Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tibet petice celePetice na podporu Tibetu – www.podporujemetibet.cz – První termíny přednášek prof. Zubova v Polsku aTibet petice detail v České republice! - Země opět beze jména - Hlas krajanů z KalifornieCyril Höschl ke vstřícné politice vlády - Kdo chce mír, musí být připraven na válku!

… předpokládám, že jste podobně jako já, šokování postoji premiéra Sobotky a ministra zahraničí Zaorálka, kteří změnili kurs ČR k Tibetu a devótně informovali na tiskové konferenci vlády, že se ČR “nebude vměšovat do vnitřních záležitostí Číny” a že neuznává tibetskou exilovou vládu. Sobotka se k tomu navíc otřel o Václava Havla, když řekl, že za skutečnost, že nám “ujel vlak” (míněno v byznysu s rozvíjející se komunistickou Čínou) může zejména Václav Havel. - Nikdy jsem se nestyděl za to, že jsem Čech. Do konce života se ale budu stydět za zločiny mých předků. A to už při vzniku multikulti paskvilu zvaného Československo (Němců bylo skoro dvakrát tolik než Slováků). Češi nikdy v Sudetech nežili. A české království, které 400 let neexistovalo? Podívejte se na mapu za Karla IV. Karel IV byl také králem lombardským a burgundským. Znamená to, že Češi měli v roce 1918 nárok na Lombardii a Burgundsko? Nikdy jsem neslyšel, že by někdo brečel nad ztrátou Podkarpatské Rusi. Proč? Protože tam Češi nikdy nežili. A jaký je rozdíl mezi Podkarpatskou Rusí a Sudety? Žádný. V Sudetech taky nikdy nežili (myslím, že v roce 1918 jen 10% populace Sudet byli Češi a to hlavně proto, že v Sudetech Němci stavěli továrny.) Dříve či později se Češi budou muset vyrovnat se svou černou minulostí. Nejlépe by bylo začít dnes.

 

Milí členové a příznivci LES,

předpokládám, že jste podobně jako já, šokování postoji premiéra Sobotky a ministra zahraničí Zaorálka, kteří změnili kurs ČR k Tibetu a devótně informovali na tiskové konferenci vlády, že se ČR “nebude vměšovat do vnitřních záležitostí Číny” a že neuznává tibetskou exilovou vládu. Sobotka se k tomu navíc otřel o Václava Havla, když řekl, že za skutečnost, že nám “ujel vlak” (míněno v byznysu s rozvíjející se komunistickou Čínou) může zejména Václav Havel. A Zaorálek to dnes stvrdil podpisem pod jakousi smlouvu podepsanou v Pekingu.

Jak víte, spolu s Kateřinou se dlouhodobě věnujeme tématu lidská práva a svoboda Tibetu, jezdíme po republice, přednášíme, pravidelně mluvíme na demonstracích před Čínskou ambasádou. Setkali jsme se vícekrát s Dalajlámou, navštívili jsme premiéra Lobsang Sangaye v sídle tibetské exilové vlády v indické Dharamsale a podobně. Změna postoje ČR a devótnost vládních představitelů jsou pro nás neakceptovatelné. 

Rozhodli jsem se proto využít lokality našeho domu a vyvěsili jsme dnes, před zahájením jednání Poslanecké sněmovny, na dům velký banner 12 x 5 metrů, který upozorňuje premiéra, že se mýlí, že Češi Tibet podporují! Fotograf Ondřej Besperát byl tak laskav a poskytl nám fotografii, grafik a autor našeho loga Pavel Beneš byl tak laskav a zhotovil grafiku, výrobce banneru i majitel plošiny nabídli režijní cenu a zapojili se další. Moc děkujeme, je to milá vzpruha v dnešní dosti komerční době. 

Současně jsme iniciovali petici, kde mohou občané podporu Tibetu potvrdit podpisem. Do petičního výboru jsme pozvali herečku Báru Hrzánovou, podnikatele Martina Hausenblase, herce a režiséra Jiřího Mádla, podnikatele a budhistu Libora Malého. Účasti všech si velmi vážíme. Otevřete si www.podporujemetibet.cz a připojte svůj podpis. Šiřte dále. Během tří hodin je pod peticí rekordních 1 834 podpisů! Až otevřete web sami, najdete pravděpodobně podpisů daleko více, o petici je veliký zájem.

Premiér Sobotka ani ministr Zaorálek nemají právo ani mandát brát nám základ naši polistopadovéí identity, totiž principiálnost v postojích k porušování lidských práv ve světě. Ozvěme se proti tomu.

