Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ivo Smoldas… Navzdory Zemanově zářivé politické budoucnosti i jeho vztahům s Václavem Klausem st. vyhodil ředitel gymnázia PORG Václav Klaus ml. Zemanovu dceru ze školy kvůli nezvládnuté zkoušce z matematiky. Lepší důkaz svědomitosti, s jakou Klaus junior střežil akademickou úroveň PORGu, snad ani neexistuje. Po čtyřech letech školu nyní opouští ředitel Klaus ml. …

 

 

 

Klaus vs. Roman

Miloš Zeman byl horkým kandidátem na post prezidenta už v roce 2010, ačkoli Právu tvrdil, že kandidaturu v roce 2013 považuje za „naprosto vyloučenou“. Navzdory Zemanově zářivé politické budoucnosti i jeho vztahům s Václavem Klausem st. vyhodil ředitel gymnázia PORG Václav Klaus ml. Zemanovu dceru ze školy kvůli nezvládnuté zkoušce z matematiky. Lepší důkaz svědomitosti, s jakou Klaus junior střežil akademickou úroveň PORGu, snad ani neexistuje. Po čtyřech letech školu nyní opouští ředitel Klaus ml., částečně kvůli neshodám s předsedou správní rady školy Martinem Romanem ohledně přijímacího řízení. Ne že bychom měli ve zvyku se Romana nějak zastávat, ale faktem je, že zvláštní zacházení poskytuje bohatým uchazečům z rodin známých osobností a absolventů, kteří dodávají sponzorské dary, mnoho úspěšných škol. Možná je to elitářské, někdo by to možná nazval pozitivní diskriminaci bohatých, ale i takový Harvard musí podobný kompromis přijmout, chce-li si zabezpečit dlouhodobou finanční stabilitu a akademickou úroveň.

* * *

Bude to tématem veřejnoprávních médií? Další ukázka arogance moci a mocných, kteří si dělají co chtějí - beze studu, bez obav a strachu. Naštvaný občan je nezajímá, v ničem je neohrožuje, jen když pracuje a živí je! Jsou zcela mimo realitu, žijí ve svém světě. Něco takového je možné jen v zemích, které nejsou schopny vidět mravně ostře, bez vytáček, kompromisů, mlžení a lží. Podle toho to tak potom zákonitě u nás vypadá.

 

Jan Šinágl, 21.1.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.22 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)