedokážou vážit

Poprvé nám svobodička na chviličku spadla do klína v roce 1945. S ohledem na úsilí, které na její znovunabytí národ vynaložil (bráno počtem lidí, kteří za ni skutečně bojovali a ztráceli životy) jsme si jí opravdu moc nevážili. Skutečné množství životů, které si tato svoboda vyžádala, lze totiž ve skutečnosti měřit jen počtem vlastních padlých vojáků, potom ještě asi našich západních spojenců. Těžko lze do tohoto počtu započítávat mrtvé, kteří padli za oběť čecháčkovského udavačství (to za protektorátu) nebo východních dobyvatelů. Sovětský svaz nás ve skutečnosti totiž neosvobodil, ale vydobyl si nás na svém bývalém totalitním spojenci. Obávám se, že ani kvantitou ztrát Rudé armády nelze přerazit fakt, že Rusové porazili Německo ani ne tak svým válečnickým uměním, jako spíš početní převahou ale především bezohledností se kterou přistupovalo jejich vedení jak k nepříteli, tak ke vlastním silám. … Bohužel i v naší zemi začíná pod rouškou různých politických korektností, postbolševického antiamerikanismu či jen sprostého socanského populismu, sílit tendence nestavět se k problémům čelem. Odpor proti radaru, který je motivován mnohdy pohnutkami ještě nižšími, než byl předmnichovský apeasment je asi tím nejkřiklavějším mementem. Dnes v době, kdy už snad naše euroatlantická civilizace má dostatek zkušeností s ustupováním agresorům, by mělo být absurdní být slepými k latentnímu neostalinismu, který doutná v současném Rusku či otevřené náboženské nenávisti přicházející z islámského světa. Stejně tak je naprosto falešné zakrývat si oči před samolibostí čínského komunismu. Odkaz euroatlantické civilizace by měl být silnější než falešný multikulturalismus či bezmezná tolerance zla.

Takže takto snadno nabyté svobody jsme si vážili tolik, že jsme ji do tří let zaprodali patrně nejhoršímu politickému systému, který novodobá civilizace byla schopna nejen stvořit, ale bohužel i více než 40 let akceptovat.

40 let žila světová civilizace v neustálém napětí a strachu, kdy nějakému sovětskému vůdci rupne v kuli a rozhodne se buď si porobit celý kulturní kontinent (na těch méně kulturních se mu to mnohokrát podařilo), anebo celou civilizaci zničí nukleární válkou.

Až konečně koncem 70. Let minulého století se našli tři lidé, vysoké autority, které se rozhodly s tímto zparchantělým systém zkoncovat. Byli to Ronald Reagan, Margaret Thatcherová a Karol Wojtyla (vulgo Jan Pavel I.) A co vycpaný Lenin nechtěl, do deseti let se jim jejich záměr zdařil.

Tehdy nám v sovětských satelitech spadla svoboda do klína podruhé. Po nějakou dobu to vypadalo, že si snad Evropa (té západní ta svoboda spadla do klína tak nějak mimochodem, mohla se přestat bát nebezpečí z Východu) začne této svobody už konečně vážit.

Opak se však stal pravdou. EU, namísto, aby se starala o co možná nejrychlejší ekonomickou emancipaci kontinentu, který světu demokracii dal, začala naprosto nepochopitelně koketovat se socialismem, jehož se její noví členové s takovou radostí zbavili. Navíc začala být až nepochopitelně vstřícná k takovým uskupením (islámští fundamentalisté apod.) s nimiž by se otcové zakladatelé vypořádali jednou provždy.

Bohužel i v naší zemi začíná pod rouškou různých politických korektností, postbolševického antiamerikanismu či jen sprostého socanského populismu, sílit tendence nestavět se k problémům čelem. Odpor proti radaru, který je motivován mnohdy pohnutkami ještě nižšími, než byl předmnichovský apeasment je asi tím nejkřiklavějším mementem.

Dnes v době, kdy už snad naše euroatlantická civilizace má dostatek zkušeností s ustupováním agresorům, by mělo být absurdní být slepými k latentnímu neostalinismu, který doutná v současném Rusku či otevřené náboženské nenávisti přicházející z islámského světa. Stejně tak je naprosto falešné zakrývat si oči před samolibostí čínského komunismu.

Odkaz euroatlantické civilizace by měl být silnější než falešný multikulturalismus či bezmezná tolerance zla.

http://simonik.blog.idnes.cz/c/35040/O-tom-jak-nam-dvakrat-svoboda-spadla-do-klina.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.71 (7 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)