Vše dobré,                                                    

Martin Bursík & Kateřina Jacques

29.4.2014

* * *

Sinagl komentarPan Šinágl má 100% pravdu. Nikdy jsem se nestyděl za to, že jsem Čech. Do konce života se ale budu stydět za zločiny mých předků. A to už při vzniku multikulti paskvilu zvaného Československo (Němců bylo skoro dvakrát tolik než Slováků). Češi nikdy v Sudetech nežili. A české království, které 400 let neexistovalo? Podívejte se na mapu za Karla IV. Karel IV byl také králem lombardským a burgundským. Znamená to, že Češi měli v roce 1918 nárok na Lombardii a Burgundsko? Nikdy jsem neslyšel, že by někdo brečel nad ztrátou Podkarpatské Rusi. Proč? Protože tam Češi nikdy nežili. A jaký je rozdíl mezi Podkarpatskou Rusí a Sudety? Žádný. V Sudetech taky nikdy nežili (myslím, že v roce 1918 jen 10% populace Sudet byli Češi a to hlavně proto, že v Sudetech Němci stavěli továrny.) Dříve či později se Češi budou muset vyrovnat se svou černou minulostí. Nejlépe by bylo začít dnes.

S pozdravem,

Mick

29.4.2014

* * *

Prof. Zubov promluví poprvé na Varšavské Univerzite 5.5.2014, v Brně na MUNI 8.5.2014. Chystají se i jeho přednášky v Praze!

ČT2 vysílala dnes podruhé otřesný dokument Země opět beze jména o Podkarpatské Rusi. Zamyšlení nad historií a výhledy Podkarpatské Rusi (1992). Scénář a režie P. Štingl. Opět v době, kdy jsou lidé v práci, místo v hlavním vysílacím čase?! Ačkoliv jde dokument z produkce ČT, na rozdíl od jiných není zatím ve videoarchivu ČT? Doufejme, že brzy bude. Je stále aktuální. Připomíná dějinné souvislosti, příčiny, dopady a následky - a nejen pro životy podkarpatských Rusínů!

ČR vynakládá 2x méně na armádu než by podle NATO měla! V roce 68 USA nejednaly a Rusové nás přepadli. V Polsku, při vzniku Solidárnošti, už aktivně USA jednaly a Rusko už si netrouflo. Uznává jen sílu. Tu je mu nyní třeba ukázat, jinak bude v zabírání cizích území pokračovat a právem se vysmívat neschopnosti mnohem silnějšího Západu, kdy ztráty budou mnohem větší. Šetřením na armádě ukazujeme naši malost a slabost a také riskujeme ztráty v mnohem větším řádu! Při jejím současném stavu bychom se ubránili, dle odborníků, max. jeden týden. Náčelník GŠ ČA Jiří Pavel je skvělý voják a velitel, ale bez potřebného vojska a výzbroje.

Nemusím připomínat historicky podloženou „ochotu“ většiny českého národa bojovat, riskovat a obětovat své životy a majetky ve jménu zachování svobody a morálních hodnot – při vší úctě ke všem statečným vojákům v naší historii.

Winston Churchill: „Kdo chce mír, musí být připraven na válku!“  

 

Jan Šinágl, 30.4.2014

* * *

Hlas krajanů z Kalifornie

„V neděli jsem byl na české mši. Informoval jsem přítomné krajany o krocích naší vlády a jejich obratu v politice s Čínou. Čeští krajané na to reagovali s údivem a velkým pobouřením s tím, že se představitelé české vlády zřejmě zbláznili, když vůbec jednají bez souhlasu národa a navíc s tak zjevnou servilitou s komunistickou Čínou. Největší nesouhlas vzbudila prohlášení o uznání práv Číny na Tibet a nepřipomínání porušování lidských práv v Číně, kde se jedná s disidenty velmi drasticky. Stydím se před nimi za naše prodejné představitele! Páni Sobotka a Zaorálek by si měli uvědomit, že rozhodně nereprezentují názory lidu této země a jednají bez souhlasu národa a proti jeho vůli, když se snaží měnit politiku státu v souladu s komunistickou Čínou, což si většina lidu této země rozhodně nepřeje a odsuzuje! Byl jsem požádán českými krajany v Kalifornii, abych vyjádřil i jejich ostrý nesouhlas s těmito kroky.“

Vladimír Kříž , San Francisko, Kalifornie

29.4.2014

* * *

Souhlasíte s postojem vlády, která avizuje počátek vstřícnější politiky vůči Číně?

„Na to je těžká odpověď, jestliže si nejprve neřekneme, co se myslí vstřícnějším postojem. Představme si „vstřícnější politiku vůči Československu“ na sklonku roku 1969: to se jako myslí porozumění pro Dubčeka a spol.? Nebo pro Husáka? Nebo vstřícnost k ruským okupantům? Nebo vstřícnost k potřebám a cítění obyvatelstva? U Číny se tím dnes asi myslí prodej mravnosti za trochu konzumu. S tím ne­souhlasím. Myslí-li se tím však vstříc­nost čínské kultuře, píli a soustavnosti, pak souhlasím vřele.“

Cyril Höschl, psychiatr

LN, příloha PÁTEK, 2.5.2014

* * *

Zaorálek zaorává

Bohem Židům daná práva

i trpící Tibeťany,

komunisty ke zlu štvaný.


Kam se řítíš, naše země?

Voláš: "Věrní, zachraňte mě!

V Evropě jsem mostem byla –

co kdybych se probořila?"


K Pánu volej, země drahá,

zde nestačí lidská snaha.

Než On změní srdce lidí,

svět zde zázrak neuvidí.


Ivana Kultová

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)