Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

UK PrahaPři poměrech v České republice a ve SRN lze se právem obávat, že pravdu má SRN. UK si tak koleduje o skandál jako ZČU v Plzni. Jinými slovy falešně získané tituly se staly i „vývozním artiklem“. Nelze vůbec vyloučit, že takto získaných titulů je mnohem více. Proto zřejmě ta okamžitá reakce vedení UK a popření plagiátu předem aniž by nejprve, jak by se od solidní instituce očekávalo, kontaktovala druhou stranu a až poté vynesla konečně rozhodnutí. …

UK: Práce německého politika není plagiát

Prověření systémů na odhalení plagiátů neprokázalo, že by práce německého politika Andrease Scheuera na Univerzitě Karlově byla opsaná. Univerzita to sdělila na svém webu s tím, že kvůli další kontrole se obrátí na německého ombudsmana pro vědu. Za německy psanou práci s názvem Politická komunikace CSU v systému Bavorska získal Scheuer v roce 2004 v Praze titul PhDr. Podle německého tisku ale Scheuer do práce převzal dlouhé pasáže z textu, který vydala Spolková centrála pro politické vzdělávání ve spolupráci s Münsterskou univerzitou, aniž by řádně uvedl zdroj. Akademickým titulům Němci přikládají velký význam a v uplynulých letech kvůli obviněním z plagiátorství museli opustit vysokou politiku hned dva němečtí ministři. ČRo, 21.1.2014

P.S.

Při poměrech v České republice a ve SRN lze se právem obávat, že pravdu má SRN. UK si tak koleduje o skandál jako ZČU v Plzni. Jinými slovy falešně získané tituly se staly i „vývozním artiklem“. Nelze vůbec vyloučit, že takto získaných titulů je mnohem více. Proto zřejmě ta okamžitá reakce vedení UK a popření plagiátu předem aniž by nejprve, jak by se od solidní instituce očekávalo, kontaktovala druhou stranu a až poté vynesla konečně rozhodnutí. Zveřejní UK jména zkoušejících profesorů a důkazy o jejich znalosti německého jazyka, pokud ovšem nebyl přizván tlumočník?! Zvláštní, že politik mohl na české univerzitě „studovat“ a promovat v německém jazyce?! Neslyšel jsem, že by např. na Harvardu někdo mohl získat titul jen při používání češtiny?! Čekají snad na odhalení v UK ruské či další jinojazyčně plagiáty „ctihodných rychlostudentů“?! Samozřejmě to naše zbulvarizovaná veřejnoprávní média nezajímá.

Jan Šinágl, 22.1.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)