Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kvapilova PavlinaŽurnalistika pod tlakem - Česká varianta - Příběh ČT - ČT coby Česko v malém - Jako úpadek doby stavitelů pyramid - Současný stav naší civilizace je podle mnoha vědců či analytiků projevem hlubších procesů v současných společnostech - vidí příznaky celkového kolapsu a přicházejícího systému nového

Česká média prošla v roce 2013 takovými změnami, že už nikdy nebudou taková, na jaká jsme si zvykli.  Scénář, který se před našima očima odehrává, nicméně přesně zapadá do kontextu toho, čím prochází média a společnosti globálně.  Přeskupování sil způsobené ekonomickou krizí a s ním spojené pohyby na geopolitickém půdorysu (zejména v podobě vzájemných vztahů USA, EU, Číny a Ruska) mají celou řadu důsledků, ty pak v jednotlivých zemích nabývají různých podob a odstínů.

… Jako úpadek doby stavitelů pyramid

Současný stav naší civilizace je podle mnoha vědců či analytiků projevem hlubších procesů v současných společnostech - vidí příznaky celkového kolapsu a přicházejícího systému nového.

Slavný egyptolog Miroslav Bárta spatřuje velkou podobnost s úpadkem doby stavitelů pyramid. Jak řekl v Planetě Zemi 2012 na ČT24, paralela spočívá v řadě prvků: vyčerpávání efektivity stávajících struktur, nefunkčnost systému, krize identity vládnoucí elity, nárůst vlivu zájmových skupin, nepotismus, zpochybňování základních pilířů státního aparátu. Fascinující paralely. Nový model přitom podle něj nelze nalézt snadno. Ovšem to, u čeho by začal, je řešení "téměř totálního duchovního vykořenění", které považuje za zásadní kritický faktor dnešní doby.

Toto je dle mého názoru velmi inspirativní. Měli bychom vytvořit půdu pro obrodnou diskusi o hodnotách, vrátit se ke kořenům, pokládat si řadu základních otázek, modelovat vzory, které mohou jít příkladem. Neměli bychom se nechat jen umlátit silou peněz a vysmívat se čemukoli, co má přesah, co přináší do života jiný rozměr. Jen tak můžeme žít plnohodnotnější život, po kterém řada lidí touží, ale nemá pod vlivem společenské mašinérie sílu se vzepřít nebo hledat cestu, která by je k němu dovedla.

Nemusíte se starat o ČT. Ovšem ono to není jen o ní. Dotknout se to může všech. Nebezpečnost může do budoucna spočívat v řadě zemí v nenápadné plíživosti či rafinovaném postupu některých aktérů, kteří by chtěli profitovat na masové společnosti a jimž se nelíbí, když lidé moc přemýšlejí. Pokud budeme letargičtí, můžeme se snadno probudit za pár měsíců do zcela jiné doby. A na řadu věcí už pak možná bude pozdě. Věřte, nevěřte.

Autorka je novinářkou a bývalou ředitelkou divize Nová média České televize

Celý článek:

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=798197#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-7

 

P.S.

Už sám fakt, že lidé schopni takovýchto úvah jsou z ČT vyhazováni pro „nadbytečnost“, je alarmující!

Jan Šinágl, 28.12.2013

Zločiny České televize II.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)