Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

US konvoj PrahaZaorálek v Číně ujistil, že ČR nepodporuje samostatnost Tibetu - Podporujeme samostatnost Tibetu na rozdíl od Lubomíra Zaorálka - Ministr zahraničí demokratické země legalizoval svým skandálním, nemravným podpisem, okupaci Tibetu Čínou v 50 letech!

Mrzílek Karel

Opět již druhým rokem se objevuje zavádějící informace o konci druhé světové války. Lidové noviny 26. dubna 2014 na titulní straně pod fotografií  s vlajkou USA byla tato informace: Konvoj osvobození 2014 připomíná výročí blížícího se výročí konce druhé světové války. Konec druhé světové války nastal 2.září ne 8.května 1945. Do 2.září padlo tisíce Američanů, Australanů a národů Commonwelthu na nejdelší frontě planety 10.000km dlouhé, od aljašských Aleut po severoaustralský Darwin. Velmi rozsáhlé hřbitovy pečlivě udržované v Burmě, Pakistanu, Indii, Australii, které jsem osobně navštívil, vypovídají nejen o úsilí spojenců na potlačení japonského militarizmu třetího člena OSY Berlín, Řím, Tokio, ale i o utrpení, které prožili vojáci, kteří přežili mučení Japonců a zkoušky na zajatcích japonskými „lékaři“. Atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki uspíšily konec druhé světové války, která by se ještě velmi protáhla.

Je s podivem, že tyto události se dostávají do českých médií jen velmi sporadicky, jakoby lidské utrpení v jiné části světa ať už ve válce, v koncentračních táborech Severní Koreje či násilí konané na mírumilovných lidech Číny pro jiný názor, je v Česku opomíjeno ať už z hlediska možného vypovězení smlouvy druhou stranou uraženou pro pravdivé výroky nebo, že Komunistická strana Čech a Moravy v českém demokratickém parlamentě k oběma těmto státům zaujímá nekritický postoj.

K.Mrzílek, 29.4.2014

* * *

Zaorálek v Číně ujistil, že ČR nepodporuje samostatnost Tibetu

Peking - Tibet je neoddělitelnou součástí Číny a Česká republika nepodporuje jeho samostatnost v jakékoli podobě. - "Česká strana respektuje suverenitu a územní celistvost Čínské lidové republiky, je si plně vědoma důležitosti a citlivosti otázky Tibetu, znovu potvrdila dodržování své politiky jedné Číny i to, že Tibet je neoddělitelnou součástí čínského území. Česká republika v této souvislosti nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoliv formě," uvádí prohlášení. - Tibet k sobě Čína násilně připojila v 50. letech minulého století a dnes je autonomní součástí asijské země. – „To je něco, co pokládáme za zásadní, bohužel musím říct také v souvislosti s tím, čeho jsme svědky nyní na Ukrajině. Respektování hranic státu a jejich suverenity je základ pro mezinárodní život," prohlásil Zaorálek na tiskové konferenci s Wangem. - "Za českou stranu mohu ujistit svého partnera, že naše stanovisko je jednoznačné a nehodláme nijak čínskou stranu v budoucnosti překvapovat, co se týče otázek Tibetu," dodal. - "My se snažíme vysvětlit, že máme dnes širší pojetí lidských práv. V rámci toho my dokonce i oceňujeme to, co se tady odehrálo v průběhu posledních desítek let v oblasti sociální, ochrany životního prostředí a máme zájem i tady předat zkušenosti z posledních let české transformace," prohlásil Zaorálek na tiskové konferenci.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zaoralek-v-cine-ujistil-ze-cr-nepodporuje-samostatnost-tibetu/1073284

P.S.

Škoda, že se ministr Zaorálek nezeptá Tibeťanů na jejich názor?! Nikdy asi neslyšel o zničení stovek tibetských chrámů, popravách, mučení! Prodáváme svobodu druhých za nemravný obchod. Víme, kam takové zbabělé postoje v minulosti vždy vedly a jak končily, když naši či jinou zemi vedly slabé, neschopné osoby, resp. zbabělci. O Číně a Tibetu se hodně dozvíte na webu EPOCH TIMES, např. v článku - Otázka systematického násilného odebírání orgánů v Číně vznesena před Radou OSN pro lidská práva – v rámci „širšího pojetí lidských práv“, prezentovaného ministrem Zaorálkem se toto téma nepochybně nevysvětlovalo! Za takovéto nemravné kupčení se svobodou rozhodně spojenečtí vojáci ve II.světové válce nebojovali a neumírali!

Ministr zahraničí demokratické země legalizoval svým skandálním, nemravným podpisem, okupaci Tibetu Čínou v 50 letech!

 

Jan Šinágl, 29.4.2014

 

Podporujeme samostatnost Tibetu na rozdíl od Lubomíra Zaorávka!

https://www.facebook.com/events/690291787701492/?source=1

* * *

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/334824-cr-nepodporuje-samostatnost-tibetu-podepsal-v-pekingu-zaoralek.html

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)