Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Halík TempletonTomáš Halík: "Národy střední a východní Evropy sledují s velkým znepokojením nebezpečné pokusy vládců Kremlu vzkřísit ono staré impérium."

… Kněz z pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora rovněž varoval před aktuálním nebezpečím ruského nacionalismu a "imperiálními sny". "Tváří v tvář nebezpečnému vývoji na východě Evropy si musíme uvědomit svou zodpovědnost za udržení a prohloubení velkého projektu sjednocené Evropy," prohlásil Halík a varoval před nacionalismem, šovinismem, xenofobií, které "znovu zdvihají hlavu v evropských národech". "Pokud by v Evropě zvítězilo nebezpečné pokušení národního sobectví a izolacionismu a došlo k tragédii rozpadu EU, evropské národní státy by nezískaly více suverenity, nýbrž by byly daleko více vystaveny silám chaosu a destrukce zevnitř," domnívá se čerstvý držitel prestižního ocenění.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tomas-halik-v-londyne-prevzal-templetonovu-cenu/1079251

* * *

Halík převzal "nobelovku" za náboženství a varoval před ruskými imperiálními sny "Dějinná zkušenost naší části světa ukazuje, že ateismus není o nic méně imunní vůči pokušení moci a násilí než náboženství. Já jen přeji 'novému ateismu', až bude starší a dospělejší, aby byl alespoň tak tolerantní, jako je naše dnešní staré evropské křesťanství," prohlásil při převzetí ceny Halík.  

Tomáš Halík: "Národy střední a východní Evropy sledují s velkým znepokojením nebezpečné pokusy vládců Kremlu vzkřísit ono staré impérium."

http://www.ceskatelevize.cz:8008/ct24/domaci/272992-halik-prevzal-nobelovku-za-nabozenstvi-a-varoval-pred-ruskymi-imperialnimi-sny/

* * *

P.S.

Zatím jsem nezaznamenal, že by prof. Tomáši Halíkovi pogratulovali bývalí prezidenti? Od Václava Klause ji očekávat nelze, je příliš sebestředný, závistivý, trpící malostí a pocitem zneuznání. Miloš Zeman možná nestíhá, ale v tomto případě by měl. Václav Havel už světsky pogratulovat nemůže… Po dlouhém čase je opět jméno Česká republika zviditelněno pozitivní osobností. Krádeže plnicích per a vrávoravé kroky prezidentů jsou druhem zviditelnění, které si jistě většina slušných občanů naší země nepřeje, stejně jako to, aby nositelé těchto „schopností“ byli jejich nejvyššími představiteli a representanty.

 

Jan Šinágl, 15.5.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)